Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hildebrandia rivularis - červená řasa

 

NápovědaFórum » Řasy  

Hildebrandia rivularis - červená řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:59 Muž sportsmen [62]
Ahoj, pokud ještě někdo z vás sháníte tuto řasu, mohu vám ji sehnat. Známá ji má plné akvárium a je z ní nešťastná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 21:57 harpunar Re: gringo
objevila cca po dvou létech v nádrži a taky jsem z počátku koukal co je to za vetřelec,ale nakonec se mi to začalo líbit!!! Ten šutr vypadal jako dalmatin po onemocnění červenkou!!!!Jinak -byl to šutr s říčky Ondřejnice,kousek pod mou chatou na Hukvaldech.Asi se vrhnu na Aqua design a budu pěstovat červenou řasu!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:07 gringo Re: harpunar
Já jsem jeden kámen posílal scorpion075, tak jsem zvědav, jestli se řasa uchytí v jiných podmínkách hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2011 19:45 harpunar – Chlapi já jsem před pár dny předělával nádrž
a na dvou kamenech mám tu červenou řasu.Takže kdo by jeden šutr chtěl,tak si pro něj příjďte a nebo vám ho pošlu za poštovné. Jsem s Ostravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 17:13 Usine Re: Johan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:24 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak sem ji v akváriu našel taky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 13:04 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: deCORF.OBRAEN
Díky za odkaz. Gringa jsem kontaktoval, tak uvidíme. Samozřejmně pokud někdo bude mít další tip kde tuto řasu získat tak sem s tím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: gringo
no a problém je odhalený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:19 gringo Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Ani nemohla být na kořeni. Máchal se v 250L akva, které bylo ve stěně před tímhle a ještě krátce. V něm řasa nebyla ;-) Fotka tohoto akvária, ale bez kořenu hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:15 Muž O.Tom [439] Re: deCORF.OBRAEN
jo no, rasa u gringa je nadherna. Dostal jsem od nej drevo do akvaria, ale bohuzel na nem zadne zarodky teto rasy nejsou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: scorpion075
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:03 Muž scorpion075 [254] - Afrika – Hildebrandia rivularis - červená řasa
Ctěl bych požádat, kdo je majitelem této vyjímečné řasy v našich akváriích, o poskytnutí vzorku. Nebo pokud má někdo jiný nápad jak si naočkovat akva touto řasou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:04 gringo Re: Silent
Fotka k příspěvku Díky za vyčerpávající odpověď. Jeden červený flek je asi 30-40 mm velký(foto shora), ale není zepředu vidět. Myslel jsem si, že to rybám nevadí, chovají se normálně. Ty kameny si myslím, že obsahují více železa(můj laický pohled), jsou načervenalé. Jde spíš o estetiku. Ale jak jsem psal, nevadí mi. Ještě jednou dík palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:51 R Muž Silent [5949] Re: gringo
Tak to by mohly být kolonie železitých bakterií rodu Siderocapsa. Dokážou oxidovat železnaté soli a mění dvojmocné sloučeniny železa na ve vodě nerozpustné trojmocné, které vylučují do prostředí nebo do svých buněčných pouzder (proto jsou červené). Rozhodně ničemu neškodí, naopak bych řekl, že jsou příjemným zpestřením života v nádrži. Tyto kolonie se dokážou rozrůst na cca 50mm velké rudé fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:21 gringo – červené tečky
Fotka k příspěvku Ahoj, zeptám se tady. Na kamenech(hodně), ale i na skle se mi dělají červené fleky, jako kapky krve. Ze skla jdou žiletkou očistit. Zůstane vcelku červené kolečko. Tipuju to na nějaký druh červené řasy. Existuje něco takového? Už jsem si na ni zvykl, ale ze začátku to byl děs. tone Takhle nějak to vypadá(foto), ale je už toho víc rozzureny
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 588x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17408-hildebrandia-rivularis-cervena-rasa