Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předfiltr pro vnější filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Předfiltr pro vnější filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 14:11 Muž leak [8] - RostlinyRe: Marcelko
Fotka k příspěvku Ja to mam takto, pred vstupom do filtra externeho filtra.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 14:03 Silviebaris Re: Marcelko
A je to nutný,potřebuješ ho? ;-)vždyt filtr máš SUNSUN HW-702A s náplňami Seachem Matrix 1 liter, De Nitrate 2 litre, Purigen 250ml, 1x Molitan modrý, Keramické valčeky, a s rozstrekovacou rampou po celej dĺžke akvária 80cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:28 jamajcan Re: Marcelko
Vyzkoušej, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 07:33 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: vaclav
Mal som skor na mysli Vase skusenosti s predfiltrom.

Musia sa tam pouzit aj tie nozicky co su dole a hore vo vnutri? - ci by nebolo lepsie namiesto nich pouzit nejake dalsie filtracne naplne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 23:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcelko
Na tom odkazu je na tvůj dotaz jasná odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 22:29 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Aky ma vyznam pouzivat predfilter napr. tento www.rostlinna-akvaria.cz/… , ktory sa umiestni pred externy filter?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2018 16:54 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Jarry
Fotka k příspěvku Aktuálně,zdvojený předfiltr (čtyři patrony nad sebou),mám přes rok silně přerybněnou nádrž.Údržbu předfiltru dělám v rozmezí cca jednou za tři až šest měsíců,při snížení průtoku z filtrace. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 15:05 Muž Jarry [1433] Re: Tojsouvěci
Osvědčila se mi tato houbička, nijak to v akváriu neruší a stačí jednou za týden proprat. www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 00:34 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: RE5PEKT
Souhlas,pouze doplním,předfiltr vždy místo sacího koše,jinak to nemá logiku,pouze by u toho byla komplikovanější údržba,Strukturu materiálu volit volit hrubší,než je první stupeň ve filtru.Občas kontrolně mrknout na množství vody na výtoku z filtrace,předfiltr je supr věc,ale vzhledem k malé ploše se při zanešení a podtlakem v uzavřeném systému kanystrových filtrací může zhutnit téměř o třetinu objemu a tím ;-) vytvořit ucpávku sání! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 19:00 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: nerf
Hrubost si zvol dle očekávané frekvence údržby. Čím jemnější, tím častěji budeš muset prát. Osobně bych volil střední nebo velkou hrubost.

Co se umístění týče, nedávno tu byla debata s nejasným koncem, pakliže si dobře pamatuji. Nebyl tu žádný hydrostatický fyzik, který by to rozsekl, ale asi to je jedno kam to umístíš. Jen jde o to, udělat vodě co nejméně překážek, aby se moc nebrzdila. Jakýkoliv ohyb nebo překážka ti snižuje proud z filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 11:47 nerf – předfiltr
Ahoj,

mám dotaz ohledně přidaného předfiltru k externímu filtru. Jak velký vliv má umístění předfiltru na celkový průtok? Je rozdíl (co se týče průtoku), umístím li předfiltr přímo na sání, nebo umístím externě někde po cestě mezi sáním a samotným filtrem? A jaký by měla být hrubost bioakvacitu pro takový předfiltr? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 19:19 Muž Jirri [71] Re: pavoukovec
Fotka k příspěvku Předfiltr je fajn věc palec jednou za týden až čtrnáct dní vyměním vatu a pohoda
ano Filtr jsem otevřel po sedmi měsících a nebylo to možná kvůli předfiltru téměř nutné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 16:26 Bacoun Re: pavoukovec
Já používám toto

www.profiplants.cz/…

Mají průměry 12,14,16 mm

vycpané tímto

live.sera-online.info/…

při výměně vody to properu ve vodě z AQ.
Žádný bordel mě z toho nepadá.Vypnu filtr,"bordílek" co je na koši napřed odsaju, sundám ochr.koš i s biofibres,propláchnu a nasadím zpět.Celá operace netrvá ani 5 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 15:36 R Muž afc1886 [14654] Re: pavoukovec
Předfiltr na nasávání není nutnost,ale nemusíš lézt tak často do filtru.Když máš dobře poskládané náplně ve filtru,tak uvnitř máš taky předfiltr na zachycení nejhrubších nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 15:30 pavoukovec – predfiltr eheim
zdar všem, pořídil jsem ex filtr a na sací koš mi bylo doporučeno nasadit bioakvacit. Nezdá se i to jako ideální řešení, pač všechen bordel se drží v akvárku a při sundavání tam chtě nechtě velká část odpadu zůstane. Zaujal mě předfiltr od Eheimu, kterej mi ale nepasuje na nasávací trubici a musel bych kvůli tomu pořizovat novou... Což se mi nechce, upřímně. Je ještě nějaká jiná alternativa?Resp. je předfiltr vůbec nutnost? Rád bych se vyhnul velkýmu zanesení filtru a nějakýmu radikálnímu snížení jeho výkonu.... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2014 12:44 gringo Re: Amras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na výrobu jednoduchý předfiltr k vnějším filtrům. Molitanová kostka na navrtané sací trubce. Na fotce je pro Fluval FX5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 10:35 Muž Amras [34] – TetraTec EX 400
Chtěl bych se zeptat, jaký nebo jestli máte předfiltr u filtru TetraTec EX 400?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 08:26 Muž zervan [1123] - Rostliny – predfilter proti nasatiu krevetiek
Aký predfilter je možné odporučiť hlavne ako ochranu krevetiek pred nasatím do externého filtra? Rozmýšľal som o hrubšom okrúhlom molitáne www.akvariumonline.sk/… (neviem, či je lepšia hustota 10 alebo 20) - lenže keď sa to "len tak" nastrčí na nasávací košík / rúrku, tak by sa dotýkal skla, čo by zase ohrozilo malé rybky (mne pred časom dosť veľa uhynulo za vnútorným filtrom), takže tam by bolo treba asi ešte nejaké koleno a predlžovaciu rúrku, nech ide kolmo od skla.

Alebo je lepšie rovno siahnuť po predfiltri Eheim, ktorý to má riešené? (nedotýka sa): www.akvariumonline.sk/… Len som sa nikde nedopátral, aké má rozmery - akvárium má hrubú výšku len 24 cm. A nemôže sa dostať krevetka za tú mriežku dnu? Je tam vnútri molitán tak natesno, že tomu bráni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:45 Muž Tomiino [43] Re: O.Tom
Budu kupovat predfiltr.Chci se zeptat,mel by byt nejspis z toho nejhrubsiho co?aby se tam zachytil ten nejvetsi bordel a zbytek do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 08:01 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
Jaký by měl být rozdíl mezi, v akvaristice používaným, molitanem a bioakvacitem ?
Já měl za to, že je to jedna a ta samá věc :) Tedy pokud molitanem v dotazu nemyslíš molitan z nějaké matrace.
A co se týče osvědčeného, tak u mě biomolitan s hrubostí 20 ppi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 07:52 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Používám(val) jsem oboje. Spíš lepší zkušenost mám s biomolitanem střední hrubosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 07:38 Muž Tomiino [43]
Dobre ranko,mam malou otazecku :-) je lepsi jako predfiltr pouzit molitan nebo bioakvacit? :-) dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:35 Muž Verny [5] Re: Lapi
Jo to mě už taky napadlo, ale nemám statrej přebytečnej venkovní filtr...:-).Jinak takhle je to samozřejmě supr asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:34 Muž Verny [5] Re: GP
Přesně tak, bylo by tam strááášně zbytečnejch spojů a ještě by si k tomu musel shánět věci no. Samozřejmě by to nějak šlo, ale není to už takový kompletní. Prostě si ještě koupit dvojtý kohouty zavírací, pak dát kus hadice ten rychlospojkovej kohout a pak předfiltr. Takhle by to bylo asi nejefektnější a nejjednodušší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:31 Muž Verny [5] Re: Miras
Jo to jo, ale vyteče ti voda z toho předfiltru, protože to je na rychlospojku...Musel bys to udělat tak, že použiješ ty kohouty co dávají jako náhradní a dát na ten předfiltr tu rychlospojku-kohout pak kousek hadice pak ten další kohout ale stejně by to nešlo, protože bys musel mít další ten kus, co je v předfiltru aby si u toho druhýho kohoutu použil tu rychlospojku.Takhle to zní složitě a blbě se to asi chápe, ale je to tak...:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 01:04 Lapi Předfiltr pro venkovni fitr
Ja osobně použivam stary fitr Fluval 205 naplněny molitany a voda jde do tetratec 1200 naplněny siporaxem, ten to vraci do akva. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:46 GP Re: Verny
tak jsem poradne prostudoval fotky a je to tak, nemel jsem pravdu... mozna by to s trochou opatrnosti nevadilo, nebo slo vyresit s kompatibilnim samcem kousickem hadice a nejakejma kohoutama, co jsou ted navic. kazdopadne, ja pokud do toho pujdu, nepocitam, ze bych tam mel neco, co by se nejak prilis zanaselo. jeste premejslim o nadobach na filtry pitne vody, ale jeste jsem nenasel cenove konkurenceschopny a jakozto reaktor si myslim, ze by to vyslo na stejno... pokud mate nejake navrhy, beru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:00 Muž Miras [111] Re: Verny
no jestli jsem to já dobře pochopil, tak při čištění se kohouty uzavřou a předfiltr odpojí což je v poho ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:20 Muž Verny [5] Re: GP
To nejsou dvojkohouty, na jeden konec dáš hadici a druhej je jako rychlospojka na ten předfiltr. Do sebe podle mně nejdou... Nevidim na fotce, že by tam byl kus samice (s dirou) a kus samec aby to šlo do sebe...Nicméně pravdu mít nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:11 GP Re: Verny
jsou tam dvojkohouty a to 2 sady, pokud jsem dobre videl. koukal jsem na nej jakozto na reaktor.... ve filtru to neni 100%
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 14:47 Muž Verny [5] Re: Verny
Co se týče předfiltru,tak ještě do včerejška jsem měl na sacím koši venkovního filtru eheim 2217 normálně nastrčenou houbu s dírou. Ale včera jsem tam přidal taky předfiltr od eheimu, tak uvidíme. Jinak na ten jaleco jsem koukal a taky ho tam chtěl dát (abych zvýšil celkovou filtrační kapacitu chtěl jsem to naplnit zeolitem) ale pak jsem koukal, že to tam je dělaný na princip rychlospojky. Tak že vlastně když by jste chtěly vyjmout jenom ten předfiltr, tak vypojíte tu rychlospojku a všechna voda Vám z toho vyteče. Ta rychlospojka by tam musela být na furt, za ní kousek hadice to je jasný a pak mít normálně kohout co se dá zavřít a předfiltr brát vždycky s tím (horší manipulace). To byl můj postřeh (pokud jsem ho z fotky přečetl dobře) .Jinak se mi ten předfiltr ale taky nejdřív líbíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:51 gringo Re: drol
Já mám předfiltr udělaný takhle gringo63.rajce.idnes.cz/… Jde lehce vytáhnout, při týdenním čištění, z akvária. Trubka s molitanem je s hadicí spojená gumovou spojkou, která je pod vodou, takže případná netěsnost vůbec nevadí(jen, kdyby se ten spoj dostal nad vodu, tak by si mohl cucnout vzduchu, ale to se mi ještě nestalo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:05 R Muž Silent [5949] Re: drol
No nevím, zkušenost přímou nemám, ale čím více napojení na hadici tím větší riziko netěsnosti. Já používám k vnějšímu filtru předfiltr od Eheimu. Ten je segmentový a je přímo v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:02 drol – Předfiltr Jaleco
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s tím předfiltrem Jaleco PF-126? Provedení vypadá zajímavě, ale trochu bych měl obavy o výdrž toho rozebíratelného napojení hadic, zda to časem nepřestane těsnit..

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 09:41 Muž konecnyvopa [0] Předfiltr
a co třeba toto eshop.jezirka.info/…, uvažuji nad tím k Fluvalu 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:20 Muž sollik [257] - CichlidyRe: pajaman
Ideální by bylo něco takového aquario.pl/… stačila by nádoba, zbytek už není problém udělat ..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 18:16 Muž pajaman [15] Re: solik
Z toho bych měl největší strach,jeden spoj povolí a máš akva po celym bytě rozzureny
Ale udělat to půjde,chce to zapátrat po nějakym už vyráběnym vehementu,kterej se nechá uzpůsobit.Jdu hledat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 23:30 Muž sollik [257] - CichlidyRe: pajaman
To jo, ale ono se to lépe řekne než udělá. Chce to totiž tu trubku mít rozdělávací (šroubovací), aby se daly filtry čistit a musí mít náležitý průměr, aby se hned neucpala. Napadla mě jedna věc: Koupit PVC odpadovou trubku např. průměr 50 mm a jeden konec zaslepit (zalepit zátkou). Do tohoto konce vyvrtat díru a vlepit děrovanou trubičku o průměru 12 mm (mám hadici 12/16mm k filtru), která by byla na konci taky zaslepená, tudíž by do ní voda mohla pouze temi vyvrtanými dírkami. Druhý konec té odpadové trubky by byl zavřený víčkem a díky gumovému těsnění by to těsnilo. Do tohoto víčka by byla taky vlepená trubička 12mm, ale jen krátká, aby na ní bylo možno navléknout z venkovní strany hadici z akvária. Dovnitř by se pak musela nařezat kolečka s vnitřní dírou 12mm a venkovním průměrem napr. 40 mm. Pak by to fungovalo na stejném principu jako ten originál od Eheimu, ale bylo by to schované někde u filtru. Tolik teorie. V praxi zůstává ale problém jak to vyrobit, aby všechny spoje perfektně těsnily, byly odolné při manipulaci a bylo to 100% spolehlivé, tedy abych jednou nepřišel domů a neplaval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 22:07 Muž pajaman [15] Re: solik
Přijde mi škoda když už mam externí filtr dávet další věc do akvárka...to vřazení předfiltru někam na hadici mimo,by se mi líbílo,neměl by to být problém udělat,ne?trubka se 2 vstupama a kohouty,naplnit to hrubym molitanem a musí to ject ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: solik
Dá se použít téměř jakýkoli vysloužilý vnitřní filtr, akvacit a krapet toho bastlení aby to sedělo na nasávací trubku..(samozřejmě bez čerpadla / hlavy) o moc hůře než Eheim originál to vypadat nebude. U jednoho akva mám dokonce malou hodně děrovanou petku plnou molitanu nasazenou na nasávání a když je to schované..čert to vem. Funguje to skvěle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:22 R Muž Silent [5949] Re: sollik
Přesně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:59 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Silent
A vyndává se to stisknutím té šedivé "pojistky" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:51 R Muž Silent [5949] Re: sollik
Mně se to nestává. Vyndavám a čistím ho tak po 14ti dnech . Spíše se zvíří bordel který se usadí pod tím předfiltrem a proto to napřed odsaju a až pak ten předfiltr vyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Silent
Jj, na to už jsem taky koukal, vypadá to pěkně a je to i za rozumnou cenu (na to že je to je od Eheimu). A nevrací se bordel při vyjímání zpátky do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:34 R Muž Silent [5949] Re: sollik
Já mám tohle a nemůžu si to vynachválit www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:27 Muž sollik [257] - Cichlidy – Předfiltr pro venkovní filtr
Ahoj.
Rád bych se zeptal, jakým způsobem máte pořešený předfiltr u venkovních filtrů. Vím, že nejjednodušší je hrubá kostka nasazená na nasávací trubku, ale ze zkušenosti taky vím, že při vyndávání z akvária "pustí" velkou část nečistot zpátky do vody. Kdysi jsem to řešil vložením kostky do igelitového pytlíku ještě v nádrži, ale je to poněkud krkolomné řešení. Měl jsem na mysli výrobu předfiltru např. z plastové "drátěnky", nasávání u dna, ale zároveň tak, aby při vyjímání z akvária nevytekla špinavá voda zpátky. Nebo nějaký "externí předfiltr" vložený do hadice k filtru, tedy něco jako palivový filtr u auta a pod. Zkrátka něco jednoduchého a rychlého na demontáž. Jak máte toto pořešeno vy? Díky Sollik.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17239-predfiltr-pro-venkovni-filtr-?od=51