Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s nasáváním vody do externího filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Problém s nasáváním vody do externího filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:57 MrFreeze85 – Externí filtr Aquael 250
Ahoj, koupil jsem starší akvárko a tento filtr (Aquael fzkn 250) je u něho. Potřebuju poradit jak ho obsluhovat. Nemáte návod nebo nějakou radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:42 Muž navik [908] - SumciRe: odikcz
je to jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:25 Muž odikcz [114] Re: Usine
ještě jedna věc ... bude nějaký rozdíl ve funkčnosti podle toho jestli udělám jako delší část trubky tu která je ve filtru nebo tu, která je v akvárku? resp záleží nějak na délce ponořené části trubky nebo je to jedno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:16 Usine Re: odikcz
Do nejvyššího bodu vlepíš spojku v mém případě téčko. (vrchní vývod je zalepený) a nasadíš hadičku nejlépe je jí přilepit. Oba konce přívodní trubky musí být ve vodě. Pak stačí hadičkou nasát a dát ji pod úroveň hladiny vody. Nechat trochu odtéci vodu a případné bubliny. Potom jí zaškrtit a strčit pod vodu ve filtru a konec potom uvolnit. Odpadá veškerá manipulace z trubkou. Je dobré to ze začátku zopakovat a přívodní trubkou zahýbat, aby všechny bubliny vyšly. Takhle to vypadá složitě, ale je to hrozně jednoduché. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:06 Muž odikcz [114] Re: Usine
mam stejnou trubku :-D jen teda průměr 2cm ...
to odvzdušnění vypadá jednoduše, jak to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:59 Usine Re: odikcz
Je to jen aby se trubka jen tak neucpala.
odvzdušnění rybicky.net/k/forum/359843.jpg
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:44 Muž odikcz [114] Re: Usine
seříznout šikmo a navrtat díry? přesně to mě zajímalo - teď jí mam jen rovně uřízlou, tak jestli když navrtam díry, tak jestli zvládne protejkat víc vody?

jinak čerpadlo není nijak silný - podle krabice 200l/hodinu

jak tu trubku odvzdušňujete? já ji ponořil do akvára, ucpal prstama, a pak umístil na daný místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:12 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: odikcz
ake diery chces vrtat? nasavaci kôs chces zvecsit? aj to moze byt problem ze sa zanasa.
ale podla mna mas silne cerpadlo a uzku 2cm nasavaciu trubku.;-)
ja mam cerpadlo z prietokom 700l/h a nasavaciu trubku s priemerom 4cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:04 Usine Re: odikcz
Doporučuji použít nemenší odpadní trubku průměr 32 mm. Důležité je aby nebyla zavdušněná aby se nezpomaloval průtok. Konec seříznout šikmo a do trubky vyvrtat další otvory. Můžeš mít také příliš jemnou filtrační náplň, která ti také může brzdit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 19:43 Muž odikcz [114] Re: NHKG
na tu jednu 2cm trubku to vyčerpá vodu z filtru během pár minut, takže kdybych dal dvě a jedna se ucpala, skončí to stejně ... = špatně
dá se nějak vypočítat, jak velká by ta "nasávací" trubka měla být?
Doufal jsem, jestli třeba pomůže, když do té nasávací části trubky vyvrtám nějaké díry, ale je to jen otázka, nevím, jestli to takhle funguje :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2011 16:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Máš jenom 2 možnosti. Buď tam dej ještě jednu trubku stejného průměru nebo tu stávající nahraď jinou s větším průměrem. Zjednodušeně čím větší bude celková plocha kterou voda protéká, tím menší bude rozdíl hladin mezi filtrem a akváriem. Já bych doporučil spíše dát ještě jednu trubku, kdyby se jedna ucpala, tak to aspoň tzrochu pojede. Já sám mám taky radši 2 trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 16:25 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
jo, jeste home.zcu.cz/… strana 98 ...odvozeni rovnice pro vypocet doby pro vyrovnani hladin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 16:10 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: odikcz
hm, tak dle mojeho rychleho zhodnoceni, co si jeste pamatuju...mas jen dve moznosti, tat 3l akvarko niz a nebo regulovatelne cerpadlo...problem bude dle me v tom ze ti tam vznika maly vyskovy rozdil hladin (mezi 40l a 3l) takze potencialni energie ktera muze ze za to ze do maleho akvarka tece voda nevyvola dostatecne rychle proudeni. to ze bys tam pridal druhou nasavaci hadici, ti podle me moc nepomuze...protoze budes mit moc vykonne cerpadlo...

Pro dalsi reseni tohoto problemu doporucuji projit stranky ohledne Bernoulliho rovnice a jejich aplikaci v mechanice tekutin: 1/2 m v2 + p V + m g h= konst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:28 Muž odikcz [114] – Problém s nasáváním vody do externího filtru
Dobrý den, mám klasicky dvě nádoby ( odik.cz/… větší = akvárium 40 litrů a menší = filtr 3 litry) ... voda do filtru se dostává pomocí hadice samovolným vyrovnáním hladin a voda z filtru se přenáší čerpadlem

problém: ačkoliv trubka, která nasává vodu z akvária má 2x větší průměr (2cm) než trubka z filtru (1cm) - nestíhá se doplňovat vodu do filtru

otázka: je možné nějak zvýšit rychlost průtoku? navrtat nějaké další otvory, zkrátit nasávací trubku atd.? fyziku si už moc nepamatuji a než začnu řezat, chci se raději poradit, díky

PS: dvě trubky se mi tam moc dávat nechtějí, nebo je to jediný možný způsob?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:06 Muž isamik [180] Re: Jurij
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 18:58 Muž ampik [2] - RostlinyRe: Jurij
může! filtry to rádi delají krom tech na vzduch. rada jak tomu zabranit je taková: kup si biomolitan ne ten nejmenší! nasad ho na sací koš co je v akva. stane se z něj předfiltr. filtr pak nemucíš často čistit ale ten molitan jo! je to odskoušený u znameho. radsi vetší molitan - odpadne starost s rychlým zanásením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:10 Jurij
Take si chci poridit vnejsi filtr, ale zajima mne, jestli nemuze nasavaci hlava nasat male rybicky, treba jako jsou narozená paví očka? coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17204-problem-s-nasavanim-vody-do-externiho-filtru