Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2080

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim 2080
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 20:42 Muž O.Tom [439] Re: Jar-oslaw
Zkontrolovat těsnění mezi hlavou a košem, zkontrolovat gumové koleno co tam je, jestli drží a nevyskakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 20:25 Muž Jar-oslaw [663] – nasávání
ahoj,koupil jsem tento filtr a potrebuju poradit s nasáváním.při spuštení filtru zmáčknu a podržím nasávání a vytlak je krásný.jak přestanu máčkat,výtlak se rapidně sníží,že to teče tak 15 cm od vypusti.takže momentálně mám sání zmáčklí trubkou a jede to.někdo náký nápad?jo, a hadice jsou neorigoš,obyčejny na vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 12:47 Muž ludvik [1082] Re: Semir89
Hadici si použij jakou chceš ... pokud bude nezávadná a bude tam pasovat (to platí o všem). Ale nutno vybírat, většinou mají tenčí stěny, než to co je u Eheimu. Takže se to v kdejaké zatáčce hned zlomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 00:04 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Novy
Koupil jsem si filtr eheim 2080
No potrebuji poresit hadice a nasavani
Mam par otazek
K filtru muze se pouzit obycejna levna hadice? Napr z baumaxu obi 16/22 davat za 3m 400kc se mi nechce
Druha
Muzu pouzit nejaky levnejsi nasavaci set k eheimu? Nebo musi byt vse original?
Rampu z ceho udelat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 09:58 Jana Pecharová Re: romant
Děkuji moc za vysvětlení.V současné době používám filtr ELITE JET - FLO 150 což si myslím,že také neodpovídá výkonem a proto jsem si pořídila silnější jak je vidět tak také nedostatečný.nádrž mám naplněnou obsahem do 50 cm stabilně,akvarium vlastním již po několikaleté pauza cca týden tak budu vděčná za jakou koly radu.Registraci hnedle udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 07:45 R Muž Silent [5949] Re: Jana Pecharová
Ten návod lze stáhnout zde www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 06:16 R Muž romant [27977] Re: Jana Pecharová
Tak aby se hladina čeřila a jako kompromisní se jeví umístění výtoku v úrovni hladiny, tak že lehce vyčnívá. Ovšem ten filtr bude do tvého objemu nedostatečný. Při výběru filtru se to chce orientovat podle množství filtračního materiálu(větší množství nic nezkazí) a výkonu filtru, tedy papírovej výkon se dělí dvěma a toto číslo by mělo objem akvária zvládnout cca 2x za hodinu, tedy ve tvém případě cca 400l/h, takže bych volil filtr o papírovým tzv. nezašpiněným výkonu někde kolem 1000l/h. Druhá věc je, že tě tady poučuju a nevím jak je filtrace řešena doposud a třeba se jedná o další doplňkovou filtraci, což bez znalosti daný nádrže nevíme, takže by možná nebylo od věci ze zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže a bude se vidět co se třeba ještě event. dá odladit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 05:07 Jana Pecharová – Filtr EHEIM biopower 240
Dobrý den pořídila jsem si starší Filtr EHEIM biopower 240 bohužel bez návodu,akvárium mám 150x60x28 250l a ráda bych věděla jak filtr umístit,myslím tím pod hladinu či nad hladinu?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 09:15 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: VladimirGreger
kup si v elektro elektrikarsku trubku pr.16 maju k tomu aj kolienka,ja som tie orig.kolienka skratil a nadpojil hadicou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 09:06 Muž VladimirGregr [10] - Afrika – Eheim 2080 - úprava sání a výtlaku
Napustil jsem akvárium, zapojil filtr, ale problém je že kolena u filtru jsou udělaná dost nešťastně, mají malý poloměr ohybu a kvůli pozadí, podélné výztuze a poloze děr v krytu na osvětlení je nemůžu do akvária nějak rozumně dostat. Zatím je to jen provizorně, akvárium jsem včera napustil a teprve je v záběhu, nicméně rád bych to nějak vyřešil. Tzn. sháním nějaká plastová kolena a trubky, ze kterých by se dalo udělat variabilní sání a výtlak.

Eheim nabízí něco takovýho:

www.akvarista.cz/…

Ale nevím jestli to bude stačit, neznám rozměry atd. Rád bych si něco podobnýho vyrobil sám, poraďte prosím jak a z čeho. V mořských akváriích se to řeší dost často, tak doufám, že to nějak vyřeším.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 372x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17661-filtr-eheim-2080