Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zděný podstavec pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Zděný podstavec pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:33 Muž kofejn [963] Re: laKatos
2.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:28 laKatos Re: kofejn
Bohužel tablet mi tu tabulku neprelouska. Musím počkat do zítřka nebo mi to tam prosím nacvakej a kolik by byla bezpecnost při délce 2,6m vyskce 0,65m a hloubce 0,33 při sile skla 12mm.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:09 Muž kofejn [963] Re: laKatos
Vždy nedostatečný. smich
Já si nechal udělat akvárko 110x45x50cm z 10mm skla. Podle tohodle www.theaquatools.com/… je Safe factor 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:04 laKatos Re: kofejn
A ten je ?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:02 Muž kofejn [963] Re: laKatos
Ještě bych zohlednil bezpečnostní faktor na malé děti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: laKatos
Já bych se toho nebál, dáš třeba tři příčné výztuhy a bude to v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:41 laKatos Re: Horác
Pravé proto řeším u tak dlouhého akvária onu výšku. Pokud bych měl akvárium o délce Jeden metr a vysku 70 tak bych dal klidně sklo z 12 mm ale kdyz chci mit akva 260cm tak i u te výšky 65cm (kde bude vodní sloupec cca 60cm ) mám obavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 21:28 Muž Horác [3942] Re: Bob66
Bob66 napsal: Na tohle akvárium bude v pohodě stačit i sklo 12mm, zvlášť při té šířce ;-)
Jen takovou malou ... technickou ... 33cm nebo 70cm ... to je fuk. Tloušťku použitého skla ovlivňuje hydrostatický tlak (tedy výška akvária) a konstrukční pevnost stěny (ta klesá s délkou akvária). Šířka (resp. hloubka) akvária nemá na namáhání skla absolutně žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: laKatos
Reagoval jsem na výšku 70 ;-) Budu teď dělat také nové akva s rozměry 180x60x70 a bude také z 12mm skla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:08 laKatos Re: Bob66
Myslíš výšku 60, 65 nebo 70
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2013 20:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: laKatos
Na tohle akvárium bude v pohodě stačit i sklo 12mm, zvlášť při té šířce ;-) Např. Sklorex dělá akvárium 200x70x70 také z 12mm skla a to jsou profíci X-)
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 20:14 laKatos Re: georg
Co tam bude se neustale meni. Ze startu rostlinna nadrz, pote tercovci Ale moc se me zalibila představa mit v te nudli výřez tekoucích rostlinneho potoka. Tento problém řeším ale v sekci výroba vlastního filtru. Pokud mi tam pomůžete budu vam všem zauzlen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 19:48 georg Re: laKatos
Nevím, co tam plánuješ za ryby,ale při té délce to asi gupky nebudou, a pro nějaké větší cichlidy těch 33cm nebude asi to pravé ořechové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 19:34 Muž Voky [23] - CichlidyRe: laKatos
260x33x60 mas 500l a pokud nebude videt ze to je hordne uzonky tak bude bude krasna nadrz. i kdyz kazdy at si to dela tak jak se mu to libi.
ja mam vyhodu v tom ze i projekt domu jsme vybirali a upravovali aby se nam tam veslo vetsi akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 19:01 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
Tú malú hlbku si nebudeš na prvý pohlad nejak extra uvedomovať,tá je skorej problém pri osádzaní a celkovej dispozícii-kamene,korene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:51 laKatos Re: savan
Pardon myslel jsem zda nebude vzhledově spatne ta vyska 70cm k te male hloubce 33cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
Hrúbku skla ti povie sklenár,nevzhledne to nebude vyzerať.Pri tak velkej dlžke môže byť 70cm v pohode-aspoň to nebude vyzerať ako slíž smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:07 laKatos Re: savan
Nám volejbalové vytáhne lopaty. Při mé vysce 190cm nebude problém dosáhnout na dno 70tky. Tu je ovšem už nutnost jít do 15mm skla že? A nebude to vypadat nevzhledne s tou výškou a šířkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
Výšku by som volil min.60cm,možno až 70,ale to už sa horšie obsluhuje pokial nemáš ruky ako Saxana ;-) Takže by som volil kompromisných 65cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:37 laKatos Re: savan
Akvárium ještě není koupené jakou bys volil výšku? (Kdyz je to takova placka)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:24 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
pokial si mal na výber len z týchto dvoch možností tak si si vybral tu lepšiu.ta dlžka je parádna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:20 laKatos Re: savan
Jsem s hloubkou smířen. Buď mit dvoustovku se dnem 100x40 a nebo 260x33. Ja si vybral 260x33. Příště jak se bude něco stavet budu chytřejší a na akvárium budu myslet víc.
Zase mi toto atypické akvárium dává jinou možnost a to perfektně napodobit tok reky který ted řeším a děla mi starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 15:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: laKatos
Ono i na pohled je to mnohem hezčí. Jak ten samotný prostor, tak se v tom líp buduje, navrstvit rostliny se dají (tohle zaplácne jeden echináč ode skla ke sklu) a taky je super když hejno ryb může plavat nejen zleva doprava, ale i zepředu dozadu
ale pokud to možný není, tak se nedá nic dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:49 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
O to pokoj,nádrž bude vyzerať určite suprovo.Len mi neštimuje to uzučké dno,to už máš potom problém tam vraziť aj nejaký väčší šuter alebo širší koreň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:27 laKatos Re: savan
Fotka k příspěvku Ja vím ze je to sakra málo. Kdysi jsem byl velký akvarista a z jistych duvodu jsem zanevrel na tento koníček. A jak šel čas dal koupil se byt zrekonstruoval a řekl jsem si ze si dam své stare akvárium (200l) do ložnice. Na to přítelkyně zda by to neslo dat místo knihovny do toho vyklenku a z toho vznik tento projekt NUDLE. Byl tam přívod vody i odpad. Vím ze kdyby to bylo hluboké 60cm byla by to bomba nádrž ale znovu předělávat byt čisté jen kvuli akvaria to už opravdu ne. A myslím ze je lepší mit tuto nádrž než klasickou dvoustovku.
V příloze davam stejnou nádrž stejných rozměru a nevypadá to vudec zle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:12 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
34cm je fakt dosť málo.Nedala by sa tá stena troška prehlbiť aspoň na 50cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:04 laKatos Re: Voky
Zdaleka ne. Je to pouhých 34cm. Bohužel to bude takova nudle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:04 Muž Voky [23] - CichlidyRe: laKatos
a celkovy rozmer ? 2,6 x ??
mi to prijde ze to mas uzky - tak 50 cm max
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 22:57 laKatos Re: Voky
Fotka k příspěvku A náčrt.
Při cele rekonstrukci bytu me to tak nebavilo jak dneska při zdeni podstavce. Fakt se uz na NUdli těším.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 22:40 laKatos Re: Voky
Fotka k příspěvku Ta díra měla byt překryta servisnímá dvířkama pro vanu (za tou zdi je koupelna). V te dire je odpad i přívod vody takže ideální místo pro akvárium.
No z kolejnic jsem uhnul a půjde na to profil U80 postaveny na kant a svareny pod celym obvodu akvária. Na to pak deska.
Dávám foto před
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:40 Muž Voky [23] - CichlidyRe: laKatos
co budes mit pres ?
ta dira je co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:05 laKatos
Fotka k příspěvku 2,6 metru do pul milimetru v rovině. Konečně bude hladina s akváriem licovat ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:42 Muž Voky [23] - CichlidyRe: kus
ja mam v planu to samy, napravo je odpad a privedena voda a vlevo bude filtrace + veci ke svetlum. oboji bude vydlazdickovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:49 laKatos Re: RAP
O nerovnost těch kolejí se nebojím. Hlavy těch kolejí budou opracovane na horizontce. Ale ty dvě koleje neusadim Vůči sobě do roviny.
Jak to dělají ti borci co mají náskladaná akvária na sobě jen přes bocni skla. Viděl jsem tak udělenou celou pestirnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:30 Muž kus [200] - RostlinyRe: Voky
to je fakt hezký. Osobně mám naplánováno pod tím ještě vydlaždičkovaný jakoby umyvadlo s výpustí a prát fitrační hmoty a vylejvat filtry rovnou tam a nikam to nenosit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:13 Muž Voky [23] - CichlidyRe: savan
presne tak. snad nekdy vydelam na zbytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 13:55 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Voky
moooc pekné,tie polystyrény tam máš na prechody? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 13:51 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Voky
ja uz mam temer hotovo, ja to sice prehnal s pevnosti ale kdyz ztracene bedneni bylo okolo a licovky v obyvaku taky budou tak proc ne
rybicky.net/k/osobni/14212.jpg

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 13:02 RAP Re: laKatos
Jen nevím jak resit přesnost (nepresnost) roviny koleji vuci akvariu
K vyrovnání nerovností slouží právě polystyrém, guma, molitan atp. Síla podložky se řídí velikostí nerovností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 08:10 laKatos – Nepodložené akvárium
Mám dvě varianty umístěni akvária o rozměrech 263x65x33 cm (65je výška) a prosím o zhodnocení připadne úpravy.
1. Varianta. Na zděný podstavec z ytongu(3nohy jedna o šířce 200mm) podel akvaria položit U-profil na kant. Pote položit nějakou desku na ni nějakou měkkou podložku pod akvárium
2. varianta. Postavit akvárium na vlakovou kolej ale tu si najsem moc jisty jak to udělat. Nejspíš opět vyzdit, položit podelne koleje pote uriznout proužky podložky dat na "hlavy" tech koleji a umístit akvárium.

Vic bych chtel to akvarium polozit na tu vlakovou kolej (mam rad zajimave netradicni vec).. Jen nevím jak resit přesnost (nepresnost) roviny koleji vuci akvariu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:02 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Voky
Fotka k příspěvku a takle to ted vypada. pristi tyden by se melo zase pokracovat se zdenim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:16 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Voky
tak nakonec to zrejme unese i tank.
stojky jsou z 15 cm ztraceneho bedneni ktere je vylito betonem a deska bude z PZD a navrch prijde 5-7 cm vysalovat a zalejt betonem do roviny. pohledova strana bude vyzdena licovkama.
prostupuny udelam zezadu velky aby slo vse dobre prostrcit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 21:23 Muž Voky [23] - CichlidyRe: savan
zasuvek tam budu mit 10 ks to bude muset stacit. pripadne budou rozdvojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 19:21 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Voky
tie prechodové otvory som si urobil cca.30x8cm 2ks,jeden na pravej a druhý na lavej strane podstavca.tie otvory sú dost velké ale postupne sa zaplnili káblami a trubkami.dnes lutujem že som ich neurobil väčšie.podla vlastnej skúsenosti tvrdím že počet plánovanej techniky bude v reály minimálne postupne aspoň raz taký,počet zásuviek nieje nikdy dostatočný coze potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 18:36 Muž Voky [23] - CichlidyRe: savan
ja jsem prave myslel ze bych to vrtnul mimo zelezo. jinak asi tam dam ten polyse a pak to bude bez problemu.
mno ja pocitam zatim jen asi s cidlem na vodu ze bude houkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 13:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: savan
Já bych udělal ještě jeden otvor, ne na kabely, ale jako přepad. Už sem si jednou nechal puštěnou vodu (naštěstí pomalu) do akva přes noc a pak to trochu čvachtá pod nohama :-) Ještě že mám udělanej dodatečně odtok z místnosti, jinak sem to měl po celém baráku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.06.2012 22:39 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Voky
do vrchnej dosky daj pred betonovanim kus polystyrénu,zalej betonom a po vytvrdnutí ho iba jednoducho vyrazíš.je dobré si vrchné prestupy dopredu naplánovať.dodatočné búranie je velmi pracné,oslabí betón a budeš musieť vyrezávať to železo.po búraní budú tie prechody omlátené a aby to aspoň trocha vyzeralo budeš to musieť pracne vyspraviť.tých prechodov si urob radšej viacej,tecniky je vela a nikdy nevieš kolko trubiek a káblou tam vo finále bude

ešte ti poradím jednu vychytávku.z napájacieho elektického okruhu akvárka mám napojený aj domový alarm.pri výpadku prúdu alebo výpadku len akvárkového okruhu mi alarm posiela cez gsm bránu sms-ku o výpadku prúdu .takto mám neustále prehlad o tom čo sa deje.oceníš to hlavne pri dlhšej neprítomnosti,napr.dovolenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 22:28 Muž Voky [23] - CichlidyRe: savan
to kotveni do zdi udelam mozna i ja aby to drzelo a nepraskalo to.
pod budoucim akvariem je rozsiren zakladovy pas a pridan nejaky ten roxor.
samozrejme ze pod nim budu mit privedenou vodu/jak studenou,tak teplou a odpad.
co se tyka prostupu na techniku tak jsem premyslel ze prostupy delat zrejme nebudu a pak si nekde pujcim poradnou vrtacku a udelam dity skrz ten beton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2012 21:51 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Voky
nedávno som niečo podobné riešil.stojky sú z Hebelu hr.15cm,dve krajné a jedna stredová.v tvojom prípade by som zvolil 4 stojky kvôli dlžke akva.ako hornú dosku som zvolil dvojvrstvovú. namiesto pracného šalovania nosnej betónovej dosky som použil keramické nosniky ako stratené debnenie.na ňom som vyviazal armatúru zo železa pr.14 velkosť viazaných očiek 4X4cm.následne som obšaloval dosku na výšku 10cm a celú dosku zalial betónom B20.ja som musel dosku kotviť armatúrou do steny kvôli nízkej nosnosti podlahy-100kg/m.ty nemusíš,nosnú podlahu máš dobrú.stačí iba trochu aby nedochádzalo k oddelovaniu stojanu od múru.nezabudni vynechať v nosných stojkách otvory pre rozvody inštalácií a techniky.pokial by sa ti chcelo môžeš celý stojan vybetónovať ako monoblok z betónu.bude to síce vela šalovania ale unesie to aj tank
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 21:26 Muž Voky [23] - Cichlidy – Zdeny podstavec pod akvarium
Zdravím
chci si v novostavbe postavit stojan pod akvarium.
nema nekdo postup jak to postavit ?
stojky neni problem ale premyslim co dat nahoru jako desku. zda nejaky preklady bo to nejak vybetonovat.
podstavec bude pro jistotu postaven primo na desce kvuli vaze.
akva premyslim 300x60x60
dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2096x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17955-zdeny-podstavec-pod-akvarium?od=51