Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

River Sand od Rataje

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

River Sand od Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:09 Žena Raviolka [2154] Re: Jirka98
Jde cokoliv, je to tvoje akvárium... ale 2 litry RS se tam úplně ztratí. Na tyhle rozměry odpovídají zhruba 3,5 l výšce 1 cm. To znamená, že dvěmi litry to fakt jen "poprášíš". Drž se toho, že rozumné minimum je asi 18 litrů substrátu, ale pokud dáš víc, bude to líp vypadat a bude to i lepší pro rostliny.
Opakuju ale, že je to tvoje akvárium a žádná pravidla v tomhle ohledu dodržovat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:43 R Muž romant [27987] Re: Jirka98
Použij jako vodítko, třeba tenhle kalkulátor, ale opravdu jenom informativně.
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Jirka98
Vrstva štěrku by měla mít alespoň 5cm ( u předního skla ), tak si spošítej kolik toho budeš potřebovat podle rozměru akvaria ( základny ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:58 Jirka98 Re: Raviolka
A neslo by 10L nové dno a na to 2l stredni frakce R.S. dik za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:50 Žena Raviolka [2154] Re: Jirka98
coze
Budeš toho potřebovat asi třikrát tolik, ne-li více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:06 Jirka98 Re: Raviolka
takže to udělám následovně dolů dám nejhrubší asi 2l pak střední asi 4l a pak vrchní 2lmyslíte si že to bude stačit na 150L AG které má dno 90x38 prosím odpovězte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 12:24 Žena Raviolka [2154] Re: Jirka98
Líbí/nelíbí je hodně individuální záležitost, ale známým, co u mě viděli tenhle substrát v akváriu, se dost líbil. Vypadá úplně přirozeně a pro mě osobně je to z prodávaných substrátů jednoznačně nejlepší volba, pokud má akvárium mít přirozený vzhled. Hodně se mi líbí. Je tmavší, než náš běžný říční písek/štěrk. Použila jsem nejjemnější frakci a na dosypání navrch trochu té střední, vypadá to pěkně. Mám i nejhrubší frakci, ale tu dám až do většího akvária, v menším by to vypadalo divně (mám ho zatím v akváriu s plochou dna 45 x 50 cm, chystám se dávat do větších).

Jestli se v tom daří rostlinkám si netroufnu posuzovat - rostou, ale mám tam šneky, co je dost kosí... takže nemůžu hodnotit. Použila jsem jen River Sand, žádné hnojivo ani nic podobného, s ničím jsem ho nemíchala.

Jako spodní vrstvu můžeš použít jakýkoliv jiný říční písek se zamíchaným "obohaceným substrátem", resp. pevným hnojivem - jenom kvůli ceně, z jiného důvodu bych to neřešila, tenhle River Sand je pro rostliny svojí zrnitostí dobrý. Každopádně by ho mělo být nahoře dost, aby se ten spodní substrát nedostal nahoru (ale střední frakce RS je dost hrubá a na povrchu zůstane tak či tak, pokud ten spodek nebude výrazně lehčí - záleží teda na tom, kolik čeho použiješ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 08:12 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Jirka98
River sand od Rataje je spíš layoutová záležitost-používat ho jako vrchní vrstvu je dá se říct nesmysl, protože časem jemnější frakce proteče do hrubší a dno "ucpe".

Vzhledově je ale pěkný, takže když jej použít, tak vyloženě do míst, kde nebudou růst rostliny a tam kde by rostliny růst měli použít třeba nějaký substrát(Profisoil,ADA) nebo říční písek (Nové dno) a zásobní substrát se živinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:25 Jirka98 – RIver Sand od Rataje
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s tímto dnem.
Předem moc děkuji! :) X-)
ještě jsem zapomněl dodat že bych ho chtěl jen jako vrchní vrstvu jako spodní vrstvu opravdu nevím co použít za každý nápad bych byl velmi rád! potlesk
a ještě se chci zeptat tento písek ma tři druhy 1.1-2mm 2.2-10mm3.15-150mm máto napodobyt dno řeky a tyto 3 frakce se májí davat od nejhrubší po nejjemnější a pod to nové dno od rataje 4-5mm! Myslíte že v tom bude rostlinkám dobře předem moc děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 356x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17218-river-sand-od-rataje