Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt krevetek z akvária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Odchyt krevetek z akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 22:43 Muž Jifi [675] Re: ctibum
Jo, Hikari anebo je vycucnout, obojí funguje spolehlivě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2017 19:21 R Muž ctibum [6902] Re: Vevod
Nebo na banán, natur kešu, bambusová špejle, na kterou jsem obojí napichoval, něco pro krevetky od Hikari, už nevím co přesně, suchý dubový list... Všechno vždycky obsypané většinou obyvatel, i když jinak vidím jen pár kousků...
Nebo je "omylem" vycucni hadičkou... hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 14:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Vevod
Šerynky mi hodně šly na spařené kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 13:41 Muž Vevod [5] – jak vylákat krevetky
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak vylákat mladé krevetky z pevně zabudovaného filtru. Tři dospělé mi se běžně pohybují po akva, ale cca 10ks mladých ( 0,5-1 cm) je pořád zalezlých pod nasavací trubicí čerpadla a pod topítkem... a nemůžu je dostat ven. Potřebuji jich několik odchytit abych je mohl darovat švagrovi. Na krmení NANO Gram od DAJANY moc nejdou...Máte prosím nějaký tip na co je vylákat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: fousac
Vzít jim úmyslně život (i kdyby to bylo několik posledních kousků), to se mi teda nezdá zrovna dvakrát pěkný. Spíš hnusný. Jen kvůli tomu, že chceš jinou barvu... Fér by bylo odlovovat holt tak dlouho, dokud nebudeš vědět, žes odlovil všechny. Ano, může to být na dlouho, ale Tys ještě neslyšel tu věčnou větu, že základní vlastností akvaristy je TRPĚLIVOST?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2016 22:14 Muž fousac [39] – Vylovení/odstranění krevetek
Ahoj, řeším jak v akváriu vylovit/odstranit všechny krevetky, protože chci zkusit jinak zbarvenou variantu a nechci, aby se křížily. Myslím, že už jsem odprodal/rozdal většinu krevetek (v životě bych nevěřil, že se jich tam naskládá do 40 L tolik a přitom nebudou vidět, aktuálně počet kolem 150). Momentálně už není žádná vidět, to jsem si ale myslel už několikrát :) Takže mi zbývají už malé kusy a mimina.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Je mi jasné, že dobrovolně už to asi nepůjde. Takže nějaký přípravek, který by je zabil (bohužel) a zároveň nezabil galaxky a případně nekontaminoval akvárium na několik dalších měsíců?
Napadá mě, pokusit se dočasně odlovit galaxky a pustit tam naplno CO2. Ale nevím jak odlovím galaxky a jak moc to zabere...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:20 Muž Maaara [95] Re: konrad
Tak uz jsou prezrany :-) tak vyhladovet nebo vyluxovat zvonem no ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:14 Muž konrad [45] Re: Maaara
Jj to robím už druhý týždeň a stále niektoré vzdorujú svojmu osudu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:05 JoKa Re: Kaira
V tom případě ten odkalovací zvon... Ten odsýpá ještě rychleji... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: JoKa
Tak mě nešlo o to vychytat je dočista do čista. Pochytala jsem jen ty větší (ty, co byly vidět, když jsem měla sundané světlo) a o ty ostatní se pak postaral beťák. Ale oproti pasti to aspoň odsýpalo, za odpoledne byly ty velké venku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:00 Muž Maaara [95] Re: konrad
Zkus na dno dat tabletu se spirulinou nebo sparenou okurku a za hodinu je tam mas vsechny :-) pak je odlov fajfkou nebo odsaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 19:58 JoKa Re: Kaira
a máš je venku raz dva

coze Tak to si asi neviděla zarostlé akvárko zamořené krevetou... Takhle jsem je lovil dva dny. Až mě to přestalo bavit a nasadil jsem black molly. Ty je odchytaly během týdne... smich

Edit: ale abych taky přispěl, vcelku efektivně to jde odkalovacím zvonem. Když výpusť nebude vysoko, aby voda do kýble padala, tak to jde bez jakéhokoli zranění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 19:56 Muž konrad [45] Re: Kaira
Ja mám odlovených odkalovačom a sieťkou väčšinu kreviet, len chcem ich odstrániť všetky a hĺadať ich v cryptokorynách a machoch je nereálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 19:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: konrad
Vykašli se na past, vezmi skleněnou fajfku a máš je venku raz dva. Krevetky fajfku nevidí, dokud se jich nedotkne, tak před ní neprchají. Vylovila jsem jich takhle z totálně zarostlého akvária během půl hodiny okolo 50. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 18:17 Muž konrad [45] – Pasca
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pre "veľký" úspech som včera spustil pascu na krevety vol.2

Po necelých 20 hodinách sa ulovilo: 1x Kardinálka, 2x Otocinklus, 1x Hengelka, 9x Mikrorazborky
Počet chytených kreviet: NULA :)

Manželka síce doobedu hlásila 1 chytenú ale buď našla cestu von, alebo ju zožrali pirane :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:05 Muž Yirka [9123] Re: Atika
U krevetek odkaluji přes čajové sítko, z něj se pak i ta malá mimina dají bez problémů vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Atika
NO já měl 45 hrubeho...:-D takže jsem tam toho měl fakt hafo, pak jsem to dával pryč. :-D Jako nepřál bych to nikomu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 09:50 Žena Atika [134] Re: predator3313
Já nic takovýho zaplať pámbu neplánuju, ale právě mě napadlo třeba to tekoucí akvárko, když prostě musíš. Nevím jak bych chytala ty 2-4 mm velký mimina, který normálně ani nevidím a z kýble to vracím po půl hodině hledání s baterkou. A mám blbej pocit i když třeba zredukuju růžkatec, že jsem nějaký musela vytahat, takže proplachuju a zase zírám s baterkou. Jsou prostě skoro neviditelný smich Dík za zkušenost, snad mě to nikdy nepotká.
500 krevet ve 45 l jo? Mám čistýho asi taky tak, dala jem jich tam před pár měsíci 10 a jejich současný počet odhaduju ke 40-50 dospělců a houfy mimin - je to dost zarostlý. Ale mám tam pár klínoskvrnek a už jsem párkrát viděla útok na mimčo, zatím teda co jsem viděla zdrhly do kytek, ale něco asi vyzobají, jsou rychlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 07:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Atika
Já zažil situaci, kdy jsem se domníval že mi akvárko teče (nakonec se teda ukázalo že ne a že jsem celou tu akci pořádal zbytečně :-D ). No zjistil jsem to kolem 4-5 odpoledne, jel jsem koupit ové akva (puvodni mělo 45l)a dal se do odchytu krevet, předpokládaný počet byl kolem 200-300, nakonec jsem jich vylovil asi 500, pak jsem vycucnul vodu, propral štěrk atd. a pak vše zase naskládal do noveho akva ktere jsem dal misto puvodniho, celá akce mi trvala až do 2 do rána :-D nicméně bez ztrát to asi nebylo ale myslím že nebyly moc velké. Kdyby šlo o plánovanou akci, tak si myslím že je to možné celkem v pohodě. Pokud si na ten výlov vyčleníš třeba pul dne. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 23:00 Žena Atika [134] – Jde to?
Docela by mě zajímalo, jestli je vůbec uskutečnitelná (bez ztrát) třeba výměna dna v akvárku, kde jsou kromě ryb desítky krevet ve všech velikostech.Osobně třeba tuším počet dospělých (přibližně), ale vůbec nemám páru kolik je tam prcků, jen vím, že určitě hodně protože při každém odkalování jich cca 15 vracím zpět (a to jsou jen ty nešiky co neutekly, většina určitě zdrhne včas).Možná je lze přemístit v delším časovém horizontu postupným trpělivým vychytáváním, ale nějak si to nedovedu představit v rámci třeba několika hodin. Má někdo zkušenost,musel tohle někdo absolvovat (nemyslím akvárka, kde je 20 krevetek)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 11:03 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: gupka
No, to jsem zkoušel taky, ale jak jsem tu fajfku chtěl vyndat, tak se krevetky lekly a všechny vyskákaly. Ono stačí že se lekne jedna a udělá tam takovej čurbes, že jsou v mžiku venku všechny. S tímhle dobrou zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2011 21:09 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
já to dělal i tak že fajfku opřu o stenu akva a rukojetí vhodim nejaky krmeni krevety tam vlezou a pak je jen vytahnu ano ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:56 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Moucha
Zajímalo by mě, co jsem u pasti udělal blbě. Jestli to bylo tím, že jsem použil 2l flašku (takže okraj byl pár cm pod hladinou 25l akva a krevety rejdí spíš u dna) nebo jestli jim rozmražené (předtím spařené) kopřivy zas tak nejedou.

Krevety běhaly okolo, pod, na kraji pasti :-D ale dovnitř nevlezla žádná (dospělců zbývá pár, ale prťat může být i pár desítek). Takže to vidím na hadici o příštím víkendu. Ruším Zátiší ve prospěch 45l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 10:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sikula
zalezi kolik jich chci odlovit, mensi mnozstvi fajfkou hned, o neco vetsi mnozstvi nejdriv nalakam na tabletu krmiva a pak odsaju, nebo odlovim fajfkou

a pokud vetsi mnosztvi ve velkym akva tak bych pouzil past www.akvaportal.cz/…

jak psal chem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 21:03 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: myskjarc
Já lovím fajfkou ty větší. Je dobrý strčit fajfku krevetě za zadek a druhou rukou třeba špejlí jí strkat do fousků. ona uteče dozadu do předem nastražený fajfky.
Ty uplně prťavý odsávam odkalovacím zvonem ze štěrku, vypouštim vodu do bílýho lavoru na věšení prádla, a pak je z toho zpětně vybíram pomocí hadičky - o trochu větší než je ta klasická vzduchovací... asi tak 6 mm průměr odhaduji. Přiblížím hadičku ke krevetce a nasaju jí. Chce to nasát docela prudce, jinak stačí uskočit. Ale po troše cviku to jde napoprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 19:48 Muž myskjarc [6] Re: pavelbartek
Me se prave vubec nedari fajkou a uz si nevym rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 19:37 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: myskjarc
celkem se mi to daří skleněnou fajkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 19:32 Muž Vomáčka [0] Re: myskjarc
ja to delam tak že vemu hadici na odsavani kalu, sundam zvon, jeden konec dam do pusy, druhy chytim rukou tak ze pred ustim slauchu mam ukazovacek potom, se priblizim ke krevetce a nasaju a ucpu slauch prstem... jde to docela rychle hlavne v noci kdyz dam na dno krmeni necham krevety aby vylezly ven a pak jenom saju :) !!pozor!! na vdechnuti vody treba mit delsi slauch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 18:35 Muž Chem [837] Re: myskjarc
Dobre poslouzi pet lahev s cetnymi dirami velkymi prave tak, aby jimi prolezla pozadovana velikost krevetky. Pet lahev naplnime vodou z akvaria a vlozime spareny koprivovy list ci jine krmivo pro krevety, ktere se kazi co nejpomaleji.Takto vybavenou pet lahev umistime do akvaria a cekame. Nikdy to nebude stoprocentni - nevychytame vsechny drobne krevetky a nekdy takoveto chytani trva i nekolik dni..

BTW: tento zpusob je dobry i na chytani SAE a dalsich nedobre chytatelnych ryb v clenitejsich akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 18:08 Muž myskjarc [6] – odchyt krevet
Dobry vecer rad bych se zeptal jak odchytnout male krevetky ve spolecenskem AQ. Zkousel jsem to sitkou i zvonem jenze nejak se mi to nedari. Poradi nekdo nejaky trik? dekuji za rady.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 956x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17053-odchyt-krevetek-z-akvaria