Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Růst ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Růst ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 13:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kindr
A to je v druhé části mojí odpovědi, nezastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 13:14 Kindr Re: Hansel
Vim,ze zalezi na vice faktorech(krmivo,velikost akva,..) Jen mi slo o to,ze když se tyto ryby dozivaji 10-15let ,tak po kolikatem roce se zastavi jejich rust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 13:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kindr
Třeba nikdy, třeba i přerostou, záleží na genové výbavě a prostředí. Jinak odpověď přímo na otázku... Rostou celý život, jen v mládí rychleji a v pozdějším věku velice pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 10:12 Kindr – kančík příčnopr.,červenohrdly,akara modra
Zajimalo by me za jak dlouho dorostou tyto dlouhoveke cichlidy do max. rozmeru,udane v atlasu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 22:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Raeda
Pokud ryba neroste je něco špatně asi. Tak jako u lidí. Občas někdo neroste a většinou to je nějaká porucha. A bohužel se tito lidé nedožívají často moc vysokého věku. To samé bohužel čeká asi ty tvoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 22:51 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: vondr001
A k tomu mě napadlo - vadí vlastně těm rybám, že nerostou? Takhle bych mohl chovat v akváriu i miniaturní žraloky s delfínama a prostoru by tam měli dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 22:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Raeda
To je málo celkem. Mám domluvené krvavé tetry a už prý mají cca 3cm. Zatím jsem je neviděl, ale těším se. Tetry si živého dají obzvlášť rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 22:06 Žena vondr001 [674] Re: Raeda
To už asi nevyrostou.
Ale třeba pro příště... celkově zajistit rybám dobré podmínky. Pravidelné výměny vody, odkalování, vhodná velikost nádrže (dle druhu ryb), přiměřený počet ryb. Vhodné je přidat občas rašelinový výluh, nebo listy mandlovníku mořského, nebo olšové šišky,... Důležitá je kvalitní a pestrá strava, občas přidat vitamíny. (prostě základ) :-) (U tebe jde asi hlavně o to jednotvárné krmení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:49 Muž Raeda [4] - Živorodky
Od doby, co jsem tohle zakládal, jsem si akvárko znovuzaložil - bude to snad skoro rok - pořídil jsem si tam pár teter krvavejch, ale za tu dobu mi vůbec nevyrostli. pořád měří tak 2,5 cm což je málo. Jak mám teda docílit toho aby začali růst? Mám tedy častěji měnit vodu? Nebo koupit nějaký přípravky? Nebo je chyba v krmivu? (Protože teď moc nekrmím, max vločky) Akvárko mám na ně dost velký a voda z vodovodu by pro to měla být ideální. Ale nic jsem netestoval. Napadá mě jen to že bych měl častěji měnit vodu, jinak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 15:05 Žena Jupí [125] - AsieRe: Kadla
No dva (či dvě nevím nepoznala jsem to ) A čtyři jsem darovala , nevím zda žijí musím se optat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:41 Kadla Re: Jupí
A taky pošli? Ti moji vypadali zpočátku všichni stejně, byli k světu a ti dva rostou pěkně, už jsou z nich macci. Taky se mi moc líbili, jsou to moje oblíbené rybky. Achjo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:37 Žena Jupí [125] - AsieRe: Wendy2
asi tak nějak ... smutné , ale já je měla ze zverimexu (tam už nejdu , jsou divný ) s měla jsem to čekat , protože nevypadali moc extra , ale já měla takovou radost že sem je našla ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:37 Kadla Re: Wendy2
Hm, to není moc optimistické... Bohužel už mě taky napadlo, že bude asi brzo po ní. Ona taky nevypadá, že by jí něco bylo a dokud byli všichni stejně velcí, byli v pohodě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kadla
takhle mi odešli čichavci gold, samci kupovaní na burze v Brně, sice žrali, plavali, na první pohled nic zvláštního, ale stranili se o něco větším samicím, schovávali se v kytkách a po dvou měsících jsou oba pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:22 Žena Jupí [125] - AsieRe: Kadla
Napadá mě možná nějaký parazit , ale nejsem tak zkušená . Já to tak měla u kříženců medových , někteří povyrostli , někteří vůbec ... Nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:05 Kadla – Proč čichavec neroste?
Dobrý den, mám jeden dotaz. Pořídili jsme si 3 čichavce modré, všichni byli v té době asi 3 cm dlouzí. Máme je asi měsíc a půl. Dva z nich za tu dobu výrazně vyrostli, třetí mi připadá pořád stejný (nebo spíš stejná, je to samička). Ti dva velcí (asi to budou samci) ji dost prohánějí, takže poslední dobou nejčastěji visí v koutě schovaná v rostlinách. Zdá se mi hubená, asi se moc nenažere, ale na krmení připlave pokaždé a žere, dokud ji ti větší zase neodeženou. Je to normální? Dá se jí nějak pomoct? Akvárko má 180 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2012 12:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: georgeczk2
Hladová ryba, zdravá ryba...no možná, i když to jistě neplatí vždy. Ovšem může to tak být v okrasném akváriu, kde nemíníte ryby odchovávat. Chcete-li ryby množit, je to nesmysl. "Žiletky" se vám prostě třít nebudou i kdyby byly sebezdravější a živorodky mladé vyžerou do jedné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2012 00:43 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: PVC
mam zkusenost s chipsama tropical sinking wafers a tropical algae w.
Rostline, ryby zerou, nekali, nerozpadava se, sneci to moc nechou. To same ty ruhe, trnovci se muzou utouct.
Ale celkove raci krmim mrazenym a SAKem, krmivo na me pusobi nejak umele. Jak to hodit do sklenky s vodou, tak chips nabobtna a muzu tyden nechat a nic se stim nedeje. Vypada to jak kosmicke jidlo:-D Ale jinak spokojenost na cenu i to jak to ryby zerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 23:11 PVC Re: romant
tak sem asi blbej, pprotože mně neroste nic, pokud nemaj živý. samozřejmě moc děkuju za odpovědi. mrknu na tu hikari, protože seru znám. Máte někdo zkušenost s konkrétním druhem krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2012 20:29 R Muž romant [27987] Re: georgeczk2
Jenomže u drobotiny to bohužel znamená, hladovějící ryba = mrtvá ryba, jinak souhlas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2012 20:26 georgeczk2 Re: PVC
PVC napsal: To je jako pravda, že má NO3 vliv na růst? Muj děda říkal:Hladová ryba,zdravá ryba.To je samý NO3 a bůhví co,přitom stačí říct,že když nebudete ryby překrmovat,tak zůstane čistá voda a ryby porostou.To znamená,že čim víc žrádla se nasype do akva,tim hůř.Rybám stačí mnohem míň,než sežerou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:15 georgeczk2 Re: LiborSprysl
Podle mě je nejlepší sera a hikari ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2012 16:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: PVC
Nevím přesně, kolik chcete do růstu ryb investovat, ale celkem jednoduše se dá říci, že ta výživově nejbohatší a nejkvalitnější komerčně vyráběná krmiva bývají nejdražší. To by jako vodítko mohlo stačit. Pak už je třeba jen rozlišovat pro jaké ryby krmivo sháníte. Zda pro sumce, cichlidy či živorodky...
Teda úplně přesně to s tou cenou není, abych nebyl chytán za slovo...tuším, že je teď Tetra levnější než Sera a myslím, že je po letech zase co do kvality pro změnu nad ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:58 PVC Re: LiborSprysl
co znamená výživově bohaté? kolik by mělo mít kterých látek? máte někdo případně nějaké zkušenosti s konkrétním krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: PVC
Výživově bohaté...nedá se napsat značka ani druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:06 PVC Re: LiborSprysl
Nevíte někdo o nějakym krmení, po kterym rybky porostou. Mladé na žábronožnách rostou, ale od chvíle, kdy jsou už pro ně žábronožky malé prakticky nerostou. Ještě tak nějak na cyklopu, ale je to pořád slabota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2012 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: PVC
Voda přetížená dusíky obecně nesvědčí rybám...to je prostě praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:14 PVC – Růst a NO3
To je jako pravda, že má NO3 vliv na růst? Nebyl by k tomu někde nějaký článek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 20:55 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: Semtex
no to je možný že mám vyšší NO (asi 3?) protože se ted kytkám nedařilo.. jestli je to tim tak to snad ještě vyřešim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2011 20:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Raeda
Taky záleží hodně na hladině NOx - čím je větší, tím pomaleji ryby rostou, nebo vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 10:56 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: Tudy
No mě nevadí, že tolik nerostou a jim snad taky ne.. ale asi začnu krmit víc tím mraženým, alespon jednou dvakrát do týdne to jim určitě vyhovuje víc než ty vločky a tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2011 23:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Raeda
Krmím z cca 80% mraženým (komáří a pakomáří larvy, artemia apod.), ryby za 1 rok zdvojnásobily svou velikost (Čichavci, Akary).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 16:02 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: romant
No já žiju ve městě, tady rybník nemáme.. a nevím nechtěl bych si do akvárka zanýst nějakou potvoru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2011 15:57 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Chtělo by to živou potravu, teď jsou toho plný rybníky, tak se mrkni do přírody k nějakýmu rybníku a zkus nachytat třeba nějaký dafnie a podobný vodní blechy, po nich Ti čichavci porostou přímo před očima a i dobarvení bude lepší. Já když perleťákům začnu na jaře dávat živou, tak se jim hned vrátí pěkná sytá barva. Samozřejmě, že růst bude ovlivňovat i prostředí ve kterým jsou chovaný, velikost nádrže, kvalita vody, údržba atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 15:54 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: katterinecka
mám to v prezentaci- nejvíc vločky, pak mám tablety na sklo (s zelenym) a mražené tím, ale krmím jen občas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 15:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Raeda
a čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 15:49 Muž Raeda [4] - Živorodky – Růst ryb
Zdravím. Zajímalo by mě proč ryby v mém akvárku jsou stále +- stejně velké jako když jsem je koupil a v akvaristice jsou už dorostlé (např. čichavci). Větší ryby než mám já jsem pozoroval třeba u dědy a kamaráda, který měl akvárium krátkou dobu a měl ryby nějak přerostlé.. (např. živorodky, neonky)- ale tam si myslím, že je překrmovali.. Já si myslím, že krmím přirozeně a nepřekrmuju, ale stejně mě zajímá proč za 9 měsíců jsou tak odlišně velké narozdíl od nádrží v akvaristice. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 22:41 Nobody Re: Mat00
Ne! Běžně dávám do akva 100x40x30cm 500ks neonek červených ve velikosti 1,5-2cm.Za zhruba 8 týdnů dorostou samci 3-3,5cm a samice 4 a víc cm(celková délka).
Je potřeba použít akva raději delší než vyšší-pravidelná výměna vody(častá).Stačí jen filtrace(bublifuk) bez vzduchování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 14:32 Mato00 Re: zuzana679
A keby som dal do 100l akva 200 bojovnic zakrpateli by tam?je to len priklad!bolo by tam vzduchovanie a filtracia non stop!a nebolo by to na dlho asi tak na 1 mesiac! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 13:34 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Mat00
napríklad pri mečovkách sa stáva že zakrpatejú kvôli nadmernej koncentrácie dusíkatých látok(čo sa v malom aq môže rýchlo stať) a nie pretože sa nemajú ani kde poriadne otočiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 12:33 zuzana679 Re: Mat00
co nato povedat.v mensom akva budes mat meniesie ryby ale nie vyzdy to plati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 16:44 Mato00 – zakrpatenie
Ahojte prepacte, ze zakladam novu temu ale zaujima ma ako to je zo zakrpatenym ryb!chcel by som sa pustit do chovu tak sa pytam! ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 872x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17096-rust-ryb