Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný sumec do brakické vody

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Vhodný sumec do brakické vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 11:34 tetraodon Re: xx
Závěr je, že to nebudu hrotit a přes mrtvoly je tam rozhodně cpát nebudu. Když tak na to koukám, tak i těmhle by ty ocásky pěkně čtverzubci zdevastovali. Pokud bych chtěla čtverzubce ve sladké vodě, byla by to jiná, ale zase na úkor čtverzubců... díky!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 09:39 xx – pro: tetraodon
Hned na úvod musím říct, že přidávat ke čtverzubcům jiné ryby mi přijde podivné a myslím si, že pro ně jsou nejvhodnější jednodruhová akvária. Ale dobře.

Brakických sumců na výběr moc není a aby splňovali kritérium, že jsou vhodní do 100 litrového akvária, to výběr ještě zmenší.

Jediné, co by mě napadalo jsou někteří brakičtí sumečci z čeledi Aspredinidae, ale nemám tušení, jestli se u nás dají vůbec sehnat nebo jestli by je byl někdo z importérů ochotný objednat. PS: V akvaristikách se objevují jen vyjímečně sladkovodní druhy širokohlavců, brakické by si nikdo nekoupil.

Brakické druhy:

fishbase.org/…
fishbase.org/…
fishbase.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 07:50 tetraodon Re: NHKG
Je to velice hezká stránka, ale ti co jsou tam uvedení, tak jsou nevhodní (podle mě) do menšího akva ke čtverzubcům. L sumci jasně píše, že žijí ve sladkých vodách, takže autora těch stránek nebudu ani zatěžovat dotazem, nemá to smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 07:19 tetraodon Re: NHKG
Díky moc, jdu to prostudovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 06:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tetraodon
Zkus si přečíst tady: www.catfish.cz/…
Je tam odstavec o léčbě sumců solí a v něm i vypsané některé čeledi, které snášejí braktickou vodu. Autor stránek, Catfis, je velký odborník na sumce potlesk, zkus jí napsat na těch stránkách vzkaz, třeba ti odpoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 06:21 tetraodon
Děkuju moc!, ale bohužel by ten sumeček byl ke čtverzubcům, takže se obávám, že by ho ohlodávali. A je moc veliký, do 100L akva. Zatím připravuji a asi 2 měsíce si s tím hraju :), tak doufám, že to klapne a rybky se tam budou mít dobře! Klasický ancistrus brak. vodu asi nesnese, co... Jsou tam šneci (ampulárky a asi další 3 druhy takových těch nechtěných) + paví očka na zaběhnutí. Nějaký typ na L sumce by se pro mě nenašel? :-) Kdyby to náhodou nevyšlo, mám v záloze ještě 200 L akva na případné odlovení, kdyby se nějak nesnesli, ale myslím, že by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 15:57 Muž Dejmon [64] Re: tetraodon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:26 Muž Dejmon [64] Re: tetraodon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tetraodon
rybicky.net/atlasryb/krizovec_seemanuv
Bohužel vyroste trochu větší, ale přes 30cm by v běžném akváriu neměl vyrůst. Jiného bohužel neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:19 Muž Dejmon [64] Re: tetraodon
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:59 tetraodon – Vhodný sumec do brakické vody, kolem 12 cm
Předem zdravím všechny akvaristy!! :-)
Dlouho uvažuji nad tím, kterého sumce si mám pořídit, aby měl kolem 12, 15 cm, snesl brakickou vodu a vypadal zajímavě. Je jich takové množství a informací o nich (které si mnohdy protiřečí), nemůžu si být jistá, jestli mi prodají toho správného, aby mi třeba v lehce slané vodě neumřel, nebo z něj nakonec nebyl obr! Nemáte někdo dobrý tip na nějakého sumečka u nás běžnějšího, hezkého, nenáročného, pokud možno ne z importu? Popřípadě kde ho sehnat? Za každou radu budu ráda... nejdřív si chci něco zjistit, pak nakupovat. Děkuju :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16752-vhodny-sumec-do-brakicke-vody