Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Použití koloidního stříbra na plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Použití koloidního stříbra na plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:44 nueve Re: romant
...no jo, ty rady od horáce jsem si měla dát dřív, našla jsem hlavní chybu a to nevhodný výběr záběhových ryb+bez karantény...kat aby to spral...moc díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:16 R Muž romant [27982] Re: nueve
Chápu, že je to trochu dilema. Já osobně bych tu vodu měnil, jak jsem psal, bez ohledu na ten Multimedikal. Znovu opakuji, Ty potřebuješ ten systém stabilizovat a uvést tzv. do pohody a s tím Ti nejvíc pomůže čas.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:03 nueve Re: romant
díky za odpověď...zřejmě asi jediná možnost, ty mečovky se s chutí pustily do kytek, tak jsem dala krmivo, co je tam víc rostl.složky, ale nejvíc jim šmakují ty tablety pro panc.a kytky, zkusim tu mražku v pondělí sehnat, de fakto na krmivo určené pro ně kašlou, už i ancistrusové mi užírají kytky, mám ve 120l 11rybek, z toho 3nemocné, které nedovedu chytit, a zbytek posádky likviduje rostlinné prostředí, dobře mi tak, neměla jsem kvaltovat...ještě ot., když jsem dala ten multimedikal, tak tam píšou, že po 4dnech vyměnit vodu, radíš výměnu dřív?...jen doufám, že výzkum, kolik a jak často dávat té nenažrané skupině, nebude trvat do jejich totálně likvidační péče kytkám, a zároveň nekrmit ty nemocné? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2011 16:13 R Muž romant [27982] Re: nueve
Tak s tím stářím akva to bude souvist určitě. Do akvária bych nelil vůbec žádný podpůrný prostředky a léčiva a nechal bych akvárium v klidu a jenom bych často měnil vodu(30% a klidně i více). Krmil bych velmi střídmě. Zkus třeba mražený patentky, který před tím než se dají do akva nech rozmrazit a řádně propláchni ve studený vodě. Živorodky jsou neustále při chuti a tzv. sežerou na co příjdou, tak ať si trošku nacpou břicha. Ten stav Tvýho akvária se někdy nazývá jako syndrom novýho akvária, když se do nezaběhnutý a nestabilní nádrže dají brzy rybky. Tím, že se ty rybky snažíš léčit, tak to akvárium neustále zatěžuješ a ona potřebná stabilita se jenom velmi těžko prosazuje. Takže znovu opakuji. Měnit a zase měnit vodu a nechat vše v klidu, filtru si nevšímat, nechat ho dělat svoji práci, do dna nerejpat a obrnit se trpělivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 15:50 nueve Re: romant
...no ono to je asi složitější, nevím jestli s tím nesouvisí to, že akva je staré 3týdny, minulý týden mi uhynuly 3 parmičky černopruhé v rozmezí týdne, u té první jsem to přičítala uvíznutí za filtrem, ale po 3dnech 2. a za další 3dny 3., a tu jsem ještě ke všemu nenašla, neb mezi umrtím 2.a 3., jsem dosázela cca 16rostlin, no a v pátek jsem si všimla, že pancík má něco, co asi není standardní vybavení a začala ho lovit, v té změti rostlin a šutrů co v akva je, jsem totálně ztroskotala a vzdala to po 1,5h, no a přitom jsem prohledala akva za účelem odstranit uhynulou parmičku-taktéž neúspěch, asi budu muset vyškubat všechny kytky a přesít písek, protože za 8h to zbytek ryb nemohl rozložit, jinak v akva jsou ještě mečovky, když jsem zkoušela nekrmit, tak se vydatně posilňují na těch kytkách, tak jim občas něco dávám, ve čtvrtek jsem vyměnila 30l, v pátek jim tam vlila 2dc koloidu-asi k ničemu, a ještě v noci vyměnila 35l a přidala ten multimedikal, jo a ty parmičky byly bez příznaků čehokoli...omlouvám se za moc dlouhý koment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 14:11 R Muž romant [27982] Re: nueve
Jaký osvědčený postupy léčby jsi už vyzkoušela? To co vidím na těch ploutvích vypadá na bakteriální rozpad ploutví, nebo nějakou jinou bakteriální neplechu. Chce to udržovat dobrou hygienu akvária a pravidelně měnit vodu, což je nejlepší prevence proti všemožným chorobám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 13:36 nueve Re: Fugee
...rašelinu pod substrát, nebo do filtru a to působí na plíseň na rybkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 13:28 nueve Re: radim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no jo, díky, tušila jsem, že to asi nebude fungovat, tak jsem tam nalila multi-medikal(nic jiného po ruce nebylo) v domění, že pancéřníčci mají plíseň, ale už jim to zmenšuje i ploutvičky, tak nevím, napadá někoho něco? viz fota...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:06 Fugee Re: nueve
Lepší se mi zdá využití rašeliny, která taky působí protplísňově a je snadno k dostání. Rybám neškodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:00 radim Re: nueve
účinnost po naředění nebude moc velká (spíš nulová) a přímé potírání ryby není ten nejlepší nápad. Nezapomeň, že když by ti to v akvarku zabralo tak to zlikviduje všechny bakterie!! i ty co jsou žádoucí... no a to mluvim i o těch co mají ryby ve střevech!! člověk se z toho možná tak pose..., ale co to udělá s rybou nevim nevim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:06 nueve – použití koloidního stříbra do akvária na plíseň
dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s koloidním stříbrem při léčení plísní zasažených rybek. díky za radu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17247-pouziti-koloidniho-stribra-na-plisen