Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fluval CO2 system Mini 20g

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Fluval CO2 system Mini 20g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bajulina
Stáva sa :-( , tak už len vyreklamovať a potom nech to ide ako má palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 09:11 Bajulina Re: cezarmilan
Děkuji za radu. Bohužel opravdu byla bombička do 4 hodin pryč. Až jsem si myslela, že si to "sedlo" a ona už docházela bombička. :-D Po sundání, jsem zjistila, že se dovnitř asi ani nedostanu. :( Tak to vyreklamujeme, achjo... Celé akvárko mi to zakalilo. Vrrrrrr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bajulina
Pokiaľ to nejde uzavrieť, tak je to na reklamáciu. Ten ventil je ihlový a nebolo by vhodné sa v ňom akokoľvek vŕtať. Skúsiť ho otvoriť na maximum a potom pomaly uzatvárať, nič iné sa žiaľ robiť nedá. hlavne ak je ešte v záruke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 15:55 Bajulina
Zdravíčko,
právě jsem namontovala fluval mini CO2 a řekla bych, že mi netěsní ventil. Zkusila jsem si ventil sundat z akvarijní hadičky a cítím tam tlak, i když mám ventil dotažen dokonce. V akvárku to bublá o sto šest. Nemáte někdo nějakou radu jak to zastavit, krom reklamace? :)) Řekla bych, že tímto tempem mám celou bombičku do večera fuč. :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 10:41 rejpal1977 Re: dimmur
ale i tak se najdou lide co si to koupi,na druhou stranu ne kazdej ma misto na hasicak a kvuli 50l vody ho ani nechteji a kvasnic se boji tak proc ne treba fluval.jak pisu ja jsem spokojenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 09:00 Muž dimmur [283] Re: rejpal1977
ale ne kazky pracuje tam kde Vy, u vetsiny lidi rozhoduje cena a pak naklady spojene s provozem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 06:39 rejpal1977 Re: matlala
klidne si rejpnete ;-) dovoleno je vse :-) netvrdim,ze dneska bych nesel do lahve,ale vzhledem k tomu,ze za tu cenu za kterou jsem to kupoval bych poridil max.redukcak tak toho nelituju maka to v pohode k me spokojenosti a rostlinky taky neprotestujou ;-) proto nemuzu rict nic spatnyho az tedy na porizovaci cenu,ale ta me se netyka vyhledem k tomu,ze pracuju tam kde pracuju tak mam ceny nastaveny jinak a padik mesicne za bombicku me nezrujnuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 06:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jmalyska
hmm, za 800 jsem pořídil jehlák s redukčákem + spojky. Flašku seženeš i zadara. Mám to i do miníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 03:49 Muž jmalyska [167] Re: matlala
Moje sada stála kolem 700Kč, mám to k 63 litrovce, takže poměr cena/určení je akorát. Do 300litrovky mám už nachystánu bombu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Blažis
musím si rejpnout
njn, vyhozený prachy, za tu cenu máte plnitelnou flašku i s příslušenstvím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:59 rejpal1977 Re: Blažis
ono to nema delat bublinky ten difuzor se naplni a co2 se rozpousti do vody.....ja ten origos doplnoval az trikrat denne a tak jsem udelal vetsi a ted ho staci naplnit rano a vecer je prazdnej a i tak mi to vydrzi tri tydny min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:01 Blažis Re: jmalyska
Ja vubec nevim co to ma a nema delat v nasem paradnim zverimexu mi nebyli schopni vubec nic rict k navodu ani obsluze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:43 Muž jmalyska [167] Re: Blažis
Z čeho bublinka? Nafoť to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:39 Blažis Re: jmalyska
Naplnim difuzor a nejde z toho ani bublinka radsi bych to s nekym vse probral po telefonu jestli neco nedelam spatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:51 Muž jmalyska [167] Re: Blažis
Něco ti netěsní nebo špatné bombičky. Mi taky bombička vydrží cca měsíc dva podle toho, jak často plním (1-2x denně)

Prasklá hadička?
Netěsný ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:32 Blažis
Muzete mi prosim nekdo poslat cislo kdo to mate? Mam uz dalsi vyreklamovanej a proste mi to stale neufunguje dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 22:56 rejpal1977 Re: Blažis
nez to pujdete reklamovat ,zajdete do nejakeho cyklosportu a kupte si bombicku do hustilky stoji padika,zapojte to dle navodu a ponorte pod vodu a uvidite jestli to tesni nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 20:30 Blažis Re: rejpal1977
ja kdyz ho naplnim jednou tak uz to pak nema zadnej tlak zitra s tim pujdu do obchodu a uvidim co mi rekne mam takovej pocit jako kdyby netesnil ventil a vse mi uteklo pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:47 rejpal1977 Re: Blažis
me vydrzi mesic a to jsem puvodni difuzor (snad se tomu tak rika ) plnil trikrat denne akvarko ma 54litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:58 Blažis Re: jmalyska
tak jsem si to koupil take ale mam nejakej problem bombicka mi vadrzi jen jedno naplneni nebo nevim jestli nedelam neco spatne jsem z toho zklamanej :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:42 Muž jmalyska [167] Re: Jenda87
Mezi ventil/redukčák a nádobku lze namontovat elektroventil zapojený na časové relé, s nastavením otevření třeba 1-2sec (či dle libosti) jednou za 24hod v určitý čas. Avšak za elektroventil je třeba zapojit redukční ventil. Zavírat/otevírat tedy plný tlak z bombičky. když zapojíte elektroventil až za redukčák, když bude se redukčák pokazí, vlítne vám do akvárka plná dávka. Je tedy lepší mít redukčák po dobu nečinnosti bez tlaku.Kolega si tak několikrát zabil celou osádku ryb, než na to přišel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 19:18 Jenda87
nevím jaké v tom zařízení používáte bombičky, ale pokud by tam šla našroubovat klasická česká kyveta 150g ( www.sifos.cz/… ) , stačí potom sehnat si na ni redukci od fa Drulov k plnění kyvety z hasícího přístroje (nemají na eshopu, viz : forum.gunshop.cz/… - na druhé stránce jak objednat, podle závitu - starší lahve maji 3/4 coule a nové 1/2) pokud tedy chcete usetřit, u nás stojí naplnění 6kg hasičáku 210 korun, kyvety jdou objednat ze sifosu, už je to déle co sem je objednával tak si nepamatuji cenu, ale byla tuším kolem 160 korun za kus, nevím jak to bude v akvaristice ale myslím, že by to ušetřit mohlo, ja používam kyvety na vzduchovku a tam by mě kupované bombičky zruinovaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 18:41 Muž Gordon [22] Re: jmalyska
Tak to je super. Koukal jsem na to už dřív. Bohužel nejsem doma půl týdne a rodiče si těžko vzpomenou, že by to měli napouštět.
Nevíte jestli existuje něco podobného malého, "levného" co bude fungovat automaticky?
Velkou bombu mít nemůžu, protože ve skříni pod akva není místo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2013 19:27 Muž jmalyska [167] – Bombičky
Pasujou!!! hop hop hop
Včera jsem už původní ze setu měnil. Vydržela plnit 1x, někd 2x denně skoro 2 měsíce, což není špatné. Ty cyklo vydrží asi méně, ale i tak, 89kč/2 měsíce není špatné, tj 600kč za rok...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jmalyska
no tak paráda. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:50 Muž jmalyska [167] – cyklo bombička
Dneska jm koupil na zkoušku bombičky do hustilky na kolo za 89kč/ks (lepší než za 235kč/ks) a závit pasuje. Mám pocit, že závity budou stejné, avšak cyklo bombičky jsou o něco menší, což vzhledem k nízké ceně je zanedbatelné. palec
V obchodě jsem chtěl 10ks a borec na mě vykulil oči, že má jen dvě :-D Tak alespoň dvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 11:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Treeman
a pasujou opravdu do toho Fluval CO2 system Mini ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 23:03 Muž jmalyska [167] Re: Treeman
Škoda, že nemají kamennou prodejnu, jen eshop a cena za dobírku 119+40kč :-D Mazec
Ale díky za tip, zkusím to najít jinde v obchodě s cyklo-to mě nenapadlo :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2013 16:25 Muž Treeman [249]
tady sem našel 16g bombičky.
www.cyklovybava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:11 Muž jmalyska [167] Re: jmalyska
Stále dávkuji... 1x denně, někdy 2x. Ta bombička je snad nekonečná :-D (Ještě aby ne, za těch 270kč nebo kolik to stojí)
palec
Avšak níže jak pod ph 7 jsem se nějak nedostal (měřeno BENTESTem - 5kapek+voda, takže celkem široký rozptyl přesnosti)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 12:04 Muž jmalyska [167] Re: Dreamdiver
Zatím to pořád jede, dávkuji 1-2x denně, mám odpolední, tak večer už nedávkuji. Všiml jsem si, že CO2 z horní nádobky se už uvolňuje pomaleji, voda začíná být CO2 nasycena :-D Ph 6.5-7. Rostliny i řasa jede :-D Musím najít rovnováhu se světlem a živinami, teplotou,... To bude boj no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:56 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: jmalyska
Docela by mně zajímala výdrž bombičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 23:58 Muž jmalyska [167] Re: matlala
Mám bombu bez trubice, stačí namontovat redukčák a můžu bublat.
Dneska jsem napustil zásobník CO2 již celkem 3x, v rozmezí cca 4hod. Měřil jsem pH cca co 2hod a vždy skoro stejná barva, takže s tím snad nejde nic zkazit (jedině že bys dávkoval ihned po rozpuštění CO2 v zásobníku v menším AQ).

Jsme zvědavý, zda se to nějak promítne na rostlinách a taky řasách :-D

Doplňuji 3x denně, snažím se ráno kolem 5hod než jdu do práce, pak kolem 14hod a v 19hod. pH kolem či lehce pod 7. takže zatím spokojenost. K mé radosti Anubiasy začly pouštět nové listy :) a o rychlorostoucích stonkovkách ani nemluvím hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 18:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jmalyska
EMV netřeba, najdi si neco v tématu jak aplikovat co2 z hasičáku, zbytečně si to prodražíš a pokud nehodláš kupovat kontroler, není to potřeba, stejně potřebuješ pH držet vetšinou nejlépe furt pod 7
viz téma jak aplikovat co2 z hasičáku redukčák s jehlákem seženeš za cca 700-800 i s napojením na hadičky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:40 Muž jmalyska [167] Re: Dreamdiver
PO 9hod jsem musel odjet, takže kdy přesně se to vyprázdnilo nevím, ale ty 2hod by to mohly být. Ve 14hod jsem měřil pH, kleslo to cca ze 7,3 na něco kolem 7. Měřím Bentestem za 49kč, takže přesnost žádná, ale šlo vidět že zelená byla světlejší :) Na večer se barva moc nezměnila oproti odpoledne, tak jsem to kolem 17hod nadávkoval znova a uvidíme jaká barva bude večer kolem 22hod. Výhodou té nádobky, která se plní je to, že nic neuteče mimo akvárko, vše se rozpustí. Systém to je docela dobrý, jen to ruční dopouštění vymyslet na automat a je ty ok. V návodu píšou, že jedno naplnění vystačí na max 57litrů vody. Jak často dávkovat aby se drželo pH třeba o 0,5; 1 či 2 hodnoty už nepíšou, od toho by se dalo odvodit jak často doplňovat. Mám tady i Biokvas200 od Rataje, ten je úplně na prd. Rychlý nástup, pak slabota, dávku i když odměříš přesně, tak to bublá pokaždé jinak, no, burčák už teda nikdy :-D Mám tady ještě bombu ,ale bez redukčáku a elektroventilu, to snad brzo zprovozním a to už pak nebude co řešit a Fluvalbych nasadil do pěstírny, kde ryby nebudou a nějaké možné výkyvy by nevadily. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 12:13 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: jmalyska
Super, dík. Jestli to bude k čemu, do práce bych to zkusil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 08:04 Muž jmalyska [167] Re: Dreamdiver
Tak Fluval jsem zapl až dneska. Podle mne půjde sehnat bombičky i levněji. Samotný systém dodávání CO2 do vody je sice oproti burčáku lepší - dodává se plynule, avšak po čase se CO2 rozpustí a je třeba zase ručně dopustit. Šlo by vyřešit elektro ventilem a časové relé, pak by se to mohlo dopouštět samo. A čas kdy dopustí a jak dlouho bude dopouštět by závisel od měření jak moc pH klesne ať nejsou nějaké velké výkyvy. Otázkou je, zda při vypnutém dodávání CO2 se pH zase samo zvedne, nebo zůstane nízké? Pokud by se zvedalo, asi bych v menší míře bublal i v noci.

Jinak ohledně Fluvalu, instalace během minuty, hadička se nasazuje dobře, těsní to. Celá nádobka je umístěna pod filtrem, takže je zde celkem průtok vody. Jedny vyplnění nádobky tipuji na cca 2hod. Na nádobce je odměrka, jde to vysledovat a podle toho i plnit eventuelně. Já to naplnil o půl osmé ráno, tak pak napíšu co se dělo smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 09:37 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: jmalyska
Pořád tápu při výběru malého jednoduchého systému na CO2 do 25l v práci. Z bezpečnostních důvodů tam nemůžu mít kvasnice, ale ani velkou tlakovou lahev. Takže jedině podobný systém na malé bombičky nebo kyvetky. Domů (20l nano od Dennerle) asi pořídím nějaké mini taky od Dennerle nebo Blau (předpokládám, že do tak malého akva i tyhle malé bombičky budou bublat dlouho). Ale tohle by se mi do práce asi šiklo a vypadá to i hezky, šest stovek bych asi obětoval... Už máš vyzkoušeno, jak to funguje? A jak je to s náhradními náplněmi? Jestli se musí kupovat originál, nebo jde o nějaké kyvetky, které seženu např levněji v paintballových obchodech nebo domácích potřebách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 13:52 Muž jmalyska [167]
Mám tohle na zkoušku, do mini akvária, do velkého bude o víkendu bomba, kde musím dokoupit ventily, redukčák. fungovat to asi bude (Fluval) ale dlouho to asi nevydrží. Pak napíšu jak se to chová. Mi šlo hlavně o to stejnoměrné dávkování CO2, abych nezabil ryby (Biokvasem) smich Biokvas zatím bublá do malého akváka bez rybek, tak tam je to jedno. A rostlinky fakt rostou (lehce hnojím, bez dna)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 00:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Mejlan
jejda, to je drahé, za dvojnásobek mám 6kg lahev,redukční, jehlový i zpětný ventil a nějaký jednoduchý difuzor. Zkus mrknout na sifonové bombičky, systém to je taky manuální a mnohem levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 23:57 Muž Mejlan [2] – Fluval CO2 system Mini 20g
Máte někdo zkušenost s touto sadou?
www.akvarista.cz/…
případně jak jsou součásti velké a jak dlouho vydrží nápň?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17670-fluval-co2-system-mini-20g