Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Faunus ater

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Faunus ater
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 10:25 R Muž lacewings [5579] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Beastie napsala:... jenže se mi nechce krmit, když nevím, jestli to sežere...
- budete to muset zkusit, pouhá úvaha to nevyřeší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 09:03 Žena Beastie [338]
Tak tohodle šneka "mám" dva týdny, a ještě jsem ho neviděla. Po přidání a aklimatizaci se zahrabal do písku. Po pár dnech jsem ho našla špejlí, vyhrabala, zkontrolovala, očmuchala, vrátila a koukala, jak se mi "vztekle" zahrabává zpět, co jsem mu to jakože provedla. Týden uběhl, při údržbě akva jsem odkryla část ulity zahrabanou na jiném místě než předtím, opět se dozahrabal a nic.
Koukala jsem několikrát i večer, akva je obecně málo osvícené, zhasínám brzo, tma je tam dost. Stejně jsem ho neviděla. Mám být trpělivá? mám ho od někoho, má poškozenou ulitu, chtělo by to do něj dostat špenát a kalcium, jenže se mi nechce krmit, když nevím, jestli to sežere....
V akva je písečný substrát, docela malá výška, 2-3cm, je tam rok a část ho nebyla nová. Brotia herculea, co jsem tam měla, se taky zahrabávala, ale tak na dva dny max a pak vylezla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 09:07 Žena permonici [319] Re: sonapta, Beastie
V 250 l máme 2 fauny a 1 velikou brotiu herc., na 3 sklech plno řasy. Vídám šneky jezdit po skle, ale více lezou po dně, kde občas užerou nějaký list - ve zcela snesitelné míře.
Oproti ampulárkám okružákovitým jsou v pasení béčka. :-D Poslední měsíce je v akvárku i plno jemnolistých rostlin (díky, Lojzo007!), přesto na ně nemají šneci žádný destruktivní vliv. Je fakt, že 1 fauna,zrovna capucino, už jsem dlouho neviděla - akvárium je však velmi zarostlé, tak se není čemu divit.
V 54 l byla jedna menší brotia herc., a ta pošla i přes zařasená skla, kořen a dost rostlin k možnému okusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 13:40 Muž Jozef [331] – rozmnožovanie
Podľa info sa v sladkej vode rozmnožiť nedá.
Ale zaujíma ma, či kladie nejaké vajcia (larvy, ktoré uhynú...) podobne ako neritina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 12:04 Žena Beastie [338] Re: sonapta
chtěla bych říct, že hnědovku okusuje i brotia herculea až do té míry, že ignoruje cokoliv jiného, tylomelaniím taky chutná, těm zase nejvíc jedou ludwigie a sagitarie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 11:56 sonapta – Faunus ater cappuccino
Můj Faunus ŘASU ABSOLUTNĚ NEŽERE, a že je v menším akváriu jen jedna ryba, tak šnek asi nemá dost potravy, tak okusuje kytky (kromě anubias), BRUTÁlNĚ však okuseje hnědovku, proto přikrmuji najemno strouhanou mrkví a tabletami se spirulinou, v salátech je vybíravý. Pokud bylo dno písčité, frakce 2-4 mm, tak se nazahrabával, nyní tam je lehký pálený jíl a tak se asi snadno zavrtá, tak ze 3/4. Možná z důvodu, že beta imbelis dospěla a chce ho okusovat, byť jsem to nikdy nezpozrovala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 09:26 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Janinkab
Ano, občas lezou až k hladině. Mám 3 kusy a výšku nádrže 60cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 08:43 Janinkab – Faunus
Ahoj! Jednoho jsem si koupila a zjistila, že o něm není moc informací...vylézá běžně k hladině?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 10:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: ctibum
No když se mě pustí do zahradky jsem zvědavý jak je najdu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 10:01 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Anthrax
Já mám stonkovky akorát vepredu marco trávník no nasadil jsem dvě jsou zahrabane a vůbec o nich zatím nevím:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 08:46 R Muž ctibum [7061] Re: Filip_CZ
Já mám tu odlišnou zkušenost, spásl mi předzahrádku Staurogynu... Ale jak píše Anthrax, kdybych důsledněji přikrmoval, třeba by to nedělal. Pročti vlákno, určitě najdeš informace... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 08:08 R Muž Anthrax [4901] Re: Filip_CZ
Ahoj, myslíš, že ten tvor rozlišuje, kam jakou rostlinu zasadíš? :-) Ale teď vážně. Mně neokusuje žádné rostliny. Jiní mají odlišnou zkušenost. Asi to bude o stravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 20:10 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj jakou máte zkušenost s okusem rostlin které patří na střed či popředí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 19:07 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, Poecilia – Faunus ater
Když tu vidím toto téma. Dají se nějak rozmnožit Fauni? I když pochybuji, zeptám se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2019 20:12 Žena tesaja [5] - Asie – kolik let se dožívá
Zdravím, mám také jednu zajímavou otázku. Kolika let se může dožít?
Mám jednoho v akvu od založení, což je 6 let. Nedávno jsem myslela, že už je v nebi, ale najednou zas sviští po akváriu. Dokonce ani na burze u týpka, co je prodává jsem se nedozvěděla, kolika se dožívá ne ale 6 let dá X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 21:53 R Muž ctibum [7061] Re: Anthrax
Musel bych pročíst deník... :) Ale tuším, že předek. Blyxa, Staurogynus, jestli se nepletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 21:48 R Muž Anthrax [4901] Re: ctibum
Co ti žrala za rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2019 23:17 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jan Jonáš
Okus rostlin tímhle šnekem nepozoruju. Ani u echinodorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2019 09:25 harpunar Re: Jan Jonáš
U mne žijí několik let a v pohodě.Nezavrtávají se,neokusují rostliny,ani jemnolisté.Jsou docela dlohověcí,což je výhoda. Takoví pohodáři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2019 02:14 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní pralesRe: Jan Jonáš
Mám dva (v "provedení" bicolor). Cca 5 cm a rostliny nežerou. Akva 54l a nepřikrmuju je, pohledají si sami. Občas jsem je tedy našla na zbytku spirulinové tablety z předchozího dne s hromadou dalších šneků. Většinou se někde jen pomalu sunou, visí na skle nebo jen leží. Nezavrtávají se do dna. Jedinou nevýhodou je, že jak tahaj ulity, tak trochu ořou. Takže menší rostlinky než zakoření často plavou u hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2019 18:33 R Muž ctibum [7061] Re: Jan Jonáš
U mě nedobrý, šel z domu... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2019 17:07 R Muž Anthrax [4901] Re: Jan Jonáš
U mě dobrý. Rostlin si nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 14:04 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Jak s rostlinami
Dobré odpoledne,
prosím, kdo chová tohoto zajímavého plže, napište, zda máte problém s okusováním rostlin. Nebo se ke zdravým rostlinám chová stejně jako ostatní piskořky, tj. neničí je. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 08:11 Muž visek [76] - TetryRe: Otonic
dal jsem jim okurku a nic.a porad nesmrdi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 13:22 Muž Otonic [54] Re: visek
myslím že bude papat večer, nebo za tmy, dej mu okurku, cuketu nebo spařenou kopřivu a koukni na rady zkušenějších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 08:19 Muž visek [76] - Tetry
koupil jsem sneky faunus snail.od soboty trochu popolezli a ted 2.5 dne nic.nesmrdi.tak nevim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2018 07:51 Žena permonici [319] – Vysoce odolný šnek
Tohoto plže mám již dva roky, koupila jsem jej poměrně velkého náhodně ve zverimexu po založení akvária. Jako jediný z větších plžů přežil vše.
Přežil dokonce i "uvaření" akvária při havárii topítka, kdy teplota vody dosáhla 43 °C po neznámo dlouhou dobu. S ním přežily 2 levatky, je však možné, že ty byly v tu dobu nad hladinou.
Faunus ater - Ďáblův roh - je opravdu mimořádně odolný.

Moc se nezahrabává, ve dne leží na dně, pokud nebrázdí nádrž a vyráží v noci. Nikdy se mi nerozmnožil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2018 16:42 Žena Hanka [0]
Zdravím, hledám specifický druh Fauna Atera, konkrétně verzi Faunus Ater “Cappuccino”. Netušíte, kde bych šnečka sehnala? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2017 11:19 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Slaviak
Ten likvidační rod je Tylomelania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2017 10:51 Muž Slaviak [19] Re: JirkaŠčobák
Ja mam tychto krasavcov. Dostali sa ku mne omylim ked som objednaval neritinky. Prisla mi krabicka a vo vnutri som nasiel 6 neritin a 4 fauna aterov. Musim povedat ze zeru riasu ako divi,no hlacne v noci. Cez den su zalezeni v ulite. Mal som v akvariu problem so zelenou riasou ktora mi prerastala v okoli rastlin. Asi po mesiaci co ich mam je v akvariu o50% menej riasy. Co sa tyka rastlin,zatial som nespozoroval ,ze by sa do nejakej pustili. Mam tam aj mini kobercovku a na nej iba spia,tak u mna je to fajn. Jedine co som sa docital o tychto slimakoch bolo to,ze sa dajupomylit s podobnym druhom a ten poziera rastliny ako sialeny,no nepamatm si o ktory druh konkretne ide.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 22:01 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mortica
Zmínil to clarkii: www.akva.sk/…

Koupil jsem včera dva a dal do 100l akva v dětském pokoji. Budu referovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:24 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Jak velká nádrž je minimum? Údaj v Atlase není... A jak s tou sinicí? Také by mě zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 13:51 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Sinice?
Nemá někdo zkušenost, jestli Faunus ater nekonzumuje sinici?
V jednom fóru jsem narazil na indicii, že by mohl a má to i určitou logiku. Je z brakické vody a naříklad krevetky Halocaridina rubra, také z brakické vody, se sinicí živí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 11:15 Muž Fáster [9] Re: petulinakk
I rostliny mu chutnají. U mě jim zachutnala hnědovka. Dokáže být i několik dní na jednom místě a požírat vše kolem (v mém případě hustý porost hnědovky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 11:00 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: petulinakk
ve zdejším atlase se píše doslova "V přírodě se vyskytují na bahnitém dně, kde se živí detritem". Takže bych řekl že rostliny ani řasu asi moc baštit nebude. Každopádně to že se živí detritem je určitě dobrá pomoc v údržbě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:33 Žena petulinakk [2017] – Faunus ater
Tento zajímavý plž tu ještě nemá vlastní vlákno, něco informací se dá v diskuzích vyhledat, ale protože se řady jeho majitelů budou jistě rozšiřovat, vlastní vlákno si určitě zaslouží :-)

Pokukuju po nějakém novém zajímavém kousku do akvárka, a o tomto šnekovi jsem se nikde nedočetla info, zda ožírá rostlinky nebo je nechává na pokoji a spokojí se jen s řasou?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17688-faunus-ater