Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodej rostlin v gelu - meristémové kultury

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Prodej rostlin v gelu - meristémové kultury
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maq
:) normálně jsem to vyndal, dal do akvárka a zbytky gelu se rozpustily. :) že se to má oplachovat jsem netušil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 01:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Maq
Tak až teprve teď jsem se dozvěděl, že se to má oplachovat :-D já to tam nechal i když objednal jsem si in vitro riccii a nějaký mech, takže by to bylo ještě větší peklo. Mech roste pěkně. Trhnutka těch 14 dnů zatím trochu stagnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 21:39 Maq Re: ctibum, drvi
Možná máte pravdu a moc to řeším. To ten neúspěch vloni... Ale tenkrát to taky bylo nové akvárko, takže poměry mnohem horší. A nezapomeňte že já těm rostlinkám nepomáhám céóčkem.
Tentokrát jsem byl spíš zklamaný z doručení. Asi se s tím po cestě pěkně házelo. Rostliny jsem zasadil, ale jsou pěkně pocuchané. Tak snad se tentokrát ujme aspoň něco. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2017 21:07 R Muž ctibum [6907] Re: Maq
Já kupoval staurogynus, s citem rozdělil obsah kelímku na větší části a z těch gel celkem snadno opláchl vodou. Pak už to šlo rozdělit v pohodě. Ztráty při zpracování nula...
EDIT
Stejně to šlo i s Monte Carlem...
Možná to moc řešíš. Odlož párátko a pusť ve dřezu vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2017 21:04 Žena drvi [2894] Re: Maq
Mne vzdycky stacilo vymyt gel z korinku pod tekouci vodou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 17:23 Maq
Podruhé v životě se párám s rostlinami prodávanými jako in-vitro v kelímku. Poprvé (před rokem) jsem pohořel, asi proto že jsem podcenil nutnost gel dokonale odstranit z kořenů.
Ale trpím! Je to hrozná nimračka. Párátkem to odděluji kořínek za kořínkem... je to zapletené jak gordický uzel, a tak se ptám: Je zde nějaký Alexandr, který má osvědčený návod, jak rozetnout in-vitro uzel? Tedy vymotat rostliny z toho pitomého gelu?
Poskytovatelem použitelné rady doplním český velikánový triptych Komenský - Cimrman - ... kdo se hlásí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
odsát hadičkou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Máte nějaký nápad čím. Síťkou to vypadává. Jsou to opravdu malé kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
vybrat a vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:45 Muž Aforte [533] - Rostliny
Snažil jsem se rostlinky z gelu vyprat, ale něco tam zůstalo a teď to brázdí akvárium. Co s tím mám dělat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 29   10.06.2012 22:39 Muž larix [1420] Re: petulinakk
Aby nedochádzalo k omylom v pojmoch dovolím si malé upresnenie, dúfam, že to nebude nikomu vadiť hmm
Meristém je delivé pletivo rastliny, ktoré sa nachádza najmä v rastových vrcholoch. Ten gél je živné médium - najčastejšie agar (získava sa z rias) do ktorého boli pridané všetky výživné látky, ktoré rastlina potrebuje. Do takto pripraveného a vysterilizovaného agaru sa pridávajú meristémové bunky (tiež so sterilizovaným povrchom), z ktorých sa potom za vhodných podmienok vyvinie nový rastlinný jedinec (alebo zhluk jedincov). Oplachovanie koreňov je dôležité z dôvodu, že po umiestnení do akvária je agar (najmä vzhľadom na obsah organických látok ako sú sacharidy atď.) kolonizovaný veľkým množstvom mikroorganizmov (baktérie, plesne,...), ktoré bránia normálnej funkcii koreňov (spotreba kyslíka, zmeny pH, patogenita,...) a tým spôsobujú ich zahnívanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   08.06.2012 15:49 Žena petulinakk [2016] Re: barlu
Ten gel je meristemová kultura www.aqua-daho.cz/…
Mně bylo doporučeno gel z kořenů dobře vypláchnout, aby rostlinka neměla "na výběr" jestli začít čerpat živiny ze substrátu nebo z meristému, a normálně zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 15:07 barlu – rostliny v gelu
Mám C. Flamingo od Dennerle, která je umístěná v plas. kelínku v jakémsi"GELU". Jak tuto rostlinu zasadit do písku, co stím gelem?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17940-prodej-rostlin-v-gelu-meristemove-kultury