Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Gastropex

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

eSHa Gastropex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 08:31 Muž Smetany [1226]
Chtěl bych se zeptat jestli někdo tuší složení tohoto přípravku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 18:51 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Tak to je přesně naopak než jsem si myslel, tedy měl jsem s Gastropexem problém právě v měkký a kyselejší vode, kde prostě neúčinkoval, tedy ne tak jak jsem byl naučenej a tohle je možná další extrém, tedy na druhý straně, ovšem to jsou moje doměnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 18:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
pH v akváriu podle testu větší než 7,6 (mimo rozsah mého testu). Měření tužkovým testem ukázalo 9,1. Jdu okamžitě měnit vodu. Může za to Gastropex? Vodovod má většinou kolem 7,4 (třeba dneska 7,2) a moje akvária většinou mají pod 7.
Akvárium: rybicky.net/nadrze/25899-s%C3%B4ng-ostravice
Tvrdost neměřím, ale vodovod má:
Tvrdost celková 1.82 mmol/l
Hořčík 10.03mg/l
Vápník 60.4mg/l
@Liborass: Zkusím nějaké krevetky odlovit a dát někam bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 14:00 Muž liborass [174] Re: NHKG
a proč nechytneš pár krevet a nedáš je do externího filtru u 450l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:35 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Nemáš nízký Ph a měkkou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
První dávku jsem dal v úterý.
Asi to vyřeším jinak. Obětuju krevetky a koupím mřenky malé. Stejně jsem je chtěl do jiného akvária, tak mi při jednom vyčistí i to zamořené akvárium a pak koupím nové krevetky.
Akorát musím dogooglit jaké ve skutečnosti snášejí teploty. Každý píše něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:08 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Před jakým časem, ono to mívá zpoždění, tedy v řádu dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:07 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Použil jsem Gastropex do akvária bez ryb s levatkami, kružníky a krevetkami.
Dával jsem dvojnásobnou dávku a kůru pro jistotu o den protáhl. Šneci i krevetky se množí dál, myslím že to nezabilo ani jednu levatku. Krevetky taky dál nosí vajíčka a vídám furt všechny velikosti. Efekt na kružníky netuším, těch bylo v akváriu minimum.
Takže vyhozené peníze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 13:55 Muž koyack [87] Re: PaulZy
Nějak nechápu, proč šneky likvidovat. Vždyť stačí nepřekrmovat a sami se zredukujó.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2016 21:20 R Muž Silent [5949] Re: PaulZy
Některé pasti se prodávají s návnadovými tabletkami do jiných si musíš návnadu dodat sám, ale záleží na aktivitě šneků. Mně se povedlo padesátku nádrž "odšnekovat" cca do pěti dnů. Ovšem šneků tak bylo opravdu kvantum a každé ráno jsem likvidoval plnou past. Takže jde o množství šneků jaké je v nádrži. Hlavní výhoda této metody je hlavně v tom, že nijak neovlivní ostatní živočichy ani rostliny což chemie nikdy nezaručí a za tu trochu práce to stojí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:13 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Silent
Asi to tak nakonec budu muset udělat. Původně jsem chtěl jít cestou chemie (a event. vyměnit pár litrů - snad už brněnské vodárny přestaly divočit). Funguje ta past rychle, nebo je to otázka několika týdnů denního lovení? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:03 R Muž Silent [5949] Re: PaulZy
Buď použít "manuální" vychytávání a nebo na to jít nechemickou cestou a to použít pasti na šneky jako např. www.sklorex-akvarium.cz/… což se i mně osvědčilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:58 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Aforte
Chci vidět, jak Surmovka bude vysávat milimetrové pidižvýky. Rád bych se zbavil všech šneků a rád bych to řešil efektivněji než surmovkou vražednou nebo okurkovou metodou. Se surmovkou mám navíc smíšené zkušenosti. Mám je ve 200l akváriu zamořeném piskořkami. Sedm surmovek stálo víc jak celá fauna a flora a po dvou týdnech jejich práce moc vidět není.

Pokud omezím přísun potravy, tak mi zdechnou rasborky, protože něco žrat musí (po dvoutýdenní dovolené byly hodně pohublé) a šneci si budou dál pojídat řasy. Pokud tam budu mít šneky, tak nemůžu mít krevetky a vyrábět další komorový filtr se mi nechce. Stačí, aby se ucpal filtr fy Dennerle (dnes bych tam dal přiškrcený Aqua Szut) a případné krevetky nepřežijí (ač bez šneků to zvládaly i s Endlerkama).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2016 20:55 R Muž romant [27981] Re: Aforte
Jasně a až dojdou levatky, bude muset helenu přikrmovt, no fakt cool řešení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Samozřejmě, že je nejlepší volbou nechat je být. Pokud nejsou přemnožení(krmivo), tak ničemu nevadí. Každopádně pokud je opravdu chce "vyhubit", toto je nejšetrnější možnost. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:53 R Muž afc1886 [14655] Re: PaulZy
Ponoř tam na chvíli plátek okurky a uvidíš co vše vylovíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:51 R Muž romant [27981] Re: Aforte
Blbost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:50 R Muž romant [27981] Re: PaulZy
Tak to buď rád, že to nefunguje, protože by se velmi snadno mohlo stát, že by jsi měl z akvária za krátko mrtvou zónu, tedy jak by se rozkládaly v těch 12 litrech mrtvolky plžů. Omezil bych přísun potravy, touto cestou bych se vydal, když začne bída, tak i plži budou redukováni do rozumných mezí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: PaulZy
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:47 Muž PaulZy [51] - Rostliny – eSHa Gastropex nefunguje
Zkoušel jsem nasadit do 12l akvária Gastropex přesně podle návodu, ale vypadá to, že proti Levatkám nefunguje. Zkoušel jsem v dávkování pokračovat, ale moc se mi to nezdá. Navíc netuším, jestli jsem si tím nezabil poslední krevetku Neocaridina Davidi "Blue Dream" (které bych chtěl v akváriu mít vedle rasborek).

Jakou FUNGUJÍCÍ alternativu byste mi doporučili? Molucit? Ideálně, abych pak nemusel měnit vodu a nezabilo to poslední krevetku (ani ryby).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 17:36 Nippon – Zkušenost s užitím Gastropexu
No, šneci po Gatropexu skapali opravdu rychle, nicméně, že by nedocházelo k ovlivnění zdraví ryb, tak to se mi opravdu nezdá! Vždy po aplikaci (samozřejmě, že přesně dle návodu) reagovali ryby takto: neonky červené udržovaly striktně hejno, tetry císařské vyhledávaly tmavé kouty a začaly mít vrávoravé pohyby, paví oka všechny u hladiny a vrávoravé pohyby (+ oslabení jedinci uhynuli), přísavka thajská absolutní letargie, mřenky nádherné bez jakékoliv reakce. Za cca 24 hodin po aplikaci opět vše v normě. V průběhu účinkování preparátu jsem nevyměnil ani mililitr vody.
Jediný preparát, který mě opravdu zbavil všech šneků byl Schnectol od JBL, bohužel ale teď není k dostání... Takže doufám, že když jsem se zbavil hlavní populace okružáků, tak ti co přežili Gastropex budou udržováni v rozumné míře mřenkami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:38 Muž Yirka [9118] Re: Mates1973
Pokud nechceš rady na téma - šneci v množství regulovaném podmínkami v nádrži tak bych doporučoval pouze dvě možnosti. Jednak trpělivý sběr a dále pak kolečko okurka přes noc a ráno vybrat. Do chemie bych nešel v ŽÁDNÉM případě.
Ale na závěr si přesto nedopustím, k normální nádrži pár šnečků patří a je to přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:19 R Muž romant [27981] Re: Mates1973
Pokud se nejedná o přemnožení těch šneků, tak bych je vůbec neřešil. Když se akvárko normálně udržuje a moc se nepřekrmuje, tak se přemnožení obávat nemusíš, oni si svojí práci taky odvedou. Pokud máš představu o tom, že budeš mít akvárko bez šneků, tak to se Ti bohužel nikdy nepovede i po opakovaným použití Gastropexu, vždycky nějakej přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:15 Mates1973 – eSHa Gastropex
Dobrý den ,
Moje prozbička je ohledně ničení šneku , co jsem si klasicky dotahl s rostlinkama, vím někdo si řekne že šnek je dobrý na odpad sežere zbytky a vše ale ja bych se jich chtěl zbavit ale nezničit rostlinky a natož něco udělat rybkám ,
jedna se o klasickeho šneka ( okružak )
popřípadě vaše nazory napište jak jste postupovali s davkováním a podobně ,
Popřípadě jestli máte nějake zkušenosti s jinýmy přípravky na ničení šneku .
Moc díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17149-esha-gastropex