Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Faunus ater

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Faunus ater
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2017 11:19 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: Slaviak
Ten likvidační rod je Tylomelania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2017 10:51 Muž @ Slaviak [16]
Ja mam tychto krasavcov. Dostali sa ku mne omylim ked som objednaval neritinky. Prisla mi krabicka a vo vnutri som nasiel 6 neritin a 4 fauna aterov. Musim povedat ze zeru riasu ako divi,no hlacne v noci. Cez den su zalezeni v ulite. Mal som v akvariu problem so zelenou riasou ktora mi prerastala v okoli rastlin. Asi po mesiaci co ich mam je v akvariu o50% menej riasy. Co sa tyka rastlin,zatial som nespozoroval ,ze by sa do nejakej pustili. Mam tam aj mini kobercovku a na nej iba spia,tak u mna je to fajn. Jedine co som sa docital o tychto slimakoch bolo to,ze sa dajupomylit s podobnym druhom a ten poziera rastliny ako sialeny,no nepamatm si o ktory druh konkretne ide.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 22:01 Muž @ JirkaŠčobák [704] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.
Zmínil to clarkii: www.akva.sk/…

Koupil jsem včera dva a dal do 100l akva v dětském pokoji. Budu referovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:24 Žena @ Morticia [22]
Jak velká nádrž je minimum? Údaj v Atlase není... A jak s tou sinicí? Také by mě zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 13:51 Muž @ JirkaŠčobák [704] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Sinice?
Nemá někdo zkušenost, jestli Faunus ater nekonzumuje sinici?
V jednom fóru jsem narazil na indicii, že by mohl a má to i určitou logiku. Je z brakické vody a naříklad krevetky Halocaridina rubra, také z brakické vody, se sinicí živí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 11:15 Muž @ Fáster [8] Re: petulinakk
I rostliny mu chutnají. U mě jim zachutnala hnědovka. Dokáže být i několik dní na jednom místě a požírat vše kolem (v mém případě hustý porost hnědovky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 11:00 Muž @ Cosmogagy [590] - AmerikaRe: petulinakk
ve zdejším atlase se píše doslova "V přírodě se vyskytují na bahnitém dně, kde se živí detritem". Takže bych řekl že rostliny ani řasu asi moc baštit nebude. Každopádně to že se živí detritem je určitě dobrá pomoc v údržbě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:33 Žena @ petulinakk [1767] – Faunus ater
Tento zajímavý plž tu ještě nemá vlastní vlákno, něco informací se dá v diskuzích vyhledat, ale protože se řady jeho majitelů budou jistě rozšiřovat, vlastní vlákno si určitě zaslouží :-)

Pokukuju po nějakém novém zajímavém kousku do akvárka, a o tomto šnekovi jsem se nikde nedočetla info, zda ožírá rostlinky nebo je nechává na pokoji a spokojí se jen s řasou?

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/17688-faunus-ater