Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Připojení filtru Eheim k PC přes interface?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Připojení filtru Eheim k PC přes interface?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:11 Muž Tony2013 [228] – chip v prevodniku
je to sice uz dost stary vlakono ale nejak jsem na nej narazil a koukl jsem se po netu co ze je tam za chip v tom kabelu a je to tenhle FTDI FT232 jestli to nekomu pomuze.
www.reefcentral.com/…
www.akva.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 23:27 Zdenek Re: drateník
Dobry den. Nedari se mi rozchodit 12 ti hodinovy rytmus pres interface. Poradite mi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:51 Muž RadekCX [219] Re: drateník
Ja jsem pouzival akorat Arduino Demi, ale na tyhle desky je specialni vyvojove prostredi - mam ho tu nainstalovane - ale jen proto ze jsem to mel v jednom prevzatem projektu - neni to muj "salek kavy"

ja pouzivam MCU PIC a desky vyvojene na miru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:11 drateník Re: RadekCX
Ty radku, ty asi budeš umět pracovat s programem Java, co? Říká ti něco vývojová deska Arduino Uno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:55 Muž RadekCX [219] Re: drateník
tak urcite prichazeji do uvahy veskere eventuality, ktere jsi popsal - ale vesmes to je velmi kratkozrake

napisu jen neco k tomu kabelu - chtelo by videt co v tom je za cip - staci vedet jak se hlasi v PC - tak je v podstate mozne velmi rychle usoudit, zda je mozne koupit/udelat levnej kabel za par korun

ono nez ten kabel je mnohem dulezitejsi rozlousknout protokol jakym si to mezi sebou povida (pocitam, ze to nebude prilis slozite) - protoze pak je mozne se vykaslat na SW od Eheimu a napsat si svuj, ktery treba umi komunikovat pres net - pak je mozne treba udelat prevodnik Eheim - LAN a zapojit ho rovnou do netu a pak neni problem sledovat co se deje treba z dovolene na mobilu

to ze se tedy ted to zverejneni jevi jako zbytecne je jen otazka casu nez to nekdo bude potrebovat a ten kabel a SW udela - pak z toho samozrejme bude tezit kazdej

drateník napsal: po pravdě mi to přijde zbytečný, je to už hodně za čárou ať už z hlediska nákladů, tak z hlediska racionálního uvažování. Navíc 90% místních uživatelů napíše, že je to k hovnu, že se na tom brzo něco vy.ere, že by to nechtěli a pak se rozvine divoká debata o tom, že si v podstatě každej druhej dokáže během dopoledne postavit svůj vlastní filtrační zázrak, kterej bude prakticky zadarmo (teď to myslim hodně s nadsázkou), ale pokud by se tu vážně našel někdo, koho by to zajímalo, tak at se ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:44 drateník Re: Silent
Hlavu vzhůru, nes to jako chlap :) Mám jiný eso v rukávu a na to moc rád napíšu nějakej ten článek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: drateník
tak ako to hovoríš je na tom niečo pravdy ale určite kopec ľudí by prijalo nejakú foto recenziu od niekoho kto má už nejakú skusenosť s tým to filtrom a SW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:39 drateník Re: Silent
po pravdě mi to přijde zbytečný, je to už hodně za čárou ať už z hlediska nákladů, tak z hlediska racionálního uvažování. Navíc 90% místních uživatelů napíše, že je to k hovnu, že se na tom brzo něco vy.ere, že by to nechtěli a pak se rozvine divoká debata o tom, že si v podstatě každej druhej dokáže během dopoledne postavit svůj vlastní filtrační zázrak, kterej bude prakticky zadarmo (teď to myslim hodně s nadsázkou), ale pokud by se tu vážně našel někdo, koho by to zajímalo, tak at se ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:26 R Muž Silent [5949] Re: drateník
A co napsat recenzi i s fotkami do článků? Myslím, že by si to kdekdo s chutí prostudoval ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 11:20 drateník – Řešení
Zdravim všechny diskutujicí a zároveň se omlouvám za mojí negaci tohoto tématu. Nakonec se mi filtr podaril připojit k PC, největší problém byl systém windows + kodeky. Celý problém jsem vyřešil kompletním přeinstalování systému PC na windows 7 + instalace servispacku 1. Teď vše funguje jak má. Jinak co se týká debaty o samotném kabelu a nebo o programu, tak eheim to vyřešil opravdu s grácií :) Program ať si kopíruje kdo chce a jak chce (navíc je ke stažení na www.eheim.de), jediný co je potřeba, tak je samotný USB převodník. Navíc si myslim, že cena kabelu vzhledem k ceně filtru je už zanedbatelná položka a nestojí za to rozebírat hlavu filtru a pokoušet se to napájet nějak napřímo.


PS: Pokud by někoho zajímal tento filtr, mohu sem hodit nějaký fotky programu, filtru a nebo i toho USB kabelu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2012 12:15 HaDaS Re: mikeridik
Kdyby jsi více četl a méně nadával, tak jsi mohl postřehnout, že poznatků původní tazatel dostal dost a dost. Od toho je to fórum, aby tady lidé sdělili své postřehy. Bohužel se původní tazatel již neozval a nezapojil se do debaty. Byl mu jednoznačně doporučený originální software.
Zkušenosti i vědomosti mám, ale vzhledem k tvému přístupu ti řeknu jen jedno : je to velice jednoduché, ale musíš se zeptat konkrétně, aby jsi se tu nemusel prodírat stránkami plných keců. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:47 mikeridik Re: Tomas Enderson
Je hezké jak tu rozebíráte jak je interface na h---o respektivě jak to jde udělat za pár korun a pod., místo toho aby někdo věcně odpověděl na původní otázku jestli s tím má někdo zkušenost a jak to hodnotí , myslel jsem že toto je forum o akvaristice a nemusel jsem se probírat stránkama plných ,s prominutím, keců než najdu to co hledám. mě osobně by třeba zajímalo jestli má někdo zkušenost s propojením interfacu přes usb print server, následně přes web a vzdálenou plochu nebo nějak podobně, abych mohl zkontrolovat, jesli všechno běží jak má, když budu týden mimo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:34 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Haimdol
To že si poradíme to neberu jako nevýhodu, ale musí to být efektivní. (taky jsem si ukutil dost věcí levněji než se dají pořídit) Jinak jak píšeš ten kdo chce jen filtr, tak koupí filtr. Kdo chce dělat z akvárka řídící středisko NASA, tak hold musí počítat s vyššími náklady.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2011 12:20 R Muž Silent [5949] Re: Tomas Enderson
Proč hned čecháčkovství. Třeba já pokud bych si už koupil filtr professionel 3e za nějakých 7500.- k tomu filtrační hmoty které nejsou v základním balení ( 4 litry substrat pro a 2 litry Eheim mech ) za cca 1700.- tak už je cena 1500.- za interface pakatel a v celkové ceně by mě to nezabilo. Ovšem nemám potřebu vlastnit takto sofistikované zařízení mně stačí professionel 3 který koupím do 5000.- i s hmotami :) . Ostatně nijak se nestydím za to, že jsme národ který si dokáže poradit stylem Přemka Podlahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:10 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Jak tak tu diskuzi sleduji, tak je to zas o klasickém čecháčkovství. Koupím filtr za dost tisíc, ale koupit kabel za patnáct stovek je mi již líto. Tady se projevuje to čecháčkovství. Radši něco budu bastlit a montovat po domácku. Přitom si neuvědomím, že když k ceně materiálu připočtu práci a čas, tak se dostanu na cenu vyšší něž je pořízení originálu. No hold jsme národ odkojený Přemkem Podlahou. X-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:59 HaDaS Re: RadekCX
Omlouvám se teď za výraz, který uvedu, redakce může příspěvek ihned smazat. Plně s Tebou souhlasím. Já osobně to nazývám K U R V Í T K O . Takovéto věci navíc se objevují ve spoustě výrobků. Když je rozmontujete (lze vztáhnout i na SW), tak při zpětné montáži Vám vždy něco zůstane v ruce. Kupodivu poté výrobek funguje lépe, a to i bez těchto kurvítek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2011 11:29 Muž RadekCX [219] Re: Zoidik
vis ono je to tak - plati teorie overena praxi, ze co se muze pos..t se take pos..e => co tam neni se nemuze pos..t

tim bych se tak nejak ridil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Silent
Ano, je to zbytečný, ale pro technické hračičky dobrá sranda :-) Osobně bych to bral hned tuhle možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2011 10:29 R Muž Silent [5949] Re: RadekCX
Můžeš napsat do Eheimu výhružný dopis :-D . Celý tenhle elektronický systém navíc s řízením compem mi přijde zbytečný. Obyčejný Professionel 3 udělá stejnou službu jen bez těch efektů kolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2011 10:19 Muž RadekCX [219] Re: akvaristik
dival jsem se na ten SW - ta cena je priserna - kabel je obycejny prevodnik USB-RS232, ktery se prodava za 100Kc a drivery jsou dodavane vyrobcem prevodniku (toho svaba uvnitr)

SW je trivialni aplikace, ktera pres port vycte stavy cidel z filtru a obracene je schopna tam poslat prikaz, ktery upravi otacky - zbytek je jen nalestenej prd schovanej za pekny vzhled toho SW. Za ty prachy co stoji tyhle filtry by to k tomu meli davat zadarmo.
Kdyby zverejnili protokol mezi PC a filtrem tak driv nebo pozdeji ten SW nekdo napise jako freeware a nemusi se vymlouvat na kdovico
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:47 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Je to pěkná hračička, ale pro mně to není. Ne, že bych byl proti HI TECH technologiím, ale přijde mi to trochu nadbytečné i když věřím, že si to své zákazníky najde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:25 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Zoidik
Ano, to je pravda, taková akce letos už byla. Tehdy jsme prodali asi 15 kusů, kde byl kabel v balení. Zatím nemá zprávy, že by se to opakovalo. U nás ale už žádný takový asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 07:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Silent
Tak to je plně pochopitelná cena. Kdo by chtěl, tak si to koupí. Osobně bych se spíše díval po cenově "zvýhodněném" balení kde to už bude, třeba takové akce maji. Nějak jsme zakecali dráteníkův dotaz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:28 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Přesně tak to funguje i u Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2011 23:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: akvaristik
jo, ono je pochopitelné, že cena licence je s tím kabelem svázaná. Dovolím si podoknout úplně mimo téma, ale spíše jako zajímavost. Otec má RC soupravu a k ní koupil interface a RC Phoenix simulátor letadýlek. Ano, samotný program je lehce kopírovatelný, ale díky kabelu, který se tváří jako HW klíč k simulátoru ho můžu spustit, létat a stahovat aktualizace. Bez něj jsem v ptyly. Takže ono i EHEIM by si to takto mohl ošetit. Klidně si zkopíruj program kolikrát chceš, ale bez kabelu nemáš funkční soft ani aktualizace. Čili pokud to mají takto řešené, tak nemohu říct ani popel proti ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2011 17:44 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Jenom chci dodat: Dle vyjádření EHEIMu se rozhodli k tomu, že do ceny kabelu zahrnou náklady na vývoj programu, který se jen těžko chrání před kopírováním. Takže program je ke stažení a kabel si každý musí koupit. Nechci tady posuzovat, zda je to správné, ale víme všichni, jak je to s legálním software. Jinak by byla (nebo je, jak kdo chce) cena kabelu samozřejmě nesmyslná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 13:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Silent
Aha, tak to jsme se jenom nepochopili :-) No, takže další defakto zbytečná investice pro toho kdo to chce a výtaný příjem firmy. Místo toho aby se použil jenom klasický USB kabel tone Zase na druhou stranu kdyby to tam bylo zabudované, tak musím platit za něco co nechci. Takto když bych to chtěl, tak musím platit za něco, co bych bral jako standard. Koukám, že to stojí v rozmezí 1500-2000Kč Kupovat to samostatně bych si rozmyslel, ale dostat to s filtrem za 7800 "zdarma" bych si nechal líbil. Hele dráteníku, jestli to už máš, tak to klidně vyzkoušej jak to funguje. Celkem by mě to zajímalo. Jelikož chci kupovat nový filtr, tak bych po něčem takovém taky kouknul (být to teda za rozumný peníz a přímo u filtru bez nutnosti dokupovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 13:07 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Já tě nechtěl poučovat. Chraň bůh. Jen jsem chtěl upozornit, že Eheim nabízí propojovací kabel s názvem EHEIM Interface a to opravdu není žádný ovládací program. Ten se jmenuje jak jsi správně napsal EHEIM ControlCenter a je volně je stažení na stránkách výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Silent
Jako člověk co pracuje v IT vím co je to interface, to se neboj, ale nikde není napsáno, že i nějaký SW se nemůže jmenovat Interface... Nicméně dotaz zněl jasně.

s připojemín Filtru Eheim Professionel 3e k PC přes program Interface?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:52 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Interface totiž není vůbec program, ale USB převodníkový kabel pro propojení filtru s počítačem + ovladače. Vlastní program je opravdu EHEIM ControlCenter.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: drateník
Proč nezvolíš raději SW EHEIM ControlCenter? Je ke stažení na stránce výrobce. Aspoň to tady čtu v manuálu www.levnaakvaristika.cz/… Osobně zkušenost nemám, ale držel bych se originálního SW.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 09:19 Papi Re: drateník
já nee, ikdyž sem o tom filtru s touto možností, pak sem radši zvolil klasický (Eheim 2075)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 22:25 drateník – připojení filtru Eheim k PC přes interface?
Dámy a pánové,
nemáte někdo zkušenosti s připojemín Filtru Eheim Professionel 3e k PC přes program Interface?

předem děkuji za odpověď ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17407-pripojeni-filtru-eheim-k-pc-pres-interface