Akvarijní ryby v jezírku
no len ako ich potom vylovit
to bude asi problem v mojom jazierku ale fungovali by proti riasam?
Přes léto ano, ale při poklesu teploty pod 15 st. uhynou.
Starší reakce
0 01.11.2009 06:39 kreten –
Re: 0 Vím o kolegovi, který je takto na rybníce chová léta. Zavřenou hladinu samozřejmě nemá.
Řešením je chovat sezónně ryby venku v síťových sekcích , tak jak jsem to měl na ukázku v prezentaci. Nyní ji ovšem mám neaktivní , protože jsem smazal neaktuální hlavní fotku .
Tak se zeptám já , jestli labyrintka Macrop. ocellatus vydrží zimu venku pod ledem ?
Vím o případu , kdy byl tento rájovec chován a zimován s našimy druhy ryb při velmi nízké teplotě , ale hladina v nádrži byla celou zimu nezamrzlá.
Univerzální metoda to není
, ty chytré vám tam nevlezou
Malé rybky v jazierku ako aj v agua sa chytajú nasledovne: z PET fľaše sa odreže horná 1/3 časť s hrdlom, hrdlo sa obráti a vsunie do druhej časti, tým vznikne pasca - ryby môžu hrdlom vplávať do fľaše, ale von sa už nedostanú. Do fľaše sa dá krmivo a cez noc sa nechá v jazierku alebo agua a ráno tam máš plno malých rybiek.
0 30.10.2009 08:23 kreten –
Re: 0 Otázka nezněla zda je v nabídce Macropodus ocellatus
. Jinak ty mečovky - i oranžové - krátkodobý pokles teplot vydrží, překvapivě stejně goldmolly a další ryby, které jsem daleko po ledových mužích letošního jara přelovoval z nádrže, kam odtéká odpad z rybárny (a kde jsem je objevil poté, co se po odeznění chladu začala zalévat zahrada) do jezírka a zcela životaschopné byly ještě v polovině října.
0 30.10.2009 07:44 locustella –
Re: 0 nuz len s tym vylovom to je tazsie. jazierko nie je male (8x5 m), je dost hlboke (1,5 m). skusali sme ryby lovit cerenou, ale neslo to. ukryju sa bud do rastlin, alebo do hlbociny. hlavne male akvariove ryby je problem vylovit a vypustat to nechcem. skoda kvalitnej vody. ako to vylovujete vy?
Rájovci určitě ne a M. ocellatus není - nebyl nikde v nabídce , aby se dal koupit. Pro celoroční chov venku se z ryb chovaných i v akváriích , dají použít koljušky ( pěkné barvy má kolj. devítiostná ) nebo hořavky , když se k nim přidají mlži. Další vhodné zajímavé ryby jsou sekavci píseční a pískoři pruhovaní , ovšem v našich vodách je běžně lovit nelze (ohrožené druhy).
Ty ameky co chováš , můžeš mít v létě venku , ale jen do doby , než začne teplota vody klesat pod plus deset stupňů , pak se musí vylovit. O "kapku" víc vydrží amekám podobné čapaly pardálí , ale ani u nich nedoporučuji riskovat delší pobyt v příliš chladné vodě a už vůbec bez předchozí umožněné delší adaptace. I aklimatizované mečovky venku dobře prospívají do těch +13°C , jen čistě oranžové formy vykazují nižší odolnost a z divokých druhů mečovek se jako nejotužilejší jevily Xiphophorus malinche , které u mne jednu noc po nedokončeném výlovu dokázaly bez následků vydržet ve vodě o teplotě pouhé čtyři stupně nad nulou. Hodně "vydrží" též divoké platy monterrey - Xiph. couchianus. Po výlovu z venku se nesmí rybám doma v krátké době moc ohřát voda , musí to být postupné , rozděleno na více dnů , aby nedošlo k úhynu.
Foto: Výlov akvarijních ryb z jezírka - dne 19.10.2009.
to som netusil ze zvladne v jazierku aj zimu. a co ostatne rajovce?
Mimo kapří, karasí a podobné klasiky, třeba Macropodus ocellatus
s gubkami nie je v jazierku problem. v lete sa im mimoriadne dari. ale na zimu to je velky problem. tiez neviem ktore ryby by mohli prezit zimu v jazierku. poradte
Sousedka má v jezírku paví očka. Ale myslím, že se jí tam nerozmnoží. Respektive rozmnoží, ale mrňata sežere samička potápníka s miminem
Starší reakce
Tak doufám, že už o tom děda ví, vzrostlý bichirek není ryba do každého akvárka
Dam ich k dedovi domov do akvaria.
Dají se prý dobře vyudit
A co s nima plánuješ udělat na podzim?
4 °C to tak někdy v zimě, ale v létě teplota jistě neklesne pod teplotu vzduchu.
jinak bojovnice většinu noci tráví u hladiny kvůli snadnému nadechování....
Já tomu věřím, za příznivého času (ovšem ten již několik let nijak výrazně není), ovšem ve 4 stupních teploty vody u země ráno nevěřím ani kousíček. To si s ohledem na své pocity a nutnou a oprávněou šikanu ze strany Zelených netroufnu a to si dovolím ledascos.
Na splendenspower se tam o tom vedla diskuze, a věř že venku jsou schopný přes léto prosperovat
Bojovnice špatně, rájovci jsou ze severu, živorodek se bát nemusíte, mám mečovky i přes "ledové muže" a ani nechcíply. Ale v jezírku, retikulárky ve vaničce jsem dvakrát stěhoval, ty by zmrzly.
Do jezírka se dávali i Rájovci a dokonce i Bojovnice.
Letost tam nedáme asi ani živorodky,noční teploty jsou nízké.
Ty zmrznou, do jezírka je možné dát živorodky, některé cichlidy, měl jsem tam i ancistrusy
Tu na foru som cital, ze sa do jazierka daju dat na leto aj akvarijne ryby. Ale nenasiel som to. A tak sa pytam ci by som tam mohol dat 2 labea a 1 trnovca bielopruheho?
Teraz su tam 7 koi 5 karas 4 zavojnatka 4 kometa. Rozmery okolo 6m krat 3m a hlbka najhlbsie asi 30 cm (voda dotecie). A su tam lekna.
Starší reakce
0 07.05.2009 20:12 kreten – Re: alena
Choval jsem v jezírku i cichlidy, ale chce to po zmrzlých a je to v pohodě
Starší reakce
Paví oka se na rozdíl od jiných ryb dají poměrně snadno pochytat do síťky. Jen staré samice dělají občas problémy. Bohužel měl jsem v jezírku třeba Blek moly a dospělé se chytit bez vypuštění vody nedají.
Budu ti věřit, že to funguje
Od kolika měsíců stáří je tam můžu dát?
Vyčerpáš vodu přes sítˇ, nebo vylovíš podběrákem.
No tak pak by bylo možnost je mít 500 litrovém jezírku, ale jak je na podzim chytím?
Nesmí se předtím chovat v příliš konstantně teplé vodě , to znamená , že teplota má v rozmezí blízkém +20°C kolísat ( +18°C do + 24°C ) - , když měním vodu , tak dávám chladnější zpět do akva. Těch 80litrů je málo , i když se v tom bez filtrace několik kusů chovat dá , ale venku tak malý biotop podléhá rychlým změnám a musel by se do nádržky umístit nastavitelný ohřívač , ještě tak ve skleníku by to mohlo být - na kvalitní odchovy rybek je 80litrů ještě málo ( asponˇ dvakrát tolik pro dejme tomu 20 dospělých ryb a jejich potěr Poecilia reticulata za přítomnosti dostatku ponořených rostlin , nebo řas po okrajích nádrže ) Venku se to musí stále kontrolovat i zabezpečit ( třeba sítí ) např kočky nejen loví i v noci ryby , ale též drásají folii a pak voda unikne , dále rybičky napadají stále přilétající znakoplavky a větší potápníci , někde to můžou být i ptáci , vodní rejsec , užovky atd. , už jsem o tom psal . Nebezpeční jsou i temperamentní psi , vytahají rostliny z vody a celkově jezírko zdevastují , viděl jsem to na vlastní oči.
Nikdy jsem je nijak neotužoval. Měl bys je tam dát, ale ve správnou dobu a nechat vyrovnat teploty. U malého jezírka si musíš dát pozor třeba jen na bouřku. Kroupy dokáží snížit teplotu tak že ti ryby pochcípají na podchlazení. 80 litrů je ale zoufale málo musel bys mít v něm asi topení.
Mám paví očka před vpuštěním nějak otužovat? Stačilo by jezírko o objemu 80 litrů?
Já na to kliknul a vono to je moje. Aby informace byly plnohodnotné , to bych musel dlouhým článkem vypsat vlastní praxi a na to jsem už moc unaven.
Fotka : jezírko z dálky , pohled přes mou džungli , v místě , kde kvetou narcisy byla ještě v roce 2006 nádrž a v té jsem choval rybky Puntius conchonium = parmičky nádherné.
Já mám pod balkonem ty 1000 l plastové nadrže s kovovými obručemi a s výpustí dole. Sluníčko svítí na přední stranu pouze dopoledne takže není problém s přehříváním. Chovám v nich (nadrže mám 3)paví oka, black molly, platy, mečovky a když se začala tvořit řasa tak i ancistruse a ampulárie. Ryby vysazuju zhruba v polovině května a slovuji podle počasí září nebo zkraje října. Na hladině mám plovoucí rostliny. Samci pavích ok jsou nádherné a nikdy se mi nepodařilo v akvárku odchovat hezčí. Možná bych to tu neměl moc prozrazovat ale vodu používám z řeky Metuje jelikož bydlím hned u řeky. Někdo by mohl namítnout že je to velký risk ale zatím bez problémů. Už se těším až je tam znovu vysadím....
Všichni zájemci o chov rybiček v jezírku, zkuste se kouknout sem:
rybicky.net/nadrze/3789&r=14
Tam má autor pěkně popsané a vyfocené co a jak je k tomu potřeba.
Otázka: Takže by mohly být black molly v jezírku? A mohly by tam být třeba i paví očka, platy a mečovky, máte to někdo tak(nebo alepoň jeden druh z těchto)?
Starší reakce
Starší reakce
Já mám v jezírku paví oka od června do září zkoušel jsem i bleck moly ale ty už se mě nepodařilo chytit . Karásci tam s nimy byly také.
Díky moc, už se těším na příští jaro. Chudáci karasi...půjdou do sudu.
Šli. Já zkušenosti nemám, ale rájovci i jiné ryby se v létě v rybníčcích chovají, zkušenosti s tím má Catfish.
www.catfish.cz , záložka "zahradní jezírka", jinak se jí zeptej přímo na konkurenčním webu.
0 08.10.2006 14:40 solem – Venkovní chov
Myslíte že by šli přes léto chovat ve venkovním jezírku například rájovci?
Starší reakce
Paví očka mám v jezírku už několik let. Musí být ale dostatečně velké, aby neklesla moc rychle teplota vody a při vpouštění se trefit do stálého a teplého počasí. Od půlky června do poloviny září je to bez problému. Zkoušel jsem i black molly, ale ty se na rozdíl od gupek nedají chytit.
Ja osobně bych to nezkoušel.. páč v praze mají paví očka celoročně venku, ve vyhřívaným jezírku, ale návrat do akva nepřežívají ...(vše prý)
0 14.05.2006 18:46 Akvaboy –
Re: ala Jo o něco ti vyroste-rychleji než v akváriu,ale jak řikám na podzim ho v jezírku nenajdes a nevylovis, bude ti utikat a přes zimu chcípne.
Ten sumeček je Pančéříček skvrnitý.Ten by tam měl putovat kvůli tomuaby vyrostl(dočetla jsem se)
Přidat reakci
1 ...... ...... [3] 4
Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 1803x