Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tropica Plant Nutrition+

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Tropica Plant Nutrition+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 20:28 Muž dravec [72] - RostlinyRe: milous
Diky za radu, to Easy Carbo uz chvalili viaceri.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 09:11 Muž milosak [66] - RostlinyRe: dravec
Uvádíš, že se objevují řasy.

Hnojit do sloupce bych začal později.Já osobně jsem si takhle zadělal na ruduchu
(samozřejmě první přišla zelená řasa)a ruduchy jsem se zbavoval skoro dva roky.

Zelená řasa ze začátku dorazí skoro každému a já se jí teď (po rekonstrukci)zbavil následujícím způsobem.

1. Odebráním jedné trubice

2. zvýšení CO2 na max. únosnou mez pro ryby a krevety (občas některé,chudinky
lapaly u hladiny ) ale nechcípla žádná :-)

3. V mém 100 l AK přidáním druhého filtru a druhé rozstřikovací rampy

4. Asi to nejdůležitější po CO2 je nastavení průtoku filtrů na max.
výkon cca 1000 l/hod

5. Souběžné přidávání zdvojené dávky EASY Carbo

Po 6 týdnech jsem přešel na zdvojené dávky completu od Dennerle (a zůstávají
zvdojené dávky E.Carbo) ale to asi už vypustim.
P.S.
Ten výživný substrát od JBL tam mám taky (pod Fujizunou)

Snad jsem na nic nezapomněl.

jinak sorry trochu za OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 07:31 Muž Javaharlal [0] - AmerikaRe: romant
Ahoj, pises, ze najlepsie hnojenie je casta vymena vody. Vzhladom na velmi tvrdu vodu u nas v Bratislave planujem pouzivat reverznu osmozu. Reverzna osmoza z vody robi takmer uplne cistu vodu bez akychkolvek zivin.
Aj ja mam v umysle pocas prvych par tyzdnov dodavat rastlinam ziviny prave prostrednictvom tohto hnojiva. Myslim, ze rastlinam to nemoze uskodit a pocas tyh par tyzdnov, co bude akvarium bez ryb planujem zistit presny pomer vodovodnej / cistej vody, ktory budem do akvaria prilievat pri cisteni, aby som dostal pozadovanu tvrdost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: dravec
Ten výživnej substrát, který jsi použil to je lepší varianta toho zásobního hnojiva o kterým jsem psal. Pokud je rostlina zasazená v tom dně, tak bych se nebál, i když se píše že přijímají živiny listama, že bude nějak strádat. Vezmou si živiny tam, kde budou dostupný a to je v tom dně, což mě příjde jako lepší řešení při výživě rostlin v začínajícím akváriu. S objevujícíma se řasama bych bojoval právě těma intenzivníma výměnama vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:46 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
Dakujem ti za cennu radu, ale este mam par otazok:
Pod substrat JBL manado(+7cm) som dal vyzivny substrat JBL Aqubasis (1,5-2cm), nuz kym sa k nemu korene dopracuju?...
Akvarko ma 180 litr. brutto. Osvetlenie mam 2x39W T5 (4000K-JBL a 6700K-Hagen glo, aj CO2 mam. Takze z tejto strany by limitujuce faktory nemali byt.
Dalej som osadil narocnejsie rastlinky, ktore by mali prijimat ziviny hlavne listami(Hydrocotyle, Ech.tenellus, Eleocharis, Bacopa caroliniana, Alternathera splendida, Cabomba caroliniana, Hemianthus).
Jedna sa mi o to, ze odkial maju cerpat rastlinky ziviny na rozbehnutie v prvych dnoch, ak by som nehnojil?
Objavuju sa totiz riasy takze rastlinky mi treba "nakopnut" :-) Uvitam kazdu radu, vopred dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2012 11:36 R Muž romant [27987] Re: dravec
Do jeden tejden starýho akvárka bych nic do vodního sloupce nelei, byť je ta značka jakkoliv věhlasná. Použil bych nějaký zásobní hnojivo ke kořenům rostlin, pokud to již nemáš a s hnojením do vody bych vyčkal event. až po zarybnění a větším zaběhnutí akvária v řádu měsíců. Dobrým způsobem jak hnojit v čerstvým akvárku je častá výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:35 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: dravec
Ja pouzivam tropicu ale bez kno3 A po4 tieto zlozky si radsej miesam sam
Nemam ziadne vyhrady voci tomuto hnojivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
Prave som ten clanok docital. V mojom pripade budu ziviny limitujuce, akvarko ma 1 tyzden a ryby tam este nemam. Toz opat otazka ci je Tropica na tento ucel dobra, resp. ci su medzi nami spokojni "Tropica useres".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2012 11:05 R Muž romant [27987] Re: dravec
Nic proti hnojení do vodního sloupce, ale chce to trošku vědět proč tak činím. Použití jakýhokoliv hnojiva rostlin nemusí být samospasitelný a člověk si může velmi lehce přivodit nějaký problém, zvláštěpak v oblasti řas. Je to prostě o souvislostech, třeba www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:55 Muž dravec [72] - Rostliny – Tropica Plant Nutrition+
Dobry den, ma niekto skusenosti s Tropica Plant Nutrition+ ???
Potreboval by som nieco na rozbehnutie akvaria.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17607