Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zneužívání fotografií

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Zneužívání fotografií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 12:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
ten vodotisk je jasna deklarace copyrightu

na tech vystavach se bere jako samozrejmost moznost foceni pokud nejni jasne deklarovan zakaz foceni.....

v dnesni dobe by sla vyrobit folie s vodotiskem a tu flaknout na celni stenu nadrze

dneska ty moznosti jsou a nestoji to tak moc

p.s.: zkus se postavit na Karluv most s fotakem na stativu a i jen markyrovat ze tam chces fotit treba sochy, uvidis o kolik te zkasirujou, nedavno o tom psali na Idnesu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 11:42 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chem, HaDaS, Moucha
No ono kluci když si fotíte rybičky někde na výstavě, tak pochybuji, že jste se zeptali majitele rybek, akvárek či rostlin o povolení. Tohle není zrovna jednoduché a i když je to nemorální, obávám se, že to jednou může zajít do extrému, že se bude platit za vše. viz link.
cs.wikinews.org/…

EDIT:
Ještě se může mnohdy stát, že onen obrázek se vyskytne na více místech a už bez zdroje, tak že ten kdo si ho stáhne vlastně za to ani nemůže, není v jeho silách prohledávat a hledat zdrojový obrázek. Jediné jak si ochránit fotku je vodoznak nevhodně umístěný do motivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 11:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Afinko
často to dělají prodejci kteří prostě takové kusy nemají (nebo jsou mladé, či ve stresu), i s pohledu kupujícího by se to dalo brát jako klamavá reklama. Pořád se najde hodně lidí co těm fokám věří a pak se doma diví co koupili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 11:31 Muž Chem [837] Re: HaDaS a Moucha
Moje rec.. aspon ta primarni slusnost, kdyz uz ne normalni (napriklad kdyz se nekdo stydi zeptat, zda muze fotografii pouzit) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 11:10 HaDaS Re: Moucha
Přikláním se k Tobě. Minimálně viditelný odkaz na zdroj by měl být primární slušností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 10:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
kdyby aspon vzdycky uvedli zdroj....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 10:37 Muž Chem [837] Re: afinko
afinko napsal: Ja mam nato iny nazor. Ak to nieje vyslovene umelecka fotka, ku ktorej si niekde do rohu napisem copyright, tak by mi to nevadilo ak by ju niekto pouzil, skor by som bol hrdy nato, ze asi som spravil dobru fotku, ked sa paci aj ostatnym :)

I kdyz to neni umelecka fotka, je to vlastni majetek autora fotografie, ktery si normalni clovek koupi, nebo o nej pozada. Sam fotim "beckovym" automatem. Sem tam mam nejakou fotku, ktera se povede. Nemecke a francouzske casopisy koupi fotku cca za ne uplne zanedbatelnou castku a mam s nimi dohodu, ze fotky mohu pouzit volne jinde, ve svych "počinech". Co by mi pak rekli, kdyby videli tyto fotky v inzeratech, na aukru a podobne (jakoze se tam temer kazdy tyden vyskytnou).. Nastesti to neresi, ale kdyby chteli, tak krom tech, kdo fotky takto "kradou", tak by mohli byt (a asi i pravem) nastvani na me.. Z predchozich prispevku a prispevku v tomuto tematu podobnych vlaknech je videt, ze rozhodne nejsem ojedinely pripad a take me to vadi.

Strucne receno - uvadet na svych strankach, ve svych inzeratech a kdekoli bez povoleni autora fotky ci texty z jinych stranek je uplne stejna ba leckdy i vetsi kradez, jako kdyz prijde clovek do obchodu a bez placeni si vezme treba limonadu ... nebo pivo .. nebo cokoli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.09.2011 09:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: afinko
To máš taky pravdu. Ale neříkej, že by tě nepotěšilo, kdybys od dotyčného člověka dostal byť jenom ze slušnosti e-mail, SMS s žádostí o použití fotografie. Přece jenom jako autor bys o tom měl vědět a máš možnost si také určit podmínky za jakých fotografie lze použít. Může to být třeba symbolická koruna, nebo uvedení tvého jména, nebo taky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 09:11 Muž afinko [27] Re: Moucha
Metadata v EXIF hlavicke sa daju samozrejme jednoducho zmenit. Ak by ta fotka nebola nijak upravovana, tak sa da jednoducho dokazat ze ta fotka je totozna. Tazsie je to s dokazovanim kto je skutocny autor a kto ju iba skopiroval.

Ja mam nato iny nazor. Ak to nieje vyslovene umelecka fotka, ku ktorej si niekde do rohu napisem copyright, tak by mi to nevadilo ak by ju niekto pouzil, skor by som bol hrdy nato, ze asi som spravil dobru fotku, ked sa paci aj ostatnym :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
v podstate jde o poruseni autorskych prav, dukaz by byl jednoduchy, puvodni fotka ma v sobe info z fotaku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:14 Muž sollik [257] - CichlidyRe: smidakkuba
smidakkuba napsal:Kdysi jsem se pro změnu setkal s tím že uživatel na aukru prodával terčovce a měl tam cca 7 fotek, kterých byl autorem ale již zminovaný Miroslav Hanzel.

Jó copak Aukro. Nedávno tam frajer koupil rostlinu, obratem ji prodával za trojnásobnou cenu a ještě použil obrázek z aukce ve které ji koupil, tedy fotku vloženou prodávajícím ... Co k tomu dodat? Je mi těch lidí líto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: smidakkuba
Věřím že to nepotěší. Chtělo by to pohrozit žalobou. Otázka jak by to bylo s dokazováním, pokud by tam člověk neměl nějaký vodotisk nebo něco takového, ale určitě by to nějak šlo taky. Občas trochu výhružek neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smidakkuba
U internetových obchodů je to dost běžné a štve mě to. Když takhle najdu svojí, tak jim většinou napíšu a oni jí smažou. Proč by ne. Najdou si hned jinou. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Zneužívání fotografií
Chci se zeptat na váš názor co si myslíte o podvodném využívání cizích fotografií?
Narazil jsem totiž na tyto stránky.
www.akvaristika-ostrava.cz
A začal prjíždět seznam rybek a co nevidím-
www.akvaristika-ostrava.cz/…
Pokud se nepletu tak toto je fotka Miroslava Hanzela-Uživatel (Miro03)
www.akvaristika-ostrava.cz/…
Pokud se nepletu tak toto je pro změnu fotka Petra Porta-Uživatel (Dahak)
Kdysi jsem se pro změnu setkal s tím že uživatel na aukru prodával terčovce a měl tam cca 7 fotek, kterých byl autorem ale již zminovaný Miroslav Hanzel.
Co si o tomto využívání cizích fotek myslíte? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Chem
Fotka k příspěvku Tak jsem odzkoušel ještě další způsob.
Zoner photo studio 10 - bylo v chipu free :-)
vložit text / nastavit průhlednost (velikost barvu atp)

výsledek je na fotce :-)

hádám že to takhle půjde i v gimpu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:08 Muž Ludek [39] Re: Chem
Já používám k přidání vodotisku program FastStone Photo Resizer a jsem s ním spokojený. Chráním si jím obrázky v e-shopu a skvělé je hromadné zpracování fotek a volba vodotisku ( průhlednost a pod.)Zpracování třeba cca 1000 fotek během pár minut, uloží je do nového adresáře a je to. Navíc celé free a mám to i v češtině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 18:13 langosh Re: Chem
Fotka k příspěvku Mám možnost využít uMark Professional, ale přestože jsem se už též několikrát setkal krádežemi svých fotek, stejně nějak nemám srdce to používat... hmm
Roman X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:05 Muž Chem [837] Re: Mrakoplash
Zajímavé odkazy díky moc. Podívám se na to co se s tím dá vytvořit. Ale stejně je to šílený takhle se s tím ještě dělat kvůli plagiátorství.. A teď by to chtělo ještě něco na copyright videí, kdyby se tu objevil nějaký zkušený kameraman ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 17:01 R Muž Mrakoplash [1776] Re: filipsi
www.aboutonlinetips.com/…
a ještě in english pro Gimp
www.ehow.com/…

nezkoušel sem teda ani jedno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:06 Muž filipsi [1295] Re: Chem
Jeste existuje neco jako digitalni vodotisk, kde se copyright prida do fotky tak, ze je to neviditelne a beznymi operacemi neodstranitelne. Urcite je to placeny plugin do photoshopu, jestli existuje neco takoveho free nevim, pravdepodobne ano.
Snad to nekdo poopravi, uvede na pravou miru a dovysvetli, nikdy jsem nepouzil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:48 Muž PentueR [256] Re: Chem
Fotka k příspěvku Chápu že se s tím nechceš patlat, to by asi moc nebavilo nikoho ;) Jen pro ilustraci - 5 min ve free programu pro úpravu fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:44 Muž Chem [837] Re: PentueR
Ja vim - jenze zatim jsem nedospel k tomu, abych s fotkama pracoval nejak vic, nez je stvorit a dale neupravovat.. Az mi opravdu o neco pujde, tak to poresim vic. Ty fotky jsem tam umistil v hodne malem rozliseni a jeste s tim zelenym céčkem.. Zajímalo by mne jak dopadl Rex s tim, ze se fotky z rybicky.net casteji vyskytuji na aukru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 14:40 Muž PentueR [256]
Chem napsal: U toho me zarazi, ze pokud nebude copyrigt pres predmet, ktery fotim, tak ho jednoduse lze vystrihnout a pokud bude a nekdo si s tim bude chtit pohrat, tak mu to stejne projde. Zalezi teda, jestli by si nekdo tak moc chtel hrat s retusovanim..
Zajímavé... Teď jsem se podíval na tvoje krevetárium a máš tam grayscale fotky klepet apod. Na ně třeba dát copyright v kontrastní zelené barvě je celkem k ničemu, protože retuš potom není nic moc těžkého. Když už, použil bych vícebarevný (duhový - včetně šedých odstínů) nápis, s rozostřenými okraji a nějaké prolnutí v Photoshopu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17109-zneuzivani-fotografii