Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předfiltr pro vnější filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Předfiltr pro vnější filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2023 13:39 Muž Sha [500] Re: Sidi
Nejjednodušší je molitanová houba nastrčená na sání filtru. Jinak předfiltrů je celá řada a záleží na průměru hadice vašeho Fluvalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2023 11:09 Sidi – Předfiltr
Ahoj,potřebuji poradit.Jaký předfiltr pro fuval 405 je vhodny?Akvárium 240l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 09:51 Muž doda [134] – hodnocení
Cca měsíc používám www.rostlinna-akvaria.cz/… a musím konstatovat že až na tu velikost je perfektní. Nejlepší je že můžu nádržku kde jsou nečistoty lehce odpojit a přenést do koupelny . Celá akce trvá pár minut a hlavně to nemusím dělat složitě u nádrže jako třeba u www.rostlinna-akvaria.cz/… (pokud se dokoupí další kohout dá se taky celý odpojit). Ještě dodám že první 3 koše sem naplnil tímto www.rostlinna-akvaria.cz/… .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 13:04 Muž Lojza007 [1175] Re: Lojza007
Posílám vývoj situace, koupil jsem druhý předfiltr, že vyměním jenom ty ventily a ty nový protíkají taky. Takže jsem vyměnil vršek toho předfiltru a okažitě to přestalo protíkat. Předpokládám, že by neprotíkaly ani ty starý ventily. Na první pohled není vidět žádný poškození, pravděpodobně se jednalo o nějaký nečistoty, který bránily ventilům správně dosednout.
Každopádně nový předfiltr má jinačí těsnění, takže s nimi asi problém občas bude. Teď ty těsnění můžu vyměnit a do foroty najít jinou značku ventilů. Ten předfiltr je tak jednoduchý, že jediná část, která může dělat problémy, jsou právě ty ventily.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2022 16:15 Muž Lojza007 [1175] – Sera Prefix
Netušíte někdo prosím, jaký jiný ventil by mně pasoval na Sera Prefix? Začal mně kapat, než jsem se to pokusil vylepšit, tak to udělalo cca 0,5cm za dva týdny do té "nádobky" předfiltru, po mé "úspěšné" opravě to nakape za půl hodiny.
Bude stačit vyměnit těsnění, ale mám obavy, že když se do toho bez rezervy pustím, tak to skončí tak, že nebudu mít žádný funkční ventil. Proto bych ho rád vyměnil za nějaký nový a ten prokapávající teprve potom opravil. Bohužel Sera ten ventil jako náhradní díl nenabízí.
Předem díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 17:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Akorát bylo nutné doladit výšku hladiny (pokosovou pilou a polystyrenovými deskami pod tou nádrží), napoprvé byla moc vysoko. Teď už to funguje skvěle.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 17:32 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: _ucx_
No jasně chápu. Každopádně dobrá alternativa pro ostatní. A věřím, že to funguje bo kdyby ne tak to tam nemáš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 17:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Souhlas. Ale nemám to v obýváku, takže tahle otázka mě netrápí a pokud by trápila, bylo by to schované v nějakém krytu i s dalšími technologiemi kolem nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 17:25 Muž PetrO [746] Re: _ucx_
Ono to z hlediska údržby určitě je bezkonkurenční.
Taky je to ale pro mě trošku "jiná liga"
Jenže já když akvária tehdy zařizoval, tak jsem se rozhodoval jakou filtraci a nakonec zvolil kanystr. A od toho se dále odvíjel výběr předfiltru).
Dneska už také vím, že kdybych řešil filtraci, tak jako hlavní filtr u velkého akvária by Sunsun už nebyl, nejsem s ním až tak spokojený (předfiltr je OK) a možná by to byl přepadový, nebo vnitřní komorový, nebo možná Hamburský..

A takhle řešený předfiltr máš řešený u Plackária?
Nebyla by fotka jak to vypadá? Nebo nějaké fotky k přidání do prezentace Plackárium 450?

Edit:
někdo byl už rychlejší a fotky už jsou, díky :-)
Já měl dlouho příspěvek rozepsaný, trošku jsem se zakecal stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 17:24 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: _ucx_
Tak hlavně, že to fachčí. Bordel na dně je dobře vidět a šlo by to i vytunit. Jen je otázka estetiky mit to v obýváku vedle akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2020 17:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tedy, kdybych věděl, že zatoužíš po fotkách, tak jsem to mohl odkalit a vyfotit za denního světla, takhle to vypadá dost nevábně... :-) Ale zas je vidět, jak to vypadá v reálném provozu, akorát odkryté a je vidět i to zateplení polystyrenem ze stran.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 16:37 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: _ucx_
Dej fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 16:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: _ucx_
... je tam jen dno, které se čas od času odkalí, nazývám to předfiltrem gravitačním a přijde mi, že to z hlediska údržby je bezkonkurenční...
Něco jako "odstředivka Vortex" v malém... :-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 15:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PetrO
Zkusím tady přednést lehce kacířskou myšlenku. Já mám předfiltr technologicky úplně jiný. Na principu spojených nádob mi do nádržky (v podstatě další malinké akvárium) vedle hlavního akvária přes přepad teče tlustou 40 mm trubkou voda. Vstupní trubka končí až u dna té nádržky. Nádržka je z boku ve výšce hladiny vrtaná, z ní vede odtoková 40 mm trubka do filtru. No a bordel, který sem nateče a nevyplave na hladinu, v nádržce zůstává. Není tam žádný molitan, žádný písek, žádné těsnění, které se opotřebuje otevíráním, protože to má jen zakrytou hladinu, jinak je tam jen dno, které se čas od času odkalí, nazývám to předfiltrem gravitačním a přijde mi, že to z hlediska údržby je bezkonkurenční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 14:59 Muž PetrO [746] Re: Kawasaki
To byl, samozřejmě, jen takový fórek ;-)
Věřím, že je obchod v pohodě, jen prostě u tohohle výrobku mají trošku zmatek v označení.
Myslím, že na dotaz by určitě dali vědět o který se jedná.

Každopádně, používám HW-602 u velkého akvária a jsem spokojený.
Jen dneska bych už určitě volil větší HW-603 (nebo klidně i LW-303)
...a nebo i LW-604, tedy pokud by se mi tam vešel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 13:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Xif
Ještě by stálo za to zmínit, že ten průhledný se občas označuje i jako EW-602/603 a hlavně, že už existuje i výkonnější a větší varianta LW-604:

www.aliexpress.com/…

A viděl jsem jí tam i levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 13:45 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: PetrO
Zodpovědné můžu říct že WS kráječ určitě nepřijde. Několikrát jsem v tom obchodě byl. Je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 13:40 Muž Xif [336] Re: PetrO
Nojo máš pravdu,toho sem si nevšiml :-D
LW - je průhledný
HW - je neprůhledný
Možná že přijde proužkovanej půl na půl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:36 Muž PetrO [746] Re: Xif
Teď jen jde o to, co u toho Doubka vlastně prodávají..

Na obrázku je LW-602/603 a v inzerátu HW-602/603..?

Aby nakonec nepřišel WS kráječ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:32 Muž PetrO [746] Re: aivenhov
Pěkné.
V dubnu, když jsem to psal, tak jsem ho ještě nikde,kromě Číny, nenašel.

Jako, to že je do něj vidět se mě na jednu stranu líbí, ale když kolikrát při čištění vidím co z něj jde ven, tak je možná lepší, že do něj nevidím :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 10:27 Muž Xif [336] Re: aivenhov
Tak samo i v ČR, až na ty ceny.
602:
www.akvaristika-doubek.cz/…
603:
www.akvaristika-doubek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 10:05 Muž aivenhov [16] Re: PetrO
Tento predfilter sa dá kúpiť aj na Slovensku, cena je samozrejme ale iná než na aliexprese.
www.akvaobchod.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 09:08 David Re: mailla
Zdravím, řeším to také, sháním nrjaky předfiltr k Fluval FX 6,už jste nabto nějak přišla? :) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 13:06 mailla Re: _ucx_
Ja bych ho chtela umistit pred fluvala,aby se nemusel tak"casto"cistit,ale treba je to blbost hmm
Zatim hledam ruzne info.
Fluval je super,jen ten prumer hadic je jak na zahradu :-D
Uz tam mam i atomizer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 12:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: mailla
Ja mam LW-603, ale až za komorovým filtrem jako další komoru, mám tam pořád ještě Seachem Denitrate a dva kusy bioakvacitu a je to tak 10 %. Nicméně v tomhle režimu se nezanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 12:03 mailla Re: _ucx_
Prave z toho snizeni prutoku mam nejvetsi obavy...
Treba se ozve nekdo,kdo to uz ma,popr.zkousel hmm
Dekuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 11:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: mailla
Koukal jsem na Ali, teď zrovna je tam na LW-604 jen jedna nesmyslně drahá nabídka (levný filtr, ale velmi drahé poštovné), takže bych si pár týdnů počkal, viděl jsem někdy na přelomu roku nabídky za celý ten předfiltr včetně poštovného v bezcelním limitu. Navíc Česká pošta stejně ohlásila, že v důsledku mimořádné situace zásilky z Číny několik týdnů nebude doručovat.

Průtok se samozřejmě trochu sníží. :-) O kolik, to záleží na mnoha parametrech, může to být téměř nepostřehnutelné a taky totální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 07:07 Muž PetrO [746] Re: mailla
V ČR se asi nejspíš vůbec neprodává.
Dá se ale koupit u Číňana na Aliexpressu nebo na Ebay.
Musíš si ho tam hledat jako SUNSUN LW-602/LW-603 (Transparent)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 00:51 mailla – Sunsun 604
Zdravim,prosim kde se da obj.ta 604 pruhledna?
A jeste jeden dotaz,zda by se hodne snizil prutok,pokud bych jej dala pred fluvala fx6 s redukci hmm
Dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 13:42 Muž PetrO [746] Re: cr4zzywolf62
Tak já to mám po směru toku vody:
Předfiltr:
- keramické válečky a za nimi molitan.
Filtr:
1 koš - molitan
2 koš - pemza ve filtrační síťce
3 koš - filtrační vata a Seachem Purigen

Já to mám na 300 litrové akvárium a nějak to funguje. Jen vím, že bych dneska už určitě vzal ten větší předfiltr :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 12:26 cr4zzywolf62 Re: PetrO
Super, děkuji za reakci. Bomba že už mám i představu o intervalu údržby ;) potlesk
V hlavním filtu máte co? já dnes chystal,zachvíli pro dostlinky. ve velkém Eheim pro 4+ 250 mám 2l matrixu a 100ml purigenu předtím HW 603 a pěkně postupně jsem dal Eheim mech pro (ten nastřihaný husí krk :-D) za to válce keramické cca 700ml a naposledy ten origo modrý molitan. co myslíš? pojede to? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 23:00 Muž PetrO [746] Re: cr4zzywolf62
Zdravím. Já mám ve velkém akváriu HW-602 jako předfiltr. Černé příčky jsem tam nechal a potom jsou keramické válečky a za nimi jedno kolo molitanu. Potom už následuje velký filtr.
Zatím naprostá spokojenost.
Předfiltr čistím tak jednou měsíčně, velký filtr cca. po půl roce.
Těsnění zatím neteče, ale i tak jsem radši od Číňana dokoupil dalsi.
Předfiltr jsem objednával z Aliexpresu.

Dnes bych určitě radši vzal ten větší a v průhledné variantě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 21:20 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cr4zzywolf62
Aliexpress má dvě výhody. Neplatíš zdejší DPH (zatím, od příštího roku to skončí) a často dost velkou marži zdejšího obchodníka. A úžasná rychlost a výkonnost české celní správy a české pošty tě bezpečně ochrání i před coronavirem, kterým by ten balík mohl být kontaminován, protože ten přežije mimo tělo hostitele údajně jen 10 dní... To se o nás ale hezky starají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 21:12 cr4zzywolf62 Re: _ucx_
Těsněníček tu mám 5ks do zásoby, tak jako O kroužky a těsnění na ten Eheim. Chtěl bych právě docílit toho, aby se do velkého (eheim) nemuselo tak často. Ta mechanická část dění by byla jen v té malé popelnici. A na průhledné jsem se díval bohužel to nejspíše "Aláč" bo u nás toho moc není rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 21:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cr4zzywolf62
Mám ho. Je to dobrý kyblík, ale má jednu nectnost -- těsnění se snadno opotřebí a tak by se neměl příliš otevírat. Paradoxně se tak moc nehodí jako předfiltr, ale spíš jako doplňkový filtr za hlavním filtrem, například pro purigen, clear water, aktivní uhlí apod. Nacpat do něj můžeš prakticky cokoli. Černé příčky nezbytné nejsou. Lepší je verze LW-603 (je průhledná) a ještě lepší je o kousek větší LW-604 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 20:54 cr4zzywolf62 – SunSun hw603
Zdravím, nemá někdo zkušenosti se sunsun 603 předfiltrem? nevím co a jak(kvuli těm černým přížkám-nevím jestli jsou tam nezbytné) do něj vše nacpat-možnost biomech pro nebo keramické válečky, chci ho před Eheim pro4+250 plný matrixu, a 100ml purigenu. Díky za rady všem palec palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 13:29 Muž PetrO [746] Re: Smetany
Tak to chápu.
Průtok malého Sunsunu není tak silný, takže krevetky mám v pohodě a na sítko se nelepí.

Měl jsem to chvilku i na sání ve velkém akváriu, tam máme ale jen Japonky a ty tenhle problém neměly.
Časem jsem tam tohle sítko zrušil a nechal původní sací koš.

Nedávno jsem by u kamaráda, který má ve velkém akváriu stejný filtr a kvůli případnému nasátí cherryn má jako předfiltr právě kostku biomolitanu a nemůže si to vynachválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 13:18 Muž PetrO [746] Re: Gringo63
Máš to vychytaný. Takhle to určitě funguje super palec
Já mám ale sání u dna a to jsem se při čištění kostky bordýlku vyhnout nemohl.
Někde jsem sice četl doporučení, že před odebráním kostky k vyprání se dá na ní natáhnout igelitový sáček, ale manipulace s pytlíkem pod vodou byla o nervy :-)

Externí předfiltr mě maximálně vyhovuje, (je pravda,že na něj mám ve skříňce místo).
I tak ten předfiltr stejně tak jednou měsíčně musím čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 07:58 Muž Smetany [1226] Re: PetrO
Není to ot a zkoušel jsem to. Ale při průtoku té Tetry a se na to krevetky nalepily tak jsem pořídil ten Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 07:00 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: PetrO
Fotka k příspěvku Od počátku akvária(10let) mám molitanovou kostku(předfiltr) asi v polovině akva(na výšku). Při údržbě vodu vypustim až pod spodní okraj molitanu. Když přes něj hladina při vypouštění pomalu klesá, nepustí žádný bordýlek hmm palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 21:16 Muž PetrO [746] Re: Smetany
Vím, že je to OT, ale chci se zeptat, tohle by ti jako ochrana krevet na sání nepomohlo?
images.app.goo.gl/…

V malém akváriu používám a bez problémů..

Jinak ve velkém mám předfiltr od Sunsunu HW-602 a taky dobrý..
Kdysi jsem zkoušel taky kostku biomolitanu na sání, ale při čištění to dělalo hrozný bordel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2019 20:51 Muž Smetany [1226] Re: _ucx_
Prolezou tím molitanem. Stres to není je to určitě čistější než klasická kostka.
Ale každopádně já ho nechtěl ani jako předfitr ale spíš jako ochranu sání. Mám v té nádrží spoustu krevet a tímto jsem minimalizoval počet krevet nasátých do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 19:22 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Smetany
Čím prolezou? Molitanem v tom předfiltru? Nebo jsou tam nějaké škvíry?

Jinak čištění tohoto filtru mi přijde jako zbytečný stres pro osazenstvo nádrže, když už se provozuje filtr vnější. Když vnější filtr, tak i vnější předfiltr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 17:32 Muž Smetany [1226] Re: Olin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo jo akorát jsem k němu dokupoval nástavec aby měl větší plochu a cca 1 za měsíc ho musím vyčistit. Za chvíli až se dostanu k akváriu pošlu fotku ať to vidíš.
Edit: ale malé krevetky tím stejně prolezou.
Tady jsou ty fotky mám z toho udělané i kolínko (prodávají je taky) a na té poslední fotce je vidět napojení na hadici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 16:57 Olin Re: Smetany
Dekuji. A jsi s tím předfiltrem od eheim spokojený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2019 16:55 Muž Smetany [1226] Re: Olin
Mám tenhle předfitr na tetra 1200 a jako redukci jsem použil elektrikářskou trubku. Jsou k dostání za pár korun. Ze zbytku jsem udělal rozstřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 16:51 Olin – Předfiltr na tetratec ex1200 plus
Zdravím, uvažuji o předfiltru na můj sací koš tetratec ex1200 plus.
Chtěl jsem od eheimu www.rostlinna-akvaria.cz/… , ale bohužel údajně nepasuje na můj filtr. Otázka je, jestli existuje nějaká redukce, nebo jestli je nějaký podobný předfiltr, který by pasoval.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 16:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: leak
Pěkný a jak se to čistí? Předpokládám, že to čistíš častěji, aby jsi právě oddálil čistění ext. filtru.
Nevidím žádný kohouty na hadicích, aby se to dalo rozšroubovat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 14:21 R Muž ctibum [6838] Re: Marcelko
Myslím, že by se ti víc hodila redukce osádky. 16 druhů ryb a 50 Ampulárek v 96 litrech ti předfiltr asi úplně nevyřeší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 14:15 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: silviebaris
Myslim si, ze by sa mi celkom hodil ten predfilter, lebo vzdy ked idem cistit vonkajsi filter asi po 1 az 1,5 mesiaci, tak je celkom dost znecisteny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3371x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17239-predfiltr-pro-vnejsi-filtr