Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda pod akváriem

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Voda pod akváriem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 21:22 miske Re: kadiška
No keby to bolo z kondenzátu tak by si to akva musela zohrievat na 80C skus pozriet všetky spoje či ty niekde nepresakuje, prejdi prstom po všetkých hranách, ak by boli dakde mokré utri ich servítkou počkaj chvíľu a ak znova bude to miesto mokré tak tam to presakuje cez silikón.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 18:09 kadiška Re: kaqpo
Vypadá takto tam asi sotva položím krycí sklo ..
fl11.shopmania.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:27 Muž Yirka [9123] Re: kadiška
I ten nadměrný odpar musí mít nějaké příčiny. Normálně většinou stačí odpar na víku vysušit svícení.
Také pokud kryt dobře sedí, neměla by tam být mezera na protékání. A pokud nesedí a mezera tam je, zkus oblepit molitanovým těsněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:00 Muž kaqpo [7] Re: kadiška
Mali by ste mať na akváriu postranné lišty ako je na obrázku a na ne sa ukladá krycie sklo, ktoré zabraňuje odparovaniu vody smich
nowa.diversa.info.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 13:00 kadiška Re: Yirka
Tak jsem se byla pořádně podívat bude o odpar když zvednu kryt je to na něm vidět,že to z něj i kape. Jak krycí sklo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:41 Muž Yirka [9123] Re: kadiška
Pokud je netěsný kryt a odkapává odpar, pomůže krycí sklo. Pokud máš nádrž přímo na mramoru, není to dobré řešení, chce to podložku. Vznik průsaku je třeba zjistit, vždy se to dá, chce to jen logickou úvahu. Taky totiž může jít o netěsnost spoje apak pomůže jen přelepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:20 kadiška – Voda pod akváriem
Ahoj, začala se mi objevovat voda pod akváriem. Mám Akvarijní komplet AR-126 od Atmana. Může to být odpařováním vody? A nebo čím? A hlavně jak tomu zamezit? Mám akvárium na mramoru a voda pod akváriem na něj dělá kruhy. Pomůže třeba koberec nebo ručník? Ale zase ručník nebo to bude nasáklý a mokrý vodou. Co dělat? :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 472x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16744-voda-pod-akvariem