Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost listů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Velikost listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraH.
Bolo by dobre keby mal možnosť potiahnúť korienky do substrátu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:08 Muž JuraH. [5] – anubias
Fotka k příspěvku V akváriu mám tyto tři anubiasy (barteri v. nana) nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby ten uprostřed obrázku nerostl takhle už více než rok coze je to normální, že roste tak miniaturní(kvůli podmínkám) nebo je to nějaká mutace? :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 17:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radek59
Většina echinodorů a zvláště ty přírodní mají tendenci vyrůstat nad hladinu, nebo tvořit hladinové listy. Nesmíte dopustit aby to dělaly tím že všechny listy mířící na hladinu odstraníte. Porušíte růst povytažením, nebo úplným vytržením a zkrácením kořenů. Je to ale jen dočasné zbrzdění růstu. Je lepší pořídit si ty které to nedělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 15:04 Muž Radek59 [0] – Velké listy
Prosím o radu jak usměrnit růst rostlin.
Rostliny mají dlouhé listy, ktéré pokrývají hladinu a způsobují nepronikaní světla ke dnů.Nevadila by mi tak velikost listů, jak zbytečná délka stonků třeba u rostliny Echinodorus Osiris - foto přidám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 16:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Teflon
Oškubat velké listy a přerušit některé kořeny, klidně i vytáhnout z akvária a znovu zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 15:37 Muž Teflon [0] – Obr kytka
Ahoj,
koupil jsem si cca pred rokem kytku, viz foto v profilu (ta nejvetsi)
zhruba po roce zacala nak prerustat a listy lezou furt pryc z akvarka a pak se pali o zarivky. Neni naka moznost, jak ji usmernit, aby zase rostla nizsi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 21:14 Fugee Re: davidek75
Je možné, že to byla reakce na změny kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:20 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: assasincz
to bych neřekl , kupoval jsem jí jako přebytek z akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:14 Muž assasincz [9] Re: davidek75
Troufám si říct že pěstitel ji pěstoval emerzně, neboť je to "ekonomičtější" a teď jí rostou submersní lístky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:02 Muž davidek75 [163] - Živorodky – velikost listů
Zdravím , sehnal jsem si tuto kytičku Micranthemum callitrichoides a měla lístky cca 2-3mm velké , dal jsem jí do akvárka a ona mi začala vyhánet tak 1mm velké lístky . Chybí jí něco nebo má dostatek světla a nemá potřebu dělat větší listy . Nádrž mám osvětlenou 0,7 W/l
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16829-velikost-listu