Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát Kongo K4

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Substrát Kongo K4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2017 09:49 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: zekon
Na této stránce o pár řádek níž je můj komentář už z roku 2014:
"Jedná se o keramzit upravený pro použití v akváriu. Téměř nic neplave. Není obohacený živinami. "

Barva je hodně závislá na barvě světla, proto na fotkách může vypadat trochu jinak než v konkrétním akváriu.

Snad ještě dodám, že základní surovinou není běžně dostupný Liapor ze stavebnin, taková výroba by byla dost neekonomická - i když to spoustě lidí nedochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 06:36 Muž DevilsNR [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: zekon
Kongo mám v jednom 80L akva a keď ho budem prerábať poletí moc ďaleko. Aj teraz po cca dvoch rokoch od založenia je veľmi ľahké. Stačí stredne veľká ryba a už to lieta na všetky strany a to nehovorím o začiatku kedy mi z 5-10cm vrstvy vyplavavali rastliny kým som ich nepriviazal ku kameňom. Nakoniec som dopadol tak ze 80% sú na koreňoch.
Je ľahšie ako akadama, shirakura a všetky substráty čo som kedy mal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 18:43 zekon Re: liborass
Já komentoval cenu a srovnával to s jiným substrátem? Tos četl kde? Pokud je to skutečně jen namočený liapor je podle tebe v pořádku nabízet to jako aktivní akvarijní substrát tmavé barvy? Asi tak a myslím že stačilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 13:46 Muž liborass [174] Re: petulinakk
někteří třeba nemají tu možnost namáčení, popř. vyvařování liaporu a volí možnost, kdy to udělá někdo za ně jak je to u konga k4, vše je o volbě a prioritách... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2017 13:44 Muž liborass [174] Re: zekon
když o tu cenu nejde, tak proč mluvíš o podvodu na akvaristech??? Tak si kup ADA amazonia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 09:24 Žena petulinakk [2016] Re: liborass
Pokud nespěcháš tak ten liapor nemusíš vyvařovat, něco se taky potopí hned (i když podstatně méně než u konga), a zbytek se časem potopí taky...
EDIT: zekon byl rychlejší :-D
Kongo je asi dobré pro nedočkavé akvaristy kteří chtějí sázet už zítra, a nemají velkou nádrž... pro někoho kdo má akvárko v plánu ale nespěchá, a potřebuje toho na dno víc, se rozhodně vyplatí liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 09:23 zekon Re: liborass
Nasypu do kádě na 2 měsíce a je to. Vaření a chlazení netřeba. ;-) Vadí mi když někdo z něčeho dělá něco jiného! O tu cenu až tak nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 21:11 Muž liborass [174] Re: zekon
používáš silná slova... kongo si koupíš nasypeš do akva, naleješ vodu a sazíš kytky.... koupíš si liapor, napačíš, vyvařuješ, chladíš, pak část dáš do akva a to se opravdu vyplatí palec hlavně ten čas je k nezaplacení že jo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.01.2017 20:59 zekon Re: petulinakk
Díky moc. Já měl zlé tušení kvůli té ceně. Jenže na fotkách v shopu je to tmavě šedé. Pěkný podovod :-( zase chce někdo vydělávat na akvaristech. Dobře vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 18:43 Žena petulinakk [2016] Re: zekon
Mám to v akvárku, a je k nerozeznání od liaporu - barvou, velikostí (rozhodně není většina zrn 1-2mm jak je uvedeno v popisu)... jediný rozdíl byl, že většina neplavala a dala se hned potopit do akvárka, ale celé balení bylo provlhlé, přišlo mi to jakoby předem namočené, takže to může být tím.

Dovnitř kuličky samozřejmě nevidím, třeba je jiná poréznost? Jiné vlastnosti (ale nenapadá mě jaké)?

Za mne, pokud o Kongu uvažuješ, tak jdi klidně do liaporu - ušetříš a jiný rozdíl nepoznáš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 16:49 R Muž romant [27987] Re: zekon
To co píše Ondra, to sedí jak oprdí na hrnci, on moc dobře ví co prodává. ;-) shop.akvabazar.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 16:33 zekon – Pálený?
čau, dlouho nikdo nic. Neobjevil se někdo kdo ho použil a má zkušenost? Ondra píše keramzit, ale mě přijde barvou i popisem že tohle není pálený jíl ne?
Líbí se mi cena i barva jenže nikde není reference.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 16:58 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: markiz
Jedná se o keramzit upravený pro použití v akváriu. Téměř nic neplave. Není obohacený živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 16:37 Žena markiz [33] – kongo 4
zdravim.. i mne by zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenosti a jake - aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.03.2013 12:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: triscene
Já zatím s Kongem nezaložil akvárko, ale mohu posoudit jen podle pokusu, ktrý jsem dělal na to, jak ovlivňuje Liapor, Rataj Profi Soil a Kongo vodivost vody. Musím říct, že Kongo skutečně klesá ke dnu ihned, zůstaly plavat asi 3 zrnka. Vodivost ovlivňuje stejně jako Liapor, ale výrazně rychleji se to snižuje než u Liaporu a zvedá ji o polovinu méně než RPS. Zrnka Konga nejsou tak kulatá, ale spíš nepravidelná, což vidím jako výhodu, vypadá přirozeněji než Liapor nebo RPS, barva krásná, ve skutečnosti hezčí než na fotkách, cena je vyšší než u Liaporu, ale podstatně nižší než u RPS a je vyvážena tím, že s Kongem už nemusíš nic dělat. Ani prát, ani namáčet, ani vařit, nic. Vezmeš, položíš na dno, zasadíš rostlinky a napustíš vodu. Proto pokud máš možnost tento substrát koupit, pak vřele doporučuji palec
Kdybych měl porovnat RPS, Liapor a Kongo, tak RPS bych dal pouze do nejmenších miníček do 20litrů - tam nevadí tolik jeho vysoká cena a malé kuličky působí dobře. Kongo bych použil do malých a středních akvárií, jeho cena je asi na 2/5 ceny RPS a oproti Liaporu a ním není žádná práce. Do akvárií o rozměrech dna 120x40cm a více bych ale stále volil Liapor. Přes tu práci s ním zde jeho nízká cena stále vítězí. Komu se ale nechce vařit, tomu vřele doporučuji Kongo, které vyjde pořád ještě levněji než například tak populární barvené písky, a podle mne v něm rostliny budou růst lépe než v tom písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 08:57 Muž Toník [396] Re: triscene
Stejná zkušenost, jako Savan.
A s vrstvou výživného substrátu pod Ondrovým "Kongem" (+ přídavkem CO2) se rostlinám daří dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 08:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: triscene
Môžem len pochváliť.Predáva to už dopredu namočené takže to kongo vôbec nepláva.Z 50L mi plávalo maximálne 3deci.nič som nemusel variť,iba prepláchol šup s tým do akvárka ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 01:09 triscene
Zdravim, ake mate skusenosti s Kongo substratom co predava Ondra z Polesovic?
Dik

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 614x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17263-substrat-kongo-k4