Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pinzety, kleštičky apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Pinzety, kleštičky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:34 Muž Yirka [9118] Re: michalt
Sinice je svinice, to je něco jiného....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michalt
Sinice se uchytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:16 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Yirka
Díky. U řasy bych se toho neobával. Je však podobně bezpečné nechávat v nádrži taky seškrábnutou sinici?

Teď žádnou sinice nemám, ale v minulosti jsem nějakou měl. Usazovala se na skle a nechtěl jsem ji nechat volně pobíhat po nádrži. Jednak jsem se bál, že by pro obyvatele mohla být toxická, jednak jsem si nebyl jistý, jestli se někde ještě neuchytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:07 Muž Yirka [9118] Re: michalt
Nemyslím si, že něco takového existuje. Taky na co?
Uvolněnou přisedlou řasu ze skla totiž s radostí zkonzumují obyvatelé akvária. Rozhodně to nefunguje tak, že by se přichytila zpět na sklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:04 Muž michalt [737] - Miniakvária – Žiletková škrabka s odsáváním
Ahoj, chtěl bych si koupit nějakou žiletkovou škrabku. Zajímalo by mě, jestli náhodou neexistuje taková, která se dá nasadit na hadici a řasu seškrábnutou ze skla by přímo odsávala. Poradil by mi někdo, prosím?

Koukal jsem se na nabídky v online obchodech, ale u některých je jasné, že se tak použít nedá a u jiných taková možnost vůbec není uvedena. Tak nevím, jestli je to samozřejmost nebo to tak nikdo nedělá. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 19:43 Žena Kytka [2146] Re: Vladimír
Asi jak kde, já tu svojí 30 cm kupovala taky ve zdravotnických potřebách, pravda, byla na objednávku, ale během pár dní, cena do 100,- a nabízeli mi i 35 a 40 cm. Možná mají i delší, ale to už bylo mimo mou oblast zájmu.
Jen je třeba dát pozor na zpracování a zkusit si jí vzít do ruky. Moje je hladká a lesklá, pracuje se s ní lehce, ani osázení 120 litrového akvária koberečkem na jeden zátah ruce nepocítily. Ale měla jsem v ruce i druhý typ stejné délky, vypadala dělaná dost na rychlo, matná, hrubé zpracování a na stisk dost tuhá, po pár pokusech křeče v dlaních, s tou bych dělala nerada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:09 Vladimír Re: petulinakk
Tento týden jsem kupoval pinzetu ve zdravotnických potřebách, měli nejdelší 25cm za 75Kč. Je krátká ale aspoň něco.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 10:58 Muž bobik [15] Re: snehulda007
koukni níže :petulinak 10,10, 22,11 hod je tam na ně odkaz............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:51 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: petulinakk
www.shopakva.sk/…
Tejto pinzete som nesmierne vdacny. Ako som si hu kupil, tak sa dostanem vsade a spravim snou vsetko, co potrebujem v AQ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:02 Muž snehulda007 [850] Re: bobik
ehm...jaký kleště? Já používám 40 cm dlouhou pinzetu a teda po pár minutách mám na prstech solidní bicepsy takže nějaký udělátko pro ulehčení by se hodilo palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 10:46 Muž bobik [15] Re: petulinakk
ahoj,dovolím si názor,nejlepší jsou podle mě ty originál plastové dlouhé-myslím 40cm nebo 60 cm kleště.Ale pozor,také jsem koupil ty levné cca 50 kč neznačkové.Ale brzy jsem zjistil,že když s nimi chci pracovat a nahoře je mačkám,bolí mě od toho prsty a to dost.Nejsou totiž nahoře tak dobře opracované.A tak jsem koupil to samé ale od Eheimu,sice stojí cca 400kč,ale co se týká právě toho opracování nahoře,jsem s nimi spokojen.Je to jen můj názor.Ono to na prví pohled není poznat.Až když se s nimi pracuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 09:12 Žena petulinakk [2016] Re: sivon
Bohužel jsem ale ještě neviděla ve zdravotnických potřebách opravdu dlouhé pinzety :( Mám výšku akva 45 cm, i po odečtení dna a hladiny to chce dlouhý nástroj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 18:16 Žena sivon [1694] - PlžiRe: petulinakk
Pinzety lze zakoupit i v zdravotnických prodejnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 22:18 Žena petulinakk [2016] Re: xnor
Tak s tímhle není potřeba ani pinzeta :-D Zatím TOP produkt v poměru výkon/cena smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 22:11 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
To jsou skvělé tipy, moc všem děkuju!

Hlavně toto eshop.jezirka.info/… za 49 kč je v podstatě totožné jako ty kleště z mého prvního odkazu, které jsem našla i v Hornbachu bratru za 485,- :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2011 22:07 Muž xnor [71] Re: Dejmon
V to případě doporučuji pinzetu + tuto ochranou pomůcku ( www.selko.cz/… ) a ručičky jsou pěkně v suchu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:33 Muž Dejmon [64] Re: lukis, xnor
Pořád si namočím ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2011 21:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: petulinakk
...něco jako toto macenauer.eu/…
Ovšem ta cena mě zaráží... Nemáte třeba tip na podobný kousek který třeba ani není primárně akvarijní, ale poslouží stejně dobře, za mírnější cenu?

eshop.jezirka.info/…
Ovšem toto je praktičtější: eshop.jezirka.info/…
Případně: eshop.jezirka.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:29 Muž lukis [20] - RostlinyRe: petulinakk
www.i-nehty.cz/…
a jeste proklikejte toto
shop.rataj-spk.cz/… ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:14 Muž xnor [71] Re: petulinakk
Co takhle pinzeta na grilování steaku - www.zasilkovyobchod.cz/… - sice jenom 30cm ale aspoň něco
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:51 Muž Dejmon [64] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Mám vyrobeno několik verzí pomocníků z nerez drátu. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:35 Žena petulinakk [2016] Re: Tudy
Špejle omotané drátem palec Dobrý tip, děkuju :) Všechno bych s tim ale bohužel asi nevybrala, ta pinzeta by bodla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulinakk
Vvyrobil jsem si "kopí" ze 2 obyčejných špejlí omotaných drátem (abych prodloužil dosah). Jednu špičku jsem naostřil a např. zbytky listů, okurky apod. napichuji bez máčení rukou. Také se s tím dobře aranžují rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:21 Žena petulinakk [2016] – Pinzety, kleštičky apod...jaké používáte?
Zdravím, abych nemusela kvůli každé blbině (uhnilý kousek rostlinky, šnek atd) sahat do akvária rukou, potřebovala bych nějaké kleštičky nebo pinzetu na sběr drobného bordelu, něco jako toto macenauer.eu/…
Ovšem ta cena mě zaráží, za kousek plastu který buhví jak dlouho vydrží a nemůžu ani vyzkoušet... takže - co používáte vy? Nemáte třeba tip na podobný kousek který třeba ani není primárně akvarijní, ale poslouží stejně dobře, za mírnější cenu? :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17214-pinzety-klesticky-apod