Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a chemie (léčiva)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky a chemie (léčiva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 18:05 Muž optimus2x [3] – Dajana Liquid carbon CO2
Má někdo zkušenosti s přípravkem Dajana Liquid carbon CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – TetraAqua AlgoStop Depot
Má někdo zkušenosti s použitím přípravku TetraAqua AlgoStop Depot (proti řasám) v krevetkáriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Chem
Jasně, je to skoro rok běžící akva, bez větších problémů. Vím, že mám trochu v "Karolíně" přerybněno (otíci půjdou pryč do "Kostky"), ale údržbu neflákám a co týden měním 1/3 - 1/4 vody za odstátou, stejné teploty.
Díky za rady a zkušenosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2012 09:23 Muž Chem [837] Re: KarlosS
Snad to dobre dopadne. Ono zalezi na nastaveni akvaria a na jeho stabilite. Pokud je akvarium v nejake nerovnovaze, tak staci pridat i neskodnou sul a rozhodi se to tak, ze je to pro zivot v akvariu neprijatelne. Kazdopadne pokud jede bez problemu filtrace, akvarium je jako celek prosperujici, tak vyrobky esha krevetam neuskodi. Tyto zkusenosti popisuji i lide, kteri chovaji nachylnejsi druhy. Je to trochu podobne, jako kdyz se vsude (spravne) pise, ze crystalky musi mit mekci mene vodivou vodu a pritom se da i v CR narazit na lidi, kteri maji mnozici se crystalky po stovkach v nadrzich s tvrdou vodou a vodivosti nad 500 mikrosiemens/cm. Pausalizovat se v techto pripadech neda skutecne nic, ale to bychom se pak tady ani nemohli radit, neb by kazdy mohl rict, ze jakakoli chemie je skodliva, nebo naopak, ze v malych davkach neskodi skoro nic atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 08:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Chem
Super, díky moc. Večer jsem ještě exit nakapal a dnes ráno byly šeryny zalezlý, tak uvidím odpoledne. Šneci ale byly u hladiny:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2012 22:55 Muž Chem [837] Re: KarlosS
No, ona Esha exit obsahuje zase malachitovou zelen, Proflavin, Methylenovou modr a dalsi latky, ktere by nemusely byt samy o sobe ve vetsi koncentraci pro krevety uplne OK, ale zkusenosti mluvi spise pro tyto pripravky. Ja osobne se neobavam ani eshy 2000, ale upozornuju, ze nemam zadnou zkusenost s pridavanim techto leciv do akvarii s nejakym taiwany, cernymi tygry apod. Neocaridinam, Atyopsisum a crystalkam to ale pri davkovani dle navodu v mych akvariich vubec nevadi.

Pokud by clovek chtel byt opatrnejsi, mela by na krupici stacit zvedla teplota a sul, ale tech 30 stupnu zas vadi krevetam, takze nekdy to muze byt z blata do louze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Chem
Dík, jdu to aplikovat. Čím dřív tím líp. Jen ješte pozn., eSHA 2000 obsahuje měď, takže tý se obávám více, ale exit by měl být v poho.
Díky K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2012 21:16 Muž Chem [837] Re: KarlosS
Obava neni na miste, neni ceho se bat.. Jedina vec, ktera se muze stat je, ze Esha zabiji mikroorganismy a tim muze ve finale ovlivnit kvalitu vody. Pri davkovani, jake uvadi vyrobce, proti krevetam rozhodne nepusobi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 20:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Narodily se mi nové krevetky, teď mají cca 3-5mm. Ne jedné neonce mám začínající krupičku. Z minulého léčení eSHou exitem vím, že krevetky přežily léčbu v pohodě. Nyní mám ale strach použít eSHa Exit, když jsou krevetky tak malé. Nebo je má obava lichá?
Díky za rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:44 Žena Kajka99 [229] Re: Kalupinka
Gastropex, jako všechny výrobky firmy esha jsou pro sladkovodní krevetky naprosto neškodné. www.eshalabs.eu/… a také to mám samozřejmě sama odzkoušené. zabíjí to totiž ploštěnky! palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:24 Muž Chem [837] Re: Kalupinka
Mizí sami - nevim ani proc.. Asi dokonale nezmizi, protoze se za pul roku zas objevi.. Zalezi co to je za druh nezmara - nektery jsou malicky, ty urcite nicemu nevadi. Ty vetsi by si mozna s nejakym pludkem ci krevetkou poradit mohli, tech bych se asi chtel zbavit taky, ale zatim jsem je v akvarku nepotkal. Vodu bych vic nemenil - to nezmarum spise prospeje.. Jinak nejake rady k nezmarum jsou tu: rybicky.net/forum/21 , ale necetl jsem to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:16 Žena Kalupinka [32] Re: Chem
Asi jsem to napsala špatně. Já šneky nemám, a i kdyby nějací byli, tak ti mě nevadí. Mě štvou ti nezmaři. Ani sama nevím proč. A zmizí ti sami od sebe nebo třeba vyměňuješ častěji vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:07 Muž Chem [837] Re: Kalupinka
Take bych nedaval nic.. V nejhorsim muzes sneky vymackat, pripadne na ne poridit Cleu helenu a nezmari ti v nadrzich nebyvaji nejakou dlouhou dobu - alespon u me jsou takovou sezonni zalezitosti.. Jestli se muzu zeptat - cim Ti vadi sneci a nezmari? Ve vsech nadrzich s krevetkami mam i sneky, nekde obcas byli i nezmari a nepozoroval jsem, ze by krevetkam nejak skodili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:01 nihaso Re: Kalupinka
Ke krevetkám nedávám nic, je to nejjistější.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 17:20 Žena Kalupinka [32]
Vadí krevetám gastropex? Má to likvidovat šneky a nezmary. Ty mám v nádržce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:19 Žena datura [104] Re: Hajs1
u mě bez problémů. mimochodem, aplikovala jsem řasobijec shodou okolností taky na lilaeopsis, protože jsem nechtěla riskovat a trochu mu pomoct a bylo to v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 07:46 Muž chicko [124] Re: Hajs1
Řasobijec je skvělé hnojivo a u krevet s ním nemám problém, vřele doporučuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:56 Muž Josee [23] Re: Hajs1
Pokuď jde o interakci krevetka x řasobijec, tak já s tím u krevetek problém nemám. Upozorňuji ale, že nedodržuji návod a dávám méně a častěji (tedy zhruba 1xtýdně tam něco ucvrknu :-D ). A nepoužívám to jako "bijce řas" ale jako zpestření pmdd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe. Hajs1
Lilaeopsisu dej čas, chvilku trvá než se chytí, ale pak roste jak blázen. Řasobijcem bys to asi pěkně pohnojil. Já taky vytvářel takhle kobereček, řasa se mi objevila po stejné době od založení jako tobě, hlavní bylo nehnojit a pustit tam hladové ampulárky. No a po pár měsících výhonky lilaeopsisu prorostly v několika vrstvách celé dno a já stříhám a stříhám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:54 houbeless Re: Hajs1
Lilaeopsis mi take po par dnech v novem akva vypadal nevabne. Ale po chvili ho krevetky krasne ocistily. Je to otazka dni. Ja osobne bych zadnou chemii nedaval, ale zas tolik zkusenosti nemam ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:50 Hajs1 Re: Silent
no rad bych práve podpořil, ten Lilaeopsis, na tom se řasa usadila nejvíce a možná ho i trochu dusí.. Krevetky zatím vubec nekrmím, potravu si sbiraji ze dna a z ostatních rostlin. Ale do toho trávníčku se jim zatim moc nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:37 R Muž Silent [5949] Re: Hajs1
Musíš zvážit, jestli je použití opravdu nutné. Když nebudeš krevety dokrmovat tak si s řasou určitě poradí. A on ten řasobijec je spíše stimulátor růstu rostlin než prostředek proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:29 Hajs1 – Krevetky a řasobijec
Nemáte náhodounekdo zkušenost s užitím tohodle prostředku v akvariu pouze s krevetkama, Zatím mám v akva jen 4 kravetky ale nejak se po zaběhnutí rozbujela řasa, tak bych rád je tímhle přípravkem trochu omezil, (krevetky toho zatím moc nesní)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 21:00 maliman Re: blek
smich To zrovna asi ne. ale když vyměním trochu vody kápnu trochu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 20:55 blek Re: maliman
proč? chutná jim to? :-) podle mě tam cpete blbosti i když nevíte pořádně proč. jen proto, že ste si to někde přečetli v reklamním letáku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 20:48 maliman Re: matlala
Já teda ke krevetkám dávám jen aquatan a nic se zatím nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 20:16 blek Re: Dussy
železo je sice těžký, ale není to těžký kov. takže krevetám snad vadit nebude. určitě jim ale dobře neudělá ta toxisrágora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:40 Dussy Re: matlala
krevetkam vadi aji zelezo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: David12188
a vadí jim hrebíky v akva je to jenom železo pro rostlinky ja ve vodě žádné nemám, neublíží jim to.čet sem že těžké kovy sou pro ně ve stopovém množství silně jedovaté tone

a toxivec je to něco podobnyho na odbourávání těžkých kovů a amoniaku, nitritu, nitrátu...a co ty hrebiky (rez je Fe3 a rostlinky si z něj udělaj Fe2 kterej umí přijmout a spotřebujou)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:03 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
sera aquatan jim nevadi sam ho pouzivam a nic se jim neestalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 18:41 zoo Re: matlala
ja obcas do novy vody prikapnu aquasafe (neco jako aquatan).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 18:32 Muž [] Re: matlala
Nejjistější je nepřidávat nic.Nádrž pro krevetky by měla už být zaběhlá,v žádném případě jen pár dní založená,takže přidávání bakterií pak není třeba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 18:11 Muž matlala [798] - Rostliny – krevetky a chemie
můžu u krevet použít sera toxivec a sera aguatan sou to přípryvky na úpravu vody tedy biociby(sou tam bakterie a živé enzymy které odbourají toxické látky)?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1600x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1747-krevetky-a-chemie-leciva