Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak vyrobit a upevnit na dno jeskyni nebo skálu?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Jak vyrobit a upevnit na dno jeskyni nebo skálu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 13:36 Maq Re: Anna
Proč si dělat z roviny kopec a ze vzácných pancéřníčků pokusná zvířata? Kameny naskládané tak, že samy neudrží tvar, beztak nevypadají přirozeně.
Rozbít pár kokosových ořechů, vyčistit a vyvařit skořápky. Přirozené, bezpečné, nádherné. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 12:48 Anna Re: Yirka
toho se nebojim to už mam vyzkoušené že to kámen přilepí a ani ve vode se to nerozlepí jde jen o to jestli to neublíží rostlinám a hlavně rybam protože mam pancéřníčky které v celé republice clověk vubec nesezene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 12:40 Muž Yirka [9126] Re: Anna
Co se týče tavného lepidla a spojování břidlice, měl bych především obavy, aby to drželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 12:30 Anna Re: Yirka
jde o to že do té pistole používám univerzální lepidlo silikonové a mám strach že když ho použiji že by jim to mohlo ublížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 12:15 Muž Yirka [9126] Re: Anna
Trošku OT. Ale v tom případě je to nutno napsat jasně a stručně. (Když tedy předpokládám, že i tím lepidlem myslíš akvarijní silikon) ;-)
Přesto si dovolím tvrdit, že akvarijní silikon osazenstvu neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 11:54 Anna Re: zubu
celé 4 roky fungovalo bez problému a až jsem tam dala jeskyni tak to začalo hynout a co se odvětrání tyká tak na balení bylo psáno až 14 dní po lepení dát do akvária poslechla jsem návod a stejně to tehdy uhynulo. sad proto jsem se ptala na to silikonové lepidlo do tavné pistole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 10:27 Muž zubu [65] Re: Yirka
Asi to bylo myšleno je jeskyň byla přidání po 4letech fungování akva. Já si myslím že problém mohl být že po slepení jeskyně nedošlo k pořádnému odvětrání silikonu,nechal bych to klidně i týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 10:23 Muž Yirka [9126] Re: Anna
Jen ještě dodám, že jestliže rybičky i rostliny vydržely 4 roky, tak ten problém s jejich úhynem byl rozhodně jinde než ve slepení jeskyňky akvasilikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2017 09:05 R Muž afc1886 [14681] Re: Anna
Jestli jsi použila správný silikon, tak nemohl být problém. Vždyť akvária jsou tím taky slepena a rybičky si vesele žijou. Ten problém s rostlinami a úhynem rybek byl s největší pravděpodobností někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 06:09 Anna
ahoj chtěla bych se zeptat a poprosit o radu chtěla bych si vyrobit doma jeskyni do akvária ale s akvarijním silikonem mam špatné zkušenosti před asi deseti lety jsem akvárium měla na výrobu jeskyně jsem použila pravě tento silikon a po 4 letech co jsem ho měla mi po přidaní jeskyně začaly odcházet rostliny a pak i rybičky tak jsem ho nakonec zrušila a před rokem jsem si ho zařídila znovu protože mi rybičky chyběly. Proto bych se chtěla zeptat jestli mohu použít na slepení břidlicových kamínků silikon z tavné pistole. P.S. co se toho mého předchozího akvária týká použila jsem na na jeskyni břidlici kterou jsem si pořádně vyvařila a lepidlo a po přidání do akvária mi naráz pH vody kleslo pomalu o tři stupně a ač jsem dělala co jsem mohla a přidávala všelijaké přípravky nepomáhalo to proto nechci riskovat že se to bude opakovat děkuji za odpovědi a rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 19:49 barra – KERAplast terracotta - lze ho dat do akvaria?
Dobry den.. potřebuji poradit,jestli můžu dát uhňácanou jeskyňku z KERAplastu do akvaria k Axolotlum?je na vzduchu tvrdnouci,zadne vypalovani..bojim se,aby se v nem nerozpustila nebo ze sebe neuvolnovala nejake nezadouci latky..nemate s tim nekdo zkusenost, prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 18:38 Muž JaM [1] – Skalka
Ahoj,

uvažuju že bych udělal trochu reorganizaci dekorací. Přemýšlím, že bych dal velký kořen z akvaria pryč a nahradil ho nějakou skalkou a kameny. Myslim že zabírá moc místa a i kvůli odkalování. Navíc bych řekl že stíní dost rostlinám.

Z jakých kamenů skládáte skalky (břidlici nechci) případně rady kde se dají sehnat Pardubice,HK a okolí..

díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:56 Žena tesaja [5] - AsieRe: navik
Hmm..zkusím :-) Snad to bude vypadat dobře. Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:46 Muž navik [908] - SumciRe: tesaja
Kdysi jsem bambusovou trubku pro sumce přilepil akvarijním silikonem na kus hladké břidlice a držel na místě celý rok - spoj byl trvanlivější než přepážky bambusu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:41 Žena tesaja [5] - Asie – Výroba dekorace
Zdravím, nějak jsem se zde inspirvala, a dostala jsem nápad, vyrobit si takovou dekoraci z bambusu. Jen mě trápí, že bambus je hladký, takže vlascem se mi nepovede tak pěkně uchytit. Napadlo mě tedy slepit je do požadovaného tvaru tavnou pistolí. Bude to dělat problém v akva? Či máte jiný nápad čím to slepit? Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 16:51 Muž georg [112] - AfrikaRe: kalio
...jo,je to pálený jíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:58 kalio – cihla
muzu dat cihlu do akvarka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:05 tomaslitomerice Re: Spiike
Klasika co jsem vyčetl na internetu. napatlaný černým silikonem(docela pakárna) a zasypané bílým pískem(jemným). Můj první pokus práce s polystyrenem. Ve stejném duchu si chci udělat i 3D pozadí. Jen tak pro info: na tuhle skalku jsem vypatlal 2 tuby(300ml) silikonu a chystám se to pro jistotu přetáhnout ještě pryskyřicí. Takže jde spíš o radost z vlastní kreativity, než radost z ušetřených peněz. No a pak ti na to nějaký lidi, co mají v akvárku kokosáky(asi přešly k rybám od džungaráků), napíšou že je to kýč....

:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 22:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Spiike
6. umístit do akvária a zasipat substrátem.
Když konkrétně tuhle jeskyňku zasypeš substrátem, nepůjde již o jeskyňku, nýbrž o skalku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:06 Muž Kolco [57] Re: Spiike
Já bych si dovolil Spiikeho doplnit.Když už budeš u toho sklenáře, nechal bych si to rovnou na to sklo nalepit.Určitě to vyjde levněji než kupovat celou tubu lepidla.Měl jsem podobnou,ale plastovou skálu a úplně nahoře jsem měl otvor,aby se tam při potopení nehromadil vzduch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:05 Muž kofejn [963] Re: Spiike
Tipuju to na kartáček ve frézce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:54 Muž Spiike [63] Re: tomaslitomerice
Tak Koukám že ti tu všicni výborně poradili. :-D nic ve zlém pánové.

Každopádně pokud chceš ke dnu zafixovat takovýhle kus polistyrenu a to tak aby se dal někdy vyndat. Tak bych to řešil následovně:

(nevím jaký máš substrát, kvůli jeho váze. Je něco jiného štěrk a "profisol" od Rataje) Takže:

1. zjistit co máš za substrát (to by neměl být problém) a podle toho odhadnout sílu skla (kvůli jeho váze - aby jí polystyren netahal nahoru)

2. nechat si u skláře uříznout dostatečně velký kus skla aby se na něj skalka vešla a ještě to sklo cca 5 cm přečnívalo na všechny strany (je li to možné).

3. koupit akvaristycký silikon (teď si nejsem jistej jestli ten polystyren nesežere ale myslím si že ne pač mam v AQ lepeno s ním vše (odborníci opraví).

4. nalepit polystyrenovou skalku na to sklo a usadit dle potřeby.

5. nechat zaschnout dle návodu lepidla.

6. umístit do akvária a zasipat substrátem.

Good Luck

Edit: Akvaristycký silikon to v pohodě udrží když si vezmeš co drží za objemy v nádržích, a to jsou síly. A pokud by se stalo že by ti taskalka nahodou vyplavávala (slabá síla skla) tak se to dá v pohodě podlepit ještě jedním sklem. ;-)

Good Luck palec

Edit: Jinak super skalka, takovou bych asi udělat nedokázal. :-D a to se chystám na pořádné 3D pozadí do nové nádrže. Zajímalo by mě jak se ti povedlo udělat takovýhle povrch. Napiš mi to prosim do vzkazu, pač to nepatří na toto vlákno fóra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:39 radim Re: tomaslitomerice
jak už je psáno výše, nejlepší je hrnčířská hlína ;) z toho vymodeluješ vše co si jen představíš, ale chce to teda trochu trpělivosti než příjdeš na to jak s tím modeloat..hlavně správná konzistence... mám to štěstí, že otec pracuje v cihelně kde se dřív dělaly hurdy, miako atd... jako malý jsem si s tím vyhrál opravdu hodně..nejvíc jsem to využil při začátcích odchovu ancistruse a pro sklípkany... glazurou vše doladíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:29 tomaslitomerice Re: Deathbull
Každý má jiný vkus... Ryby ve skle také nejsou moc přírodní....
Navíc mě se ta moje opičárna líbí víc než uřízlej kokos... X-) Jak jsem psal, je to věc vkusu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 13:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tomaslitomerice
Já bych věděl co s tím...rozmlátit, vyhodit a najít pořádnej šutr...bude to vypadat určitě lépe než tahle opičárna:)

Nic ve zlém ale pokud člověk nemusí jinak, je lepší použít vždy přírodní dekoraci, než něco vyrábět X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 12:55 tomaslitomerice Re: Mykci
JJ, tak nějak to chci udělat. Jen mě napadlo jestli tu není někdo, kdo už něco podobného lepil a jestli to silikon udrží a takto velký polystyrén se neutrhne. U pozadí je to jednodušší, to se zapasuje mezi skla, celoplošně přilepí a drží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 10:18 Mykci Re: tomaslitomerice
Ahoj,
osobně bych to přilepil lepidlem pro lepení akvárii-ale pořádně tj, celoplošně-nechal bych minimálně 24 hodin zaschnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 09:47 tomaslitomerice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřeboval bych poradit.
Chci přilepit tuto polystyrénovou skálu na nějaký větší kámen(velikost bude taková aby ji udržel u dna) a nevím jestli když to přilepím AQ silikonem tak bude vše OK a dekorace se vztlakovou silou neutrhne(rozměry dekorace jsou přibližně 30cm x 20cm x 40cm). Nemáte s tím někdo zkušenost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 10:49 Muž čert [3] Re: hr
Díky za potěšující odpověď palec Jen jsem se bál,aby se z toho neuvolňovalo něco,co by kazilo vodu,ale to asi ne,když je to určený i pro obojživelníky a plazy!
Ještě jednou díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 08:37 Muž čert [3]
Jen to trochu oživím.Myslíte,že by se do akvaria daly použít i tyto JESKYNĚ? Ty lebky a pod.fakt nee!Mám v akva velký křemeny (valouny) a tohle by se k nim dost hodilo.A byly by vhodný pro Anciky? Díky!

www.pets.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 17:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Silent
To áno, výber je bohatý, preklikal som toho kvantá, ale do 10 cm som našiel len jednu (pirátov a pod nerátam), ale má na pohľad dosť (zbytočne) veľkú dieru. No nič, počkám na sezónu kokosov. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 08:59 R Muž Silent [5949] Re: slavko
Koukněte třeba sem www.levnaakvaristika.cz/… jinak na výběr je toho hodně, většinou naprosté kýče shop.miga.cz/… www.akvaristik.eu/… www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 08:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LiborSprysl
Poznám svoje možnosti - keby dom to robil sám, tak by aj tie kvetináče vyzerali lepšie... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: slavko
Kupte si modurit a uplácejte si svou...Nebo můžete zkusit keramický kroužek ve svém okolí...děti budou rády, že dělají něco smysluplného a dostanou za to nějakou pětku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:39 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Keramické jaskynky
Oživím to tu trochu :-)

Pred kopou rokov (asi 15) som kúpil takú keramickú jaskyňku v tvare zrezaného koreňa. Len tak, páčila sa mi a slúži podnes, síce trochu vybledla. Pred nejakým časom som sa rozhodol pre trpasličie cichlidy, vyrobil som im jaskyne z malých kvetináčov a kokosov. No, najmä tie kvetináče sú ako päsť na oko... A tak som začal hľadať niečo s prírodnejším vzľadom, ale z hrôzou som našiel len kopy vrakov lodí a iné bludy. Keď sa aj nájde skala, tak je príliš veľká.

Prosím vás, nemáte niekto tajný typ, kde by som takú jaskyňku (prípadne aj viac) s priemerom do 10 cm zohnal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:57 kokesch09 Re: tyna181190
Vzít nějaký plochý kámen a přilepit na něj tu jeskyni silikonem . Potom ja silikon zaschne ano zahrabej kámen do dna ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2011 13:48 Muž navik [908] - SumciRe: tyna181190
Popř. vyrobit z hrnčířské hlíny jeskyni a nechat vypálit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 13:18 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: katterinecka
Kořeny tam už mám a další se mi tak dávat moc nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 13:16 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: HWS
Díky tobě a Zoidikovi... ta břidlice se mi začíná pomalu ale jistě líbit mnohem víc než předchozí nápad z polystyrenu... to je přesně to co jsem potřebovala poradit co s tím a máš pravdu vrak vyndavat rozhodně nebudu... ten tam zůstane a ještě k němu potřebuju sehnad malou truhlu s pokladem :) ( moc bujná to moje fantazie ) ale tohle mám už od začátku v plánu co mám akvárko... jen teda ten kámen mě teď trochu ruzhodil tím že ztrácí funkci :-( ale tak břidlice je fakt dobrej nápad palec ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 12:05 Muž HWS [1] Re: jiraper
tyna181190 se neptala jestli má dát vrak pryč,tyna181190 se neptala jestli tam má dát nic, tyna181190 se ptala, jak a z čeho lépe, vyrobit a umístit jeskyňku. X-)
A k dotazu - se přikláním k Zoidikovi. Z břidlice se staví úplně parádně. A asi bych ji lepil černým akvasilikonem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 09:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tyna181190
Pravda je, že bych se přikláněl k ostatním názorům tam nic nedávat, nebo tam dát kořen, ale pokud tu skálu tam chceš dát, tak osobně bych se vyhnul polystyrénu, ale poskládal bych to z břidlice. Rybám neubereš tolik prostoru, budou tám mít úkryt a pokud to poskládáš šikovně, tak se vyhneš i lepidlu. Pokud chceš polystyrén, tak bych va spodu vydlabal díru, něbo tam udělal nějaký otvor a vyplnil ho kemeny aby držel na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2011 09:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tyna181190
dej jim tam nějaký kořen, to ti krunýřovci využijí víc než skálu z epoxidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 02:53 jiraper Re: tyna181190
Já jsem pro tam nic nedávat a pokud tam budou jiné rybky,které to budou vyžadovat,tak až potom.Vždyť přidat se to dá vždycky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 00:18 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Těhňajs
No tohle řešení by tu taky bylo no ale do toho se mi moc zas nechce :) a zas do budoucna chci jiný ryby a v tomhle akva nemám jen skaláry ale i neonky, parmičky, sturisomy, Lorikárei a krunýřovce a třeba ty parmičky nebo i ty sturisomy sneonkama by tu jeskyni zas využily :-) no uvidím nechám si to projít hlavou ale i tak díky za návrh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2011 00:07 Těhňajs Re: tyna181190
vrak vyhodit to do akvária nepatří ... jeskyni nedělat - co by tam asi skalár dělal? ... Nic tam nepřidávej a nech to takhle přírodní.. máš hezké akvárko tak proč to nějak kazit :-). Ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 23:51 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – Jak udělat a přidělat ke dnu akva jeskyně či skálu?
Fotka k příspěvku Ahoj řeším problém v mém akvárku který mi již 9 měsíců zkrášluje pokoj a který mám už krásně zarostlý kytkami. V přední části uprostřed mám daný vrat lodi. Donedávna mi zde jako skála o kterou se jakoby loď rozbila sloužil obyč. kámen ale bohužel kytičky rostou a kámen jak si ztrácí funkci :( proto bych potřebovala něco vyššího... nejdřív mě "klasicky" napadlo koupit dekoraci bohužel nenacházím nic vyššího nad 20 cm :( pak mě napadlo přidat a slepit k sobě 3 kameny ale tím uberu rybám vodu a zároveň i místo a to se mi moc nechce... a když jsem se podívala sem na stránky tak mě napadlo vyrobit si to pomocí polystyrenu, řidkého betonu a silikonového lepidla... " jak na to " to jsem už okoukala z videi na youtube a i něco přečetla tady na fórum při výrobě 3D pozadí kde jsem se zas dočetla od EPOXIDOVÝ PRYSKYŘICI a proto by mě zajímalo co je lepší? co déle vydrží? zda něco nebude rybám v akvárku vadit či nemůžou z toho chytit nějaký nemoce? a dál by mě zajímalo jak nejlépe připevnit hotovou jeskyni abych nemusela předělávat celý akvárko a aby jeskyně nevyplouvala k hladině jelikož polystyren plave...Je mi jasný že i touhle vyrobenou jeskyni zaberu rybám místo ale řekla bych že ho zaberu mnohem míň než když tam dám ty slepený kameny... a proto bych chtěla rady a zkušenosti ostatních...

P.S: Přikládám fotku akva focenou 3.6.2011 tím se nechci chlubit no ale aby jste viděli o co mi jde a kam mám v plánu jeskyni umístit...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1496x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17079-jak-vyrobit-a-upevnit-na-dno-jeskyni-nebo-skalu