Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr a topítko

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr a topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 09:04 PatasF11 Re: afc1886
Budou tam Red Cherry ,časem možná třeba Blue Dream...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2018 05:13 R Muž afc1886 [14631] Re: PatasF11
A jaké tam budou krevetky, že tam potřebuješ topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 23:12 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: PatasF11
Určitě bych v rohu nezakrývala topítko filtrem. Kolem topítka by měla proudit voda, ale filter v rohu je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 21:51 PatasF11 – Kam dát FILTR a TOPÍTKO? [10L]
Fotka k příspěvku Dobrý den ,zařizuju si nové krevetário a potřebuji takovou (někdo si řekne) pitomou radu-nevím kam dát v 10l akvariu 20x20x25 filtr a topítko...
Buď do rohu filtr a vedle topítko a nebo naopak,potřebuju ,aby akvario dobře "proudilo" ....Děkuju....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 22:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
hele, můžu to udělat tak aby topítko bylo vžycky ponořený pod vodou, dát ho na dno na ležato a čerpadlo vejš... protože ten filtr si budu teprve rozvrhovat.. mám jeden externí filtr a ten by dostačoval jenže má malou nádržku na vodu, že kdyby se vypl proud tak by steklo vody tolik, že by přetekl.. takže když bude větší budu moci otevřít čerpadlo aby nebylo přiškrcený jak teď a mít rychlejší otoč vody... s tím, že se hladina zvýší třeba o 3cm a to půjde přepadem naplno, co bude stíhat a co bude zas stíhat čerpadlo dát zpátky... když to vypnu, tak nesmí přetéct.. tomu asi rozumíš.. :-D počítal jsem si to na litry na objem.. podle toho udělám velikost za přepadem odkud bere čerpadlo vodu... :-D místa na to mám dost filtr si nechám nařezat ze zbyků u sklenáře za pár korun.. slepim si to a bude hotovo :-D můžu tu nádržku za přepadem udělat skoro jakoukoliv..
mě hlavně zajímá, jestli je to dost účinný, jestli se nebude pořád zapínat, nebo naopak bude to lepší, že se bude zapínat míň... a tak dál... :-D jakože v akváriu kdyby to nebylo, tak to bude lepší už jen kvůli vzhledu, ikdyž to v těch místech můžu nechat zarůst... ale i tak pokud by to šlo, chci tam toho mít co nejmíň :-D zatím tam je vidět jen odtok a ten snad nějak schovám.. ono mi to nevadí ale tak vždycky jsem radši když to vypadá jak když tam nikde nic nejni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2018 13:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Mít topení u čerpadla je problémové, pokud topení není pod čerpadlem. Jak se filtr víc ucpe, nebo je v oběhu méně vody, čerpadlo vyčerpá svou komoru, topítko se dostane mimo vodu, přehřeje se a praskne. Přišel jsem takto o 3 topítka. Teď mám topítko u sání. Sací komoru mám konstruovanou tak, aby v ní byla stále voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 12:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Zdar, mám topitko v 230l akva a externí otevrenej filtr achci se zeptat, jestli by šlo, mít topitko ve filtru kde čerpadlo nasava vodu a žene jí do akva... ten filtr budu slepovat novej, větší aby zadržoval víc vody a ještě přidám trochu molitanu a nechám tam asi i volný místo, kdybych náhodou chtěl ještě přidat nejakou filtrační hmotu :) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 14:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Magicos
pokud mas akvarko v nake mistnosti kde je v lete opravdu horko, tak staci kdyz je tak male ho prez nejvetsi vedra soupnout jinam, treba do predsine nebo na chodbu. Jinak jak uz ti radi, teplota bude stejna jak v mistnosti, leda ze by to dotapelo svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 14:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: gaume
Nejen tak malé akvárko, na velikosti nezáleží.
Teplo přidá i osvětlení.
Ovšem pokud bude v místosti nižší teplota než je požadovaná v akváriu, tak se bez topítka neobejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 11:45 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Magicos
pokud bude v lete hodne velky vedro, coz asi letos moc nehrozi, a teplota bude vic jak 30, tak cas vody vymen, to je cely. jinak pokud doma v zime topite, tak topitko nepotrebujes, tak male akva se vyhreje v pohode z teploty v pokoji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 11:36 Muž ondrasheq [10] Re: Magicos
Sama od sebe se ohřeje těžko a jakou teplotu máš v místnosti budeš nejlíp vědět Ty sám, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 11:13 Magicos
cau, prosimvás mam male akva (cca 20l) bez topitka s filtrem. Myslite, ze se muze voda ohrat natolik, ze by to rybam uskodilo? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:25 Žena darka [520] Re: invalida
U nás ( Ostravsko )je nejlevnější technika v Hornbachu, není tam problém ani s reklamací, nabídli mi i filtr k zapůjčení při reklamaci, netuším, v jakém byl stavu, protože jsem ho nepotřebovala. Nedávno jsem kupovala dva vnější filtry ( oba Eheim ), cena 2222 cca o 500 Kč méně než v e-shopech bez poštovného, takže se mi i oplatí projet 5Okm, abych tam nakoupila ;-) I ostatní věci tam mají nejlevnější v širokém okolí, mám samozřejmě na mysli vše neživé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:20 obok Re: invalida
kupoval jsem Atman 200W pro akvaria 150l - 200l a cena byla 289 ,- takze celkem v poho.a zkusenosti stimto topitkem jsou jen pozitivni.opravdu vyborne topitko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:09 Žena bluedream [245] Re: invalida
Musím říct, že v normál obchodě nakupuji jen, když chci něco opravdu narychlo ... např. když odejde topítko. Pokud to vezmu podle zveríku u nás, tak nic moc výběr a ceny o dost větší než na netu. Když chci trochu lepší obchod, už musím vyrazit autem jinam. Takže nakupování akva potřeb na netu u mě vede :-) . Jinak je asi nejlepší spočítat cenu v e-shopu plus poštovné a pokud bude cena v obchodě o dost vyšší, nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:46 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Linduš
No oni občas v těch kameňácích taky s těma reklamacema jsou na baterky :-D Já mám nejradši obchody, které mají jak e-shop tak kamennou prodejnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:35 Žena Linduš [166] Re: invalida
to je asi těžké zodpovědět.
kupovala jsem topítko. na internetu většinou 220kč, v superzoo za něj chtěli 290, koupila jsem ho za 250 v jiném zverimexu.
hlídala jsem si, aby to příliš nepřekročilo cenu, za kterou bych to koupila na internetu + poštovné.
radši takové věci beru v obchodě. mám kam jít s případnou reklamací stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:05 S Muž invalida [3881] – reálná cena
Ahoj možná bych to někde našel ale nedaří se..zítra jdu nakupovat filtr+topítko na 200litrovku..ceny na síti mám omrklý ale kolik mám dát max v krámě abych nebyl za blba...případný tipy na značku konkrétní výrobek ať pozitivní negativní ocením..díky Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 19:36 Havel-st Re: matlala
Ten samý mám v přerybněné čtyřicítce (20 tříměs. Black Moll, skoro bez rostlin) a stíhá. Jednou za čtrnáct dní ho třikrát, pomalu zmáčnu ve vypouštěné vodě a dám zpět.
... ale Molly zítra přendavám, aby rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 18:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: saxanaa
radím nekupuj ho měs sem ho v mojem 30l akva a po 2 měsících sem ho vyměnil za vnější na vzduch něco podobnýho jak bublifuk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 17:10 saxanaa Re: Mrakoplash
To bude možná ještě lepší. Kompresor už mám, tak teď jenom koupit ten filtr. A ještě ušetřím penízky ;-) palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 17:02 R Muž Mrakoplash [1776] Re: saxanaa
Nebude jednodussi koupit vzduchovaci motorek a nejakej pidi bublifuk ?

neco jako tohle: shop.miga.cz/…

a tohle: shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 16:33 Rorejs Re: saxanaa
No ta 15-tka je veliká dost, odhadem aspon tak 20x20x6 Kdyz to bylo na bocni stene akvarka o velikosti 30x30, tak to s nejakou to rostlinkou zabralo v podstate celou.

Mozna ze ta 5-ka je ale mensi, kdyz je to na mensi objemy.

Edit: No podle tohohle to fakt mensi bude.

www.zoosmid.com/…

Videl jsem v Brne v Horbachu tusim vsechny varianty (5,10,15), tak mozna nejdriv omrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 15:42 saxanaa Re: Rorejs
A jak je to přibližně velký? Já mám zatím obyčejný filtr, tak aby to nebylo nakonec ještě větší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 15:12 Rorejs Re: saxanaa
Mati ma v 54L akvarku verzi Elite Stingray 15 a je to OK, je to sice celkem veliky ale funguje to uspokojive. Chybi mi tam regulace vykonu ( nebo jsem na ni neprisel ), je tam jenom smerovani vytoku. Navic ta 15-tka ma patrony s aktivnim uhlim, coz myslim ta 5 nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 14:51 saxanaa – Filtr a topítko
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou máte zkušenost s filtrem Elite Stingray 5 www.akva-exo.cz/… nebo jáký na něj máte názor. Dále by mě zajímalo jaké topení je vhodné do 19 l akvárka.
Předem děkuji za odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1780-filtr-a-topitko