Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liana v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Liana v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 11:57 Muž Yirka [9126] Re: Re
V dnešní době si dovedu představit i volně ustřižený ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 09:46 Re Re: llang
Jeden příklad Monstery tady na webu rybicky.net/nadrze/18200
Jdou použít i jiné Philodendrony. Funguje to dobře, ale všechny dusičnany to nevytáhne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 09:33 Re Re: NHKG
NHKG napsal: Musíš ale dát kořen živé rostliny!
a jaký jiný by dával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 08:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: llang
Musíš ale dát kořen živé rostliny! Zbytek rostliny musíš mít nad vodou. Pokud bude rostlina dobře růst, tak bude z vody odebírat hodně No3.
Zkušenosti nemám, ale hydroponie je běžná a ta rostlina je údajně pro akvária nejvhodnější. Tak zkus experimentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 08:42 Muž dudak [1885] Re: llang
Mam osobni zkušenost s monsterou, kořen neshnije, ale naopak se rozvětví a jestli je to akvárko malé úplně ho zaroste. Mě za pár měsíců prrorostl 50 l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 07:47 Muž Mislow [304] Re: llang
Ahoj, s timto zkusenost nemam, ale v rostlinnych akvariich vytahnou dusicnany z vody rostlinky bezne, potrebuji je k zivotu, vetsinou se i kvuli tomu musi prihnojovat, pac jak nemaj dusicnany, tak odumiraji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 07:39 Muž llang [5] – monstera
Cetl jsem v knize, ze pokud dam do akvaria vzdusny koren z Monstery, vytahne to z vody vsechny dusicnany. Mate s tim nekdo zkusenosti? Neschnije ten koren ve vode a nenapacha vic skody nez uzitku? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:32 Usine Re: uchoLV
Fotka k příspěvku Nemusíš odkrývat akvárium pokud máš v krytu dost místa. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:16 Muž uchoLV [7] Re: milan666
Nádherné coze smekám klobouk tento pán je rastlinný guru. Až doteraz som si myslel ,že mám pár pekných rastlín :-( . To vyrastanie nad vodu je parádna vec ,bohužiaľ už takto mám kvôli rastlinám v izbe problém s plesňou a ak by som odkryl akváriá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: uchoLV
Môžeš i tak i tak. Do črepníka daj len kamienkový sobstrát a udržuj ho vlhký. Lepšie je dávať do toho substrátu už zakorenené rastliny, aby čo najrýchlejšie boli korene vo vode
Ja som sa v začiatkoch inšpiroval týmto pánom
scobak.blog.sme.sk/…
a túto má články, treba si prčítať
scobak.blog.sme.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:00 Muž uchoLV [7]
Ktorá varianta je podľa Vás lepšia? Pestovanie v črepníku ( kvetináč- neviem ako je to po česky ) z ktorého korene prerastajú do akva ,alebo celý koreňový systém priamo vo vode? Ja sa zatiaľ prikláňam skôr k črepníku, aby si v prípade nutnosti mohla rastlina dočerpať chýbajúce živiny z pôdy, ale nechám si poradiť ak máte nejaké iné skúsenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 21:39 Muž uchoLV [7] Re: katterinecka
Majú teda "suchozemské" rastliny nejakú výhodu oproti tým v akváriu? Myslel som ,že po čase sa jednoducho rast rastlín ustáli podľa prísunu živín, emerzných aj submerzných. Lianu chcem použiť v akváriu Blackwater ktoré je osadené len pomaly rastúcimi nenáročnými rastlinami, hrozí im zo strany lian nejaké nebezpečenstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Usine
Túto nádhernú fotku som videl niekoľko krát, nádhera. Jedná sa však o bahennú rastlinku však? Ja ju mám emerz a v akváriu jej trvá dva-tri dni, aby dosiahla hladinu. Nemýlim sa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 20:51 Usine Re: Robi
Fotka k příspěvku rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_leucocephala
Mám tam už i další rostlinu ale fotka bude až zítra. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robi
Izbové kvetiny z bohatou koreňovou sústavou, kvôli dostatočnému odoberaniu živín z vlhkého substrátu a s dostatočne veľkými listami, ktoré zase zabezpečia rýchly odpar vlahy. Tým je zabezpečený dostatočný kolobeh a rastlinka nechradne.
Nemôžu to byť suchomilné rastliny. Pozor na rastliny ak dyfenbachia, monstera, menšie druhy filodendrónov, môžu ublížiť rybkám kvôli vypúšťaniu mlieču pri náhodnom poškodení. Takou naj rastlinou môže byť cyperus-papirus volaný tiež "vodná palma". Na videu bolo vidieť coleus, tých je viac farebných odrôd-druhov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:38 Muž Robi [27]
Tohle je velmi zajímavé téma, které by si zasloužilo samostatný topic. Mám také něco takového v plánu a uvítal bych zkušenosti ostatních, hlavně které druhy pokojových rostlin jsou vhodné. Bohužel s tím nemám žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: uchoLV
Akvária máte pěkně zarostlá.... Kolik tam máte hodnotu dusičnanů?
Jinak různé popínavé kytky se dají dát k rohu akvária a oni do něj pěkně pustěj kořeny. Nebo na jednom okraji dát nějakou "vaničku" a do ní je zasázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 15:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: uchoLV
může se stát to že ti ta rostlina vytáhne z vody tolik dusičnanů že už ti tam neporostou rostliny co tam máš teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 15:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: uchoLV
V podstate sa to dá, tu však ide o to, že ti tá kvetina zatieni hladinu, čím zabráni prepúšťaniu svetla do akvária. Vo svete a pevne verím, že aj u nás v oboch krajinách je to už bežná vec. Videl som na nete, ale všade tá voda cirkulovala z akva von a potom späť. Ja som takto pestoval aj akvarijné rastlinky, teda nad vodou mali listy, neskôr kmieniky

Dá sa to na boku a zároveň filtrovať ak tu:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 08:34 Muž uchoLV [7] – Živá liana
Chcel by som sa spýtať aké sú Vaše skúsenosti s pestovaním izbových rastlín v akváriu. Kedže v novom akvárium mám rastliny skôr ako dekoráciu stojím pred problémom čo s dusičnanmi. Ako jedno schodné riešenie sa mi javí použitie hydroponie, zatiaľ som zo svojich domácich zásob podľa knihy vybral a "zasadil" voskovku (en.wikipedia.org/…) a potos (en.wikipedia.org/…) tu na stránke som objavil ešte zmienku o monstere tak možno zoženiem a pridám aj tú. Nemám však s touto metódou žiadne skúsenosti takže ak máte nejaké rady ,návody ,alebo nápady veľmi by ste mi pomohli.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2011 10:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: navik
Lianu určenou pro teraria jsem měl měl v akváriu cca 2 roky,bohužel se musí zatížit plavala i po roce. Přivázal jsem ji vlascem k břidlicovým kamenům které jsem zasypal pískem ;-) Jiný problém jsem s ní nezaznamenal, když jsem ji po dvou letech vyndaval tak už ani neplavala a držela bez zatížení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2011 22:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: navik
Nejsem si stopro jist, ale mám dojem, že jsem ji viděl v některé z výstavních nádrží ve Sklorexu(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2011 22:07 Muž randa73 [3] - SumciRe: navik
nasákavost nebo potopení,obojí u liány trvá dost dlouho,natož když pak liána ještě začne pouštět sliz(vlastní zkušenost X-) ) skončila v paludárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 20:48 Muž navik [908] - Sumci – Liana v akváriu - zkušenosti?
Vážené kolegyně a kolegové, pokud má někdo zkušenosti liánou doporučovanou pro použití v teráriu ( macenauer.eu/… ) i s použitím v akváriu, budu povděčen za info (nasákavost-potopení po čase, vliv na živočichy - ryby, krevetky, případné jiné poznatky ať pozitivní či negativní uvítám).
Dnes jsem ji zakoupil, část použil a jeví se použitelně, avšak nejsem si zcela jist...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17377-liana-v-akvariu-