Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera floredepot

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Sera floredepot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 21:59 mhron Re: mustanggt
Sera Floredepot jsem při zakládání akvárií použil už několikrát a mohu jenom doporučit. Záleží ale, kolik při startu vysadíte rostlin a také na rychlosti jejich růstu. Pokud neplánujete hodně rostlin, je to podle mě zbytečně drahá investice a mohou právě ze začátku přijít problémy s řasou. V akváriu byste měl více živin než rostliny potřebují a to je nerovnováha, při které se daří řase. Pokud ale plánujete mít v akváriu hodně rostlin, předem si naplánujte, kde budou zasazené a tato místa podložte floredepotem. Rozhodně by se neměl podložit štěrk floredepotem po celé ploše akvária, ale opravdu jen v místech, kde budou kořenící rostliny.
Zpětně jsem si přečetl tuhle diskuzi a úplně žasnu nad výroky, že není potřeba hnojit a 25 let jelo akvárko bez chemie atd. Rostliny potřebují hlavně železo a další látky obsažené v tekutých hnojivech (nebo v tabletách) a v hustě zarostlé nádrži jim výkaly z ryb rozhodně nestačí. Floredepot Vám pouze udělá "klid" na zhruba 3 měsíce, poté se jeho účinnost oslabuje a je třeba začít s klasickým hnojením. Ale jak říkám, pouze za předpokladu, že plánujete mít hustě zarostlou nádrž rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 20:48 mustanggt – jbl,sera ,tetra substrat pod strk?
zdravim budem zakladat nove kavarium 180-200L,rozmyslal som ze pod strk dam substrat na rastliny floredepod ale kamarat akvarista mi povedal ze to mal a ze sa mu tvorilo vela riasy.ze ten substrat treba mat kvalitne prikryty strkom inak sa riasy nezbavim.rozmyslam teda nad jbl florapol,alebo na eshope som nasiel JBL Proflora start set 200 ktory obsahuje. jbl aquabasis plus 6kg, jbl ferropol
a jbl ferropol 24.aky je tam rozidel vtom florapole a aquabasis? alebo co mi poradite.temi som tu cital nejake.no neviem sa rozhodnut,ci ten sera floredepot toto od jbl alebo tetraplant.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 00:21 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
to chce trochu poskusat...
...ja som tiez nedavno zakladal a pouzil som ten JBL FLorapol

budem skusat? -ked to stoji par eur :-) a pisu ze to na vydrzi dlho
pouzil som to hlavne pre to ze sa pise ze obsahuje 25% Fe2O3
a tesil som sa ze nebudem musiet pridavat TC alebo Plantex
a cas ukazal ze musim -sice pridavam odost menej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
a co zkusit jílové kuličky, florapol je taky jíl.
Osobně je vyrábím a není to tak jednoduchý.
Kdyžtak vzkazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:06 Muž Kusma [411] - Rostliny – Zásobní hnojivo JBL Florapol
Já jsem zakládal akvárko s JBL FLorapol a jsem absolutně spokojenej.
Osvětlení v tomto případě nehraje roli - rostliny si berou živiny podle potřeb - když mají malé potřeby (slabé osvětlení) vezmou si míň, ale to neznamená, že zbytek hnojiva putuje do vody...
Určitě se zásobní hnojivo vyplatí, jen se musí dávat pozor při odkalování.
Se Serou zkušenosti nemám, ale JBL doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:04 Muž kortezhugo [983] Re: kaqpo
...no ci zadrziava NO3? -to neviem
ale ak ta to potesi? -a bude to potrebne?
pouzi toto...

www.akvariumonline.sk/…

to je to iste v "guliach" a nie je potrebne nic prerabat ani znovu zakladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 22:08 Muž kaqpo [7] Re: Jacob
Presne toto som myslel keď som kupoval tak mi ponúkali toto a seru a ja som si vybral seru sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2011 16:38 Jacob Re: kaqpo
Myslím, že máš na mysli toto: www.levnaakvaristika.cz/…
JBL FLORAPOL ano Nevím, nakonec snad založím akva bez hnojiva se světlem 2X36 a myslím že to půjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:30 Muž kaqpo [7] Re: Jacob
Ja som použil tento substrát keď som zakladal akvárium druhý krát, pri prvom založení len s čistým štrkom bez niejakého doplnkového hnojiva do dna, som nemal pol roka žiadny problém s riasou keď som pri druhom zakladaní použil pod štrk sera floredepot za tri dni v zábehu sa mi tak rozbehla zelená riasa že po mesiaci bojovania s ňou som to vzdal a akva založil po tretí krát a teraz je to našťastie v pohode. A na druhej strane dať 10 € za 2,4 kg hnojiva (tebe bude treba viac), ktoré vydrží najviac 4 týždne je blbosť. Radšej by som si kúpil od JBL-ka substrát pod štrk ktorý zadržiava NO3 len neviem presný názov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 15:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jacob
není potřeba je ničím udržovat, když bude tak akorát světla, k němu vhodné rostliny, nějaké ryby a dobře fungující filtr, rostliny budou mít živin dost. Akvárko může v pohodě fungovat bez jakýhokoli hnojiva. Hlavně to záleží na tom světle. A proč si tak posedlý přípravky od Sery?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 15:27 Jacob Re: katterinecka
Určitě to lze bez hnojiva také a jenom pouze svítit. Jen jsem si myslel, že bych rostliny ze začátku v jejich růstu podpořil a poté je udržoval pomocí přípravků jako sera florenette A, nebo sera florena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2011 14:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jacob
Nebo třeba JBL florapol, jestli chceš zásobní hnojivo. Výhodou je že je to jen hnojivo žádné kamínky navíc které se tam třeba nemusí hodit. S floredepot zkušenost nemám
výhoda je to hlavně dozačátku, hnojit čerstvě založenou nádrž tekutým hnojivem je trochu risk. Ale jestli chceš hodně světla, přidávát COčko a vyhazovat kytky po kýblech tak se hnojení do vody stejně nevyhneš. Zakládat bez hnojiva jde taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 14:40 Jacob Re: Barakainus
Nebo jsou od sery také tekutá hnojiva pro rostliny, nebo také ve formě tablet, tak třeba zkusit to, nebo ještě CO2 pomocí tablet nebo dávkování přístroji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 12:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: roper
prave pokud ma dobre osvetleni, tak potrebuje hnojivo. a i ty hnojivo dodavas; bez nej by ti kytky nerostly. jen to davkujes ve forme krmiva pro rybicky ci vymenou vody. a ti co nemaji dost ryb, ale naopak spoustu rostlin, proste musi hnojeni dodat i jinak.
v akva je jen to co tam das; at uz je akva jakkoliv uzasne, fuzi ci stepeni atomu proste nezvladne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:11 Jacob Re: roper
No osvětlení bude 2x36W, pokud to však půjde nebo bude potřeba, pořídil bych 2x54W. Zatím nevím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:09 Muž roper [10] - CichlidyRe: Jacob
Ahoj,
mám několik aqa asi 25 let a nikdy jsem nepoužil ani chemii, ani žádné hnojivo (krom CO2).
Pokud máš dobré osvětlení, tak je to podle mě jen vyhození peněz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:04 Jacob – Sera floredepot
Zdravím,

rád bych se Vás zeptal, zda náhodou nemáte zkušenosti s tímto podkladem pro správný start rostlin, třeba u zakládání nového akvária. Plánuji osázet akvárium 60 rostlinami a tak se ptám jestli to bude potřeba. Přípravek sera floredepot se má použít po celém akváriu ve výšce 2cm a přikrýt poté pískem či štěrkem vrstvou 5cm. Poté však vznikne vysoké dno, což třeba v přední části akvária nechci. A třeba s nějakým barevným podkladem sera floredepot, to bude i špatně vypadat. Rozpustí se po nějaké době sera floredepot, četl jsem, že podklad vydrží až na půl roku pro růst rostlin. Nebo tam zůstane již napořád? Díky. :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16987-sera-floredepot