Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Waterhome

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Waterhome
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucky005
Potreboval jsem protahnout draty od LED, LED jsem namontoval na chladice mezi zarivky. Takze jsem to otevrel, vyvrtal diry, protahl co jsem potreboval a pak diry zalepil, at to nemam plne vody z odparu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:00 Muž Lucky005 [197] Re: Designer
jj mam taky reflektory od juwelu, ale proc jsi to vlastne rozebiral?
Menil jsi predradniky a pokud ano, jake presne jsi tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 15:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucky005
Mam tenhle, 40x100cm, 2x30W zarivka. Ten vrch je opravdu prilepen a jeste drzi na "zacvacich" uprostred a na krajich. Mne jedna packa behem demontaze ulitla, ale nijak to nevadi, i tak to drzi dobre. Ted jsem to chtel zvednout, abych Ti to popsal presne... ale mam dojem, ze i lepidlo se zase chytlo. Puvodni civky jsou namontovany na plechu ohnutem do U, kazda na samostatnem. Mista je tam celkem dost.

Nicmene ty samotne dve zarivky nebyly pro me ucely (hodne rostlin) dostatecne. Reflektor tam byl jen castecny, udelany ze dvou vlozenych bilych plastu, nic moc k cemu, lepsi nez nic, ale zazrak to neni. I polepeni dalsich casti alobalem je znat pouhym okem.

Ovsem vesly se tam reflektory nacvaknute primo na zarivky, od Juwel, a je sance je i natocit, aby slo svetlo do akvaria mirne krizem - predni vic dozadu, zadni vic dopredu, osvetleni je pak rovnomernejsi a mene se plytva.

No a i po tom vsem je to ohledne svetla nad 200l akvariem malo (pro mne), takze tam ted mam jeste LED navic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:11 Muž ondralomnice [81] Re: Lucky005
to je pravda proto sem to dal ven ;-) ale než se nervovat že to praskne když to budu dobejvat tak raději tak to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:07 Muž Lucky005 [197] Re: ondralomnice
ty mas mensi kryt, ja mam 100x40 a jsou tam od vyroby 2 zarivky, nepotrebuji az tak vice mista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:04 Muž ondralomnice [81] Re: Lucky005
ale mám tam více místa a možnost dát zářivky kam chci :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:02 Muž Lucky005 [197] Re: ondralomnice
tys to rozebral destruktivnim zpusobem :) to ja bych to chtel zase slozit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:00 Muž Lucky005 [197] Re: formik
no zkousel jsem ale drzi to jak pribite, asi ten tmel. Nemas nekde fotky rozdelaneho krytu?
To si potom zase tmelil? A jaky predrandik jsi zvolil pro 2x30W T8?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:00 Muž ondralomnice [81] Re: Lucky005
Já to celé vykuchal a předřadníky dal mimo akvo viz moje prezentace nový začátek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:42 formik Re: Lucky005
Jo jde to, je to přilepený takovým tmelem, plus západky ale dá se to rozdělat při troše opatrnosti aniž by to křuplo :) předělával jsem takhle 2 kryty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:37 Muž Lucky005 [197]
Mam kryt waterhome 100x40. Je tam klasicka tlumivka starter. Chtel bych to predelat na elektronicky starter. Zajimalo by me, jestli to nekdo zkousel rozebirat. Přijde mi ze by to melo jit otevrit shora ale nejsem sem jist a nechci to zrovna rozlamat. :)
Tady je ilustracni foto toho krytu. ecx.images-amazon.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 15:56 Muž MrHu [300] Re: Barakainus
Bezesporu je T5 lepší volba...o tom není pochyb...dravec píše, že cenové rozdíly nejsou zas tak velké...já jsem se koukal jen letmo, takže o tom se nebudu dohadovat, protože to nevím...rozdíl na zářivkách je zhruba 300Kč na zářivku...což jsou dvě zářivky T8 (opravdu vydrží T5 třikrát déle? Nevím, nemám s tím zkušenosti)samozřejmě, tlumivky můžou udělat rozdíl...ale doopravdy pochybuju o tom, že se ty kryty pro T5 cenově někdy vrátí...schválně zkusím najít hodiny a případně svůj kryt proměřím...:-)
Rozhodně tady nechci obhajovat T8 nebo T5...jen se snažím pomoct, neberte to nějak zle:-)

Teď jsem kryt změřil...má 2x15W T8 od Waterhome a spotřeba je okolo 35W...někdy míň, někdy víc, trošku to kolísá...v rozmezí 34,8 - 35,1W...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 15:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MrHu
S tou wattazi je ale prave problem, jelikoz se vzdy uvadi jen jako wattaz trubic, nikoliv wattaz celeho svetla. Elektronicky predradnik tolik nezere, ale tlumivky ano. 2x30W T8 svetlo co jsem videl melo prikon 80W, ne 60W. A T5Ho 2x39 taky 80W.
A to nemluve o tom, ze T5 proste maji vyssi realnou svitivost na watt (tedy to co dopadne do akvaria, ne udavana svitivost trubice).
Takze rekneme, ze 39W T5HO svetlo s celkovou spotrebou 40W vam osviti akva stejne jako 60W T8 s celkovou spotrebou 80W. To uz je docela uspora v elektrine. T5 trubice taky maji nizsi degradaci a ztratu svitivosti v case.
Jak jsem uz napsal, pokud ten T5 kryt neni treba 3x drazsi nez T8 (a jak nekdo napsal nade mnou, tak neni), je podle me z dlouhodobeho hlediska T5HO lepsi volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 13:11 Žena Linduš [166] Re: dravec
brala bych T5 (zkušenosti) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 12:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MrHu
Ja co som pozeral tak napr. medzi waterhome(T8) a glo T5HO a juwel multilux (t5) zas az take cenove rozdiely nie su.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 09:51 Muž MrHu [300] Re: Barakainus
Však taky nikdo neříká, že watty na litr jsou jediná věc, která je důležitá...Ta úspora za provoz se mi nějak nezdá...při stejné wattáži bude podle mě úspora 0...jediný rozdíl by mohl být v tom, že T5 trubice budou mít nižší tepelné ztráty, takže bude víc energie přeměněné na světlo - udělají víc světla, ale nižší spotřebu mít nebudou...Jestli se pletu, tak mě prosím opravte, nerad bych šířil bludy...:-)
Hlavně, taky se podívejte na rozdíl v pořizovací ceně...já jsem svůj kryt koupil za 1500 + 300 za zářivky...na moje akvárium stojí kryt Juwel kolem 3700 + 2*470 za zářivky...To je rozdíl v ceně cca 2840Kč...Jak dlouho by musel být kryt bez výměny zářivek v provozu, aby se to doopravdy vrátilo (i kdyby měly T5 trubice vážně nižší spotřebu)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:49 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Barakainus
Dakujem za nazor, v akva technike som zial iba zaciatocnik, studujem problematiku a zaujimaju ma nazory skusenych chovatelov. Osvetlenie Waterhome sa mi velmi paci po dizajnovej stranke avsak uvazujem aj nad krytom JUWEL multilux alebom svetlom HAGEN GloT5 HO 2 x 39W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 03:05 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MrHu
Ze tady jeste lidi opakuji ty nesmyslne watty na litr... To preci musi byt kazdemu jasne, ze akva 50cm vysoke a 30cm hluboke nebude potrebovat to same svetlo jako akva 30cm vysoke a 50cm hluboke. Byt maji stejny objem. To same s akvarkem, kde svetlo lezi na kantech, versus to, kde visi 50cm nad akvarkem. A to ani nemluve o rozdilech mezi T8, T5 HO, MH ci LED...

Ale k otazce - ten kryt je slusne vyrobeny a kdyby ho delali s T5HO a s reflectory, byl by super. Bohuzel nema ani el. predradnik, ale jede s tlumivkami. Takze spotreba celeho svetla neni ani blizka tem 60W, co maji ty zarivky. Takze nejen, ze koupi krytu s T5Ho ziskate vyrazne vic svetla (tak bych si tipnul ze aspon 2x vic), navic se jeho pripadna vyssi cena vrati v uspore ze elektriku a taky za delsi zivotnost trubic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:40 Muž MrHu [300] Re: dravec
Myslím si, že Waterhome stačí..ale jak psal Deathbull, není to ideální...:-) na druhou stranu, když máte akvárium o 180 litrech, tak čístý objem bude zhruba okolo 160l (spíš méně)...a pokud má Waterhome 60W (což nevím jistě), tak se blížíte k 0,4w/l...což vypadá trošku líp...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:32 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MrHu
Ved to ze nic by som nepokazil ani waterhomom ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:29 Muž MrHu [300] Re: dravec
Juwel a Hagen mají výhodu v zářivkách T5...Při stejných rozměrech budou mít zářivky větší výkon...:-) Myslím si, že jsou po technické stránce výhodnější, než Waterhome (pokud vím, tak Waterhome má kryty jen na T8, ale možná se pletu)...Ale jestli chcete pěstovat jen nenáročné rostlinky...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:16 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MrHu
Ano mal som na mysli vnutorne listy (vystuze), mam ich totiz nalepene az uplne hore cca 2 mm od vrchne hrany akvaria. Fotkami by ste ma velmi potesili, osadenie detaily. Vopred dakujem aj za ochotu.
Ako som tak este surfoval po akvashopoch zaujali ma aj kryt JUWEL multilux a svetlo HAGEN GloT5 HO 2 x 39W. V technike sa zial velmi nevyznam, ale dizajnovo sa mi jednoznacne paci waterhome. Viete mi poradit do coho investovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:08 Muž MrHu [300] Re: dravec
Úplně nevím co máte na mysli, ale kryt je tvořen ze dvou částí...jedna je rámeček, který je nasazen zvenku na akvárium...a teprve na tento rámeček se nasadí část s osvětlením...Takže jestli myslíte vnitřní lišty (tak jsem to aspoň pochopil), tak s těmi by neměl být problém...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Deathbull
Dakujem vsetkym za odpovede. V akvariu by som chcel pestovat rastliny, ktore ste uviedli, a chovat hlavne tetry pripadne parik skalarov.
Este sa chcem opytat ci nie je problem polozit tento kryt, mam totis spevnovacie listy nalepene dost vysoko cca 2 mm od hornej hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:19 Muž MrHu [300] Re: dravec
Připojuju se k pozitivnímu hodnocení...nemám s ním žádný problém...jen jak píše Deathbull, kouknul bych se, jestli bude osvětlení stačit...jinak můžu doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:15 patka Re: dravec
Podle mě patří k nejlepším setovým krytům z umělé hmoty.Oproti jiným je i relativně pevný což se ocení hlavně při manipulaci.A hlavně díky velkému manipulačnímu otvoru jsem odkalil celé akvarium bez nutnosti jeho sundavání.Sice je i s akvariem u nového majitele ale i ten je spokojen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: dravec
Waterhome kryt 60x30 mám dva roky a funguje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:07 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dravec
Co vím tak tento kryt je vybaven 2x30w T8 zářivkami což není nic moc. Vzhledem k tomu že tvoje akva bude počítám 45 cm vysoké a koukám objem 180 litrů, tak to hrubě vychází 0.3 w/l což ti postačí na opravdu nenáročné rostliny jako anubisy, šípatky, většinu mechů, kryptokoryn, zákrutich a nenáročných stonkovek jako je douška, růžkatec atd. Pokud plánuješ náročnější stonkovky tak bych do toho nešel.

Ale taky může existovat třeba nová varianta kde budou silnější zářivky T5, dejme tomu 2x 39w a pokud by k tomu člověk pořídil kvalitní reflektory, to by už bylo pro většinu rostlin dostačující, i když ne ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:50 Muž dravec [72] - Rostliny – Waterhome
Ma prosim niekdo skusenosti s osvetlovacimi krytmi Waterhome? Potreboval by som ho na akvarko 180 l, 100x40x45.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 533x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17065-waterhome-