Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Ancistrus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2021 09:07 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Daniel
Ancistrus Sp. - samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2021 06:14 Daniel – Ancistrus
Fotka k příspěvku Zdravím potreboval by som poradiť o aký druch prisavnika ide ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 16:01 Patrik – Prísavníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, mám v akváriu dvoch prisavnikov . Každý je kupovaný z iného obchodu. Všímam si, že sú každý typovo trochu iný. Jeden sa mi zdá skôr oblejší a druhý viac užší ,ale za to dlhší. Chcel by som sa spýtať, že či sú títo prísavníci rôzneho druhu alebo samička a samec alebo dokonca aj rovnaký druh. Ďakujem za odpoveď.

Prikladám 3 fotky (1.prisavnik, 2.prisavnik a obaja spolu na fotke)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 15:34 Pe – Jaký je to ancitrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je takové černo žluté vypadá jak kříženec:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2019 21:08 redimek Re: TRULY
TRULY napsal: tak už nám troška podrástol :) to je ancistrus super-red rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_cerveny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 14:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xapatan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 13:32 Xapatan – Je to Megalancistrus?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dostal jsem tohoto sumečka, je to Megalancistrus? Jaká jeho cena? Má cca 40cm. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 16:18 jamajcan Re: Andy238
Najdi si ve zdejším atlasu ryb Ancistrus sp. Tam se o něm vše dočteš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 15:58 Andy238 – Prosím jaký druh ancistruse to prosím je?
Fotka k příspěvku Omlouvám se za špatnou kvalitu fotky, snad to půjde poznat, zatím má 4 cm a chovám ho v 60 litrovem akváriu, je možné že ještě doroste? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 12:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Henry
Klasickej, obyčejnej ancistrus sp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 12:12 Muž LeRi [315] Re: Henry
To pošli a lepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 12:11 Henry – Jaky je to Ancik
Fotka k příspěvku Kdyžtak pošlu další fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 11:44 JoKa Re: Brezina4
Stresove urcite ne

Stresové zbarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 23:41 R Muž ctibum [6838] Re: Brezina4
Výlov, převoz, nová nádrž... Stres od začatku do konce. A jestli se mu u tebe třeba nelíbí voda nebo dno, tak se z toho stresu třeba ještě nedostal...
Já jsem s mojí ženou 13 let a taky mám pořád stresový zbarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 21:03 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Takle jsem ho koupil je v akvariu asi mesic a ma porad stejne zbarveni. Proto si nemyslim ze by se jedno o stresove zbarveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 20:10 R Muž romant [27977] Re: Brezina4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 20:07 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Stresove urcite ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:59 R Muž romant [27977] Re: Brezina4
Stresové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:45 Muž Vladik [16] Re: Brezina4
Ano, viz popis z atlasu: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
"Zbarvení je hnědé až tmavohnědé se světlými nepravidelnými skvrnami. Břišní část je světle šedozelená nebo hnědá a po celém těle jsou bílé tečky, které můžou mít u každého jedince jinou velikost."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 19:38 Muž Brezina4 [0] – Jaky je to ancistrus?
Fotka k příspěvku Je to ancistrus sp.? Nejsem si jisty podle tech svetlejsich skvrn.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2016 20:22 Muž TRULY [164] Re: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak už nám troška podrástol :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:48 - Re: Urtman
V podstate sú po väčšinu času ako na druhej a tretej fotke - orandžové.Ako píšeš kopec robí i osvetlenie nádrže - podľa toho sa vyfarbujú.Tmavá nádrž,tmavšia kamufláž.Niekedy sú naopak také tmavé práve pri vylovení,obranné sfarbenie pri strese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:05 JoKa Re: LiborSprysl
Libore tentokrát s Vámi musím ve vší úctě nesouhlasit. Řešili jsme to spolu před dvěma lety a nesouhlasil jsem úplně stejně, i když jste mě tenkrát malém zvyklal... Za ty dva roky jsem nikde neviděl (ani lidé, ani na fotce) opravdu červeného (v tom odstínu co popisujete) Reda, takže mě to jen utvrdilo v tom, co jsem tvrdil už tenkrát...
Zrovna tyhle ryby dělám taky (viz hlavní fotka jeho karty). Selekcí a krmivem se dá dosáhnout tmavšího odstínu oranžové (záleží i na osvětlení nádrže kde bydlí, jak jsem vypozoroval), ale pořád je oranžový...
Vím, že nefotíte, ale dokud neuvidím alespoň fotku Reda, co je skutečně Červený, tak budu tvrdit, že ancistrus sp. Red má být oranžový...
Takže i Truly má reda!
I bezně prodávané skaláry Red devil, mají tu palici spíš tmavě oranžovou a pořád jsou to devilové. Terčovec marlboro taky nemá přesně ten odstín krabky marlborek... Jistě chápete
, kam tím mířím. Ancistrus sp. Red se červený jenom jmenuje, ale ve skutečnosti je oranžový...
Pokud ne, ukažte mi někdo alespoň jednoho opravdu červeného!!!! Prašanův chovný na fotce je "nejtmavší", co jsem zatím viděl a pořád je oranžový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 18:53 Muž TRULY [164] Re: prasan
riadna banda v tom vedre smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 18:17 -
Tie pozostatky farby je badať ak sa prizriete na druhej fotke kde je ryba na riase.Konkrétne akoby pružky na chvostovej plutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 17:47 - Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám ich doma asi 40 a cez dalších xy som ich už rozpredal.Zmenu sfarbenia u nich badám neustále.Pretože je to podmienené faktom čo som spomenul.Nebudem sa hádať ale sú buď silno alebo slabo orandžové.Red je vlastne len obchodný názov aby sa to lepšie predávalo.
Až to TRULY bude futrovať astaxanthinom a artémiou ,prípadne krmivom s obsahom karotenov,tak tá ryba farbu mať bude.
Nebude mať farbu ako si napísal vyblitú,lebo takú mávajú bežne ak sú na svetlom dne alebo nemajú poriadnu stavu.Mierny rozdiel tam pri selekcii dosiahneš ale nie je to také,že by sa dalo hovoriť o red či vyblitom žltom.Už vôbec nie ako si napísal o krížencovi s albínom.Pretože pokiaľ viem sa tu albín na kríženie nepoužil.

Ak to takto przníš ty,tak zbohom. hmm
Ja na fotke stále vidím Ancistrus sp.red.Ako som písal mám a odchoval som ich už dosť veľa.Niektoré škvrnky mávajú iné sú naopak úplne bez škvŕn.To sa dá redukovať selekciou.Ono to ani nie sú škvrny ale len také akoby pozostatky farby na červenom,,orandžovom,, tele.Aj takéto ryby majú krásne červené potomstvo bez škvŕn.

1.fotka -moje chovné ryby
2. ryba pri iných svetelných podmienkach
3.rovnaké ryby na úplne inom dne, osvetlení strave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 13:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Červené asi v Jižní Americe moc nebudou - je to vyšlechtěná barva - ale jinak máte pravdu... Červená ale je buď červená, anebo je to barva pro mne vyblitá, s červenou nemající nic společného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 10:29 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak ten moj okrem malinkej skrvny pri chvoste nema ziadnu inu skvrnu nikde inde.
Asi mozeme polemizovat nad rozdielovat medzi red a suoer red a co je cervene a nieje a co ma byt a nieje.
Na druhej strane mi je jasne ze eozdiel medzi red u nas a niekde v juznej amerike bude asi zjavny. Behal som po nete a youtube a ted red je tam siroky pojem. Lenze to bude asi ako u vsetkych ryb v europe a inde ktore su dovezene krizene atd atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 09:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Je vidět, že už ani Slovensku jste dlouho neviděli opravdu červeného ancistruse, když jste schopen rozvíjet tyto pochybné teorie... ale není se co divit...I u nás není moc lidí, kteří mají opravdu červené ryby... a bez skvrn! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 08:11 - Re: TRULY
Je to ancistrus sp.red
Red black je pôvodne z Ancistrus sp.brown.Z red blacka je vyšlachtený red resp.super red.
Redko býva menšie nie ako bežný ancík.Takéto mierne škvrnky redká mávajú.Výraznosť sfarbenia ide ruka v ruke hlavne s potravou a prostredím v ktorom žijú.

Pri exotoch ako často v akvaristike stretávam sa už určite našiel prznitel a dáva to od buka do buka k sebe.

Originál red black má dosť dlho svetlé brucho a na ňom tmavé bodky ,ktoré sa neskôr zlievajú do škvŕn.Ancistrus sp. ako ho poznáme roky či miešance s ním majú bruško tmavé a škvrny svetlé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2016 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
S ohledem na to, že jsou ti červení dražší, tak se jako červení prodává ledacos... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 22:19 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
:-) Minule som googlil a nasiel som RED s presne takymi jemnymi skvrnkami twsne pred chvostovou plutvou. Tak fakt neviem uz co to mam doma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 22:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Hm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 21:58 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
cakal som nejaku kombinaciu ale az troj nie :)
Zeby red s black a nakoniec generacia s albin?
Red black koli skrvnam na chvoste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 21:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
S goldem křížený red-black... nejspíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 21:49 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Pred mesiacom som doniesol zopar ancistrusov. Boli tam tmave, albin aj red?
Ked mali okolo 3 cm tak tie red boli pekne oranzove az do cervena.
Momentalne som soravil foto a pridu mi nieco ako medzi albin a red.
Je to nejaky mix alebo je to nejaka konkretna varieta? V tme su viac oranzove.

Sorry za kvalitu, (HonorX3)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 20:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lukas
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

Ty bílé lemy ploutví zmizí jak bude růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 16:04 Lukas – Co je to za druh
Fotka k příspěvku Ahoj koupil sem si krunýřovce a přesně nevím co je to za druh prosím o radu
GIF
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 20:13 R Muž romant [27977] Re: KodlKT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 20:01 Muž KodlKT [0]
Fotka k příspěvku Prosím o určení. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 06:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: bluejack
No ja ti neviem moj neni farebny ma take ostne na bocnej strane chrbta presne ako,ten pardal si si isty ze to je to co narastie na 70 cm ?

Mam to za 4 euri tak neviem


Já na to poránu...
smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 00:08 Muž bluejack [5] Re: rudolf
No ja ti neviem moj neni farebny ma take ostne na bocnej strane chrbta presne ako,ten pardal si si isty ze to je to co narastie na 70 cm ?

Mam to za 4 euri tak neviem :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 00:07 Muž rudolf [4681] Re: bluejack
Jedině ten nezůstává. Je to Pterigoplichthys gibbiceps rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 17:23 Muž bluejack [5] Re: bluejack
takze asi to bude Pardál podla fotiek ale nieje to 100% po dlhom patrani ostava jedine ten rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali

tie ostne na chrbte a bokoch otom svedčia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 00:22 Muž bluejack [5] – co je to za ancistrusa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim prednedavnom som si zaobstaral prisavnika ale neviem aky je to presne druh vraj gigant ale ani latinsky a ani slovensky nazov neviem ak by niekto pomohol bol by som vdacny :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 18:50 xx Re: prasan
Ano, naprostý souhlas. V odkaze jsi zalinkoval moje ryby, které byly F1 a jejich mláďata měla vyrovnané zbarvení, barva dospělců byla také stejná - tmavě hnědá s lehce načervenalou hlavou. Vousky samců nebyly větvené.

To, co se prodává jako "brown" teď, jsou ale kříženci s různými rybami Ancistrus a to jak tvarovými, tak barevnými formami. Barevně a tvarově jsou mláďata nestabilní a nemá cenu je ani jako "brown" označovat. Je to jen barevná forma Ancistrus sp.

Viz ty moje odkazy na welse.com - rozptyl barev u dnešních "brownů" je opravdu velký.

Velikost, barva, tvar ryb, ploutví, větvení vousků - chaotický mix. Zeptat se chovatele na ryby má smysl pokud má čistou linii ryb. Proto ten můj tip na nějakého křížence s brownem.

Ale pokud má precan kontakt na prodejce nebo chovatele, není co řešit. Třeba to bude něco úplně jiného. U tak malých rybek se musí počkat až vyrostou a vybarví se.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 16:05 - Re: precan
Nebudem hádať.
Poznámka k reakcii kolegu.Ancistrus sp.braun je základ pri rybkách predávaných ako 2 color,red black,LDA16,red resp. super red.
Často ide i o krížence s ancistrus sp.
Takto dvojfarebne sú zväčša len v mladosti a neskôr tmavnú.Jedine,že konkrétny chovatel tam mixol viac šlachtených rediek a mohli by ostať takto flekaté i v dospelosti.To len tipujem.
LDA16 má za mlada biele bruško a na ňom čierne škvrnky.Všetko ostatné čo má skôr tmavé bruško a svetlé škvrny je už často kríženec s Ancistrus sp.
Ancistrus sp.red/super red je šlachtený s Ancistrus sp.braun (LDA 16).
Všetko flekaté na internete je mladá rybka.Také typické sfarbenie dospelého jedinca viď.foto odkaz.
www.catfish.cz/…

Osobne si ale myslím,že nejde o ani jedno s popísaného.
Asi by som zapátral po predajcovi a opýtal sa konkrétne jeho čo Vám to vlastne predal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 10:26 xx Re: precan
Pravděpodobně tohle:
www.l-welse.com/…

pokud by byli v dospělosti tmavší pak tohle:
www.l-welse.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 20:35 precan – Zbarvení
Fotka k příspěvku Dobrý večer, tyhle krasavce jsem si přinesla z burzy, ale zapomněla jsem ten název (číslo) co měl pán na tom akvárku, řekl by mi někdo něco o tomto zbarvení? jak se tomu docílilo nebo jaké typy křížit aby vznikli takové barvy? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2016 09:41 JoKa Re: janesik1xjakep
rybicky.net/clanky/497-krunyrovci-rodu-ancistrus

Tady je to vysvětleno celkem srozumitelně a jednoduše...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17775-jaky-je-to-ancistrus