Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace vnitřního filtru hlavou dolů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Instalace vnitřního filtru hlavou dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:48 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: jamap
Ja po mesiaci v AQ nevidim ryby, cez bujny porast :-D Takze nwm, ci "akvarium na doliatie vody a za mesiac dva okalit" je prave vhodne rastlinne ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 14:13 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: maru
Pozitivni zprava. Dík.

U tchýňky bude ten filtr v podstatě jen na honění vody a můj lepší pocit ohledně stability v nádrži.

Akvárko musí být co nejmíň údržbové neb kdysi doma měli akvárko co se odkalovalo jednou za půl roku stylem "kompletně vypereme". A když se bavíme o mojich akvárkách, tak z ní mám dojem takových těch myšlenek, že to moc prožívám a jim že taky akvárko fungovalo a dlouhodobě...Takže se snažím dát dokupy akvárko, které bude potřebovat jen dolévat vodu max sem tam i něco vyměnit, jednou za měsíc až dva odkalit.

Doma mi už takhle dvě akvárka fungují (150l a 90l)- dokud jsem do nich šahala věčně něco, když jsem je nechala "na pospas" řasa ustoupila, zákal zmizel, rostliny rostou jak divé,potěř bez problémů dorůstá (když ho nesežerou rodiče :-D)...takže doufám, že se mi to podaří vychytat i u toho malého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 12:09 Žena maru [49] Re: maru
tak jsem to udělala. filtřík je "hlavou" dolů. po pár dnech poreferuji, jak se to jeví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 10:24 Muž jeník [54]
Čerpací hlavu Atman mám vzhůru nohama asi rok a půl, nijak to chodu nevadí. Jen tam nemám nasazenou kocku ("bio")molitanu, používám jen na vytváření proudu a rozpouštění CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 10:07 Žena maru [49]
filtr hlavou dolů-tenhle nápad mě velmi zaujal.
mám malý filtr ze sady, a jelikož je jen ve 20ti litrech, mívám pokaždé potíže s vyndáním molitanu směrem dolů. kdybych ho otočila, bylo by vyndání molitanu podstatně snažší. v akva jsou jen krevety, asi to teda na pár dní vyzkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:56 HaDaS Re: jamap
Podívej se na mou prezentaci Peu d'eau viz. rybicky.net/nadrze/13462 . Mám tam instalovaný upravený At F300 za břidlicovými pláty viz. rybicky.net/fotogalerie.php…
Vidět není nic a na filtraci jsem nesáhl od založení, což je od 23. 9. 2011. To je již skoro 3 měsíce. Myslím si, že ještě nějaký ten pátek na to nesáhnu. Pokud tam bude mít tchýně klasický produkční At F302, tak to bude čistit velmi často. Alespoň ze začátku, protože na to jak je malý, tak je velmi výkonný (co se průtoku týká) v poměru k filtrační náplni. O tom jsem přesvědčen.
Pokud to má být pomsta tchýňce ... tak dobrý. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:36 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: HaDaS
Díky za reakci.

Zkusím vysvětlit jak jsem k tomuto nápadu došla.
Dělám tchýňce k vánocům v podstatě rostlinné akva - tutíž hodně pro potěchu oka a dekoraci. Max tam bude pár krevetek a v krajním případě pár razborek...ale to se uvidí až za hodně dlouhou dobu.

Normálně bych použila klasickou malou elementku na vzduch, ale tím že tchýně nechce nic slyšitelného, tak jsem musela zvloti filtr. Takže nechci aby v jednom rohu byl vidět filtr nebo ho osázet vyššími rostlinami ve větší hustotě - rušilo by to.

V případě že by byl filtr naopak, tak půjde dát cca 2cm do štěrku, takže nasávání bude asi ve stejné výšce jako kdyby to bylo normálně jen už "nebude nic nad tím". Takže příjdou okolo osázet nižší rosliny tak aby to zakryly a nebude to tak rušit vzhled.

Co se týče kabelu, tak tím že bude fitr v rohu tak půjde přívodní šňůra pouze nahoru a je černá a bude vůči černému pozadí.

S tím zavzdušněním je t dobrá poznámka, bude to pro jistotu chtít udělat do spodní strany dírky (teda v nové instalaci horní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:25 HaDaS Re: HaDaS
A ještě chci dodat, že se Ti bude ten filtr špatně udržovat. Při každém rozebrání se ti bude vířit dno, a budeš ho muset zase zahrabávat. Není to příliš logické umístění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:24 HaDaS Re: jamap
Zajímavé. Osobně si myslím, že jediné co se může stát, je zavzdušnění. U takto malého filtříku to ale zcela určitě není nepřekonatelný problém. Větší problém bych viděl v přívodním zdrojovém kabelu. Bude se Ti táhnout v akva jak had. Abych se přiznal, tak jsem i přes Tvůj vyčerpávající popis, nepochopil ten pravý důvod. Nasávání filtru ode dna je žádoucí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:17 Žena jamap [11] - Živorodky – Instalace vnitřního filtru hlavou dolů?
Dobrý večer všem,

chci se zeptat zda někdo neprovozuje vnitřní filtr tak, že ho má instalovaný čerpací hlavou dolů (tzn. vzhůru naopak).
Docela by se mi hodilo filtřík takto nainstalovat v malém akvárku, ale nejsem si jistá jak moc to bude dělat problém. U vodorovné instalace mi je jasné, že může dojít k neřádoucímu vyosení vrtulky a následně k poškození (pokud na to filtr není vyloženě stavěný). Ale říkám si že instalace vzhůru nohama by neměla nějak zvlášť ovlivnit síly na rotoru a tak by to mohlo být v pohodě. Zkoušel jste to někdo? Fungovalo? Jediné co mě napadá, kde by mohl být problém je, že na lopatky bude působit jiná síla (nižší umístění v akva, pokles vrtulky v čerpací hlavě a jinak zatížené ložiska - ale to by nemělo být nijak výrazné). Jo jinak jedná se o filtr Atman F302.

Samozřejmě vývod z filtru by byl vyveden hadičkou k hladině. Jde o to, že když ho instaluji naopak tak ho můžu lehce přihrábnout do štěrku a sáni nebude nijak omezeno (oproti klasické instalaci)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17425-instalace-vnitrniho-filtru-hlavou-dolu