Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Wolffia arrhiza - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Wolffia arrhiza - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Já jí dal jen do malých nádrží a tam se jí tak nedařilo. Do velkého dávat nebudu :).

Jinak, sehnat ji, nebylo až tak snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 14:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Já už jí vyházel. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2019 13:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – :)
Fotka k příspěvku Žije mi! Děkuju 0 za dodání (skoro před 3. měsíci)!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 07:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mrakoplash
To je fajn. Některé ryby jí zbožňují. U mě razbory. palec Kdo by chtěl, pořád je k mání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 07:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Karnal
Prostě ste si jí nevšimla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 06:34 R Muž Mrakoplash [1776]
Pořád ještě ji od Johana mám :-) u rájovců v pohodě, ale mečovky to likvidujou okamžitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 19:04 Žena Karnal [196] Re: 0
No jo, ale já ji nikdy neměla, plovoucí ani neplovoucí. Nic se nezměnilo a najednou tam v tom akvárku je.
Leda snad, že by tam trávila nějaké roky v malém neplovoucím množství a najednou se rozhodla bydlet na hladině - ale toho by si asi tak člověk všiml. Jediné co mě napadá, že ji prostě přivál vítr kdoví odkud a zrovna padla na hladinu tohodle akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 18:40 0 Re: Karnal
O něco níž se Johan jasně zmiňuje o stavu, kdy neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 17:52 Žena Karnal [196] – Výskyt drobničky
Zdravím. Je možné, aby se mi drobnička vyskytla v nádrži sama od sebe? Nic jsem tam neměnila, rostliny nepřidávala a přes to se mezi dvěma výměnama vody (měním po týdnu) drobnička nějak objevila na hladině. Je jí zatím málo, ale je promíchaná s dalšíma plovoučkama. A je to určitě ono - miniaturní (max. 1 mm po delší straně), skorokulaté rostlinky bez kořínku, na pohmat poměrně tuhé. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 16:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: souky
Myslím, že by dala přednost nějaké normální vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 16:02 Muž souky [592] - RostlinyRe: Johan
no, uvidím. do rozumnejch teplot je ještě dost času a kdoví jestli se mi to na ten parapet vejde, už ho okupujou masožravky, asi by to nerostlo v měkký kyselý vodě viď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: souky
Jo, to by šlo. Takhle jí mám taky už několik let. Jen to chce udělat tak, aby se tam netvořila zelená řasa. Pak jí zle brát nejen z hladiny, ale i ze dna. (tvoří neplovoucí turiony, které dokáží na dně udělat i několika centimetrovou vrstvu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:31 Muž souky [592] - RostlinyRe: Johan
Já sem myslel, že bych ji vrznul do nějaký nádržky na jižní okno, pokud by se dařilo tak jsem s ní chtěl krmit a pokud by ti mí gavůnci jí nechtěly, tak by mi tam aspoň dělala parádu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Deathbull
Mi taky. Tak to už je epidemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:21 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Johan
Taky ti to zní jako Lemna viď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 10:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jajaapaja
A byla to opravdu drobnička? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 10:42 Muž jajaapaja [174] Re: Johan
Jo jen si ji tam nasaď .Rozrostla se mi tak že jsem jí půl roku likvidoval.Stačil jeden lísteček a za měsíc jsem měl plnou hladinu.Vytahoval jsem jí každý týden.Ale lístečky které byly schované v Anubiasu se rozrůstaly jako svi..Už bych si jí do akvárka nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 09:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: souky
Drobničku samozřejmě mám, sice né pro celou republiku, ale vždy se něco najde. =) Není problém jí někdy za příznivého počasí v obálce poslat. (pozor, nedávat do nádrží k rybám, které žerou kytky. A k takovým rostlinožravým druhům se počítají skoro všechny ryby. Např. paví očka, razbory apod. To je taky důvod, proč jí nemám přílišné množství)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 09:33 Muž souky [592] - Rostliny
Čistě teoreticky, nevíte kde sehnat Wolffia arrhiza, s přírodou sem se rozloučil(C1), ideální by bylo někde u Prahy Liberce nebo přes net.
Jakto dopadlo s Johanem a jeho namnožením? (tím článkem si na sebe upletl bič) smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 09:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ustavprochore, Designer
Tak se jí přes sezónu pokusím namnožit a pak se uvidí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 07:07 Žena ustavprochore [567] Re: Johan
Já bych jí taky brala na krmení za předpokladu snadné dostupnosti. V akvárku by mi určitě nevydržela (Lemna minor tam vydrží pár minut, nevydržela ani Spirodela a Lemna trisulca, která se mi moc líbí). A jestli platí informace, že má ráda slabě mineralizovanou vodu, v budějcké vodě by se jí "teoreticky" mohlo i líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 09:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
Kdyby mi ji nekdo z blizka trosku dal ci prodal, nepohrdnul bych, asi bych ji vybavil odchovnicku, kde svitim a jsou tam jen plovouci rostliny, jakesi pumpy dusiku z vody, a zaroven obcasny salatek pro mlade, at maji co okusovat. Ale ze bych pro to neco udelal, nekam dal ci sloziteji si pro ni jel, abych ji mel hned, proste takovy zajem to neni, necitim ji jako "nutne musim mit".

Uvidime dal, ale cekal bych nejakou takovou reakci od vetsiny, jako ze jo, dobry, ale ne nutne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 09:04 Žena Linduš [166] Re: Johan
já bych jí brala všema deseti, dáš? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 08:44 Muž Johan [4945] - Rostliny
Byl by o ní zájem? Nebo se vám to zdá jako plevel, který v akváriu nemá místo a ani na rozpěstování na krmení byste si jí nepořídili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: PetrNovakBolid
Jenom hodně světla? V tom případě jí umě ještě něco chybí. Krom jedné nádrže se mě jí nepodařilo nikde ve větším počtu udržet. :-O
Ale je fakt, že skleník je něco jiného než akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:21 PetrNovakBolid Re: Johan
Kdysi se mi dostala do skleníku do nádrží. Zpočátku to vypadalo zajímavě, některým rybám chutnala. Jenže nesmí být společně s jinými rostlinami, které se dostanou na hladinu, potom se nedá odstranit sebráním síťkou. Při běžné manipulaci se časem dostane do ostatních nádrží. Chce hodně světla. Potom je to těžce odstranitelný plevel. Okřehky podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:18 Žena Linduš [166] Re: Johan
ta by se mi taky líbila pro ryby. pokud jí někdo má, snad se ozve. okřehek je přece jenom o kousek větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fugee
No, u ryb vůbec. A stranou by se v ideálních podmínkách za pár dní zdvojnásobila. Ale jde mi o to, jestli jí někdo má a ví jaké to sou ty ideální podmínky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:55 Fugee Re: Johan
Bohužel nemám, jak rychle se množí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Wolffia arrhiza - pěstuje jí někdo?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Má někdo tuto rostlinu? Ve starší literatuře samozřejmě nikde nechybí a někde dokonce s poznámkou jakej to je plevel. Nicméně v akváriích jí prakticky nevídám a myslím si, že je to škoda (minimálně to je suprové krmivo pro razbory).
Pokud jí někdo pěstujete, či jí podobné druhy, jaké s nimi máte zkušenosti?
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1145x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16764-wolffia-arrhiza--pestovani