Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nástěnné akvárium

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nástěnné akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 21:06 Muž Piny [1] Re: JirkaŠčobák
Haha no , rastie to tam ako z vody doslovne , odvtedy co som vymenil svetlo len vyhadzujem rastliny kazdy mesiac do kosa stydim coze , asi nakoniec dam na nazory a spravim to v nejakej skrinke na zavesenie . Necham to na dlhe zimne vecery :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 14:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Piny
Toto bude fungovat i bez filtru.

P.S. Už vidím, jak se něco poškodí a přes filtr to vyteče. Vypustit akvárium "snadno a rychle".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 11:23 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Piny
Nech udělat na míru.. :) a bude to supr...
to akva už máš, to větší? Já bych si pořídil spíš nějaký 80x30x30 a skříňku pod to akva by chtělo uvnitř určitě buď nejakej svarovanej rám z jeklů a nebo aspoň jak byla planovana ta police, dát např tři konzole ale nějaký silnější.. záleží dost na materiálu zdi a jestli je to příčka nebo nosná zeď.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 10:45 Muž Piny [1] Re: afc1886
Fotka k příspěvku filter je až na zemi - 1,5 metra cca je skrytý za sedačkou potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 10:44 Muž Piny [1] Re: Strakááč
Rozmýšlam tiež aj nad skrinkou , len to by muselo byť zrejme na mieru , pod tým mám gauč a tým pádom nemôže ísť až na zem , inde bohužial priestor na akva nemám - malá obývačka :-( :-( rozmýšlal som aj o obrazovom akva , ale to je veľmi obtiažne na údržbu čo sa týka priestoru - do toho sa mi nechce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 09:48 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Piny
Já bych se toho bál hodně, i kdyz se zdá, že ta police by to akva unesla už takhle.. mě by ale zajímalo proč ho chceš na polici, když ti z ní vede plno hadů k filtru a do zasuvek.. bejt tebou udělám skříňku na zeď která bude taky ve vzduchu, narveš do ní filtr a další krámy.. a necháš jí přidělat pořádně na chem. kotvu.. nebo na průklepačky pokud je to beton v paneláku...
Fakt hodně záleží co je to za zeď :) ale vypadalo by to dost dobře, kdybys tam měl vevzduchu skříňku, v dnešní době je to fakt hodně moderní, ale třeba u starých baráků problematický chytit do zdi, tak aby to drželo..
.
Pokud máš dobrou zeď, pověsil bych skříňku na zeď.. pokud je špatná.. udělal bych skříň až na zem..
A pokud to se skrinkou nechceš, tak bych dal nový tři vzpěry, nějaký hezčí.. :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2018 21:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Piny
Můžeš prosím tě dát fotku s pohledem na celou stěnu? Celkem mě zajímá, kde máš umístěný filtr a jak je vysoko ta police. Jestli by nebylo lepší pořídit skříňku, kde by šlo dovnitř schovat ten filtr a hned může být i větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2018 21:33 R Muž ctibum [6870] Re: Piny
Čistě teoreticky, 49 l akvárko bych počítal dejme tomu 40 kg voda a 10 kg zbytek, tedy 50 kg, 60 kg s rezervou, ať se to líp počítá. Tři držáky, šest vrutů a hmoždinek. Tj. 20 kg na držák, 10 kg na vrut z hmoždinku. Vruty a hmoždinky to v pohodě unesou, držáky bych např. u knížek neřešil, u akvárka bych je vyměnil za lepší. Jestli je to v cihle, dal bych jen tak pro jistotu větší hmoždinky plus chemickou kotvu, cihla je sviňa. Ale není cihla jako cihla... :)
Ale je to jen můj názor... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.08.2018 20:22 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Piny
Ahoj, samotna polica by to podla mna mala dat bez problemov. Co sa tyka drziakov, tak ak mas nejaku neistotu, ked uz chces pridavat dalsie dva drziaky, tak preco rovno nevymenit tie stavajuce za nejake s vacsou nosnostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 20:02 Muž Piny [1] – Upgrade akvária na stene
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,

chcel by som sa možno trocha poradiť, čo sa týka môjho terajšieho akva na stene / resp na polici , momentálne tam mám menšie akva 40x20x25 (DxŠxV) - 20L , rád by som ho však upgradol na 70x40x20cm (DxŠxV) - 49L , polica je zrezaná väčšia na polovicu a zlepená dokopy , hrúbka 3,5 cm - lamino , držiaky na stenu každý nosnosť 25KG max , mám to v tehle , šrób 2x10cm (každý držiak) . Rozmýšlal som či by stačilo vystužiť policu zospodu kovovou podložkou plus pridať dva ďalšie rovnaké držiaky , viem že asi tú váhu nerozložím úplne ideálne ako by sa dalo , ale čisto teoreticky by to mohlo takto stačiť ? Poraďte kto má doma niečo podobné :) :) PS: výhoda , podo mnou sú len pivnice hop hop
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 17:15 poldaCB Re: LeRi
díky chlapi. musím to udělat tak aby mě to tu zase nesmazali jako posledně. takže se budu držet s profi urovní tak ve středu. beru boty a du do obchodu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 17:09 Muž LeRi [315] Re: poldaCB
Kup si tohle www.stavbaeu.cz/… tohle www.allmedia-cz.cz/… tohle www.materialspojovaci.cz/… tohle m.valentazt.cz/… a pověs si na to třeba auto jestli to strop unese ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:46 R Muž ctibum [6870] Re: Yirka
Vytáhne dráty z lustru a nechá rozsvíceno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:35 Muž Yirka [9118] Re: poldaCB
Taky bude zajímavé jak budeš vedle údržby řešit filtraci......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2018 16:27 Muž Blahos [34] Re: ctibum
Ještě by to šlo vylepšit. Když se to zavěsí na kladku, tak když budeš mít chuť, tak si stáhneš akvárko dolů a pokocháš se. No a pak ho vytáhneš nahoru do tepla žárovky a nebude překážet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:27 Muž Mitroz [160] Re: ctibum
No což o to. Přidělat to na strop nebude problém, ale když borca vidím jak k tomu přistupuje tak se o něm brzy dočteme. smich
Strašně rád bych viděl tu údržbu, to bude na grotesku.
Sekuriťáku až to přiděláš, můžeš nám natočit video jak měníš vodu? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: poldaCB
Dal bych jen 1 malou hmoždinku (ať je to designiový) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:22 R Muž ctibum [6870] Re: Mitroz
Tak ona ta nádrž má 18 litrů. To máš se vším všudy 30 kg max. To v panelu unese jedna menší kotva, řekl bych, když bude dělaná na tah... Takže zas takový sci-fi to není. Já mám "26" na šupleti a v pohodě to funguje... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 16:20 Muž Mitroz [160] Re: ctibum
No tohle snad musí bejt prča ne? Jestli ne tak se možná brzo o securiťákovi dočteme v Darwinových cenách až mu to spadne na palici :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:13 Muž Blahos [34] Re: poldaCB
Ahoj, jsem zvědavý (jako invalida Karásek ;-) ), jak vysoko nad podlahou budeš mít dno akvaria? Jak se ti na akvarko bude zespodu koukat a jak to budeš čistit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2018 15:57 R Muž ctibum [6870] Re: poldaCB
smich smich smich
Tak tady bude chvíli veselo koukám...
Bude se zatím tvářit, že to je doopravdy, takže si spočítej hmotnost akvárka, včetně vody, kamení a police, nebo na čem to bude. Vynásob to asi tak pěti, ať máš rezervu. A pak si zajdi do stavebnin, kde ti poradí, co použít za materiál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:56 Muž MirekSazava [71] Re: poldaCB
Tak si hlavne priprav poradnou "vtracku". Ono vrtat panel, jeste nad hlavou nic moc. Jinak myslim, ze nejen ja, budeme vdecny za fotku toho maxima, co jsi vytezil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:46 poldaCB Re: ctibum
nemám zdivo je to normálně garzonka v panelaku, já plánuju to pověsit pod světli v místnosti. ušetřim místo i světlo. chápeš, ne? ale nevim kolik hmožěnek mám dát kolem lustrů.

člověk musí bejt trochu podnikavej a musí ze všeho vitěžit maximum - já. když jako přijdeš domu, tak rosvítíš, ne? no a já tam budu mít i akvárko. každej se bude moc koukat, ušetřim na místě a světle a hlavně každá žárovka hřeje, tak to budu mít i jako topení. a další fizický věci - teplo de nahoru, takže se mi to tam bude i množit jak blazen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 15:43 R Muž ctibum [6870] Re: poldaCB
To dost záleží na tom, jaká hmoždinka a v jakém zdivu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:41 poldaCB – hmožďinka?
ahoj všichni borci. rozjel sem projekt a potřebuju vědět kolik unesehmožďinka.
děkuji za pozornost!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 23:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Banung
Banung napsal: "Stěna není konstruovaná na tah" Moc nechápu jak to myslel. Aby se nevytáhly závitové tyče ze zdi?
když se nad tím znovu zamyslím - ten "tlak v tahu" je určitě vztahován k té závitovce - zjednodušejě - když se budeš snažit kolmo ze zdi "vytáhnout" závitovku ven- zvlášt když trefíš spáru nebo "vepřovici"
ve střihu , se to bude opět bude vztahovat k závitovce a to v místě kde bude závitovka procházet materiálem ze kterého je konzole a to směrem dolů na závitovku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:56 Muž Banung [28] Re: MonterMonty
Tak to jsme na tom stejně ;-) Akorát, já už se tím naštěstí neživím smich
Vím. Takový dům mám :)

To JoKa. Nikdo se nehádá. ;-)

A k jeden pohled zedníka na fotku. Z té fotky nikdo nevykouká, kolik na kolik jsou ty nosníky vetknuté ve zdi. jestli to má vůbec věnec a pod.

Prostě je potřeba u těchhle věcí použít vlastní selskej rozum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
myslím že dokonale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:54 JoKa Re: MonterMonty
Jinými slovy, pokud dá razítko, že fakt ručí, tak to prostě nic neudělá... Kdyby bylo jen smítko pochybnosti, tak razítko nedá, co kdyby náhodou...
Chápu to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
jenom ještě doplním ,že statici jsou většinou poseroutkové , nechtějí za nic ručit -pod něco se podepsat - co kdyby náhodou - mohl bych vyprávět story - cca 15 let se živím stavařinou -většinou rekonstrukce bytů , pár postavených RD , nemám žádnou "stavárnu" řídím se selským rozumem,plány od projektantů a zkušenostmi nabytými
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Banung
ono se ale o panel nejedná , jedná se o domy stavěné po druhé světové - např omítky jsou tak zvětralé že je problém do nich něco ukotvit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:36 JoKa Re: Banung
Kamaráda zedníka jsem se ptal. Pohled ze sklepa (fotka ve vlákně nosnost) mu stačil... Okamžitě řekl pohoda, to unese...

Ale v tom samém vlákně jsem dostal radu, ne od jednoho, ale několika lidí, že se to musí nechat spočítat, zkouknout statikem... Tak jsem tak učinil... Nebudu to vrtat sám, jak si mi radil. Nerozumím tomu, nevím jak, nevím co mám hledat. Bude se to drolit, jak moc je to ještě únosné. Prostě nevím...

Na.koho jiného se mám obrátit, než na profesionála, který na to má vzdělání? Který se tím živí? Jehož to je denní chleba? A nakonec, dá mi razítko, že to je ok?!?

A znovu opakuji, nehádám se, páč tomu nerozumím, jen tlumočím názor...

A chápu jeho tvrzení stejně jako Monty. Nosná zeď je stavěná na tlak od shora dolů, ne na na tah zleva doprava...
A až si podlaha o pár milimetrů sedne, třeba i nic na škodu, tak se bude tah na tu stěnu do boku násobit, až to nakonec může i narušit statiku té nosné zdi, pokud to přidělán dobře, jak píšeš...
Radši ať se akvo propadne do sklepa, nezabývá to strhlo nosnou zeď baráku. Záměrně přehráním, aby bylo jasné, o čem mluvím...

Přeci jen, bavíme se o tuně a půl... Tolik váží Superb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
U tebe bude spíš problém roznášecí vrstva podlahy - a to ty dřevěné trámy , určitě neleží na těch nosnících , ale jsou volně položené na škvátovém loži(zásypu) nevím proč mě to netrklo dříve ,zrovna provádím rekonstrukci v nejmlich stejném bytě - první patro ,konstrukce podlah úplně stejná - nosníky (neměřil sem rozteče) mezi nimi nějaké prefabrikáty (na nich max mazanina z prostého betonu , na nich vrstva škváry , v ní volně položené trámy ,na nich prkna a parkety
celá ta roznášecí vrstva sedla za těch (cca 60) tam kde se nejvíce chodilo až o o 3cm
EDIT - jsem zvědavej co statik navrhne , já bych vybral škváru až na nosnou konstrukci , dobetonoval místo pod akvem + 1m do stran i zepředu do finální výšky podlahy a pod nosníky ve sklepě postavil sloupky cca metr od nosné zdi - poslední min 3 šáry na rozpínací maltu ,samo než se vyzdí ty poslední 3 šáry - dodržet technologickou přestávku aspon 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:31 Muž Banung [28] Re: MonterMonty
Ano ano, jen bych to doplnil, že když se jedná o panel, tak ten logicky snese i moment.
(pokud je tedy ve stropě zaklíněn a nespadne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:29 Muž Banung [28] Re: smail
Je to OT, ale:
1) máme také 2letého kluka a s akváriem v dosažitelné výšce je to v pohodě. A to rozhodně nepatří mezi andílky. Každé dítě je jiné.

2) Volil bych akvárium větší. Teď nebudeš souhlasit, ale pokud to opravdu založíš a bude tě to bavit, tak mi dáš posléze zapravdu.

3) Neviděl bych to tak tragicky jako Maq. Prostě okopíruj něčí nádrž a mělo by to fungovat. To ale samozřejmě neplatí v případě tvé vysněné "Hory s travičkou".
Bez urážky, aby ses zase nerozhonil ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Banung
stěna je konstuována na tlak , ale zhora dolů ,nikoli tlak do strany ,at budeš vymýšlet cokoli , v případě Horáco-konzolí bude vždy nežádoucí tlak do strany přítomen
- Horác odpustí , nic proti jeho konzolím nemám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:23 Muž Banung [28] Re: JoKa
Mám zkušenosti v oboru :) A mám i zkušenosti s některými statiky. ;-) Jak jsem ti psal jinde, tak právě u starých domů se konkrétní provedení dost liší od toho co je v plánech. Moje osobní zkušenost! Malta se drolí, cihly vypadávají atd.

A to žádnej statik z papírů nevykouká!

Takže bych si být tebou přizval nějakého kamaráda, který aspoň rekonstruoval dům a udělal pár průzkumných vrtů. To ti dá z hlediska bezpečnosti nejvíc.

To že administrativa chce štempl, je jiná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: JoKa
Mě se to zdá taky nějaký divný, to namáhání zdi na "tah". Prostě nahoře z konzoly bude reakce, co to bude vytrhávat ze zdi a dole reakce, co se o zeđ opře. Zbytek může ležet na podlaze. A pak nechápu, proč by to muselo být půl napůl. To nebude nikdy a navíc je to blbost. Kdyby to odlehčilo stropu o 30%, tak dobrejch 30%, ne? Ale je to potřeba přišroubovat tak, aby to opravdu na podlaze leželo. Poměr zatížení stropu a zdi lze "regulovat" podkládáním. To že to bude pracovat je dobře. Po napuštění si to sedne, srovnají se síly a dál to nic dělat nebude.
Ale základ je to mít dobře navržené a spočítané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:16 JoKa Re: Banung
On mi to vysvětloval. Používal pojmy jako tah, střih... Zeď nese váhu, ale na tlak, ne na tah... Takhle nějak jsem to pochopil... Já tomu nerozumím, statik nejsem, ani nemám potřebné vzdělání...

Nebudu ho měnit. Jsem pojištěný, dostanu papír, že ok. O ten mi vlastně jde... Až se to propadne, mám papír od statika, že to jde, ať si to pak pojišťovna vymáhá od něj...

Ty jsi statik? Nebo máš potřebné vzdělání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:13 Muž Banung [28] Re: JoKa
Já bych řekl, že měl na mysli kvalitu stěny. např že se bude drolit atd. Vytáhne to cihlu a podobně. U starého domu je to možné.
O to víc, pak záleží na kvalitě provedení uchycení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:08 JoKa Re: Horác
Já mám 60 cm nosnou a i tak mi to nedoporučil... Z plných cihel, ještě poctivých...
Však říkám, nehádám se, jenom tlumočím, co mi dnes řekl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:07 Muž Banung [28] Re: JoKa
"Stěna není konstruovaná na tah" Moc nechápu jak to myslel. Aby se nevytáhly závitové tyče ze zdi?
Každopádně stěna je konstruovaná na tlak :)

Ano. Horácovy konzole jsou tak trochu naprd. Je tam velký moment.
Ano. statici nemají rádi, rozkládání síly na dvě složky, páč pak nevědí co mají počítat.

Ale když se podíváš do tématu Nosnost podlahy, tak jsem tam nakreslil konzoly, které unesou opravdu hodně a nebudou se vytrhávat ze zdi.

"Když to neunese podlaha, tak to nemůže doporučit" Tak to je opravdu blbost.
Protože zeď nese daleko větší hmotnost než podlaha.

Měl bys vyměnit statika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:06 Muž Horác [3942] Re: JoKa
Však já netvrdím, že je to půl na půl ... Mezeru mezi konzolou a horní deskou stolku jsem vycpal nastříhanejma čtvrtkama - ale až po zařízení, napuštění a "sednutí si" celého kompletu ... Takže většinu té váhy nese podlaha ... Ty konzole mají za úkol minimalizovat případný další pokles ...
Co se zdí týče, u starého akvárka šlo o třičtvrtě metru (!) tlustou obvodovou zeď, u nového akvárka jde o panel (taktéž obvodová zeď).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:07 JoKa Re: Horác
Koukal jsem na ty tvé konzole už dávno. Momentálně řeším kubíkovku v 1 patře bytu, všechno ve vlákně nosnost podlahy...
V tuto chvíli má veškeré podklady, plány, půdorysy atd. statik, protože se té tuny a půl fakt bojím...
Ptal jsem se ho i na toto řešení (posoudit nápad, který mám od Tebe, respektive z tvých stránek), s těmi konzolemi... Na toto mi odpověděl velmi rychle, zapomeň. Nikdy netrefíš ten správný moment, aby se váha rozložila "napůl" (buď to bude držet podlaha, nebo viset na zdi, jedno nebo druhé podstatně víc, než to druhé, nikdy to nebude půl na půl, navíc ta váha stále pracuje a je permanentní, na dobu několika let, i ty konzole se budou ohýbat a materiál, spoje stárnout, byť nepatrně) a dle jeho slov, v mém případě, by se daleko víc bál tahu na nosnou zeď, než střihu na trámy ve stropu pode mnou...
Jinými slovy mi řekl, buď to unese podlaha, nebo to nemůže doporučit, zeď není stavěná na tah... Není to můj názor, řekl mi to statik, který v tuto chvíli na mém problému oficiálně pracuje...
Jasně, bavím se o podstatně větší váze, ale pomoci si zdí mi vlastně vcelku jednoznačně zakázal...

Edit: nic nekritizuji, jen tlumočím aktuální, pár hodin starý názor statika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 19:51 Muž Horác [3942] Re: smail
bohužel ... jen ty pod současným akvárkem :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 19:33 smail Re: Horác
Aha, myslel jsem, ze to je prave naopak, primarne konzole skrin pro sichr.Dotaz, nejaky ty konzole jeste vlastnis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 18:48 Muž Horác [3942] Re: smail
Jen pro upřesnění - já to akvárko nemám ve vzduchu (!) ... Skříňka normálně leží na podlaze ... ty konzoly tam jsou jen pro sichr ... aby to pod tou vahou nezačalo klesat nějak víc, než je zdrávo a sousedům se na stropě nezačaly dělat praskliny (například) ... V paneláku dost možná zbytečnost ... Větší smysl to asi mělo u mého starého akvárka (velmi stará trámová podlaha nad lékárnou) blíže viz zde www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 15:27 smail Re: Maq
Děkuji ti za příspěvek. Věř mi, že to ale vnímáš špatně. Už to nastínil ctibum. Je to tak, že jediné místo, které jsem našel bylo 70 cm mezi pohovkou a dveřmi, momentálně, do herny (bude dětský pokoj). A navíc umístěný cca do 95cm nad zemí na skříňce, protože ve 100cm od země je už vypínač. Souhlasil jsem s tím i za cenu toho, že máme 1,5 roku malého syna. Říkám si, kluk klidnej, rozumnej, zatím se mu nic nepodařilo rozbít, u známých taky na akvárko jen čučí a i s 2 dětmi jim stále stojí. Tak místo bylo, začal jsem plánovat obsah.

To vše do doby než přišla na návštěvu další známá a toto jsme jí vyprávěl. Jen se pousmála a ukázala pár fotek čeho jsou schopné její 2 děti. Otočili jsme tedy o 180° a akvárko jsme zamítli. To trvalo ale asi 2 hod. jež jsem náhodou narazil na tyto stránky www.horacovoakvarium.cz/…. Že by mohlo být tak velké akvárko ve vzduchu by mě nanapadlo, ale očividně to jde. Takže jsem umístění změnili z vedle gauče na stěnu vedlejší. A to tak, že budou nosníky, na nich závěsná skříňka + akvárko. No a tím, že to akvárko bude na místě, kde je hodně místa, může být i větší.

Tolik vysvětlení. Určitě bych nechtěl ta 15 cm hluboká image akvárka. To bych těm rybkám neudělal.

V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 14:30 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
Čoveče jako obecně souhlas, ale v jeho případě si myslím, že jde o akvárko na skříňce, která bude za zdi. Píše "Samozřejmě bez přídavných nožiček." Tipuju to na sektorový nábytek s tím, že dostal od manželky podmínku, že akvárko ano, ale skříňka bude v sektoru, tzn. závěsná... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 14:16 Maq Re: smail
Je dobře že využíváš možnost se tady na všechno bohatě dopředu vyptat, ale stejně mám dojem, že celou tu věc pořád ještě podceňuješ a děláš si plány, že hned stvoříš něco extra. Napřed akvárko jenom s kobercovkami, teď si asi představuješ nějakou estetickou bombu visící na zdi.
Ona akvaristika je tak něco mezi. Není to nic, co by nemohl zvládnout normálně uvažující občan. Přesto však 110% prvních pokusů je více či méně neúspěšných. Nenech se mýlit tím, že my všichni tady mluvíme o založení a provozování akvária jako o samozřejmosti. Je to proto, že napřed jsme všichni, bez výjimky, spáchali nespočet nejrůznějších konin, které jsme si museli "zkusit" a teď už je podruhé neuděláme, aniž bychom o tom museli nějak mluvit či jen přemýšlet.
Pokud budeš pilně nasávat vědomosti ze všech zdrojů, sedmibolestná léta učednická můžeš zkrátit, ale neexistuje způsob jak je přeskočit. To nejlepší v co můžeš reálně doufat je, že se Ti horko těžko podaří udržovat na živu nějaké velmi obyčejné rybičky a Tvoje akvárium bude aspoň trochu pěkné.
Tvoje dosavadní výroky ukázaly jasně, že nevíš prakticky nic o akvaristické biologii a chemii. Jako takový jsi jasným kandidátem na spáchání nějaké kapitální hovadiny, či spíše dlouhého seznamu hovadin, a to zejména budeš-li ohrnovat nos nad "obyčejnými" postupy.
Stejně tak akvárko visící na zdi. Ovšemže to jde, myslíš že to ještě nikoho nenapadlo? Ale napadlo Tebe, proč je takových akvárek málo? Ono totiž vytvořit akvárium vypadající jako "obraz" je velký stavebně-technický problém. Všichni to máme raději ve skříních a pár centimetrů od zdi, protože to je nejjednodušší způsob jak skrýt hromady káblů, hadiček, hadic a trubic, které vedou do každého akvária a ještě víc v jeho nejbližším okolí. A není vůbec snadné to sestavit a ukrýt nějak "napevno", protože zkušenost je taková, že na akváriu je neustále třeba něco měnit a vylepšovat.
Je to jako každý jiný obor - začíná se slabikářem. Budeš-li chytrý a přičinlivý, můžeš základku vychodit za dva roky. Ale zkusíš-li ji přeskočit, havaruješ.
Ber to jako dobře míněnou radu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17348-nastenna-akvaria