Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úprava osvětlení - vypnutí jedné zářivky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Úprava osvětlení - vypnutí jedné zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:31 Muž Herry [8] Re: lapi
Muzes nafotit ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:22 lapi Re: Herry
soused taky předělaval rampu Divers, a na Juwel jen koukal a kroutil hlavu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:18 Muž Herry [8] Re: lapi
Ja kdyz jsem predelaval svuj kryt od Diversa, tak vse bylo zalito epoxidem, takze jsem celou rampu vyhodil ven (vcetne starteru, tlumivky a vodotesnych patic). Koupil jsem elektrikarskou listu do ktere jsem privrtal a prilepil nove vodotesne patice. A vse jsem prisrouboval na misto puvodni listy. A predradnik jsem dal zvenku na zadni stranu krytu. Tim jsem vyresil, ze mi netopi pod krytek a neni ve vlhku. Viz fotky v me nadrzi rybicky.net/nadrze/17563
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lapi
Nic bych za to nedal že to je zalepené silikonem, ale nikdy jsem tenhle kryt neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:52 lapi Re: Herry
ale stale nevím jak rozebrat tu rampu at vidím střeva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:40 Muž Herry [8] Re: lapi
Pokud mas zapojene dve zarivky do jednoho predradniku, tak vetsinou jsou zapojene seriove, takze bud obe nebo nic. Pokud by jsi chtel obe zvlast, musis mit dva predradniky. Nebo mozna existuji dva predradniky v jednom pouzdre. Jinak predradnik nedavej do vlhka jinak ho znicis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:32 lapi Re: vaclav
koupit ten předřadník je to poslední, ale jak se dostat do toho krytu????? sad Nema nekdo s tím zkušenosti?
Edit: Když vypnu jednu trubici tak vypne i ta druha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 14:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lapi
Tak si kup 1x54 a vyměň ho. Zapojení je na něm nakreslené. Nejdřív ale vyzkoušej jednu trubici odpojit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 13:46 lapi Re: lapi
ja bych klidne předřadník vyměnil, už jsem na ně koukal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 13:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lapi
Nevím jestli se ti to povede né každý předřadník 2x54w umí aby svítila jen jedna trubice. Takže buď svítí obě nebo žádná. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 13:02 lapi
Ahoj mam akva. Juwel rio 400(2x54w t5) chci vypnout jednu zařivku a nevím jak se do te rampy dostat rozzureny sad pro terčovce bez rostlin až moc svití. Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:25 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Vašek
Před dvěma roky jsem měl podobný problem.

Relativně rozjeté AK a vše bylo OK

Potom jsem dokoupil druhou světelnou rampu a začal přidávat více CO2 a současně přihnojovat (opatrně PMDD)

Sinice přimázla fofrem
:-D
A už jsem se jí nezbavil.

Dnes po rekonstr. svítim do AK jenom 36 W a vše je OK, ale zároveň mlsně
koukám po lepších kytkách, které by potřebovaly tu mojí druhou rampu.
Budu se muset rozhodnout co dál...........

Jen na okraj místo chameleona jsem si ze zoufalství nastěhoval před rekonstr. párek ocelátů.Hošani ho totálně vybydleli, pak putovali k sousedovi do 1000 l nádrže, kde
měl jenom 20 cm tlamovce (asi 60 ryb)
V současnosti všechny ryby zmizely a sousedi mě nemaj rádi.

Sorry za OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:43 Muž Vašek [56] Re: romant
Děkuji za reakce. Fotku se pokusím přidat zítra.

1. Pokud jednu trubici vyjmu, tak nesvítí ani druhá.
2. Možná bych tedy ještě zkusil odstranit reflektory a nebo ubrat na světle. Aktuálně svítím 10 hodin (v malé nádrži 12). Zkusím také odstranit polední hodinu kdy je zhasnuto a nechám akvárium svítit v kuse.
3. Já když vezmu jaké rozdíly jsou v jedné funkční nádrži a ve velké která zlobí, tak rostlin je v obou poměrově stejně. Krmivo používám v obou stejné. Trochu bordel ve velké dělají Ancistrusy, kteří hrabou a víří dno. Dříve jsem míval hrubé dno a momentálně mám tak max 2mm zrno a tak dendrid nezapadává do dna, ale zůstává na něm. Odkaluji 1x týdně.
4. Budu muset hladinu nechat opět zarůst. Po pokusu s odstraněním plovouček se sinice na dně v místě kde není zarostlé objevuje 24 hodin po odkalení a musím odkalovat 2x týdně.
5. TEst s nádoubou čerstvé vody do akvária zkusím
6. Určitě bych potřeboval doplnit kytky. Právě jsem akvárium předělal a vyhodil kryptocoriny, které pokrývaly 1/4 dna. Nelíbily se mi už. Hledám vhodnou, nižší kytku, která by doplnila a obrostla prostor okolo vzrostlých Anubiasů. Prosím měli by jste nějaký tip

Zkrátka mi to pořád sedí na to množství světla. Protože sinici jsem nikdy za více jak 20 let co mám akvária neměl. Neúspěšně jsem bojovával s ruduchou, kdy jsem přerybněné akvárium s jen slabou mechanickou filtrací čistil tak 1x do měsíce. Jakmile jsem začal měnit 1/3 vody každý týden, tak ustoupila. Toto je první nádrž, která má dostatek světla. Dříve jsem měl i jen 15W zářivku ve 120 l a té troše cryptocoryn a dvěma echynodorům stačila.

Jinak jsem rád za podporu a snahu pomoci co jste projevily, už jsem nad nádrží lámal hůl a uvažoval, že rozdám rybky a do akvária nastěhuji chameleona, nebo nějakou jinou potvoru. Mám poté co jsem sem opět napsal chuť zase bojovat za krásné akvárium!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: konopnik36
Nějaké aktuální fotky těch sinic a řas + akva jako celku? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:39 Muž kortezhugo [983] Re: j0hny
snazim sa vysvetlit -ze riesenie sinic "znizenim" osvetlenia(ked uz je toto vlakno zalozene?) -nikam nevedie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:21 R Muž romant [27987] Re: J0hny
Vyšel bych ze základní poučky a tou je, že světlo je základ, takže bych se té jedné zářivky rozhodně nezbavoval. Tu intenzitu osvětlení bych reguloval s přihlédnutím k množství rostlin v akváriu a to třeba odebráním reflektoru, nebo skrácením celkový doby osvitu. Zaměřil bych se na, taktéž známý fakt, a tím je poměr živin N:P a dbal na to aby N neklesalo na nulu. Hygiena nádrže je taktéž velmi důležitá, zvláště odstraňování organických zbytků ze dna a z celýho akvária(plavající odumřelý zbytky rostlin apod.). Jako další opatření bych zavedl větší cirkulaci vody po nádrži, třeba přidáním nějakýho honiče vody, jak známo sinice nemá ráda pohyb. Snížení Ph, třeba pomocí přidáváním CO2 bych taktéž nepodceňoval. Podle mě všechno známý a lehce dohledatelný opatření. Chce to vytrvat, přeji hodně zdaru v boji se sinicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:15 Muž j0hny [86] Re: kortezhugo
A jak tie zvysky nevhodneho krmiva/dodatocne vodicky odstani ? :) Kludne to tu mozme cele skopirovat z 10 dalsich vlakien a clankov kde sa to stale znova riesi.
Ono je problem najskor v tom, ze vela veci si citatel ani neuvedomuje.
Ja som po prvom precitani celeho fora tiez nebol o moc mudrejsi. Ani po druhom... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:10 Muž kortezhugo [983] Re: j0hny
ten test vyluci "nevhodne osvetlenie" a "nevhodne" zlozenie p.vody...
potom ostavaju uz len 2 veci z coho problem vznika a ten "problem" dodava do akva sam...
1.krmivo pre ryby
2.nieco na upravu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 09:51 Muž j0hny [86] Re: kortezhugo
Tak mu sem po 358. krat napis co mu pomoze :) vysvetli mu co ten test dokazuje, a presvec ho ze ked odobere polovicu svetla, tak mu sinica len tak za tyzden sama od seba nezmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 09:28 Muž kortezhugo [983] Re: j0hny
tu ide o to - ci odstavit alebo neodstavit trubicu? :-)
ak pokus dopadne dobre? -odstavenie nema zmysel X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 09:14 Muž j0hny [86] Re: kortezhugo
Myslim ze v akvarku jeho mamy je ten test dostatocny. Ked nehodla do akvarka okrem pravidelne cistej casti vody nic dodavat, nech to teda skusi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 09:10 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
a myslis ze je to svetlom?
tak pred tym ako "odstavis" trubicu -skus toto
skleneny pohar,napustis vodu z vodovodu,tolko aby plaval na hladine,a supnes do toho trochu sinic...
ak v tom rast nebudu? -svetlo mas v pohode a vodu tiez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 08:10 Muž j0hny [86] Re: Vašek
V navode na to neupozornuju. www.eheim.de/…
Proste skus jednu trubku vybrat. Predradnik je elektronicky ?
Je to ale dost velky skok, skusil by som tu trubku niecim zatienit. Ak mas reflektory, vyber ich.
Alebo... zatien reflektororm jednu trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:24 Muž Vašek [56] Re: konopnik36
ZAtemění jsem kdysi zkoušel, ale dopadalo tam světlo z místnosti. Také rozstřikovací rampu jsem dal nad hladinu a krátkodobě to pomohlo alespň se slepou hladinou. Já sinice už řešil přímo v diskuzi o nich. Teď to mám na to světlo. Možná že mám moc světla na pomale rostoucí kytky, kterým nebublám CO2 a to asi bude vyhovovat právě té sinici a řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:13 Muž konopnik36 [42] Re: Vašek
rostlinna-akvaria.cz/…
asi málo KNO3.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:11 Muž Vašek [56] Re: romant
Horácovo stránky mám pročtené snad komplet. Já to mám právě na světlo, protože v menším je víc živorodek a méně světla a pohoda a velké moc světla a méně ryb, Voda stejná vodovodová neodstátá. V obou akváriích jsou zejména Echynodory a jdou i se slabším světlem pěkně.

Jinak ten kryt pokud jednu zářivku vyndám nesvítí vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2011 14:53 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Mrkni na tenhle článek. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 14:46 Muž Vašek [56] – Úprava osvětlení - vypnutí jedné zářivky
Už skoro dva roky bojuji ve své nádrži se sinicí a zelenou řasou. Akváriu jsem teoreticky dopřál vše ale nefunguje a rozhodně mi nedělá radost, zoufale se po roce vracím na forum, než jej definitivně zruším. Fitrace je dostatečná s kvatitní bio náplní, osvětlení 2x39W T s reflektory, rybiček málo a rozhodně nepřekrmované, voda minimálně 1x za 7 dní 30% měněno

U matky mám ještě jednu 80 l nádrž se slabou filtrací, 15W slabým osvětlením, přerybněné plné živorodek a voda měněná tak do měsíce. Teoreticky to druhe by měl být žumpa, ale je tomu přesně obráceně. Ve velké nádrži jsem měl plovoucí rostlinky Limnobium spongia a vždy jsem starší vyhazoval, protože jim sinice obalila kořeny. dostal jsem drobnější okřenek a z toho sinice udělala zelené chuchvalce. Tak jsem se zbavil plovouček a dal trochu od obou k matce a jako zázrakem z nich sinice ustoupila jsou to nyní krásné čisté rostliny. Zato u mě po odebrání plovouček každé 4 dny zakreje sinice dno v místech kde nejsou kytky a pokrývá spolu se zelenou řasou i listy rostlin.

Voda v obou nádržích je stejná a tak mám podezření na moc světla, neboť u matky se zelená řasa ani sinice netvoří a ve velké osvětlené nádrži ano. Chtěl bych zjistit, jestli se dá nějak upravit rampa u mého akvária MP clasic aby svítila jen jedna žářivka akvárium mám podobné jako v odkazu www.akvaristik.eu/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 695x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17492-uprava-osvetleni-vypnuti-jedne-zarivky