Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhoř v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Úhoř v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 21:16 Muž RAP [1556] Re: Veli
Když ho na to pořádně připravíte, mělo by to jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 23:08 Veli
vracím se zpět v čase, řešila jsem zde nemoc úhoře chovaného přes 20 let v akváriu. Máme taky jezírka a rybníček na pozemku. Naše jezírka jsou nebeská, přírodní (ne foliová). Takové cca 1m hluboké tůně asi tak 7m v průměru. Zvažuji přestěhování do přírody, vzhledem k tomu, jak dlouho žil uměle, mám obavy jestli by takovou změnu přečkal. Vy rybám v kamenolomu vodu okysličujete což úhoř potřebuje, když není přítok. Ale myslíte, že by mohl ten náš být bez filtrace? Přirozeně se zahrabává do dna, ale my máme dost jílovité dno. Myslíte, že by se mu tam líbilo víc než v akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2018 13:47 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – .
Uhoř není zlá ryba naopak jsem si je nejvíce oblíbil v jezírku :) Protože jsem je ani nemusel kupovat chytl jsem si je na rybnících a byli tak krásní ,že jsem je zabít nemohl mam už je několik let a mam je tak ochočené ,že ,když krmíte želvy připlavou za vámi a papají z ruky nechají se hladit jak kotátka a vůbec se nebojí ani jednou mi neutekli z jezírka mam je tam snad 8 let plus mínus :) čím je krmím žížalkami a nepohrdnou rybičkami čerstvými ,ale abych řekl pravdu od té doby co je tam mam mi nezmizela ani jedna ryba . Takže ,když je naučíte a dáte jim čas myslím si a vím to ,že je to dokonaly obyvatel jezírka palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: sajfrdík
K útěku ho bude ještě více motivovat sucho, protože zhorší podmínky v jezírku. Svého času býval úhoř v kašně cetrály pojišťovny ve Spálené ulici v Praze. Chladná a stále proudící voda je jedním z důvodů, proč nikam nezdrhal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 23:39 Muž sajfrdík [14] Re: D@n!el
my sme ho tam zrovna asi před tejdnem dali tak sem zvědav jak dlouho tam vydrží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 22:09 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: sajfrdík
naprosto s tebou souhlasim ano.. kdyz mel deda v jezirku uhore, tak za plotem byl kanal a oni se nejak dostali z jezirka a vetsina jich skoncila v kanalu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 22:05 Muž btnk [5] Re: SlyDog
Myslím že v jezírku nebude vidět rád se drží schovanej na dně, navíc se dokáže plazit i mimo vodu...Doporučil bych ho spíš do velkýho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2011 20:40 Muž sajfrdík [14] Re: SlyDog
žere žížaly,když je větší tak malý rybky a když je vlhko,tak ti může z jezírka utéct...cítí vodu na dálku(třeba řeku),jinak by měl mít nějakej úkryt a moc o něm nebudeš vědět ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 11:07 Muž SlyDog [0] - Jezírkové ryby – Uhoř v jezírku
Dobrý den. Navštívili jsme dnes aquaburzu v Ostravě. Mezi nabídkami ryb jsme našli u prodejce uhoře. Má někdo s tímto druhem ryby chované v zahradním jezírku zkušenost? Prosím o radu. Dík a zdravím. Jirka ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 784x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16743-uhor-v-jezirku