Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hagen Fluval E topné těleso

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Hagen Fluval E topné těleso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:12 Pege1012 Re: Silent
Super, zítra bych si pro to měl zajet, tak uvidím, jak dopadnu. Díky za rady a ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:14 R Muž Silent [5949] Re: Pege1012
S přísavkami si nejsem jistý, ale vývod si našteluješ jak chceš a nasává to přes regulační klapku. www.hydor.it/… a návod www.ulozto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 15:36 Pege1012 Re: Silent
Tak jo, objednal jsem to čerpadlo a jinak ještě dotaz, uchytím jej na stěnu akvária jak? Má to nějakou přísavku? A nasávání je řešeno přes co? Ponoří se to do akvária a ten vývod se naštěluje ve směru kterým chceš proud vody? Díky moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:23 R Muž Silent [5949] Re: Pege1012
To Hydor Koralia Nano je pro mořská akvária a má zbytečně velký průtok. Eheim se dá použít. Já měl na mysli čerpadla Hydor Pico Evolution 200 nebo 400. Jsou malá, regulovatelná a na rozpohybování vody ideální shop.miga.cz/… shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:17 Pege1012 Re: Silent
Myslíš tady to?
Hydor SELTZ L20
nebo jsem hledal blbě, tohle mi připadá jako poměrně dost předimenzované, vzhledem k tomu na co jej potřebuji.Ale pokud je to ono, tak je koupím,jen nevím, jak je potom zapojit, je k tomu nějaký sací koš a výpustný vývod jak to má ten atman?
Edit: Anebo jsem našel ještě tohle, ale tady mi není jasný, jak to funguje, jestli se i toto zapojuje normálně do zásuvky?
www.zoohit.cz/…
Edit2: Tak a jako poslední jsem našel tohle:
www.zoohit.cz/…
ta 1000 eheim je teď poměrně levná, jinak jsem se v tom docela ztratil, tak mi prosím poraď který vybrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:41 R Muž Silent [5949] Re: Pege1012
Mám vyzkoušená čerpadla od Hydoru. Jsou velmi kvalitní a tichá a navíc nejsou nijak drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:23 Pege1012 Re: Silent
Díky moc, nějaký typ co by mohlo vyhovovat za čerpadlo? Jestli třeba atman AT 200, nebo jiný, peníze zase nehrajou až takovpu roli, spíše minimální hlučnost, snadná obsluha a spolehlivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:22 R Muž Silent [5949] Re: Pege1012
Mám totéž topítko. Ovšem mám v nádrži dostatečný proud takže i když mám topítko na druhé straně co vývod filtru je to dostatečné. Tenhle problém mi naskakuje jen když vypnu filtr. Zkus to pořešit nějakým slabším čerpadlem jehož výtok nasměruješ na topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:13 Pege1012 – Hagen Fluval E topné těleso
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
pořídil jsem toto topítko, jsem s ním velmi spokojený, ale vyskytl se mi problém. Jak jsem psal v jiné sekci, měl jsem naprosto nevhodně instalovaný vnější filtr Atman a odtoková trubice mi vedla do předního rohu akvária kde vyústila kolmo vzhůru.
Alespoň jeden pozitivní dopad to mělo, a sice, toto topítko potřebuje j bezchybnému výkonu proudění vody jinak začne signalizovat digitální display blikáním písměna CF, čili šoatná cirkulace vody. Dříve jsem měl topítko u té výpusti a nebyl problém, nyní mám nový filtr eheim a v levém horním místě akva mám udělanou rampu, která mi honí vodu po hladině, jak to má být, a tak se mi stává, že mi zase topítko ukazuje nedostatečný pohyb ve střední části akva.
Abych tomu pomohl, umístil jsem k topétku vzduchovací kámen tak, aby proud bublinek působil alespoň nějaký pohyb v okolí filtru, ale je to nedostatečné.
Máte někdo nějaký nápad jak to vyřešit lépe? Napadlo mne přidat ještě nějaký vnitřní filtr typu bublifuk a vývod vést před topítko, ale je to krkolomné řešení. Budu tád pokud mi poradíte.
Pro lepší představu přidávám foto, jak to mám teď.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17692-hagen-fluval-e-topne-teleso-