Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PVC fólie na dno akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

PVC fólie na dno akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 15:39 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Těhňajs
Keď išiel dnes otec z práce, tak sa zastavil v v stavebninách a kúpil nový polystyrén vcelku. Hrúbka polystyrénu je 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 09:27 Těhňajs Re: eRo
ale fakt by byl lepší koupit nový polystyren pod akvárkem by měl být v kuse a kdybys ho kupoval tak bych koupil silnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 21:34 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Solik
Teraz som sa pozrel ešte raz na piesok a zistil som že tam píše 2-4mm (ja som si iba myslel že je to 4-6 nehľadal som to na sáčiku) takže malo by to byť v pohode, lebo tam píše, že je to pre ryby z malawského a tanganického jazera. Polystyren o cene nie je problém, problém je skôr dovoz. Sám vodičák ešte nemám (až o pol roka) a otec je na tom dosť časovo zaneprázdnený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 21:26 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Těhňajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 16:36 Muž sollik [257] - CichlidyRe: eRo
Vzhledem k ceně polystyrenu bych neřešil a koupil nový. Písek 4-6mm je na Malawi dost hrubý, to ta ryba nepolkne ani za zlatý vidle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 21:01 Těhňajs Re: eRo
dejte sem fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:54 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Těhňajs
Ďakujem za reakciu.
Len na jednom mieste je 4cm a na bokoch nie je úplne na polystyréne. (cca 2cm) Sklo má hrúbku 6mm polystyrén má 7-10mm. Môžem odfotografovať a dať sem fotografiu keď treba :)
Nie je problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:49 Těhňajs Re: eRo
Na do nemusíš nic dávat. Je možné, že se sklo lehce poškrábe, ale ničemu to na dně nevadí :-). Jak ty mezery jsou velké v tom polystyrenu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:21 Muž eRo [3] - Cichlidy – PVC/Fólia na dno akvária
Zdravím,
Zakladám si akvária (malawi), mám ich teraz tri - 175l, 112l, 75l delené na 3 časti (po 25l). Do 175l dám pseudotropheus demasoni a ešte nejaký druh z malawského jazera, do 75l dám poter, a do 112l dám na rozplávanie rybky, ktoré mi tam budú rásť a postupne ich predám. Viem, že do 75l akvária nemám dávať piesok, keďže tam pôjde iba poter (všetko, čo píšem je po konzultácii s bývalým chovateľom cichlíd z malawského a tanganického jazera) a do 112l a 175l akvária dám ten piesok (kremičitý neviem presne veľkosť no cca 4-6mm), otec mi hovoril, že niekde počul, že treba dať na dno akvária PVC/fóliu aby nedošlo k poškodeniu akvária. Je na tom niečo pravdy? Nikde som o tom nič nečítal, iba v jednom časopise. Čo vy mi na to poradíte ako začinajúcemu akvaristovi? Bude stačiť keď tam dám piesok a nebudem tam dávať fóliu? Nestane sa nič akváriu? Alebo tam mám dávať aj tú fóliu/pvc?
A ešte mám jeden dotaz, pod akvária som dal polystyrén avšak sú v ňom medzeri (je porezaný a nie na celej ploche je to pokryté) nebudú potom problémy keď tam dám piesok a vodu?
Ďakujem za odpovede.
;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17185-pvc-folie-na-dno-akvaria