Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mechanické čištění hladiny

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Mechanické čištění hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 19:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laider
Trochu bych se pozastavil nad tvými údaji, že by ti tekla z kohoutku destilovaná voda to se mě ani nechce věřit. Pokud se jedná o sinici tak si o ní něco přečti a kup si test Na NO3 pokud ho nemáš. :-)
rybicky.net/forum/14030
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:54 Muž laider [3] Re: vaaclav
Díky za typ,odkazy jsem prostudoval,ale řešení na zelenou hladinu nenašel.Ct-0,Dkh-0,Ph-6,6,Teplota 26,svetla mam taky malo, jen dve trubice na 400l -pokud víte přínu čim je to zpusobeny a jak to řešit,tak mi to prosím napište. Dík laider
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laider
maniakva.sweb.cz/…
www.discus.cz/…
Chce to trochu pochopit co se v akváriu z vodou děje. Nulová alkalita není pro společenské akvárium nic moc dobrého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 20:39 Muž laider [3] – Čistota hladiny
Fotka k příspěvku Vždy jsem měl problémy s čistotou hladiny,at uz byla mastná nebo zelena / jednobuněčná řasa/ akva byla vzdy zakrytá a neměla kolem sebe žadny zdroj nečistot.Slyšel jsem nazor,ze zelená hladina se dela diky vetšimu množství živin ve vodě.CO2 a hnojiva nepoužívám,krmím sřídmě a rostliny jsou všude,řasy na listech nemám,bio filtrace,křemičity písek.Jestli někdo má zkušenost se zelenou hladinou at se podělí s řešením.Pokud nenajdu řešení,budu muset zabudovat náky hladinovy čistič. laider
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 08:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: eRo
Vemte prázdnou PET láhev přiměřené velikosti a ponořte ji do akva spodní částí tak, aby do ní natékala voda napolo ponořeným hrdlem.
Případně hadicí na výměnu vody odsávejte nečistoty s hladiny "odsrkáváním" = hadici držte těsně hladinou, aby přisávala "hladinovou" vodu i s trochou vzduchu. Třeba i přerušovaně, aby se průtok vody nezastavoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 22:51 Muž eRo [3] - CichlidyRe: muťa
Ďakujem za radu, hneď som to skúsil a viac krát, je ich tam trochu menej ale niekoľko tých nečistôt tam ešte stále pláva. Poradí mi ešte niekto nejakú radu?
Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 22:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: eRo
Polož na ni list papíru, nech chvíli ležet a pak pomalu zvedni - nečistoty na něm zůstanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 22:28 Muž eRo [3] - Cichlidy – Mechanické čistenie hladiny
Zdravím,
Prosím poraďte mi ako môžem mechanicky vyčistiť akvárium dnes je akvárium v 22. dni zábehu no na hladine mi stále plávajú nejaké biele čiastočky. Tie biele čiastočky mi tam neplávali kým som tam nedal krycie sklá na povrch akvária aby mi tam nepadal hmyz (raz za čas nejaký komár atp.) a od vtedy mi tam tie biele čiastočky plavú. Filtráciu tam mám molitanovú kocku + čerpaciu hlavu atman at-201 no to asi nepomáha a tak mi prosím poraďte ako by som mohol mechanicky vyčistiť hladinu.
Ďakujem za odpoveď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17333-mechanicke-cisteni-hladiny