Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Homosexualita u ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Homosexualita u ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2011 13:33 Muž ondrasheq [10] Re: Yirka
Ano, čistě z hlediska rozmnožování je to nežádoucí anomálie, to je bez diskuse. Je jich ale tak málo, že zachování druhu nijak nebrání.
A jak jsem psal, sexuální orientaci si nevybírají. Je slušně řečeno velmi povrchní tvrdit, že homosexualita je proti přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 13:03 Muž Yirka [9123] Re: LiborSprysl
On a hejno ona (anebo obráceně) ovšem není o homosexualitě. Ona aby příroda nejen existovala, ale se i vyvíjela je třeba se množit a k tomu je většinou opravdu potřeba dvou pohlaví. (A ortodoxním katolíkem tedy rozhodně nejsem :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   05.05.2011 09:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
No to je těžká filozofie smich Kam až to došlo? Příroda není jen on a ona - to je výklad pouze pro ortodoxní katolíky! Příroda je také on a hejno ona, ( to vůbec nejsou výjimky, u zvířat i lidí), příroda je také on a on, i ona a ona.
Takže nic není proti přírodě, neb vše je její součástí!
A už by to možná stačilo...se přimlouvám. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 08:53 Muž Yirka [9123] Re: ondrasheq
Chtělo by to méně se rozohnit a opravdu používat mozek.
K přírodě přece patří On a Ona, to že exitují výjimky je sice neoddiskutovatelné, ale ty však nejsou zcela běžné. Proto není nic závadného napsat že je to proti přírodě.
(Nerozebírám hermafrodity)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.05.2011 23:48 Muž ondrasheq [10] Re: havex77
havex77 napsal:navíc mi to přijde proti přírodě

To Ti říkali prarodiče, ne? Chlape, ty ryby sami JSOU příroda, oni si sotva uvědomují svojí existenci, natož aby uvažovali o svojí sexuální orientaci. Zapoj mozek a nežvatlej.
Omlouvám se za OT, ale tohle mi fakt nedalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:16 havex77 Re: havex77
Tak problém vyřešen, dnes jsem odebral jednoho samce z dvojice + asi 11 dalších ryb. Daroval jsem je učitelovi přírodopisu, chudák netuší, že z těch jedenácti je asi 80% samců :-D . No nic, nechal jsem si 6 ryb, 2 samce a pevně věřím, že ostatní 4 jssou samice. Snad jsem to mým "nezkušeným" okem :-P , dobře rozpoznal ano . Pokud se údajný "Homo" samec spáruje se samicí, Dám Vám vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 18:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mlynář
Ono spíš není moc proč to zkoumat. Resp. asi není moc situací, kdy by z tohoto získané poznatky měly nějaký větší dopad. Ale jinak se samozřejmě ví, že u samců to je zcela běžná věc. Např. takové stáda, tuším kozorožců, kde je samý samec a mají se tuze dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:44 havex77 Re: Bubla
Rozhodně netrpím "Homofobií" smich . Ale rád bych měl akvárium "tak jak má být" stydim . Sice je to unikátní ano . Avšak podle mě tento pár vznikl jen náhodou. Pochybuji o tom, že kdybych tuto skupinu ryb vpustil do jiného akvária, tak se mi tito jedinci znovu spárují. Spíše bych věřil tomu, že nerozpoznali pohlaví, nebo pro ně nejsou samice dost staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.05.2011 15:44 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: filipsi
filipsi napsal: Ale asi budou vyzkumy tohoto na samych pocatcich.
I když již nějaký ten pátek nežijeme ve středověku, tak mnoho věcí se tak stále bere... postaru. Co není dle naší morálky, není vhodné příliš zveřejňovat a pitvat.... I dnes jsou lidé v rámci "ochrany vžitých dogmat" s nebývalou chutí schopni upalovat domnělé "čarodejnice". To platí samozřejmě nejen v běžném životě, ale i v nejvyšších věděckých kruzích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2011 15:37 Bubla Re: havex77
Já bych je bral hned,vždy jsem mel radši věci co se vymykaly standardům a nepochybuji o tom že by tito dva "hošani" pobavili návštěvy. Trošku mi to přijde jako homofobie ale neznám tě tak nechci soudit.Příroda je mocná čarodějka a tak jak už tady zaznělo nechal bych je spolu když se maj rádi love
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.05.2011 14:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipsi
No předpokládat homosexualitu u dvou kaprů, to by mi bylo také proti mysli...:-) Do toho bych nešel a také nevěřil, ale toto jsou cichlidy a zkušení cichlidáři napíší stovky neuvěřitelných příběhů o soužití těchto ryb....Cichlida je ryba chytrá,dbá na to co jí vyhovuje... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:47 havex77 Re: havex77
Tak se od neděle nic nezměnilo, stále plavou spolu a tvoří si "hnízdečko". Jsou relativně klidní, vlažně odhánějí ostatní ryby, ale nijak je nepronásledují. Dávam jim čas do středy, potom půjde jeden samec z dvojice pryč. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:25 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
U živorodek (alespoň u pavích oček dle mých vlastních zkušeností) je minimálně bisexualita u samečků běžná. Díky gonopodiu je naprosto zřejmé, komu se chce sameček dostat pod řitní ploutev a sexuální ataky na jiné samce nejsou nijak vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:27 Muž filipsi [1295] Re: mlynář
Jo, tam jsem zacal, ale jak clovek jde hloubeji ... zase se dostava ke zdrojum, ktere vyhradne homosexualni orientaci popiraji, dokonce tuto moznost u ryb popiraji zcela. Ja bych se spis klonil k tem druhym. Ale asi budou vyzkumy tohoto na samych pocatcich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2011 18:23 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Havex77
J8 bych se taky nedivil kdyby jeden z nich byla maskovaná samice...Jako já s terči asi rok zpět měl jsem v akva RT ve velikosti 9-13cm a měl jsem tam nejhezčí kousek agresivní vůči ostatním výrazně větší zhruba o 2cm a pořád někoho naháněl v té době bych dal ruku do ohně že to je samec no a jak jsem se divil když se pak vytřela se samcem který byl o dobré 3cm menší než ona... :)
A pokud to jsou opravdu 4% hošani tak bych je nechal at si žijou když jsou spokojení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2011 17:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: havex77
Třeba se jen samicím nechce.. Je to k neuvěření, ale někdy se to stává. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:07 havex77 Re: Barney
Souhlasím s tebou. Nemyslím si, že jde o zdegenerování, spíše nejsou samice plně vyvinuté, nebo jen nerozeznali druhé pohlaví. Uvidíme zítra, o této "komplikaci" budu dále informovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.05.2011 16:44 Muž Mejla [21] Re: Barney
Nevím jestli za to může degenerace, ja si osobně myslim, že ne, každopádně všichni známe případy dvou samic, ale neslyšel jsem o dvou samcích. Navíc po přidání samce se samička třela i s ním a vše bylo jak má. Jestli měli možnost volby, mezi samicí a samcem, pak je to podezřelý :)
Stejně bych ale nějak ověřil, zda jeden ze samců, není jen maskulinní samice. Zkusil bych těm dvoum dát čas a když nakladou jikry..:) A pak třeba každého dát pouze se samicemi a vidělo by se.
Ja si myslim, že půjde stejně nejspíš o chybu v rozeznávání partnera..
Ne o homosexualitu jako takovou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:37 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: filipsi
filipsi napsal: Fakt zajimave tema. Musim si o tom nco najit.
Pokud na to máte náladu a čas, můžete začít třeba zde: en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:23 Muž Barney [61] Re: Johan
Myslím si, že je to v zdegenerování DNA kančíků všeobecně. Často se stává, že se spolu vytřou 2 samice KANČÍKŮ, a pak čumí, jak jim hnijí jikry. Pomohlo přidat samce a hned vytvořily heterosexuální pár.
Nicméně u tebe, havex77, když, mají volbu samic, jsou to asi opravdu 5% chlapci. :-D A tím, že dáš jednoho samce pryč, ničemu nepomůžeš. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2011 15:57 Muž filipsi [1295] Re: Havex77
Fakt zajimave tema. Musim si o tom nco najit. Opravdu existuje v rybi risi vyhranene homosexualni orientace?
havex77 - Zbav se trochu te homofobie, bude se ti lip zit a svet bude hezci. Vis co ... "Micka Jaggera bych z postele nevykopal, ale jinak nejsem gay" ;-). Jiste take neprotestujes proti fotce dvou tulicich se devcat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 15:29 havex77 Re: Mejla
Samic je tam dost. Asi jednoho samce vylovím a bude "snad" klid. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 15:26 Muž Johan [4945] - Rostliny
Mě se u kančíků perleťových spolu pravidelně třely dvě samice. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 15:21 Muž Mejla [21] Re: havex77
Myslim, že nemusí jít o homosexualitu. Může to být způsobený chybou v rozpoznání opačného pohlaví. Jsou ti samci v nádrži sami, nebo měli možnost volby mezi samici a samcem? Mohlo by jít i o případ " samovolného" spuštění chovaní, podobně jako když se třou dvě samice, známo určitě u skalárů ale asi i dalších. Taky mě napadlo, jestli jsi si jistý tím, že sou to oba samci. Zkusil bych jim nabídnout samici/e.
Ale jinak nějaké studie zabývající se homosexualitou mezi zvířaty určitě jsou, a snad prý je to celkem běžný jev..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   01.05.2011 13:34 zstloukal Re: havex77
Ne, nenajde. Kdyz ty nebudes mit zadnou holku, taky si nenajdes kluka... Snazis se prechytracit prirodu, ale marne. Chyba neni u tebe ani u samic - sexualni preference je vrozena a nemenna, pokud se nepletu, tak vznika nekdy v prubehu vyvoje plodu. Mas 2 moznosti - bud je nechas v klidu tak jak jsou, nebo - pokud ti zabiraji misto - tak je nekomu venuj. Klidne se jich ujmu, nejsou to tak narocny ryby, volny akvarium pro vyhnance se u me vzdycky najde. Muj osobni nazor: nerozdelovat, nechat je spolu. No tak se maji radi... I ryba je zivy tvor - tak proc jim zbytecne ublizovat, stresovat je. Asi je jim takhle nejlip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 12:23 havex77 Re: mlynář
Dobře, dost polemizování o Homo-Hetero :-D . Zajímá mě, zda si jeden s těchto samců najde partnerku, když všechny ostatní samce vylovím a nechám tam jen jednoho a spoustu samic. Mají to tedy vrozené, nebo se toto stalo náhodou, nebo jen nevyzrálostí samic v mém akváriu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2011 11:49 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Havex77
havex77 napsal: navíc mi to přijde proti přírodě,...
Proč proti přírodě? Právě příroda to tak zařídila a nikdo jiný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2011 11:36 havex77 Re: Kajka99
Ryb mám dost, to nebude problém. Takže když jednoho samce vylovím, tak ten co tam zůstane si najde samici, nebo bude hledat zase ehm... "samce" ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 11:30 Žena Kajka99 [229] Re: havex77
lol, proti přírodě smich

pokud chcete aby se množili, budete je muset vyměnit, asi se nedá svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   01.05.2011 10:57 havex77 Re: mlynář
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To chápu, ale já nemám zájem mít v akváriu rybí homosexuály, kteří se mi nerozmnoží, navíc mi to přijde proti přírodě, ale to je jen můj názor. Proto sem píšu, jak tento problém vyřešit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2011 10:54 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: havex77
Tento jev je stejně běžný i samozřejmý u ryb jako u savců i ptáků. Není se co tomu divit, jen byl vždy problém v tom, že se jednalo o zbytečně léta tabuizovaná a nesmyslně moralizovaná témata!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 10:42 havex77 Re: Turista
Jedná se o Kančíky Zelenooké, zhruba rok staří. Mám jich dost, přitom i plno samic. Opravdu je nechápu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 10:37 Turista Re: havex77
A jaké kančíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 10:36 havex77 – Rybí Homosexualita ???
Mám Kančíky a zpozoroval jsem u nich atypické chování. Dva nejdominantnější samci se otírají ploutvemi a mají vlastní teritorium, ostatní ryby "společně" vyhánějí. Dokonoce dělají jamku v úkrytu a vyhrabávají písek. Nikdy jsem se s něčím podobným nesetkal. Obě ryby jsou větší než ostatní a mají viditelné tukové hrboly. Fotku můžu dodat. Prosím o radu. :-O hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1783x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16800-homosexualita-u-ryb