Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED trubice

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
LED trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2023 16:02 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Jozef
Jsem v prac.procesu,jak se dostanu domů-změřím a podám report.Mnohokrat ďekuju za ochotu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2023 14:22 Muž Jozef [311] Re: cz1khc
Zmeraj v prvom kroku napätie na výstupe toho zdroja - pripojením voltmetra nič neodpáliš (ak neurobíš skrat :) ). Prúd môžeš tiež, ale bude +- 36W/to napätie. Podľa mňa to nebude prúdový zdroj - prúd bude daný len napätím na výstupe a zapojením diód.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 14:07 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Jozef
Ahoj
Jo dobrý nápad.úž mě také napadlo .Změřím napětí na výstupu voltmetrem (po připojení nemohu nic v tom zdroji odpalit?) Pak mohu změřit ampérmetrem proud (neovlivní a-metr ten proud procházejicí do pásku?)Nerad bych zničil multimetr,případně zdroj ve funkčnim světle .Jde to tedy takto změřit?Co se dá zjistit z naměřených hodnot -neboli jak nastavím proud na např 750 mA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 11:17 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Jozef
Tak z popisu kapacity se nic nedozvíme .Na obou je napsáno CD 11 GA 130°C PET.jinak nic -ani na plošnáku okolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2023 10:33 Muž Jozef [311] Re: cz1khc
Takto z foto myslím, že toto nie sú klasické pásiky s odpormi na nejaké štandardné napätie. Výrobca tam má diódy pozapájané podľa seba v sériovo-paralelnej kombinácii a to napätie môže byť kľudne okolo 70V (ako v LED žiarovkách). Môžem sa mýliť. Ten modrý kondenzátor na výstupe je na aké napätie - označenie. Z toho by sa dalo niečo uhádnuť. Alebo použiť regulovatelný zdroj a postupne zvyšovať napätie...

Edit: Ešte máš možnosť zmerať to napätie na funkčnom kuse (máš tých svetiel viac).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 10:30 Muž Lojza007 [1204] Re: cz1khc
Tak to je blbý, já myslel štítku toho zdroje, kde by měly být údaje. Případně by něco mohlo být z druhé strany toho zdroje, buď přímo volty nebo aspoň nějaký typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 10:08 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuju za ochotu.Takhle to vypadá:
Je tam 2x 69 led diod.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 09:58 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dik za vstřicnost a za ochotu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2023 09:29 Muž Lojza007 [1204] Re: cz1khc
Chce to fotku toho zdroje, vesměs z něho leze 12V nebo 24V nebo 48V. Podle toho pak není problém pořídit jiný zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2023 09:00 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: 4Sima
Jo jo to je ono.Napájení je 230V ~.To jde do zdroje. A ze zdroje (když funguje) jde kolik? Je to zdroj proudu a = napětí. zjistil jsem,že mi nefunguje ten zdroj.Šel by připojit jiný-regulovatelný?jak zjistím zapojení led diod v těch dvou páscích?Protože podle zapojení ledek se vypočitává proud.Fotky mohu poslat(pásků,zdroje, popisu.)jak postupovat při zkoušení zapojení-? Abych tedy nezničil i to co je dosud funkční. Dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2023 07:17 Muž 4Sima [1897] Re: cz1khc
www.berge.cz/…
Jestli jde o tohle světlo, je napětí 230V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2023 07:12 Žena Starka [248] Re: cz1khc
Ja tomu nerozumím, ovšem když budeš hledat na aliexpressu, tak tam mají kde co. Ve vedlejší diskuzi "rozdnivani a stmívání" jsme řešili, že v Číně stmívač stojí 100 Kč, zatímco u nás 500 a funkce i appka do mobilu stejna. No a jak jsem hledala, našla jsem tam plno variant, na co a jak se to da zapojit. Posílám, ač tomu nerozumím. Buďto to pomůže nebo to bude k ničemu.

m.pl.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 20:58 Muž Jozef [311] Re: cz1khc
Nie sú tam dva "prípojné" body? Prípadne to odfoť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 20:18 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: 4Sima
Jj dík-ten můj "dvoj-ledpásek" je z té osvětlovací rampy Berge 36W na 12 V ani nežhaví. Dá se prosím zjistit jak jsou zapojeny ty ledky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2023 20:02 Muž 4Sima [1897] Re: cz1khc
www.t-led.cz/…
Tímhle reguluju led pásky nad jedním akva a jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 19:06 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: 4Sima
Tak zhruba po roce .Led světla nad akvárkama svítěji ku spokojenosti.První led rampa berge zdechla asi po měsíci-ale s reklamací nenastal žádný problém a od té doby fungují obě světla(rampy) nad 198 a 138 na výbornou.Leží mi tu ale funkční dvoj-led pásek 36W s nefunkčním zdrojem.Dal by se "opravit",případně předělat na regulovatelný ?( někde v oblasti 50 70 90 % výkonu?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2023 13:07 Muž Jozef [311] Re: KarásekLut
Žiadny mamut ale pre ryby nezávadné lepidlo - www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 12:58 Muž KarásekLut [93] – LED trubice na předek akvária
Zdravím. Rozhodl jsem se předělat akvárium (vzhledem k problémům) a přemíšlím že bych na přední stranu krytu přidělal toto led osvětlení aby byl dobře osvětlený i předek akvária.
Jde mi o to, jakým lepidlem mám ke krytu přidělat ty držáky trubice? Jestli normálního mamuta nebo jestli na to použít nějaký speciální lepidlo na akvária?

www.rostlinna-akvaria.cz/…


Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 20:54 Muž 4Sima [1897] Re: cz1khc
Hlavně to dobře zabezpeč, jde o 230V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 20:17 Muž Lojza007 [1204] Re: cz1khc
Ještě by mohl být problém po sundání difusoru, že to bude svítit hodně pod sebe a nebude to tak stačit. Ale za tu cenu není problém pořídit ještě druhý světlo, pokud to bude svítit tak dobře, jak píšou, tak to bude i na kobereček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 18:53 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Lojza007
Díky za reakci
tak nějak jsem s tím počítal-sundat stínítko a když by nastal problem -namontovat do chodby příp garáž :-) díky zkusím to palec
studená bílá mi nevadí a nestmíval jsem až dosud pivo ahoj
Jestli bude fungovat jsem myslel tak,jestli bude stačit tohle osvětlení nad akváriem 120 cm ,kde dosud svítila zářivka 36W philips 840 a rostly nenáročné kytky - viz moje 138l cz1khc
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 18:29 Muž Lojza007 [1204] Re: cz1khc
Fungovat bude i žárovka, otázka je, jak dobře?
Ale je to takový zvláštní, v popisu je jednou 3600lm a podruhé 2970lm a co je teda pravda? Určitě bych z toho sundal ten mléčný difusor a je třeba počítat s tím, že z toho půjde dost studená bílá. Papírově to má svítit líp než Twinstar 120B. A nejspíš to nebude umět stmívání, nikde jsem to v popisu neviděl, to by taky mohl být problém.
Ale za ty peníze, proč to nezkusit? V nejhorším to může svítit někde v garáži nebo ve sklepě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 18:18 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PC – LED osvětlení
Ahoj všem.
Myslíte že by toto osvětlení mohlo fungovat nad akvárkem ?
www.berge.cz/…
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 09:15 Jozef Re: gab0
Toto svetlo je dostatočne silné pre teba. Podľa mňa ho budeš musieť aj tlmiť (stmievač, rastliny na hladine...). Je k nemu aj zdroj?
Tvoje aktuálne má hlavný problém, že nesvieti po stranách (čo už si riešil v inej téme).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 18:06 Muž gab0 [2] – vhodná trubica
Ahojte, mám na svojom akváriu setovú LED trubicu s ktorou nie som spokojný. Má dĺžku 32cm a nepokrýva celú dĺžku akvária. Vošla by sa tam aj 48 - 50cm trubica. Jej označenie je ,,AquaEL Leddy Tube 8W SUNNY". Čím by som ju mohol nahradiť a akú trubicu hľadať, studené svetlo alebo teplé?

Natrafil som napr. na toto: www.akvariumonline.sk/…

Ďakujem vopred za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2021 23:33 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Netopíte,ale svítíte:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 14:16 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jarovo
jarovo napsal: ich krytie voči vlhkosti je skoro nulovéNa šírku
Ochana krytím nikdy nechráni pred vlhkosťou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 13:36 Muž jarovo [1695] Re: Kulisek
Neviem koľko lumenov má verzia 60cm a aké rastliny tam máš. Určite jedna stačiť nebude aby pokryla celé dno, takže minimálne 2, prípadne 3 a pripojiť cez samostatné vypínače. Niekedy moc svetla je už na škodu.Ja mám použité dve trubice ako prídavné svetlo - bežne nie sú zapnuté - iba ak potrebujem svetlo mimo času svietenia.
P.S. foto na SV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 13:25 Kulisek Re: jarovo
Super. Kolik si jich použil a na jak vysoké AQ? Přemýšlím, že bych dal 4ks 60cm na akvárko 80*40*50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 13:18 Muž jarovo [1695] Re: Kulisek
Na tej umelej hmote na konci je taká malá západka ktorá keď sa mierne zatlačí uvolní celú tú koncovku a tá sa dá vytiahnuť.
P.S. hovorím o tej LED trubici z odkazu. Keď si pozrieš všetky obrázky na odkaze tak tam je aj rozložený stav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 13:10 Kulisek Re: jarovo
To mě nenapadlo, jestli se dá jednoduše rozdělat LED zářivka, tak do toho asi půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 12:28 Muž jarovo [1695] Re: Kulisek
Kúpil som niečo takéto www.ledsviti.cz/… má to priehľadný kryt ceľkom slušnú svietivosť. Problém s napájaním - aby nešlo 230V nad AQ - svietidlo sa dá veľmi jednoducho rozobrať, vo vnútri je umiestnený v "kryte" zdroj. Ten som vybral, umiestnil do krabičky v skrinke a prepojil káblom so svietidlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 12:15 Kulisek Re: ZDRI
Právě něco takového bych zkusil udělat, teda jestli to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 12:12 Muž jarovo [1695] Re: ZDRI
Dá sa to riešiť aj týmto spôsobom - krycie sklo nepustí vlhkosť. Odstránený kryt neuberá na lumenoch. Treba si ale uvedomiť že napätie na LED páse je už nad bezpečným napätím - podľa konštrukcie LED pásu. Napr. pri svietidle 120 a 150 cm keď je v sérií 25 - 30 led to môže byť až 70 - 80 voltov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 12:03 Muž ZDRI [1415] Re: jarovo
Jo, ale toto je něco jiného, mimo téma LED trubice. Mám teď doma něco podobného, vyrobeného z tohoto levného světla: www.berge.cz/…
Ten Al-plech je opravdu měkký, takže jsem světlo rozebral, plech v ruce naohýbal, do drážek vrátil ty tuhé LED pásky a konce plechu (vč. zdrojové krabičky) na na obou koních zasunul a zalepil do plastových konců. Mám to položené na krycím skle, takže jsem tam nedal ten mléčný rozptylový plast. Krásně to větrá i chladí, ale určitě bych toto nepoužil přímo nad otevřenou hladinu, ani v domácnosti s malými dětmi. Jak to svítí - viz nádrž Rohové Sulawesi. Mělo to být původně dočasné provizorium, než udělám finál na míru (Al-plech, zdroj, LED pásek s vysokým CRI), ale už to tam je skoro rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 11:54 Kulisek Re: NHKG
Já je zkusím objednat a uvidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 11:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kulisek
Dostal jsem 2 trubice od známého mnoho let zpět v době, kdy to byla novinka. Byly to vzorky co mu zbyly. Svítí 10 hodin denně (někdy jen jedna) a jsou stále jako nové. Nemám kryt, mám na akváriu volně položené svítidlo.
Takže pokud koupíš kvalitní a neupečeš je, tak ti vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 11:24 Muž jarovo [1695] Re: Kulisek
Mal som takéto svetlo nad AQ - 72l - 60cm, nebola tam vo vnutri žiadna sklenená trubica - na veľmi tenkom AL plechu bol LED pás. Usporiadanie led v serii 13ks bez odporov - napájanie 230/36V prúdový zdroj. Zhruba po roku mi prestal svietiť jeden segment led.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 11:14 Kulisek Re: ZDRI
Právě že si moc nejsem jistý, jestli jsou led chipy uzavřené v trubici, asi to za ty peníze zkusím a uvidím. Jedno světlo stojí 125Kč a když tak to použiji někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 10:56 Muž ZDRI [1415] Re: Kulisek
Podle mě při dlouhodobém provozu (svícení 10-12 hod denně) budou rychle odcházet.
LED chipy jsou uzavřené ve skleněné trubici a ještě zakrytované mléčným plastem.
S ohledem na docela vysoký deklarovaný příkon se to bude přehřívat a tím snižovat životnost.
Navíc ta teplota/barva světla 6500K je (alespoň pro mé oči...) nepříjemně studená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 10:52 Kulisek Re: jarovo
Krytí vůči vlhkosti, to mi je jasný. Spíš mi šlo o svítivost a zkušenost.
Jinak v AQ mám samé nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 10:43 Muž jarovo [1695] Re: Kulisek
Pri tomto type svietidiel si treba uvedomiť hlavne to že ich krytie voči vlhkosti je skoro nulové a napájanie je 230V. Mliečny kryt v dosť veľkej miere znižuje lumeny. Na šírku a hĺbku AQ ktoré udávaš určite jedno svetlo nebude stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 10:12 Kulisek – LED Zářivky-světla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nemá někdo zkušenost s těmito světly-zářivky? Chtěl bych zkusit dát 1-2ks na AQ 80*40*50cm výšky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:47 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: vaclav
Tak to zní fajn a vůbec ne tak složitě.. hned jak bude chvilka čas jdu na to :)
Tak držte palce a ještě jednou moc díky!

Pěknou a pohodovou Neděli!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:46 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martin386
V to případě stačí jak si to namaloval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:43 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Jason
Fotka k příspěvku Dobrá, díky.

Ještě jeden dotaz, stačilo by to takhle jednoduše?

Na té trubici je N a L na jedné straně (vpravo). Je i přes to nutné vést Nkový kabel zadní částí?
Nebo by to šlo udělat takhle jednoduše, jak jsem to "namaloval"? :)

Díky moc!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:35 Muž Jason [200] Re: martin386
Ten starter musi pryc (odpojit). Ty trubice se zapojuji naprimo - na jeden kontakt modrej kabel a na druhej hnedej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:20 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: vaclav
Fotka k příspěvku www.beleuchtungdirekt.de/…

mám tady tyhle dvě.. právě jsem to zkoušel přepojit přes ty dva káble jak jsem psal, ale to nefunguje, možná budu ještě muset odstranit ten startér ?
Tak jak na tomhle obrázku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 10:10 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martin386
Co máš za typ led trubice? Zjisti si jak se mají zapojit. www.google.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 00:48 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky, to zní asi nejjednodušeji.
Kryt jsem vykuchal a další otázka zní, jestli by stačilo prostě jen ty dva drátky (viz. foto) spojit čokoládou ?
Tím pádem by se spojil hnědý s tím bílým, který by šel místo do toho driveru do zářivky přímo. A ty startery se musí odstarnit, nebo by tam šlo dat ty, které jsem dostal k těm LED trubicím a fungovalo by to?
Edit: Zkoušel jsem ten bílý jen vytáhnout a nahradit to tím hnědým, ale ty dráty tam jsou nějak strašně na pevno a nikde jsem nenašel jak je povolit/vytáhnout, tak mi připadne že tam spojovačka "čokoláda" by bylo nejjednodušší řešení.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11731x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17268-led-trubice