Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Aqua compact

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim Aqua compact
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2022 17:00 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Sunkafit
CO2 do filtru? Kde jste se to dočetl prosím?

CO2 se do filtrace nepouští, pouze na vývodu (hadice) externí filtrace se umisťuje atomizer, kterým protéká voda směrem do nádrže obohacena o CO2, které se do atomizeru přivádí hadičkou z CO2 bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2022 16:48 Sunkafit – co2
Dobrý den tento filter by vraj nemal mať problem s púšťaním Co2 rovno do filtra....ale ako tam to Co2 dostať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 20:52 Muž pjt [6] Re: LeRi
Jasný, to zní logicky. Filtr jsem musel dát dál od akvárka, takže hadice klikatý a tim pádem tenčí aby se vůbec ohly. "Zkrat" je dostupný jedním z otvorů, pokus o rozebrání nedoporučuju, je to bytelně slepená konstrukce. Zamáznul jsem díru lepidlem na akvária, přijde mi škoda hrnout vodu mimo filtr. Kolečko na filtru začlo chodit dle očekávání (mimochodem funguje na principu škrcení hadice).
Tip pro odhlučnění: Vyndat vrtulku s magnetem a zkontrolovat vyvážení. Můj byl trochu mimo, takže po vyvážení hlučnost ještě klesla. Na akvárium jsem čerpadlo zavěsil přes proužky gumy, horní plastový kryt akvária jsem odpružil vložením kousků nastřihané žínky na nádobí do rýh kde normálně sedí hrana akvária, jinak duní jak ozvučnice v reprobedně. Pokud je akvárko navíc na nějaké pružné podložce, je čerpadlo v absolutním tichu lehce slyšet tak na 1m, dál už to chce opravdu hooodně napínat uši.
Vzhledem k velikosti a provedení hlučnost hodnotím kladně, ale příště jdu do něčeho s čerpadlem v externím filtru, určitě se bude odhlučňovat mnohem líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 08:20 Muž LeRi [315] Re: pjt
Filtr nemám, nicméně podle popisu výrobce
je přímo na hlavě filtru jakási regulace průtoku,jelikož je čerpadlo mimo filtrační nádobu je to zřejmě koncipováno tak že se neomezí úplně průtok skrz čerpadlo ale jen skrz filtrační nádobu což má za následek že se část nepřefiltrivané vody vrací hned zpět (asi i důvod delší doby úplného odvzdušnění), je to blbuvzdorné řešení pro ty co by napadlo ten okruh za provozu úplně uzavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 21:40 Muž pjt [6]
Pořídil jsem 60ku. Přišel mi dnes, chtěl jsem ho vyzkoušet než ho dám do akvária a zjistil jsem nepříjemnou věc, má nějak vnitřně propojený vstup s výstupem. "Zkrat" je asi 25% průřezu. Nicméně to nevypadá na vadu, spíš úmysl výrobce. Když úplně ucpete jednu z hadic, teče stále voda z vyústění?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 12:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
Děkuji mnohokrát, i srtunymu :-)
Moc jste mi pomohli s výběrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:11 struny Re: prasan
Můžu rozměry potvrdit,E jsem změřil od hrany skla 130, A od hrany skla bez prodloužení 150. Ostatni čísla sedí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 02:45 - Re: matlala
Mám EAC 40,je to to isté akurát 60-ka má vyššiu nádobku tuším a trocha výkonnejší motor.Meriam to len teraz v noci pod baterkou,takže ber udaje cca mm hore dole.
A - 21cm
F - 5cm
B- 8,5cm
C - 4,5cm
D - 6cm
E - 10cm
www.interaquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 22:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: struny
Fotka k příspěvku Díky mnohokrát.
Přikládám obrázek z netu, zajímají mě hlavně rozměry: E, B, F, A, A-C
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 21:26 struny Re: matlala
Zítra můžu změřit a napsat rozměry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 21:22 Muž matlala [798] - Rostliny – Rozměry
Ahoj, zvažuju verzi 60 s útlumem do svého 15l miníčka, externí přepadový filtr mě občas s mou šikovností a tím jak bývám doma až večer, už několikrát přetekl. Samozřejmě utlumený, časem bych chtěl nejspíše měnit za větší nebo ho dát do jiné nádrže.

Ať hledám jak hledám, nemohu najít rozměry té části v akva, našel jsem jen nějaký náčrt s výškou 17cm, ale to jen s tím středním modulem, který lze sundat a zkrátit délku.

ae01.alicdn.com/…

Byl mi mi někdo schopen říci rozměr modulu, délku rampy, hloubku zasunutí do nádrže (od hrany skal ke spodku koše) a případně další. Úplně nejlepší by byli fotky s pravítkem/metrem.

Předem moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 13:29 DrEdison Re: Eva_R
To nevím,ale v poslední době mám pech na výrobky od eheimu,jediné co zdárně funguje je topítko jager.
Jinak probíhalo podkládání molitanem a podobně,bez úspěchu.
Je umístěn na skříni vedle televize cca 2,5m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 13:29 R Muž Silent [5949] Re: Sumss
Já ho měl něco přes tři měsíce a byl hlasitější první tři dny než se kompletně odvzdušnil a asi 14 dní trvalo než ztichl úplně (zajel se) a od té doby byl absolutně tichý. S žádnými vibracemi ani hlukem jsem neměl nejmenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 13:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrEdison
Není s ním něco špatně? Aby duněl jak lednice, to snad ne... Mám ho hned vedle pc a slyším jen mírné jako vrnění, spát se dá u toho krásně :-) Jede asi měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 13:13 DrEdison Re: Sumss
Já jsem tenhle filtr pořídil do nanoakvária 15.8.2011 a od prvního dne bojuji s hlučností.
Spát se ve stejné místnosti opravdu nedá.
Vibrace se přenášejí a vytváří to takové dunění jako od lednice.
Jinak mám Eheim 2071 a ten je absolutně tichý. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sumss
Po výborné zkušenosti s vnějším Eheimem do většího akvárka jsem si Aqua compact koupila k akvárku 25 litrů s krevetkama a je perfektní. Prvních pár dnů občas rachotil jako zavzdušněný, ale teď jede krásně tiše, pěkně se dá regulovat průtok, objem filtrace je velký, takový bych dovnitř tak malého akvárka nikdy nenacpala. Instalace byla jednoduchá, stojí za akvárkem. A nizká spotřeba - 5W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:34 Sumss Re: Silent
Popravdě jsem překvapen tou hlučností. Na internetu jsou našel pouze jedinou reakci a tam bylo jako mínus uvedena právě hlučnost.
Přitom za ty peníze a vzhledem k jakým akvárium je určen (nano), mě to celkem překvapilo.

Jinak není zvláštní, že ačkoliv je určen do nano akvárek <45L, tak přečerpá 350L/hod.?

Jako další alternativu mám právě Eheim aquaball, ten nejmenší typ, který má výkon 120-380L / hod., což je hodnota, kterou bych tak nějak očekával (jsem začátečník, tak to možná chápu úplně špatně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:20 R Muž Silent [5949] Re: Sumss
Testoval jsem ho a je velmi tichý. Je sice vnější, ale motorická část s předfiltrem je v akváriu kde se dá vývod vody nastavovat podobně jako u známých filtrů Eheim Aquaball nebo Biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   23.10.2011 12:10 alexux Re: Sumss
hodně hluční rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 23:29 Sumss – Eheim aqua compact
Zdravím,

máte někdo již zkušenosti s tímto vnějším filtrem?
Je pro akvárka do 40L (ten chci koupit já) a 60L.

Zajímá mě hlavně hlučnost, celkové provedení.

Chci ho pužít na svoje krevetárko - Dennerle nano cube 30.

Díky za názory,
Tom
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17257-filtr-eheim-aqua-compact