Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Díra v plastovém jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Díra v plastovém jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Larisa
Slyšel jsem o možnosti přiměřeného nahřátí plastu, buď horkovzdušnou pistolí, nebo nějakým hořákem a následném posypání pískem. Do nahřátého plastu se písek v podstatě zataví a mělo by to vypadat dokonce pěkně přírodně. Myslím, že je to lepší něž nějaké lepidlo a plácat tam oblázky. Ovšem by to chtělo vyzkoušet někdě na nějakém pokusném kousku aby se nestalo, že se plast celý rozteče, což bys asi nechtěla. Případně by mohl pomoct akvarijní silikon pokud nechceš experimentovat s teplem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 15:21 Žena Larisa [0] – lepidlo na plastové jezírko
prosím o radu jaké lepidlo je vhodné pro polepení pllastového venkovního jezírka. nelíbi se mi ty černé okraje,tak bych je ráda olepila oblázky,ale nevím jaké lepidlo vydrží venku a na plastu? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 11:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
Jsem jednou slyšel od kolegy, že lepení takovýchto plastů není zrovna nic lehkého i když si člověk řekne plast jako plast. Když mu lepili v autě nádobku na ostřikovač, tak vyzkoušeli asi 20 různých plastových kousků, než našli ten správný, který tam držel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 11:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Asi čínský šmejd...ty co jsem prodával, mám 2 dodnes a to je už 16 let a fungují dobře potlesk palec smich. Ale ten tvůj postup je také přijatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 10:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
Osobně bych se té pistoli vyhnul. Jedna mi už bouchla v ruce. To jenom tak na okraj. Jinak bych se spíše ubíral cestou, sehnat si stejný plast, ze kterého je ta plastová vana, horkovzdušnou pistolí natavit obě strany, přiložit na sebe a nechat schládnout. Pokud se to povede jak má, výsledek je zaručen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
smich tilandsie s nimi lepí všichni, takže v klidu ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:13 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Johan
Tak to je vtipný Honzo,ale dobrej nápad.Na sklo je to jednoduchý tam je uchtim na přísavku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 22:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nympheas
Já s ní zase lepím hnědovky na akvarijní pozadí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 21:03 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Joo,díky Libore za váši vyčerpávající odpověď,slibuju,že už je to ta poslední :).Jasně že mám tavnou pistoli,neodborně s ní lepím tilansie na kmen,doufám,že to nebude číst nějaký odborník přes zahrady,to by asi byl komentář.Zítra to zkusím,ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Od konce - o reklamě na lepidla jsme se již zmínili dva...Nevím, třeba to fungovat bude.....Chodí mi Mountfield na bazén a ty mi díru zalepili jakousi záplatou,kdy se hned může i napustit voda. smich A nebo také ne. Jako ženská jste mi velmi blízká, protože já jsem svou technickou vyspělostí na úrovni někde lehce pod touto kategorií pracovní síly smich. (Tedy ta moje postavila jeden a třičtvrtě domu, ale asi je to výjimka.)Ovšem jak už jsem říkal, obchodoval jsem s ledasčím...Mám na mysli tavnou pistoli, kterou například mnohé ženy používají k lepení při dekorařních pracech. Do jejího nitra se zasunuje váleček z umělé hmoty (to bude ten materál, který vám v díře chybí), který se po zahřátí pistole působením el.proudu pomocí spouště v "tekuté" podobě vytlačuje ven a tento materiál posléze tuhne. Takže je asi nejlepší z jedné strany dát "cosi", kus nějakého zbytku materiálu - ideální je třeba nějaký plast , kterým se ucpe díra. Z druhé se nacpe ta hmota a já bych na to plácl další destičku, dokud to bude tvrdnout, tím se spojí obě destičky a ještě pro sichr bych to po svářečsku "osral" kolem obou destiček a máte vodotěsný spoj jako víno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 22:31 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Dobře,když tedy tavnou pistolí,stále nechápu když je tam vlastně díra,otvor a chybějící materiál,jak tou tavnou pistolí docílim zacelení.a ještě k tomu jsem ženská,i když si poradím s kde čím,abych tam neudělala díru ještě větší.Ještě mě napadla jedna věc.Chodí mi Mountfield na bazén a ty mi díru zalepili jakousi záplatou,kdy se hned může i napustit voda.Nemusí to ani schnout.možná by to bylo vhodné,co myslíte?Zatím děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 20:51 Muž jajaapaja [174] Re: LiborSprysl
Souhlasím.Tavná pistole slepí i utrženou podrážku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2012 08:41 Muž kortezhugo [983] Re: LiborSprysl
Mne je to jasne... :-)
Ja som taketo prasknute nadrze alebo sudy z mekceneho plastu opravoval teplovzdusnou pistolou.A celkom uspesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 07:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: kortezhugo
Dovozem a prodejem lepidel jsem se živil dlouhá léta. To lepidlo na vinyl (podobně jako jiná na jiné materiály) drží stoprocentně fakt jen v reklamě. Ostaní se buď chytnou nebo také ne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2012 06:51 Muž kortezhugo [983] Re: Nympheas
Nympheas napsala:...tmel,pryskyřici nebo silikon?
Predpokladam ze sa jedna o mekceny plast.A na tom drzia tieto hmoty zle.Jesto napr. lepidlo na vinyl -to drzi dobre.
Ale ja osobne by som to riesil tak ako pise Libor -tavnou pistolou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2012 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Jestli je to kulatý otvor čtvercového tvaru 2x2cm smich jak píšete, pak bych šel cestou Johanovou. Vzal bych nějakou podobnou umělou hmotu (například tavnou pistoli...)a díru jí vyplnil. A to jsem zcela netechnický typ. Protože pokud budete lepit, tak vždy riskujete, že se vám lepidlo s daným materiálem nespojí dokonale, což v případě zacelení díry v jezírku je dost podstatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 22:41 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ahoj..pochybuji,že se to zatáhne samo.je to kulatý otvor tak 2krát 2 cm hezky proseklý krumpáčem.Tak co myslíte..ten tmel,pryskyřici nebo silikon?Díky za tipy.Připomínám,že jde o ten typyzovaný výlisek,ne folii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   28.04.2012 17:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Teplem by se ta díra mohla zatáhnout sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2012 16:52 Muž micz [132] Re: Nympheas
pokud to není veliký tak to zalep polyuretanovým tmelem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2012 15:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nympheas
Zkusil bych na díru přivařit jezírkovou fólii nebo jí zaplnit epoxidovou pryskyřicí. Jen mě to napadlo, netuším, jestli se ti materiály spojí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 15:52 Žena Nympheas [111] - Labyrintky – Díra v jezírku
Hezký den všem,v zimě se mi podařilo proseknout díru do plastového výlisku zahradního jezírka hmm ,jak a čím nejlépe díru opravit.Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17862-dira-v-plastovem-jezirku