Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristiky ve velkých obchodních řetězcích

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Akvaristiky ve velkých obchodních řetězcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 16:26 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: tina
Já se obávám,že ty kádě budou na centimetr přesně podle zákona. Ty kontroly chodí a určitě nikde neuskladňují větší nádrže,aby po kontrole vytáhli zase ty malé. Jediné co je možné,tak v momentě, kdy dovezou ryby, tak je přerybní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 12:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: tina
Pretože žiadny zákon ani predpis ešte nikdy nič nevyriešil a všetko to je o ľuďoch a ich prioritách. Ak niekde pracuje ignorant, ktorý dáva zisku prednosť pred všetkým ostatným, tak má dobre spočítané, že zaplatiť pokutu (či úplatok) je lacnejšie ako vyškoliť personál a zabezpečiť primerané podmienky...

Problémom Tesca a iných takýchto mamutov je to, že majú takú širokú základňu zákazníkov, že ani bojkot nič nevyrieši, pretože sa stále nájde dostatok takých, na ktorých môžu naďalej zarábať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 10:55 tina – zákony..
Nechápu jak je toto možné. Kupodivu totiž máme docela přísné směrnice jak prodávat živé ryby určené ke konzumaci. 5 let prodávám na Vánoce kapry, tak o tom něco vím. Je určeno kolik kg ryby na kolik litrů vody, která má určité parametry (teplotu,nasycenost kyslíkem). Jiné množství ryb (na kila) můžete mít v kádi s průtokem/vzduchováním jiné v kádích bez vzduchování. Hygiena to chodí kontrolovat (aspoň k našemu stánku :-D ). Taky je celkem podrobně ošetřeno jak se má kapr zabít aby se zbytečně netrápil. Samozřejmě je přísně zakázáno rybě uřezávat ploutve, škrábat za živa (kdo by to pro boha dělal ??), brát rybu za skřele a pod. Tak proč to stejně nefunguje s Tescu a spol.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:17 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – To nekoupíte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2011 18:29 barcakov
No já jsem si chtěla koupit rybky v hornbachu a teda hrůza!!! Měli tam mrtvé ryby a šneky... plavali tam bobky a zhnilé krmivo... HRŮZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 14:11 alexux
no já jsem byl v tesku ve zvěrokruhu atam my málem prodali mrtvou rybu sad chtěl jsem si koupit corydoras paleatus a ancitruse jenže někkteré rybi měli bílí povlak aprodavačka se smála dál

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2011 11:37 dodikovec
nakazili se mi 2 gupky a ta z tesca pak za 2 dny umřela.byla to nějaká plísen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 11:00 Muž peter1459 [79] - Amerika
Fotka k příspěvku vcerasom bol v Tescu na Zlatych Pieskoch-BA cudoval som sa ze kapre aj pstruhy vyzerali celkom v pohode rozhone nie takzle ako pred niekolkymi mesiacmi. foto trochu z dialky ale je to celkom vidno
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 20:41 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Zoidik
Třeba v Tesco v Děčíně je přímo akvaristika na pasáži a myslím že docela dobrá,ale za kasou jsem se s prodejem ještě nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 20:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dodikovec
V TESCU se prodávají akvarijní ryby? Bráno jako přímo za kasama. Nebo máš na mysli nějaký přidružený obchůdek pod střechou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dodikovec
možná by stálo za to říct jakou nemoc ti tam přinesla, jak víš že byla nemocná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:36 dodikovec – TESCO
koupila jsem si 2ryby tetry v tescu a jedna mi do akva přinesla nemoc a umřela ale druhá žije

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 11:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Těhňajs
V Ostravě to vypadalo ještě hůř. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 11:11 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dnes jsem byl v Tescu Prostějov a Kapři fakt jsou pobití.... Sice pstruhy už nemají (zřejmě kvůli vysoké teplotě). Ale posuďte sami, jestli je to normální nebo není.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:26 Žena Žabka [387] Re: Snowy
Nikto s tým nič nespraví, pretože ČOI sa musí mesiac dopredu ohlásiť, že príde na kontrolu....Každému rozumnému človeku je jasné, že po A: taká "kontrola" je na *****, po B: že pred návštevou ČOI-ky sa spraví generálny poriadok vo všetkom, od rýb až po 3 mesiace prejdené mliečne výrobky a zeleno-hnedé stokrát prebalené mäso..To sú právomoci inšpekcie...Je to bohužiaľ smiešne.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 08:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Snowy
Ve velkých obchodech je toto bohužel normální. Byl jsem na dovolené v Popradu a tam v Tescu měly jak bývá zvykem dvě kádě vedle sebe. V jedné byly pstruzi a v druhé kapři. Co jsem se na ně díval na ty chudáky, tak měly, krom nedostatku vzduchu, i nějakou plíseň kolem tlamky. Zajimavé je, že policajti vlítnou na chudého člověka, který má dva, tři psi a trápí je hlady a na tyhle řetězce kašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 06:54 Těhňajs Re: Snowy
Podobně to vypadá v Tescu Prostějov!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 02:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Snowy
nekupovat na jídlo živé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 01:40 Gladilaf Re: Snowy
Myslím, že tohle nikdy nikdo řešit nebude, i když skoro bych se nedivil nějaký nový EU směrnici o právech nižších obratlovců.

Apropos, ony ty rybky v PET centrech a podobných krámech se kolikrát nemají líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 23:21 Žena Snowy [24] – Ryby v obchoďácích Tesco apod.
Teď jsem byla v Tesco a jako akvarista jsem se se zájmem zastavila u pultu, kde prodávají živé ryby. Musím říct, že se mi neudělalo dobře. Pidinádrž narvaná po dechu lapajícími pstruhy a jeseterem, který se tam nemohl ani narovnat. Ryby s ukousanými skřelemi, doširoka otevřenými tlamami a s usilovnými pohyby skřelí, takový boj o dech jsem ještě neviděla.
Napsala jsem sice stížnost, ale pochybuji, že se něco změní. Máte podobnou zkušenost? Jak se dá postupovat, kam se dál obrátit, aby byli nuceni to řešit a začali chovat ryby v důstojnějších podmínkách?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2007 05:08 Saša – nejen Horn.
Ahoj, po tom co jsem tady četl se nemůžu nevmísit. U nás sice Hornbach není, zato v Intersparu (a nejen tam) je přístup k prodávané zvěři "to a samý v bledě modrym" :-( . Společná filtrace vždy tak pěti nádrží, nulová karanténa, krupička anebo parazitní plíseň na denním pořádku. Nedávno jsem v jediné nádrži napočítal 7(!) uhynulých ryb a když jsem personál upozornil na nákazu rybí tuberkulozou v akváriu s pestřenci, brali to zjevně jako osobní urážku s tím, že vypoulené oči a deformované ploutve "maj z toho jak se mezi sebou perou" ne . Vzhledem k tomu, že je tato choroba (údajně) za určitých okolností přenosná i na člověka, je to docela rachot... Ale co čekat ve "kšeftě", kde špuntovi prodají potkana s ušním svrabem a prý "to jsou takový tukový vřídky, ono se jim to očas dělá, ale to nic není, ono mu to časem zmizne..." To jsem si tam potom od plic zahulákal a už tam radši nechodím ani pro psí "bonbony". Vážně OTŘES rozzureny rozzureny rozzureny! A na téma bojovnice/prťavá koule, moje žena byla nedávno svědkem a pak i aktérem prakticky téhož co tu bylo zmiňováno. Samozřejmě jich bylo na to konto hned několik "zachráněno", každý má teď pěknou hustě zarostlou dvacetilitrovou nádrž... a bylo by to vážně fajn, kdyby z jednoho před pár dny nevypadly snad stovky krevniček... :-| :-O rozzureny. Zajímalo by mě, co na to ochránci zvířat... kdyby si tedy nehonili trička většinou jen tam, kde z toho může kápnout nějaká ta koruna :-O :-| :-( ...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 921x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17104-akvaristiky-ve-velkych-obchodnich-retezcich