Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Azotan

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Azotan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:32 Muž dudak [1885] Re: Aforte
azotin (NO2) mi něco naměřil, po zajetí už ale neměří nic, což je správné, NO3 a P testy od rataje jsou k ničemu, oba jsem vyhodil, ukazují oba téměř nulové hodnoty, stejné u jakékoliv vody, kromě destilky, tam se ukazuje opravdu 0, opakem je NO3 test od aquaru, ten pro změnu ukazuje na jakoukoliv vodu kromě destilky zase kolem 80mg/l pak si má člověk vybrat. dobré jsou testy od sery, případně JBL nebo Tetra, Tetra asi vyjde nejlíp cena/kvalita aspon u NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: bulawaio
bulawaio napsal: ahoj, má někdo zkušenosti z testy od rataje? azotan, foskol? měří přesně? už po druhé mi to naměřilo přibližně stejné hodnoty, tak jestli se podle toho člověk může orientačně řídit?

Já mám dusitany a dusičnany. Myslím, že jedno je azotan a druhé azotin. Moc s nima neměřím, teď už prakticky vůbec, ale myslím si, že to měřilo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:08 Muž bulawaio [92]
ahoj, má někdo zkušenosti z testy od rataje? azotan, foskol? měří přesně? už po druhé mi to naměřilo přibližně stejné hodnoty, tak jestli se podle toho člověk může orientačně řídit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
- navic velke aqua je samozrejme uplne bez rostlin, takze vsechno visi jen na FX-5 filtru... snad jedine, ze se mi podarilo zazracne nastartovat ve dnu/filtru denitrifikaci a aqua voda "kopiruje" "kvalitu" vstupni vody :-)

jeste jsem zkousel JBL 5v1 test, ten ukazuje nenulovou hladinu NO3,ale test ma rozsah pouze 0-50-100 /opet odstin ruzove/, takze pouze informacni

a proc tohle resim? uvazuji totiz o koupi RO k velkemu aqua, pokud test funguje spravne, hodnoty kolem 50mg tlamovcum urcite nesvedci...

P.S. jinak diky za vsechny reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:21 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
- pardon, prehlidl jsem se... pro Brno deklaruji vodárny aktuálně 14-25mg, tenhle vysledek jsem dosahl vcera pri testu malych aqua
- u velkeho aqua, kde delam testy uz cca 2mesice, mi voda z kohoutku vychazi 50mg a vice

jedine snad vysvetleni by bylo, ze v ruznych castech Brna je puvodni vyse uvedena voda ruzne "kontaminovana" na vyssi hodnoty..ale i tak, pokud mam v 1200l velkem aqua 80 tlamovcu, 14 anc.+plecostomus, 2 tydny nemenim vodu... jaka je pravdepodobnost, ze filtr FX-5 dokaze toto utahnout/srazit VZDY na hodnotu vstupni-cca 50mg vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 08:19 Muž Yirka [9118] Re: seic
Asi si nerozumíme. Ptám se, zda naměříš ve vodovodní vodě přibližně stejnou hodnotu jakou uvádí tvůj dodavatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 07:21 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
- jasne, pokazde jedu vzdy 2testy zaroven, vzdycky kombinace aqua + vodovod/vzor 50mg/destilka (vzdy neco pro srovnani s testem vody za aqua/test destilky, zda je nezavadna), postupuji stale stejne
- strikackou odeberu 1ml, doplnim do 10ml destilkou, dokonce cas merim presne stopkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 21:12 Muž Yirka [9118] Re: seic
A naměříš vodu z vodovodu tak, jak je deklarována dodavatelem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 21:06 Muž Jurasek [137] Re: seic
Když jsem u tohohle testu nechal pauzy mezi kapáním 10 minut, tak to vypadalo přesně - hlavně ten testovací roztok. Nakonec jsem to dělal tak, že jsem dělal dva testy zároveň - akvárium a Ratajův roztok. Výsledné hodnoty jsem pak porovnal spíše mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:58 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
ad. stejne vysledky

dochazi k tomu, ze VZDY dostanu stejny vysledek z aqua (14 bez vymeny kapky vody/ s nedavnou vymenou casti vody / ruzne kombinace ), 1200 / 37 /12l aqua a odebraneho vzorku z vodovodu :-)

opakuji VZDY jsou vedle sebe 2 odmerky a voda z aqua je cca stejne fialova jako cerstva voda natocena z vodovodu, nekdy vice fialova, nekdy mene fialova, ale vzdy jsou stejne ...kdyz vezmu v uvahu ruzne filtry, ruznou litraz, aqua s rostlinami/bez rostlin... je to divne coze

destil. vody mam pro jistotu uz 2 flasky, uzavrene, pouzite pouze pro tyto testy... dnes jsem bral cerstvou flasku, zase to stejne... 2 ruzna aqua = voda z vodovodu ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:56 Muž Yirka [9118] Re: Jurasek
Já jsem ti rozuměl. ;-)
Jen jsem se v tom laboratorním prostředí kde se používalo "random" jako náhodný a "inaccurate", či "not very precise" jako nepřesný poměrně dlouhý čas a tak na to jsem citlivější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:47 Muž Jurasek [137] Re: Yirka
Myslel jsem to jako náhodné. I u toho testovacího roztoku mi to vyšlo divně. Záleží i jakou jsem měl destilku. Ale jo, je to trošku nešťastně zvolené slovo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:45 Muž Yirka [9118] Re: Jurasek
Pozor, "random" nemusí být nepřesné, ten smysl je v překladu a přeneseném laboratorním významu trošku jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:43 Muž Yirka [9118] Re: seic
Jak ses asi dočetl jinde, patřím mezi ty, kteří jsou s tímto testem spokojeni. Trošku nerozumím tomu, že říkáš že to měří stejně a přitom máš trošku víc a trošku méně fialovější testovaný vzorek. Je to hodně o barvocitu, pokud ho nemáš, požádej druhé pohlaví, děvčata a ženy mívají tento smysl citlivější. A to přidávání špetky. Špetka je špetka. Pro opakování a verifikaci výsledků přece stačí pokud je špetka vždy stejná, a toho se docílit dá.
Na závěr jako vždy podotknu, že ty výsledky mám úspěšně ověřeny kapkovým testem Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:42 Muž Jurasek [137] Re: seic
Tímhle testem jsem taky naměřil nějaký random hodnoty. Aquar býval na burze, zkuste se zastavit tam. Bude asi za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Azotan
- vim, ze toto je dost diskutovane tema, prosel jsem vsechny prisvevky rozhazene po ruznych tematech
- vetsina s timhle testem NO3 bojuje podobnym zpusobem co ja, jen mensina hlasi spokojenost :-)
- popisu prubeh testu, co jsem s timto testem od Rateje uz vyzkousel

- test destilovane vody, 2x - vse bez problemu, absolutne ciste
- test jakehosi "Horskeho pramene" (voda v barelu na piti rozvazena nejakou firmou) - absolutne jemny neznak fialove, skoro neviditelny, jen koutkem oka zahlednuty ;-), odpovida dle stitku NO3 1,73 :-)

potud vsechno v poradku, ALE...
- jakmile testuji vodu z aqua (3 ruzna aqua - velke bez rostlin s tlamovci, pidi aqua s par rostlinami, male aqua "jungle"
- k tomu vzdy testuji vodu z brnenskeho vodovodu na 2 ruznych mistech
- k tomu jsem dnes zkousel ten testovaci vzorek, co by "mel byt" 50mg

vzdy dostanu cca stejnou barvu (jak aqua, tak voda z vodovodu), jednou mene fialovou, nekdy vice fialovou, ale vzdy cca stejnou rozzureny testovaci vzorek 50mg dnes vubec neodpovidal te stupnici, co je na papire, bylo to pro zmenu svetle coze ale bylo to stejne jako voda z aqua ne

- uz to tak vypada, ze tento test je dobry tak max. na stanoveni 0 hodnoty NO3, pripadne do cca 5-10mg/l... ve chvili, kdy je to nad touto hranici, test ukazuje "nejakou" fialovou...
- pripadne je test zavisly na te "špetce" prášku, jak to ted den zrovna uzivatel trefi :-) protoze to je jedina cast testu, ktera neni presne dana

mate nejakou fintu? radu? nebo to hodit do kose a netestovat...podle odkazu tady na foru an tom nejsou drahe testy Sera apod. o moc lepe...max stoji 4x vice :) a test od fa AQUAR nemuzu v Brne sehnat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 10:24 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Tuna sa bavime konkretne o ich testoch. Urcite maju bohate skusenosti s pestovanim rastlin :-) , ale co to meni na kvalite tych testov???
Ci som spravca, alebo nie, neviem co to meni na tejto diskusii. A aky vplyv si mal na mysli? Volako tomu nechapem...
Uz ma to nebavi tuna sa hadat ci su dobre alebo nie. Hlavne ide ci clovek natrafi na dobry kus. Potom sa este musi brat do uvahy nepresnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2009 07:28 Muž Yirka [9118] Re: prisavnik
Myslím, že nelze paušalizovat tvým způsobem (omluvou budiž tvé ideálů plné mládí). Za desítky let své činnosti především v oblasti pěstování akvarijních rostlin je jim vděčna přehršel akvaristů. Oni položili základy pěstování těchto rostlin u nás. Tím neomlouvám, jak jinde píšeš, jejich nedostatky. Jen se je třeba dívat na věci nezaujatě a z trochu větší výšky (zvláště z pozice ovlivňujícího správce chatu a fóra) a nedělat rychlé závěry. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 00:36 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: ustavprochore
Bohuzial ako vidis niesom sam kto ma taky nazor ;-)
Asi nieco za tym bude :-)
Uz som pocul a zazil na vlastnej kozi tolko negativnych veci o firme Rataj, ze asi inu mienku nemozem mat. Hm... asi mam smolu...
Samozrejme nikomu neberiem aby si myslel o firme Rataj, len to najlepsie a este ked ma stastie na dobre vyrobky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 00:12 Žena ustavprochore [567] Re: prisavnik
Nevím, ale nemůže test zmrznout (třeba ve skladu, v autě cestou do krámu,...) a tím se znehodnotit? No já myslím, že mráz ani horko jim moc svědčit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 21:12 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kaplan007
To je jedno kedy a za akych podmienok boli tieto vyrobky vyrobene. To neospravedlnuje vyrobcu!
Co su to za testy, neda sa na ne spolahnut, a ak vyjde nejaky vysledok je tazke urcit ci je spravny aby sa museli vysledky porovnavat s drahymi kvalitnymi testami. Akurat mozeme AQ uskodit, pri mylnych vysledkoch.
Nechapem ako pani Ratajovci mozu taketo nieco vyrobit a este ktomu to ponukat na trhu. Vlastne idu proti sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 19:06 Muž Kaplan007 [51] Re: Sid
Moje zkušenost: první azotan s datem 5.1. nenaměřil vůbec nic. Druhý azotan s datem 5.3.09 měří v pohodě. Testovací roztok opravdu odpovídá barvě a opakované testy vždy vyjdou stejně... Koukám, že koupě Azotanu je jako koupě zajíce v pytli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 14:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
Tak mám holt smůlu.
A nevím, jak by se tvářil prodejce, kdybych se u něj několikrát denně otočil s "měřákem", s tím, že neměří... :)
Asi bych měl zkusit kontaktovat pana Rataje ml. ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 14:16 Muž Yirka [9118] Re: Sid
Porovnávací roztok byla jen mírně pod předepsanou densitu barvy, odhadl bych to na 45. Ale byl opravdu výrazně fialový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 14:04 Dusyk Re: Sid
Som tiež písal, že niekedy merajú dobre a niekedy nie. Asi kvalita výroby. Ja som kúpil 3 úplne nefunkčné testy. NO3 NO2 ph boli 100%
Ale P,gh,Fe. katastrofa. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
AZOTANem?! A co porovnávací roztok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:52 Muž Yirka [9118] Re: Sid
Asi mám kliku, NO3 mi to měří docela přesně. Voda z vodovodu má dle odboru ŽP cca 19, měřím v intervalu 20-25.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
hmm..., bohužel...
Průšvih je, že AZOTANu nemohu věřit ani ty trendy; čekat, až ukáže 20mg/l a mít obavu, že realita už může být někde úúúplně jinde, to si nemohu dovolit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 13:12 Muž Yirka [9118] Re: Sid
Tvoje čerstvá zkušenost dokazuje že hobby testy jsou opravdu především pro sledování trendů a na analytické by asi bylo potřeba hodnoty měřit profi měřidly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 12:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
Dochází mi test NO3 od AQUARu, na který jsem zvyklý, a který mi vyhovuje svou jednoduchostí, cenou i stupněm přesnosti. A protože momentálně řeším stagnaci rostlin v jisté nádrži, potřebuji sledovat trendy obsahu NO3. Tak jsem si i na základě vašich komentářů zakoupil AZOTAN od fy. Rataj, datum výroby 4.1.09, použitelnost 1 rok. hmm
A porovnal jsem si výsledky měření tímto testem s testem od AQUARu.
(Předesílám, že jsem šel měřit NO3 s tím, že jich "musí být zvýšená koncentrace"; natolik jsem schopen posudit souvislosti, abych předem věděl, jestli NO3 bude velmi pravděpodobně "víc, než je zdrávo" nebo naopak, že jich jistě bude nedostatek.)
Zatím co AQUAR ukázal koncentraci NO3 ve vodě z akva cca 30mg/l, AZOTAN ukázal v podstatě neměřitelnou koncentraci. (Resp. - při hodně dobré vůli bylo možně najít slabý nádech odlišného zbarvení testovaného vzorku od kontrolního, kterým byla čistá vodovodní voda... :-O)
Následně jsem provedl test porovnávacího roztoku "50mg NO3/l" AZOTANEM a výsledek odpovídal cca 15mg NO3/l na přiložené stupnici... :-O
Poslední test jsem provedl s vodovodní vodou. AZOTAN - neměřitelná koncentrace, test NO3 od AQUARu - "něco mezi 5 a 10mg/l"... Teprve potom jsem si dohledal deklarované parametry vodovodní vody dodavatelem; ten u NO3 uvádí hodnotu 10,1mg/l...
A tak jsem se vypravil vyhodit dalších 75,- Kč - koupil jsem ještě jeden AZOTAN, tentokrát s datem výroby 5.3.09. :)
Ať to nenatahuji - výsledek byl srovnatelný se "starším" AZOTANem...
Držel jsem v ruce ještě test NO3 od SERY, ale s ohledem na vaše vyjádření v souvislosti s testy SERA a Rataj mi bylo líto vyhodit víc než 300,- Kč...
Škoda, že se po skonu p. Rejfíře nepodařilo jeho synovi navázat na práci svého otce... Nějakou dobu se spekulovalo o tom, že tomu tak bude. Bohužel, realita je jiná. Alespoň prozatím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 16:13 Kaplan007 Re: prisavnik
Velice nízká cena v porovnání s jinými značkami se holt občas někde projeví. Ale přesto na Rataj nedám dopustit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 17:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Yirka
Asi tazko mozes porovnavat Ratajtest s nejakym inym, ked ti daju flasku s roztokom prazdnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2009 08:46 Muž Yirka [9118] Re: Dusyk
Patřím mezi ty kteří mají možnost porovnat výsledky SERA a RATAJ a musím říci, že výsledky jsou velmi podobné až stejné. Pro běžnou hobby akvaristickou potřebu sledování trendů jsou oboje v pohodě vyhovující. Cenově je výhodnější Rataj. (Porovnáváno NO2, NO3, PH, tvrdost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 07:30 Dusyk Re: filipsi
Tu som na ne robil recenziu a porovnanie so Serou s mojich skúsenosti.
www.akva.sk/…

Ale aj to treba brať s rezervou. Dostalo sa mi do rúk značný počet nefunkčných testov. Lebo naproti mne boli ľudia, ktorí sú s tými testami spokojný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 22:16 Muž filipsi [1295] Re: jethro
Ale o tom svet je, to je normalni, byl bys hloupy, kdybys tak na jeho miste (protoze ho to zivi, s celou rodinou) nejednal. K (dodam takrka, kdyby nahodou) zadnemu z jeho navodu na strankach, kdyz je clovek schopny vyfiltrovat reklamni sdeleni, nemam vaznejsi vyhrady).
Stejne tak vyrobky, odpovidajici kvalita za odpovidajici cenu. Kup, nech byt. Kolik ruznych testu si vyzkousel, a zkusil jejich presnost?
(edit - "...zda se mi ponekud nestastny." ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 18:19 jethro Re: kaplan007
mrzi ma to,ale k testom Pana Rataja sa hodi tato kultova filmova veta:zpusob tohoto leta,zda se mi ponekud rozmarny...asi tak.vyrastal som na literature od pana Rataja a vo vsetkom som ho žral..ale ako dospievam,zacinaju sa mi otvarat oci..je to proste vsetko hlavne biznis,a prachy,a biznis,a prachy atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 18:16 Muž Kaplan007 [51] Re: filipsi
Přesto myslím, že přesnost, jakou poskytuje Rataj, běžnému akvaristovi musí stačit. Kalibrační roztoky beru jako samozřejmost alepsoň při prvním testování, než to člověk dostane trochu do oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 14:38 Muž filipsi [1295] Re: kaplan007
Presto bych si o absolutni presnosti nedelal zadne iluze. Nedavno jsem nekde narazil (nekdo dal odkaz) na test testu. Nekolikanasoben odchylky, zadny problem.
Pokud clovek nechce jen srovnavat, jakym smerem se zrovna akva pohybuje (stoupa/klesa), musi si "vodicky" alespon trochu nakalibrovat na namichanych referencnich roztocich, aby mohl mit predstavu o opravdovych hodnotach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 14:27 Muž Kaplan007 [51] Re: prisavnik
Ja jsem s testy od Rataje spokojený. Pokud fungujou:) I ten NO3 když je funkční, tak se prášek rozpustí během půl minuty. A i s přesností jsem spokojený. Několikrát jsem test opakoval a vždy vyšel stejný výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 12:21 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Venca86
Aky sa im podaril? smich (spickove Ratajtesty smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 22:24 Venca86 Re: Kaplan007
Stejně to je test naprd. Čekáš na to 15 minut, ruku už máš vyklepanou z toho jak se to snažíš rozmíchat ale stejně se to nerozpustí a nakonec je to ještě rozbitý hmm tenhle test se jim nepoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:40 Muž Kaplan007 [51] Re: Venca86
Asi jo. Už mám nový, ten má datum výroby 5.3.09 a funguje bez problému. Problém bude podle mě v tom prášku. Ten z 5.3. je mnohem jemnější a daleko lépe se rozpouští. Teď už jsem spokojenej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 19:45 Venca86
já měl půjčený test Rataj od kamaráda s datem 4.1.2009 abych ho vyzkoušel, že mu prý nefunguje. A taky že jo, nefunguje. Žádna reakce(zbarvení). Takže ho můžete tak vyhodit do koše. Asi byli po tom silvestru nějak mimo smich zdravim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 15:26 Muž Kaplan007 [51] Re: Skanky
no ja taky. copa s tim kdyz to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 14:44 Muž Skanky [26] Re: Kaplan007
ja to pujdu asi vymenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 14:36 Muž Kaplan007 [51] Re: Acinonyx
Ja mam datum vyroby 5.1.2009. To by mohla byt i ta sama varka. PMDD mam objednany. az prijde tak to hned vyzkousim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:38 Acinonyx Re: Skanky
Este je to moznost, nemas nahodou doma KNO3? (asi najskor v podobe PMDD) Ak ano, skus trochu rozpustit vo vode, a "otestovat" tak zistis ci blbne test, alebo skutocne nemas ziadne NO3-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:34 Muž Skanky [26] Re: Yirka
moje bylo vyrobeno 4.1.2009
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:31 Muž Yirka [9118] Re: Skanky
Ještě byste s Kaplanem007 mohli porovnat šarže...
Já už jsem spotřeboval asi tři balení a vždy OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:26 Muž Skanky [26] Re: Yirka
Dnes jsem ty testy kopuli taky a taky nic. Porad cira voda i na ten 50mg/l.
NO2 taky ukazuje 0 coz by bylo dobre jen jestli je to pravda kdyz NO3 tester neukazuje nic.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 422x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16717-azotan