Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny jako krmivo?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Rostliny jako krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: radim
Buď rád, máš zdravý ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:54 radim Re: romant
škoda že nemám schopnou kameru, dal bych video jak moc to jsou noční ptáci :-D asi jakou jsou, ale jsou mimořádně aktivní i přes den ;-) často jsou vidět všichni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:32 R Muž romant [27987] Re: radim
Jsou to noční ptáci, podstrojuj jim před zhasnutím, ať si nacpou panděra a nemají choutky brousit tolik kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:30 radim Re: romant
Krmím patentkama, krylem, bílým komárem, artemií, pak nějaká směs kde jsou i kousky nějakých listů.. dál granule Sera Wels-Chips a TetraDiscus... O kořeny a dřevo nemají nouzi... Jsou to dacani rozmazlení tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: radim
Máš tam pro ně dříví na vocucávání? Přikrmuješ masem? Patentky, filé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 10:59 radim
Napadá někoho nějaká akvarijní rostlina co panaque nesežere? Kromě mechu ten opravdu nežere...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:44 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Žaba
vcera mne teta poslala na e-mail recepty na "kašičky" pro achatiny :-D,tak jsem hnedka vyzkousel okurkovou.. achatina si moc pochutnavala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 17:19 Žena Žabka [387] Re: DaNiEl
Už aj tým piškótom sa celkom divím :) Pokiaľ z toho netečie voda jak to chrumkajú, tak sa toho ani nechytili...To teda neboli moje, ale mojej byvalej spolubydliacej..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:34 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Žaba
mlsny jsou, to mas naprostou pravdu!! mam jednu a tu jetel ani pampelisky moc nenadchly.. jenom okurky, meloun, banan, piskoty, atd.. :-D zkousel jsem ji dat prebytky Ceratophyllum demersum, ale ze by si nejak pochutnavala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:33 Žena Žabka [387] Re: Imii
Pokiaľ vodu nesolíš, nemá sa tam ako dostať...len neviem, či ju achatiny budú chcieť..Neviem ako tvoje, ale poznám aj pekne fajnové, ktoré chcú maximálne pampelišku a jetel...Valisnérka je dosť tvrdá a hrany "ostré"..Možno ju ani nebudú chcieť.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:17 Žena Imii [45] Re: Kamishiro
Jde mi hlavně o to, že třeba na soli šneci reagují velice fatálně ... kdežto rybám sůl nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 11:47 R Muž romant [27987] Re: Imii
Taky bych si myslel, že když šmakuje ancíkům a že to jsou nějací gurmáni, tak v tom problém nebude. Ovšem strejda gúgl by možná dokázal odpovědět daleko přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 11:43 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Imii
Ja som ju chutnal a nič mi z nej nebolo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 11:33 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Imii
nejsem žádný odborník( dokonce ani zkušený akvarista), ale kdyby byly jedovaté, nejspíš by se neprodávaly jako kytky k rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 10:56 Žena Imii [45] – Rostliny jako krmivo?
Dnes (či zítra) se chystám po dlouhé době zastřihnout rostliny v akva (valisneria gigantea) a chci se zeptat, jestli nevíte o možné jedovatosti této rostliny. Myslela jsem, že bych mohla trošku dát achatinám ať mají trošku změnu, ale nejsem si jistá, jestli by to bylo dobré a abych si je neotrávila :-( Co myslíte?
Velice děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 00:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ghostik
Opravdu uschnou rychleji, na rozdíl od suchozemských nemívají kutikulu na pokožce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 00:05 Muž ghostik [81] Re: johan
To je pravda. Obcas kdyz je vyhodim do kose a staci za par hodin tam jit neco vyhodit tak uz je jednak sucha ( pripada mi ze uschnou rychleji nez klasicke ) a kdyz ji vemu do ruky tak je to slabe rospadajici se nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 00:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dinamit
Jedovatých látek by mohli mít méně než v seně z nějaké pěkné louky. Ale buďte připraveni, že se z toho moc nenabaštěj. Vodní kytky jsou samá voda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 00:00 Žena Dinamit [68] Re: Lucianetta
Můžu to ozkoušet na našich pískomilech. Mám doma kýbl plný egerie a nevim co s tim. Tak můžu nasušit a dát jim to. Jenom nevim, co bude řikat brácha, až je najde bříškama nahoru coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 23:17 Žena Lucianetta [43] Re: dox
No, myslela jsem pro křečka... ale samozřejmě jsem nemyslela vytáhnout z akva a cpát tím křečka, počkala bych až to uschne, vím, že by se zdul :-( šlo mi spíš o to, jestli akvarijní kytky obsahujou nějaký škodlivý látky, a teda ještě líp, jestli to nemá někdo vyzkoušený :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 14:59 Žena bucliik [99] Re: Lucianetta
moje morče vallisnerie nechce, tváří se na mě jako bych ho chtěla otrávit :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 14:59 Muž Jurasek [137] Re: Lucianetta
Co měl spolužák křečka na základce, tak tomu se nesměla dávat mokrá tráva, že se zduje, nebo něco takového. Takže bych to neriskoval. Možná z emerzních částí nad vodou by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 14:50 Muž Tonys [16] Re: Lucianetta
Já ti nevim. Mě jednou křeček okousal kytku a 24hodin na to už se nehejbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 14:23 dox Re: Lucianetta
Jaký hlodavce máš konkrétně namysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 13:53 Rejpal1 Re: Lucianetta
Já rostlinkama krmím raka.. Žere je všemy deseti.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 12:41 Žena Lucianetta [43] – Jde vodníma rostlinama krmit...?
Ahojte, mám asi netradiční otázku, ale přesto to risknu... nemáte někdo zkušenosti s krmením hlodavců vodníma rostlinkama? Myslím tím, třeba občas nahradit pampelišku listem hygrophyly polyspermy nebo kouskem vallisnerky...? Díky za odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 335x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16997-rostliny-jako-krmivo