Jaké ryby do proudící vody?
No a nebo trochu z jiného konce... Dania, kardinálky nebo sevelie?
K vůli kvalitě filtrace? Tady někdo bere ty marketingové materiály nějak moc vážně
A ani objem filtru u těchto komerčních kanystrových filtrů není žádná sláva...
Do proudící vody patří pancéřníčci, štikovci, otocinklusi, ancistrusi, kančíci, akary, xify atd. A proud vody se dá vyřešit třeba rozstřikovací rampou.
Kvůli objemu filtrace a zároveň chci značku Oase kvůli kvalitě filtrace.
A proč do ,,čisté,, 80tky filtr 1000 l/hod vhodného do 350tky ?
0 28.11.2020 17:30 strbec – Rybičky do silnějšího proudu
Ahoj. Hledám, čtu, hledám, čtu, ale nikde jsem moc informací nenašel. Poprosil bych o radu zkušené akvaristy. Zakládám akvárium 80x36x37 106l. Čistý objem cca 80l. Původně plánovaná osádka 11x neonka modrá, 4x Ottík a 2x Ramirezka. Vyhlídl jsem si vnější filtr oase biomaster 350 o výkonu 1000 l/h a opravdu bych ho chtěl. Co jsem se však dočetl, tak Ramirezky do silnějšího proudu ne, Neonky modré si nejsem jistý a Ottíci by se tam měli cítit dobře. Pokud se pletu budu rád za vyvedení z omylu. Popřípadě jaké rybky zvolit do těchto podmínek, aby se u mě cítili dobře? Děkuji.
Edit: Filtr oase biomaster 350
Starší reakce
O podobném akváriu jako je na videu jsem uvažoval. Ale těch rájovců se nějak nechci vzdát, takže se asi vykašlu na proud a udělám si akvárko alá rýžové pole s rostlinami vyrůstajícími nad hladinu. Něco jak je na první fotce:
www.tuncalik.com/…
Jinak sehnat ryby není problém, Glasser má velký výběr:
www.aquamaster.czStarší reakce
AQ 100x30x30 filtrace 2x Eheim 2213 s difuzéry cca 900 l/hod. Osazenstvo 7x Sevelie pruhovaná + 4 Krunýřovec jednopruhý. Jeden roh u filtrů je zarostlý a klidnější. Jaké rybky co se nezdržují u dna by se k nim do tohoto proudu hodily?
Starší reakce
"Přísavky" jo, klidně všechny, proto mají savou hubu, ale s těmi skleněnými sumci, ať se zmíněným, nebo minor, bych byl o něco opatrnější. Že by zbožňovaly tyto ryby "kafemlejnek", to jsem se ještě nesetkal...
Tohle jsem řešila tak, že jsem sundala spodek filtru a celý vnitřek vyplnila stlačeným bioakvacitem .
Dvě mouchy jednou ranou - snížil se průtok a zvětšil filtrační objem.
Jinak k rybám do proudu doplním ještě Sewelia lineolata nebo Kryptopterus biccirhis, taky pěkný a zajímavý ryby.
tyhle filtry mám 3 ajá řešil opačný problém, zvýšení výkonu. Szačilo jen koupit náhradní vrtulku z F3.
Osobně bych měsíc se snažil proud rozptýlit, po čase výkon výrazně klesne, jak se vytvoří baktérie na molitanu.
Já bych rotor raději v tomto případě nijak neupravoval. Jedná se poměrně starý typ filtru a dost pochybuji, že by se dala nová vrtulka sehnat kdyby se to náhodou nepovedlo
. Lepší bude sáhnout k nějakému rozptylu proudu.
Edit: tak jsem zjistil, že náhradní vrtulka se ještě dá sehnat takže by zkrácení lopatek bylo teoreticky možné
shop.miga.cz/… tak ona ta úprava je možná, buď trvalá, nevratná - spočívá ve zkrácení lopatek na vrtulce....
pak je možnost natočit filtr v rohu nádrže na boční stěnu nádrže, při odrážení od druhé sousední stěny se proud vody výrazně rozloží na větší plochu nádrže a je i lepší, když bude vyůstění filtru mírně pod vodou.
dík za info všem. je to ten opravdu starej fluval, dal mi ho děda. čichavci jsou hlavně v zarostlém rohu, tam je proudění minimální. halančíkům to na první pohled vyhovuje. no není tady žádný šílený vír, ale ve srovnání s bublifukem je to změna. asi se juknu na nějakou možnost úpravy. takže mřenky, pancéřníčci a parmičky...juknu se na to , dík
já ryby měnit nebudu, spíš obměňovat. nebo prohrávat. přítelkyně otec mě o ně obírá sázkama a nejrůznějšíma soutěžema
Než volit nové ryby, nebylo by lepší koupit jiný filr, nebo ten Fluval nějak upravit (rozstřikovací rampa a podobně)? Proud vody vyhovuje třeba spoustě druhů krunýřovců, mřenkám , některým parmičkám a podobně. Jinak Halančíci a Čichavci moc proudící vodu rádi nemívají. Neonkám, Ancitrusům i Parmičkám je to celkem jedno.
Tak Halančíci a proudící voda nejde k sobě vůbec.
Pokud někdo viděl video, jak Jeden Halančík z loužičký skáče do potůčku, tak to je blbost.
Proudění vody pokud má být, tak opravdu jen mírnné, co nejvíc rozptýlené.
vetsina pancernicku zije v proudu a jsou v nem mnohem aktivnejsi. Dalsi jihoamericti sumci take samozrejme. Halancici bych relk spise opak - stojatejsi az uplne stojate vody, ale asi jak podle druhu, nejsem na ne expert.
Jestli myslíš ten opravdu starý Fluval 2 tak ten má výkon čerpadla 360 l/h a příkon 5W. Jinak platí co napsal Roman.
Ten filtr má papírovej výkon 400l/h, takže po zaběhnutí a zašpinění bude jeho výkon cca poloviční, takže bych to viděl jako možný. Ve své domovině drtivá většina ryb nežije ve stojatých, ale pohybujících se vodách.
0 03.05.2012 11:34 matěj – Ryby do cirkulující vody - proudu
Ahoj! Mám AQ 60x30x30. Testuju vnitřní filtr, který jsem dostal. Do této chvíle jsem měl pouze vzduchování s kostkou. Ten filtr je neregulovatelný. Jde o Fluval 2 (je starý a nemůžu k němu najít technické parametry, je neregulovatelný). Předpokládám, že je na akvária 50-100l, možná i větší. Vytváří mi v akvárku proud. V AQ mám neonky obecné, 2 ancistrusy,2 parmičky černopruhé (ty jsem prohrál v piškvorkách, jdou do většího), 2 čihavce zakrslé (jen samice, samec mi uhynul)a párek halančíků. Nevíte, jaké mají tyto ryby vztah k proudu v akváriu? Halančíci působí spokojeněji. A jaké druhy ryb obecně dobře snášejí cirkulující vodu, nebo si hrají v proudu? Vím, že to můžu nastudovat, ale proč se nezeptat. Mě se ten proud celkem líbí, tak bych se chtěl do budoucna orientovat na ryby, kterým vyhovuje. Víte to někdo? Díky
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 706x