Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gelové krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Gelové krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2011 21:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Přidám také svůj názor, sice nemám z gelovým krmivem žádnou zkušenost ale měl jsem v plánu si ho zakoupit, po přečtení diskuse na akvaristovi.cz a diskuse u článku rybicky.net/clanky/726-gelova-krmiva-2 mě to ale tak znechutilo že zůstanu u svého osvědčeného mezi které patří především kvalitní mražené a poslední dobou částečně i živé krmení X-) Tak jak se poslední dobou třou a vybarvují ryby mě jen utvrzuje že dělám správně ;-) Pokud se bude používat gelové krmivo jako doplňkové a nebudu s tím krmit neustále tak mě uniká výhoda nízké tvorby detritu a navíc mě i cenově vychází podstatně levněji kvalitní vločky od Tetry se kterými se nemusím zdržovat v kuchyni hmm A ohánět se tím jak kvalitní suroviny gel obsahuje ještě neznamená že výsledný produkt bude také špičkový! Je jasné že nové výrobky potřebují hlavně propagaci, ale tato mě spíš odrazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
zatim jsem se nesetkal s prilis mnoha lidmi, kteri meri vodivost.... a jak pozoruji tak dost lidi sve vetsi chovy likviduje a rybarny nasledne rozprodava.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Stále čekám na to až přidá reakci na gelová krmiva někdo, kdo má vodu alespoň přes tisíc mikro ne-li 1200 ,a někdy více, jako já...zatím je tu spíše patrná velmi viditelná servilita od "Třech trojek", nebo jak se ta restaurace jmenuje, a nebo mají zbývající vodu s menší vodivostí než já....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Kdybych nevěděl o podstatě vašeho dotazu a neznal některé vaše vypečené reakce, tak bych vám snad ani neodpovídal, ale po celodenní práci jste mne zase trochu rozveselil. I když vám to už "nandal" Sid, tak vám přidám smich. Pokud krmím pořád stejnou dávku (a to krmím), tak si klidně i do krmícího kyblíku odsypu a pokaždé si jdouce kolem akvárií namočím ruku, když oschne, třeba cestou kolem kohoutku s tekoucí vodou. Mám jich po rybárně dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.07.2011 09:36 PetrNovakBolid – gelové krmení
Gelové krmení se dělá druhým rokem. Nikdo nemá všechny ryby a tak se dělaly mírné úpravy receptury na základě poznatků různých chovatelů, převážně profesionálů. Takže stabilizovaná receptura je ta, kde jsou datumy spotřeby květen, červen, červenec 2012 (je tam napsáno, že obsahuje juku, rhodiolu, trávicí enzymy). Tedy u těchto šarží jsou nejvíce vypovídající zkušenosti. Samozřejmě se bude ještě vylepšovat, ale už to nebude tak výrazné. Vylepšení plánuji hlavně u Premixu 3G pro generační ryby, ale to až přestěhuji rybárnu, snad během léta. Výrazná změna je především v koncentraci sypké směsi do vody, kdy se v současné době může dávat 300 g do litru, což je trojnásobek vydatnosti živin, než má cyklop nebo perloočky. Chtěl bych to dotáhnout až někam na 400 - 500 g prášku do litru vody, pak by to bylo na úrovni nebo i více, než má suchozemský hmyz, ovšem bylo by to výrazně stravitelnější.
Pokud má více chovatelů dobré zkušenosti i u chovných ryb, a pouze jeden uvádí, že ne, tak asi každý ví, jaká je to věrohodnost, a o důvodech si může myslet svoje.
Pokud se týče čištění trávicí soustavy (drhnutí střev), tak použité vlákniny jako gelotvorná složka na tyto účely fungují velmi dobře (viz reklamy na přírodní vlákninové produkty pro čištění trávicí soustavy, aktuálně produkty Digella), a nemůže poškozovat střeva, protože je vůči trávicí soustavě šetrnější. Pokud se týče nafukování a padání potěru, tak to se stává při krmení například neodskořápkovanou artémií, kdy nevylíhnutá vajíčka poškozují stěnu střeva některých potěrů.
Velkou výhodou gelového krmiva je velmi nízká tvorba detritu, což je výrazné zejména v případě, že se gely použijí jako hlavní krmivo a ostatní krmiva se dávají "pro chuť", aby si ryby neodvykly. Potom se ušetří hodně času s odkalováním a výměnou ohřáté vody. Ale naopak jeden můj známý neměl čas gelové krmivo uvařit a vyzkoušet proto, že pořád musí odkalovat nádrže po krmení granulemi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.07.2011 09:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
predpokladam v jedny ruce kybl a druhou rukou krmim... ale samozrejme me napadla i jina reseni... pokud krmim porad stejnejma davkama tak si vemu odmerku a v ty to navlhcim atd.... ale chtel jsem si jen rejpnout

jinak vcera jsem si poridil novou davku premixu 3P+K, tak su zvedaf (jen se dokopat to uvarit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 09:25 Muž kortezhugo [983]
mokre,suche,zvlhcene,nezvlhcene?
...podla mna z toho netreba robit vedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2011 09:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
Proč by musel hrabat mokrou rukou do kbelíku s granulemi?! Stačí si jen suchou rukou přendat krmivo do té mokré.
(Takové řešení je na vás nenapadlo?! :) Pokud máte náhodou funkční jen jednu horní končetinu, omlouvám se.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   21.07.2011 08:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
to chcete naznacit ze hrabete mokrou rukou do kyblu s granulema???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2011 06:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: PavelTrupl
Pane kolego, bez velké ironie, staří praktici vědí, že granule, ale i vločky je třeba podávat mírně zvlhčené, aby rybám dále nebobtnaly v břiše...Podle množství, ono většinou jen stačí krmit mokrou rukou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tercovec5
Já krmím občas, velká spokojenost. Štikovci, mřenky, peřovci, dánia, kongo tetry a další, žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipsi
Ten dorost dostával určitě více než jen gely a stejně to nebylo nic platné. Trvalo to poměrně dost dlouho, než se všechno vrátilo do starých kolejí, takže nové pokusy dělat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 07:46 Muž filipsi [1295] Re: LiborSprysl
Sleduju jen zpovzdali, ale nemuze to byt tim, ze ti spokojeni nekrmi pouze gel, ale stravu pestrejsi, dopravaji rybam i drhnuti strev ...
Tak bych zapomnel na to, ze nekdy nekdo rekl ze to treba neni, nebo nekdy nekdo spatne pochopil, a delal to taky tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 00:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
:-| no Určitě jsem Vojto nezaujal pozici, o níž se zmiňuješ. Jen jsem chtěl vědět, jak to je...Krmil jsem s tím půl roku a ke konci tohoto období se mi prostě začaly objevovat problémy u velkých cichlid. Výtěry byly stále menší, až ustaly - P.polleni. Nastaly problémy s odchovem - N.tetracanthus, T. aureus, T.meeki, A. rivulatus, ale a to je už velmi s podivem i tak jednoduchá ryba jako C.sajica. Potěry se začaly nafukovat a padat. Živorodky ty to žraly jako divé. Ovšem počet mladých začal také klesat. Poté co jsem se vrátil k suchému a drhnutí střev mraženým cyklopem se vše vrátilo do stavu před krmením gely.
Po patřičném sebeprokádrování kovanými kádry jsem se vlastně nedozvěděl nic smich . Sám si říkám, že by roli mohlo hrát mých 1200 mikro ve vodě, ale zatím se neozval nikdo, kdo by měl stejně tvrdou vodu jako já. Ti spokojení jsou na vodě podstatně měkčí. Takže zkus a uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 22:17 tercovec5 Re: tomchamik
Díky za dosavadní reakce.Jen dodám,neberte to jako že chci dělat reklamu výrobcům,stejně tak palcování beru spíš jako odměnu za příspěvek k věci,dal bych ho i za negativní,slušně napsaný názor.
Jsem asi také příliš konzervativní,denně mávám síťkou na rybníku,ale gely asi prubnu:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2011 21:50 tomchamik Re: tercovaec5
tak jak jsem psal pod "článkem",,,,,,,,,testoval jsem gel asi 3 měsíce a to na nekolika druzích ryb.Čichavci,tetry,parmičky,skaláry,apisťáci to baštily suprově a v fakt přecpané nádrži jsem nemusel měnit vodu tak často jako při krmení granulí a protože při každé výměně vody mačkám filtr,nepozoroval jsem ani zanášení a neprůchodnost filtru.Kdo to nebaštil,nebo jen vlažně to byly pancéříčci,ale po konzultaci s výrobcem bylo jasné,že to je složením,toho testovaného vzorku,který prostě nevyhovoval jejich nárokům.
Co se týká chovných ryb...krmil jsem tím modré lálie,cosby a tetrazony,plnily se v pohodě jako při krmení jinou potravou(granule,mraženka),výtěr byl taky v pohodě,,žádný rozdíl v kvalitě a množství jsem nepozoroval,ale šlo o pouhé 3 měsíce,,pak jsem musel na čas akvaristiku opustit.Pro mě osobně a to jsem dost velká"konzerva",a vždy mi trvá než něco nového přijmu,to je plusové a určitě se ke gelu vrátím jak bude možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 19:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tercovec5
Mám dva vzorky gelu Promix P od pana Nováka. Vzal jsem je na zkoušku, aby jsem zjistil, které ryby po tom půjdou a které ne.
Sumci a pancéřníčci to berou moc dobře, živorodky taky, čichavci, tetry jdou po tom až na dno. I bojovnice něco málo semelou. Horší je to už s halančíkama, ti něco ochutnají, ale to je tak asi vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 18:29 Žena maru [49] Re: tercovec5
používám dafnie v gelu od tetry. nekrmím tím až tak často, proto nemůžu ohodnotit výživové hodnoty, ale jedno je jistý-rybičky se po tom můžou utlouct! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 16:31 tercovec5 – Gelové krmení
Jelikož se v diskuzi o gelovém krmení schyluje k tradičnímu napadání,prosím chovatele,kteří gely již vyzkoušeli,zda se mohou podělit o zkušennosti či názory.S výčtem pro a proti,včetně vybarvení ryb,tření,růstové faktory atd.Prosím bez osobních invektiv.Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1200x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16966-gelove-krmeni