Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 hadičky

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

CO2 hadičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 20:01 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Robo
Existujú aj tlakové rozvody s vnút. priemerom < 4 mm. Nemám teraz poruke žiadny odkaz, treba pohľadať. Hoci, ja mám všetko na 4 mm, tak som kedysi kdesi narazil na menšie a chvíľu som uvažoval o takom malom škrtiacom ventile. Inak, keby ste mali cestu popod Tatry, mám v skrinke asi 10 m hadičky s vonk priemerom 4 mm a vnút. 2 mm ;-) Je mi to ľúto vyhodiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:54 Muž Robo [45] Re: Dejmon
to mi je jasné že je to drahá záležitost jenže jak jsem se díval na tu hadičku od Dennerle tak ona má vnitřní průměr 4 mm a venek 6 mm a pokud se podívám na veškeré věci co mám k CO2 jako počítadlo zpětný ventil tak nic z toho nedosahuje těch 4 mm na co bych to nasadil. Veškeré konce kde se nasazují hadičky mají tak 3 mm a mám obavy že by to z toho opět zkouzávalo. Nebo co vy používate za hadičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:09 Muž Dejmon [64] Re: Robo
Jo, jo, někde tu někdo napsal v jiném tématu, akvaristika je pěkná, ale drahá záležitost. NEVYPLATÍ se šetřit !!! Samozřejmě jak a na čem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 18:36 Muž Robo [45]
Jaké mám použít hadičky na CO2. Foukám přes hasičák a tenhle atomizér www.rostlinna-akvaria.cz/…. Měl jsem i tenhle difuzér od Blau www.rostlinna-akvaria.cz/… ale byly moc veliké bubliny tak jsem to vyměnil za atomizér. A o co mi jde? Hadičky mi pořád zkouzávají z toho skleněného kolínka co je v sadě od Blau, které mám přes hranu akva. Pořád mi z toho uchází CO2. Měl jsem to i stáhnuté šňůrkama, ale tlak CO2 je velký a vždy to začne utíkat ve spojimezi hadičkou a skleněným kolínkem. Tak jsem se dnes naštval a koupil hadičku a vyvedl ji až počitadlu bublin. jenže problém nastal s krytem akva a hadičku mi asi přecvakl a nebo opět mi ji protrhl tlak CO2, protože hadička v místě procvaknutí byla taková nafoukla. kryt ma na zadní straně 2 takové prostory na vyvody kablu a hadiček jenže mám obavy když vypnu na noc CO2 tak se v hadičce sníží tlak a hadička se zlomí a pak bude problém zase s natlakováním. Tak potřebuju poradit jaké použít nejlépe hadičky a jak to vymyslet s tou ostrou hranou akva. už jsem se díval na hadičku od Dennerle přímo na CO2, ale ta cena 225kč za 2 metry a ještě ta světle zelená barva jsou děsné. Poraďte jak s tím vydrbat, protože už mě nebaví furt opravovat ty hadičky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 10:01 yenya Re: dravec
A až to tam budeš dávat zpět, tak to malinko, ale jen lehoučce tu trubičku "omasti" a potom ti to půjde sundat lépe ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 19:34 Muž dravec [72] - RostlinyRe: yenya
POdarilo sa to , dal som to pod tečucu teplu vodu a potom trosku trpezlivost a islo to :-) Diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 06:53 Muž Roby [17] Re: dravec
Opatrně ty konce hadiček nahřej vysoušečem vlasů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 16:55 yenya Re: dravec
Trošku pošmudlat v ruce, "ohřát" aby to změklo a šlo to dolu. A ještě s tím trošku kroutím a když to nejde ani tak, tak to o něco jakoby zapřu a sundám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:50 Muž dravec [72] - Rostliny – CO2 hadičky
Chcem sa opytat ako dat dole co2 hadicky zo skleneneho pocitadla bublin, pripadne zo spatneho ventilu. Nechcem pouzit nasile vyzera to pocitadlo dost krehko, verim ze nejaka finta na to isto je ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17961-co2-hadicky