Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Ancistrus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:57 JoKa Re: radim
vypadají dost mladě...nespletla si fotku a nedala sem ty prcky?
Taky si říkám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:37 radim
vypadají dost mladě...nespletla si fotku a nedala sem ty prcky?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:01 Žena Lenisek [17]
Fotka k příspěvku To jsou rodiče mých dvou prcků :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 23:06 JoKa Re: LiborSprysl
Ale ne e, neunikají, naopak, od naší poslední debaty jsem toho dost nastudoval (proto jsem se také na chvilku zde na fóru odmlčel, začetl jsem se do knih) a zrovna to, že ze dvou černých občas vypadne jeden gold mi bylo jasné ještě předtím, na to jsem studovat nemusel...
Já ale tvrdím, že červená barva má více odstínů, některé jsou více červené, skoro do vínova, jiné jsou méně červené, skoro do oranžova nebo růžova, pořád je to ale pouze a jen odstín červené... Dva afroameričani také nejsou stejně snědí a stále jsou to geneticky "čistokrevní" afroameričani...
Přece ani ti goldíci, opravdu goldíci, které i Vy prodáváte jako goldíky, nemají všichni stoprocentně stejný odstín. Jeden je trošku sytější, jiný vybledlejší, ale pořád je to goldík...
A vraťme se k původní rybce. Jak by jste jí nazval? Konkrétně, když se Vás někdo zeptá??
Ruku na srdce, rozhodně má blíž k nedokonalému super redovi než ke goldíkovi...
Můj názor jsem vyjádřil, je to super red. Ano, není dokonalý, na výstavu bych si vzal jiné kusy a do atlasu můžu sám vyfotit lepší kousek, ale když se mě někdo zeptá, odpovím, jak jsem už odpověděl...
PS: a abych tak odpověděl, nepotřebuji vzorník barev, nejsem tukan, ani barvoslepý... :-D
Tady bych to s dovolením uzavřel... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 22:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal:
Tady zabředáváme do totální sémantiky, či chcete-li nemístného perfekcionalismu!
Pokud jsou oba rodiče super redi, nemají v genech nic jiného, žádnou známku jiné barvy, tak jejich děti jsou také super redi.To by také goldíci mohli být někteří žlutí, někteří opravdu zlatí a někteří skoro bílý... A když už jsme u toho, ti co jsou prodáváni jako gold, mají do zlaté barvy daleko, jsou spíš (podle vašeho vzorníku) prostě a jen žlutí!

No to jsou drobnůstky, které vám občas unikají v té genetice. Jistě jste si všiml, že ze dvou černých rodičů občas vypadne gold. Je tedy podle vaší logiky také černý, protože je dítětem černých rodičů? ;-)
Superred je šlechtěnec tam a zpátky, rodiče tedy mohou vykazovat příslušné znaky. Ale tím spíš nemohou být v š e ch n y jejich děti superredy, protože ani jejich rodiče nejsou natolik geneticky ustálenými jedinci, aby mohly zaručit unifikované potomstvo.
Nijak dotknout jsem se vás Josefe fakt nechtěl, ale tak to prostě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:08 VojtaBatman – Potrava
Možná Ano, je ale maličkej max 5cm a mám ho asi 3 dny a je pořád zalezlí mezi šutrama takže není pořádně vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2014 18:27 JoKa Re: LiborSprysl
viděl jsem i odpad, který s červenou neměl nic společného. I když byl za červené vydáván, protože přece je z červených rodičů, jak mi tvrdil chovatel...Je to jen komerce. Vzpomeňte na nedávnou poznámku dr. Hofmanna o L-144...Červení se dosud také prodávají dráž než obyčejní.
Takže se přestaňte utěšovat, jen! červená platí... ;-) Vše ostatní je něco jiného než superred.
I u těchto ryb platí zásady šlechtění, a červená, byť z obou červených ryb, nutně nemusí být všechna mláďata.

Libore dlouho jsem přemýšlel, jestli to komentovat. Nechtělo se mi, protože k Vám chovám úctu, považuji za odborníka a Vašich názorů si vážím, ale když jste ze mě začal dělat magora a dávat mi odkaz na vzorník barev, abych se podíval, jak vypadá červená barva, mi přijde už zlehýnka zesměšňující a docela mě to nakrklo...

Tady zabředáváme do totální sémantiky, či chcete-li nemístného perfekcionalismu!
Pokud jsou oba rodiče super redi, nemají v genech nic jiného, žádnou známku jiné barvy, tak jejich děti jsou také super redi. Netvrdím, že zrovna tento je dokonalý super red, ale evidentně být měl... To, že se zcela nepovedl, je věc druhá, ale to nic nemění.
Když budu odchovávat (použiji příklad, není možná úplně přesný, ale pro názornost stačí) terčovce zelené a jedno mládě se nepovede, bude světlejší, tak to z něj neudělá terčovce světle zeleného. Pořád to bude terčovec zelený, i když hnusný, nepovedený...

Jak by jste tedy tento paskvil nazval? Ancistrus red only? Ancistrus bad red? Ancistrus orange? Nebo Ancistrus something between red and orange??

Toto prostě měl být a je super red, netvrdím, že krasavec, ale je... S prstem v pr**li a klidným svědomím ho jako super reda prodám, ovšem nebudu ho cpát na výstavu.
To by také goldíci mohli být někteří žlutí, někteří opravdu zlatí a někteří skoro bílý... A když už jsme u toho, ti co jsou prodáváni jako gold, mají do zlaté barvy daleko, jsou spíš (podle vašeho vzorníku) prostě a jen žlutí!

A mám-li být stejně jízlivý, jako Vy, tak tazatelka se neptala co to není, ale co to je!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:09 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Hansel
v tescu prodávají ryby a kde??? to bych se šel podívat na tu atrakci z poutě coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:02 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: volhpe1
To on by těch 200 litrů zvládnul, ale kdo se na to má pak koukat když se tam ta ryba sotva otočí. To se můžu jít koukat na ryby do nádrže v tescu, vyjde to skoro nastejno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:01 JoKa Re: Hansel
přitlač, 200 je málo
Souhlas, teď jsou ve 150l 2 kousky a začíná jít do tuhého, už jim prostě nestačí. Naštěstí mám v plánu v nejbližší době založit 300l a tam na chvíli půjdou. Obávám se ale, že i to je dočasné řešení a za další rok budu muset udělat reo-ready. Ancáci z 500l do 300l a pardálové místo nich...
Ta 54l je zhruba stejné, jako se pokoušet couvat tatrou do kůlny na moped...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:59 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Hansel
200 bylo minimum podle mě ale počítám tak 500 L by mu stačilo takového má kolega z práce v 500 L zhruba 10 let a je to macek taková (veleryba) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:51 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: volhpe1
přitlač, 200 je málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:07 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Urtman
To ryba tak do 200 L akva ;-) 54 L to je ostuda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 16:40 JoKa Re: volhpe1
Krasavice obludná... :)
Fešák, a teď si ho představ v tazatelově 54l akvišku... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:34 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Urtman
Co to je za obludu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2014 16:16 JoKa Re: MartinHorák
Krunýřovec plochoústý
Pod tímto označením (Plecostomus) prodejci rádi prodávají právě mnou zmíněného pardála. Píše se to i zde v atlasu a i u mě to takto bylo. Koupil jsem plecostoma a vyklubal se z toho pardalis...
Takže už jsem si jistý, je to pardál... A vrať ho, 30cm u něj není žádný problém. Ty dva moji už mají tak 18 cm a nejsou jim ani dva roky...
Mrkni na nádrž uživatele Mislow ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) ten má krasavce, hádám 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:04 JoKa Re: romant
Jistej si tím stopro nejsem, on se jistě někdo další vyjádří a potvrdí či vyvrátí co jsem napsal.
Romane to není gibouš... To je krunýřovec pardálí, mám je v akva... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 15:33 Muž O.Tom [439] Re: MartinHorák
Zrovna u téhle ryby je to velmi časté. Už jako malí vypadají hezky, většinou ani moc nestojí. Viděl jsem je už od 40 kč a ještě nikdy jsem nezažil, že by lidem říkali co z toho vyroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:49 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Legioix
Jako to mě pěkně serou teda. Je to tam krátce otevřeno a chodí tam zatím málo lidí. Já tam hodím často, protože to mám po cestě a prodavačky mne tam už znají i podle klapání bot.
Prodavačka moc dobře ví, že mi prodala 54l nádrž a ona mi prodá rybu do rybníka. Fakt super :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:47 Muž Legioix [574] Re: MartinHorák
Pokud je k tomu účtenka, tak vrátit a pořádně je tam z***** :-D Jsem si to myslel, že to bude plochoústý, ale nebyl jsem si z fota jistej. Ty plochoústý prodávají i v Hornbachu. Právě proto jsem se ptal odkud je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:41 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Tak mi to nedalo a prohledal jsem všechny účtenky k akvaristice co si schovávám. A na účtence u PetCentra stojí: Krunýřovec plochoústý leopardí 5cm. No ty vole toto tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Legioix
Pokud mne paměť neklame, tak v PetCentru. Přitom jsem tam kupoval i to 54l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:49 Muž Legioix [574] Re: MartinHorák
Jestli se můžu zeptat. Kde ti to v Brně prodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:46 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MartinHorák
Jestli ta "ona" má být ten vetší sumec, tedy ten gibbiceps(síťovaný)/pardalis, tak rozhodně nečekat a hned poslat dál. Půjde to dál hodně, na tom není o zkoušet a jen je to mrzačení. Ryba co naroste někdy i víc jak centimetr za měsíc nemá v 50 litrech co dělat. Mimochodem to jestli je to ona/on, se u těchto sumců dá poznat opravdu jen už u velkých kusů (v 50 litrech už by tomu čouhlaly ploutve z vody ;-) ) a ani tam to není lambáda ani pro hodně zkušené. Takže pokusy o zjišťován pohlaví jsou zbytečné. To menší je jak píše romant ancistrus sp. Není co víc k tomu psát, informací je tu spousta na hromadě a minimálně do začátků je vše v odkazech z atlasu který tu sem roman taky hodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
No ona (myslím si, že je to samice) má už 10cm. Tak jsem fakt zvědav kam až to půjde.
Takže budu rád za jakékoli info k fotkám v mých předešlých příspěvcích. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
Konkrétně síťak to podle mě nebude, ikdyž na soudy je to ještě mrňavý. Ale tele rodu Pterygoplichthys to bude rozhodně, poslat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:07 R Muž romant [27987] Re: MartinHorák
Jistej si tím stopro nejsem, on se jistě někdo další vyjádří a potvrdí či vyvrátí co jsem napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:05 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: romant
Takže mi v akvaristice prodali krunýřovce síťovaného spolu s 50l akva?
To jsou mrchy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:03 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Fotka k příspěvku A tady ještě spolu. Děkuji za info.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:01 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Fotka k příspěvku A ještě ten druhý, menší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:01 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Fotka k příspěvku Tak i já prosím o radu jaké že to mám přesné názvy krunýřovců.
Díky moc za info a přeji báječný víkend všem!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 12:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Jen mě to tak napadlo když jsem koukal na ty zelené krasavce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 12:44 radim Re: MonterMonty
Díval bych se jiným směrem, než hledat křížence dvou rodů.
"green phantom" Hemiancistrus jestli je myslen teda on (ať už kterýkoliv) se tře v zajetí dost neochotně, natož aby se takto křížil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 12:37 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
Green phantom je celkem obluda, to asi ne.
Kříženec čeho přesně je asi nedohledatelné, jen mě napadlo, jestli to není nějaká stálá varianta, která má své pojmenováni. Tak jako různým křížením vznikají ti brow a red a super red a nevím co všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 12:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Koukám na to na gooooooooglu , asi to bude nějaký kříženec ancistrus green phantom ,
www.amazon-aquatics.de/…
tady se dá najít strašná spousta různých barevných variací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 04:41 Muž LiborSprysl [9015]
i220.photobucket.com/…

tenhle nevypadá moc oranžově...
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
O.Tom napsal: Dostal jsem je jako polomrtvé vyhubliny, které nedostaly minimálně 2 týdny nažrat.
U mě se spravili na 3 matečních echinodorech :)


Tím to zjevně nebylo, dospělý ancistrus je na tom stejně jako ostatní ryby. 14 dní ho moc nerozhodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman, Lenisek
Urtman napsal: No zrovna super redy odchovávám a přesně takto mladí vypadají... Uvidíme, necháme se překvapit, ale podle mě to super red je...
Co jiného by z toho mohlo být? Albín, nebo goldík?? Na to je zas moc tmavý, nevím...


Red značí barvu červenou....není oranžový, žlutý nebo jiný....A pokud je ancistrus označován superred, tak je tedy superčervený. A vůbec to nemá nis společného s barvou oka. Viděl jsem takové ryby. Ale viděl jsem i odpad, který s červenou neměl nic společného. I když byl za červené vydáván, protože přece je z červených rodičů, jak mi tvrdil chovatel...Je to jen komerce. Vzpomeňte na nedávnou poznámku dr. Hofmanna o L-144...Červení se dosud také prodávají dráž než obyčejní.
Takže se přestaňte utěšovat, jen! červená platí... ;-) Vše ostatní je něco jiného než superred.
I u těchto ryb platí zásady šlechtění, a červená, byť z obou červených ryb, nutně nemusí být všechna mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:50 Žena Lenisek [17] Re: LiborSprysl
Viděla jsem rodiče a ti jsou také oranžoví :) tak by to mohl být ten super red. V katalogu tady jsem ho nenašla tak mě o zajímalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Fotka k příspěvku Přesně takového samce mám taky , tře se mi pravidelně s klasickýma samicema , no potěr je tak napůl abín , napůl obyč , ikdyž - možná když na ně občas civím zdají se mi někteří jinak barevní , no uvidím až to trochu povyroste , jsou ve společném akva se skaláry takže až asi poslední dva výtěry se snažím odlovovat, jinak to všechno sežrali
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:49 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Mám pocit že se tam objevovali v malém množství zlatí, ale jestli to bylo od tohohle samce nebo od druhého nevím. To zjistím při dalším výtěru, když jsem si nechal jen jednoho samce.

EDIT:
Kdysi jsem míval i zlaté a je možné, že se nějak zkřížili s klasikou.
Dostal jsem je jako polomrtvé vyhubliny, které nedostaly minimálně 2 týdny nažrat.
U mě se spravili na 3 matečních echinodorech :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Zajímalo by mě jak vypadali potomci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:27 Muž O.Tom [439] Re: Urtman
Stáří vůbec netuším, střídal se mi tu ještě s jedním samcem o samici, ale předělával jsem akvárium a při té příležitosti jednoho odchytil a poslal do světa spolu s dalšími co už dorůstali. Celkem mi tu kosili echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Fešák to teda je .... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:52 JoKa Re: O.Tom
Tak to těžko říct... Velice jednoduše by to šlo nazvat ancistrus sp. (species). Ale...
...ale ten odstín, opravdu těžko říct, druhů je mraky a mraky. Jestli je to L-něco něco ti neřeknu, přikláním se k tomu sp., ale jistý si nejsem... Libore, co Vy na to? Sp??

Každopádně, a za to palec, je to krasavec a trošku ti ho závidím... Ženský z něj jednou budou šílet...
Kolik mu je? Dva, nebo tři roky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 18:25 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Je tohle nějaký konkrétní ancistrus, nebo čistokrevná směska ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 17:01 JoKa Re: romant
Právě proto se ptám, ten by měl oko červené. Už mě napadá fakt jen ten gold, ale nějak sprsklý...
Já sázím na toho reda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:54 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Lenisek
Podle mě také super red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:53 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Albín by měl jiný voko, tedy si myslím. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17775?od=151