Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim - tekoucí uzavírací kohout

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim - tekoucí uzavírací kohout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2021 11:55 Muž Yirka [9117] Re: mt.masak
Je to přesně jak kolega píše. Utahovat s citem, ne "na krev", i tak bude těsnit dobře .
Při použití velké síly praská těleso kohoutu. Přece jen to je jen, byť tvrdý, plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2021 11:27 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: mt.masak
Při slušném zacházení,bez použití nepřiměřené síly,vydrží výrobky Eheimu sloužit dlouhá léta.Z vlastní zkušenosti,Eheim dvojitý kohout 16/22 mm funguje téměř dvacet let,bez závad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 10:21 Muž mt.masak [3] Re: Yirka
mě se tam ta Gardena varianta nehodí, je to ve společenské místnosti a hodně na očích, potřebuju minimalismus. Jaké máte reference na ty kohouty od eheimu?

Četl jsem níže uvedené strasti, nicméně kohout bude u mě zcela otevřen (škrtím průtok přímo a filtru) a okouknu jej, zda nemá už z výroby nějako vlasovou prasklinu tedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2021 00:01 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Yirka
Jj,rychlospojku od Gardeny mám v místě přerušení hadice po atomizéru, na kterém se odlomil přípoj hadičky k CO2.Provizorní řešení při havárii se změnilo v setrvalý stav,náhradní hadici mám,ale jsem kůže líná,navíc pH samovolně kleslo na hodnotu 6,5,tak se mi válí další zbytečný krám v podobě dvou bomb a aparatury v garáži. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2021 22:36 Muž Yirka [9117] Re: mt.masak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před 12 lety jsem si sestavil rozebíratelné spoje hadic ze součástek Garden v hodnotě cca 120,- kč a slouží bez problémů dodnes. Prvda, nejsou tak vzhledné jako Eheim, ale mám je schované, takže v pohodě.
V podstatě stop ventil s rychlospojkou, uzavírací ventil a koncovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 21:34 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: mt.masak
Ano.Třetí možnost je pouze průchozí spojka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 21:29 Muž mt.masak [3] – rozdíl mezi Eheim kohouty + zkušenost
Jakou máte zkušenost s následujícími kohouty od Eheimu? Hledám spolehlivý způsob na rozpojování hadice (při čištění a údržbe)

1) www.juwelakvarium.cz/…

2) www.juwelakvarium.cz/…

3) www.juwelakvarium.cz/…

Jinak chápu to správně, že u varianty 1) mohu uzavřít oba konce hadice. U 2) poue vždy jednu z polovin a u 3 ani jednu a teču ihned? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 11:05 Muž fido16 [631]
Přidám svou špetku do mlýna. Tento víkend když jsem měnil média na svém eheimu 2215 tak jsem dával nové hadice po nasazení na výstup filtru připojení na akva atd začal mírně kapat u toho výstupního otvoru. Nemohl jsem přijít na to proč kape zrovna u přípojky na hadici jak končí šroubení prasklinu jsem neviděl. Filtr jsem rozebral respektive sundal horní kryt a hadici dal natvrdo na výstup. Nechal jsem kryt oschnout a mrkl dovnitř a zjistil jsem že je tam jakoby bílý vlas omyl vlas to nebyl byla to prasklina přes polovinu náustku. Dnes jsem objednal nový kryt a vypadá lépe zpracovaný než původní. Takže pokud se u někoho objeví podobný problém doporučuji nechat oschnout a pořádně nejlépe jak psal kolega pod lupou a světlem se podívat. Jinak náhradní kryt mě vyšel na 495,- i s poštou. ale pozor ke krytu není standartně dodáván O kroužek ale nemyslím si že je problém jej zakoupit podle původního. Sám jsem si sehnal z práce o víkendu provedu montáž :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 18:00 Muž Yirka [9117] Re: Kamishiro
Tak pozorně pod světlem prohlédni tu převlečnou matici, zda v ní není prasklinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:22 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Yirka
Mně neteče dvojkohout, ale připojení hadice k hlavě filtru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 07:45 Muž Yirka [9117] Re: Kamishiro
Fotka k příspěvku Nechci být špatným prorokem, ale... Stane se, že při snaze dobře dvojkohout utáhnout se to trošku přežene se silou (ono to stačí opravdu jemně utáhnout) a objeví se mikroskopická prasklina ve vnitřním tělese dvojkohoutu, kterou to potom mírně sákne. Taková porucha pak nemá jiné řešení než výměna a náhrada kohoutu.
Já jsem to řešil takto, viz foto. Levné a již to běží 3 roky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 20:51 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Zdravím, mám eheim 2213 z druhé ruky a perfektně funguje, jen v jednom místě prosakuje voda, sem tam kapička, i když jsem to utahovala

ilustr. foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:53 Muž Yirka [9117] Re: kon
Vezmi si lupu a pořádné světlo a kohout pozorně prohlédni. Už jsem se setka s tím, že měl vlasovou prasklinu a v určité poloze propouštěl v určité ne. Nakonec jsme ho vyřadil a sestavil si vlastní.(Slouží již přes 2 roky). Prasklina se může stát, když třeba příliš silně utahuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:05 Muž Zlicka [12] Re: kon
Taky se mi přesně toto stalo u jednoho kouhoutu. Začal kapat jenom když to bylo přiškrcený. Teď ho nepoužívám, jelikož jsem si pořídil trochu jiný typ filtru této značky. Jsou u něj taky tyto kouhouty a zatím nekapou, ale to může být způsobený spíše tím, že teď průtok nijak neškrtím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:45 Muž kon [9] Re: Silent
Dík za reakci.Upřímě jsem z toho zoufalý.Minulý filtr Tetra Tec EX 1200 občas tekl kolem hlavy, tak jsem chtěl vsadit na jistotu a zase zklamání.Samozřejmě u toho prvního zjištění kapání byla slušně nacucaná skříňka a veškeré věci v ní.Teď automaticky mísa pod kohouty a kontrola v hodinových intervalech.Včera jsem čistil tak to zase kapalo.Dal jsem to sem i jako varování pro ostatní co tyto kohouty používají.R.K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:18 R Muž Silent [5949] Re: kon
Kohouty rozhodně nesmí propouštět vodu ani po roce ani po jakékoli době běžné životnosti (což by mělo být dlouhá léta :-) ) Údržbu kohoutů můžeš provádět maximálně tak, že u těch rozebíratelných dvojkohoutů občas promažeš těsnění a pokud máš Eheim silikonový sprej tak u všech kohoutů prostříkneš kulový ventil. Více udělat nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:08 Muž kon [9] – EHEIM Uzavírací kohout-teče
Fotka k příspěvku Mám Eheim 2217 a k němu uzavírací kohouty.Bohužel již podruhé mi cca po 1 roce začne kohout kapat na místě viz. foto. Kouhouty používám jednou za 4 měsíce když filtr čistím.Pouze je uzavřu, filtr odpojím, vyčistím, zapojím a znovu otevřu, nastavím omezení průtoku. Při nastavení omezení průtoku začne kohout kapat. Někdy hned nebo během jedné hodiny.Při vrácení do rovné polohy nekape.Údržbu kohoutů neprovádím žádnou, jdou lehce.Kohouty koupeny s filtrem u akvaristik.eu. Při zmínce že kape mi p.Peukert okamžitě vyměnil zdarma za jiný a totéž nabídl i u tohoto dalšího.Dotaz zní, nedělám někde chybu já,špatná údržba atd, nebo je to normální že kohouty po roce kapou a je třeba je měnit.Dík za postřehy. R.K
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 451x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17482-filtr-eheim-tekouci-uzaviraci-kohout